Jerzy O. zszedł na samo dno! Próbuje zastraszyć moją rodzinę i zamknąć Internet!

Prześlij dalej:

Na wstępie mam informację dla mediów. Zgodnie z obowiązującym prawem wizerunek i nazwisko oskarżonego Jerzego O. podlegają ochronie. Oznacza to, że zarówno w chwalebnych publikacjach odnoszących się do "filantropa", jak i w artykułach krytycznych obowiązkiem prawnym autorów jest zakrycie oczu i nazwiska Jerzego O. Piszę o tym, bo mam wrażenie, że media od dawna nie interesują się Jerzym O., co może skutkować łatwą pomyłką, ale pociągającą za sobą konsekwencje prawne. Spełniłem swój obywatelski obowiązek, to teraz do rzeczy. W przypadku pewnych ludzi nigdy nie można powiedzieć, że przekroczyli wszelkie granice i zeszli na samo dno. Zdecydowanie do takich ludzi należy Jerzy O. Po serii kompromitacji w procesach sądowych z Matką Kurką, w bezsilności i ze strachu „Jurek” postanowił zaatakować moją Żonę, właścicielkę firmy, do której należy strona kontrowersje.net. Dziś odebrałem dwa pisma, pod którymi nie podpisałby się żaden przyzwoity prawnik, ale podpisał się pełnomocnik Jerzego O. i Fundacji WOŚP. Pisma mają charakter bezprawnych gróźb, co dyskwalifikuje nie tylko ich charakter prawny, ale i autora „prawnych” paszkwili. W treści pełnomocnik Jerzego O. domaga się 5 000 złotych, usunięcia jednego artykułu, zamieszczenia przeprosin i „uniemożliwienia dostępu”, cokolwiek to oznacza, do 150 artykułów na portalu kontrowersje.net. Słabo, trzeba było od razu dzwonić na policję, żeby zamknęła Internet. Dopełniając śmieszności pan mecenas wyznaczył siedmiodniowy termin na odpowiedź, ale już dziś, po 10 minutach, jako pełnomocnik notarialny firmy PHU Autodomena odpowiadam co następuje. Oskarżony Jerzy O., który dopuścił się pomówień i zniewag, również wobec mojej Żony, odpowie karnie za całą swoją działalność, która przez lata uchodziła mu bezkarnie. Dla pana mecenasa Jarosława Kowalewskiego mam dwie informacje, w tym jedną niezłą. Znacznie lepiej wyglądał pan mecenas w todze i butach na obcasie przed Sądem Okręgowym w Legnicy niż w trampkach przed Sądem Rejonowym w Złotoryi, jednak nadal śmiesznie. Informacja druga. Pisma pana mecenasa zostały odesłane do TVP2, na adres „Kabaretowy Klub Dwójki”.

Proszę dwa powyższe punkty traktować jako oficjalne stanowisko w sprawie, a niniejszy artykuł dołączyć do 150 innych, będzie pan mecenas, wraz z mocodawcami, miał bogatszą kolekcję własnej żałości. Tyle w kwestii formalnej, ale to nie koniec kwestii prawnych. Dopóki ze strony prezesa zarządu WOŚP i Złotego Melona będących rezerwuarem dla prywatnych biznesów rodziny Owsiak, padały chybione ciosy w moim kierunku, uznawałem te faule za dopuszczalne w męskich rozgrywkach. Z chwilą, gdy damski bokser zaatakował moją Żonę, konsekwencje tchórzostwa będą dla Jerzego O. wyjątkowo bolesne. Cały ten cyrk jest efektem lęków prezesa, bo w tej chwili przeciw prezesowi toczą się dwa procesy, karny przed Sądem Rejonowym w Złotoryi i cywilny przed Sądem Okręgowym w Legnicy. Dodatkowo ma na karku Jerzy O. kilka postępowań prokuratorskich i za chwilę dojdą mu kolejne postępowania plus kontrole odpowiednich instytucji. Trudno się dziwić, że w takich warunkach niegdysiejsza „święta krowa” traci orientację i próbuje udawać tygrysa. Groteskowość zachowań prezesa O. polega na tym, że kogucik „Jurek” udaje tygrysa. Warczy dziko na kobietę, ale gdy przyszło mu się zmierzyć z mężczyzną, to podkulił ogon jak Fafik i kwiląc uciekł z sali sądowej, gdzie miał obowiązek się stawić w roli oskarżonego. Jerzego O. znam na pamięć i jego zachowania również, on nie straszy, on traci rozum ze strachu.

Nie pierwszy to raz Jerzy O. pyskuje na odległość i chowa się do dziupli, gdy trzeba ponieść odpowiedzialność. W 2004 roku posłał kobietę, żeby go wyciągnęła z kryminału i art. 288 kk. Nasz bohater jak dres rzucił się na właściciela sklepiku i zniszczył mu towar. W kolejnych latach wytoczył kilka procesów karnych i cywilnych prawie dzieciom, które go krytykowały. Procesował się o mieszkanie z kobietą, której niepoczytalna matka przekazała nieruchomość na rzecz WOŚP, a ciężko chory ojciec stracił dach nad głową. Nigdy nie miał odwagi spojrzeć w oczy matce proszącej o pomoc w odzyskaniu rzeczy syna, który zginął w niewyjaśnionych okolicznościach na „Przystanku Woodstock”. To tylko krótka lista charakteryzująca dno, na którym żeruje Jerzy O. i to nie damski bokser w stroju papierowego tygrysa będzie dalej zastraszał kobiety, ale sam poczuje strach, jakiego dotąd nie czuł. Czasy się zmieniły i to są bardzo ciężkie czasy dla resortowych hochsztaplerów. Za wszystko odpowiesz Jerzy O., obiecuje ci to publicznie i uroczyście!

6
63245 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

68 (liczba komentarzy)

 1. Srogo!

 2. Poczytajcie co piszą czerwoni psychole

  1. Musi powstać silna, wiarygodna i mówiąca jednym głosem opozycja. Siły parlamentarne i pozaparlamentarne powinny niezwłocznie powołać do życia Komitet Ocalenia Narodowego (KON). Na jej czele powinien stanąć komitet koordynacyjny, złożony z liderów opozycyjnych partii politycznych i komitetów obywatelskich w rodzaju Komitetu Obrony Demokracji, Akcji Demokratycznej itp. Na honorowego przewodniczącego KON powołać Lecha Wałęsę*[i].
  2. GABINET CIENI. KON powinien niezwłocznie powołać do życia gabinet cieni. Zadaniem każdego „alternatywnego” szefa resortu jest natychmiastowa, punktualna i rzeczowa krytyka działań ministra z PiS-u oraz prezentacja profesjonalnej alternatywy. Jest niezwykle istotne, by członkowie gabinetu cieni byli ludźmi kompetentnymi i powszechnie szanowanymi. Żaden zamach na demokrację, gospodarność, zdrowy rozsądek, bezpieczeństwo państwa nie może przejść niezauważony, nie może pozostać bez reakcji. W szczególnych wypadkach głos powinny zabierać kolektywnie władze KON.
  3. Należy użyć wszystkich dostępnych środków do przekonania społeczeństwa, jak wielkie zagrożenie dla kraju i dla jego obywateli płynie z pozostawania PiS przy władzy. Media społecznościowe sprawdziły się znakomicie w innych krajach, znajdujących się w trudnej sytuacji politycznej. Trzeba się liczyć z próbami zakłócenia działania internetu, telefonii komórkowej itp., opracować alternatywne środki komunikacji społecznej.
  4. AKCJE PROTESTACYJNE. Komitet koordynacyjny KON zwołuje manifestacje protestacyjne na szczeblu lokalnym i krajowym ilekroć uzna to za konieczne. Manifestacje wyłącznie pokojowe. Powołać grupy obrony przed prowokacjami, dokumentować filmowo każdą prowokację, każdego prowokatora: każdy uczestnik manifestacji powinien być do tego zobowiązany. Denuncjować ataki we wszystkich możliwych mediach. Jest niezwykle istotne, by na ulice wyszło za każdym razem jak najwięcej ludzi. Nie brnąć w akcje nie gwarantujące dużej obecności w proteście. Nie dać znajdującej się u władzy grupie oddechu.
  5. PETYCJE INTERNETOWE. Komitet koordynacyjny KON organizuje akcje zbierania petycji internetowych w najistotniejszych sprawach dotyczących spraw społecznych i państwowych. Miliony podpisów mogą zmienić sytuację w kraju, są tego dowody w innych częściach świata.
  6. WSPARCIE MIĘDZYNARODOWE. Jedyna jak dotąd wiarygodna siła opozycyjna w polskim Sejmie nie ma reprezentacji w PE ani w KE. Jest kluczowe, by eurodeputowani i funkcjonariusze unijni związani z opozycją brali możliwie najbardziej czynny udział w działaniach KON, propagując jego idee za granicą, uzyskując wszelkie formy pomocy i dezawuując wszelkie niedemokratyczne poczynania sekty, dążącej do totalitarnego zawładnięcia polskim państwem i społeczeństw
  Jak ja kocham ten skowyt czerwonego bydła

 3. Europejskiej Miedzynarodowki.

  Mnie ten skowyt nie cieszy.

  Te srodowiska ZAWLASZCZYLY sobie pojecie "demokracja". Kiedys (jeszcze nie tak dawno) byla to DEMOKRACJA LUDOWA a dzis DEMOKRACJA.

  W tym Manifescie nie ma slowa o tym, ze dzialamy szerokim frontem tylko wtedy, kiedy sa powody do sprzeciwu. To jest deklaracja ciaglych atakow a wiec wypowiedzenie wojny. Opozycja wypowiada wojne partii rzadzacej ktora wygrala PIERWSZE DEMOKRATYCZNE WYBORY W POLSCE!

  Jak ich nazwac? Opozycja? Pies drapal taka opozycje ktora dziala na szkode ogolu!

  Oni maja srodki zeby  przekuc to w czyn i wlasnie to robia!

  Kiedys w ten sposob dochodzilo do zaborow: w obronie wlasnych interesow proszono o interwencje z zewnatrz.

  Przypominam ze mamy ustawe: 1066.

  http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/PrzebiegProc.xsp?id=940958AFB595B60DC1257B03004D95B3

 4. Srogo to będzie miał jakiś Wielkicki.

  Świętości szarga i działa na szkodę Rzeczypospolitej każden, kto złe słowo na orkiestrę powie.
  Sami zobaczcie:
  Niszczenie WOŚP to działanie na szkodę kraju. Po prostu.

 5. pojawiaja sie takie glosy:

  Jak znam od ponad 20 lat charakter Owsiaka, który też się nieco zmienia z czasem, to coś czuję, że zbliża się moment w którym wycofa się z fundacji. Oczywiście strasznie mi będzie szkoda bo cenię go ale z drugiej strony jak ktoś prowadzi fundację gdzie ludzi wpłacają ciężko zarobione pieniądze na pomoc słabszym to MUSI być przezroczysty i zawsze być w stanie to udowodnić. Bez tego cała fundacja jest gówno warta.

 6. Konsekwencją i determinacją żeby dopaść szmaciarza.
  wiem jak skończy się ta sprawa...
  językiem moich dzieci:
  będzie ZAORANE....

 7. to męski wpierdol mu się należy...
  pozdrawiam

 8. a dzisiaj postanowiłem się zarejestrować. Dzięki Panu byłem w stanie zauważyć prawdziwe oblicze Jerzego O.

  trzymam kciuki za Pana i proszę nie odpuszczać!

  Witam i pozdrawiam pozostałych użytkowników.

 9. avatar

  _

 10. Tylko jedno? Ja, w związku swoją pracą społeczną, już w 2000 roku otrzymałam zastraszenie, które staje się coraz powszechniejszym sposobem na przeciwnika. Potwierdziła to kancelaria prawna, która sama to stosuje. Wtedy jednak strona przechytrzyła, bo chciała ode mnie ok. 4 mln (nowych) złotych.Sprawę wygrałam w dwóch instancjach, mimo iż pełnomocnikiem firmy był bardzo ustosunkowany mecenas, pełnomocnik Rywina, Sobotki i Oleksego. W roku obecnym otrzymałam ja i stowarzyszenie, w którym jestem wiceprzewodniczącą już trzy wezwania do zaniechania naruszenia dóbr osobistych, tylko dlatego, że opisywałam sprawę, jak to radni poprzedniej kadencji oddali bezprzetargowo, na 47 lat wysypisko gminne, które przyosiło gminie kilka milionów złotych za 5 tys. zł netto/rocznie. Pseudo-elita psuje nam prawo. Pozdrawiam.

 11. Trzymam kciuki aby sprawiedliwość dosięgnęła tego gnoma w czerwonych portkach.

 12. avatar

  mogę dodać tylko tyle - za dupę, do wora i kamienie do środka a worek do wody, to przenośnia, a poważnie, daj mu Matko popalić, niech ten... ktoś poczuje że nie jest nietykalny

 13. Szczerze mówiąc to ja nie mogę na niego spokojnie patrzeć, czarna opaska nieco zbyt dyskretnie zakrywa jego "twarz"

 14. https://www.youtube.com/watch?v=eG_J3lFz5zQ

  Czy ktos kurwa z "niepokornych"zada te pytania parti rzadzacej o kwestiach poruszonych przez pana Adolfa na filmie czy tez kurwa nie!!! Przepraszam za jezyk,ale krew zalewa czlowieka gdy slyszy o jakie bzdury toczy sie dyskusja z udzialem wydawaloby sie dziennikarzami(wczoraj Gojska-Hejke)Prosba do pana o poruszenie kwesti ustawy 1066 oraz ewentualnego dodatku do niej.Prosze jedynie o naglosnienie tej sprawy.Pozdrawiam i zycze sukcesow w walce z Jerzym O.

 15. Używając takich słów i w takiej ilości, powinien przynajmniej zdjąć biało-czerwone barwy z rękawa, bo je plami, plami też polski język.
  Nawet najbardziej słuszne oburzenie nie jest usprawiedliwieniem dla uzywania wulgaryzmów w stylu Stonogi. A tutaj nie chodzi przeciez o żadną zdadę ojczyzny, tylko o decycję jakiejś kobieciny, która bała się wpuścić nieznanych ludzi na teren ambasady.

  PS. Nie jestem mimozą i nie razi mnie użyty czasem "przerywnik", ale nie w takim chamskim nadmiarze, w dodatku przez osobę z narodowymi barwami na rękawie.

 16. avatar

  no nie wiem..ten czlowiek jest zwyczajnie chory na Polske!!!!niewielu juz takich zostalo....

 17. Rozumiem Ciebie, ale wydaje mi się, że człowiek - jak to ładnie nazwałeś - "chory na Polskę" powinien też szanować polski język, w dodatku zakładając jakiś uniform z narodowymi barwami na rękawie.
  Wydaje mi się, że szacunek do własnego jezyka to też rodzaj patriotyzmu.
   
  Opowiadała mi pewna mocno starsza pani, że kilka lat temu - kiedy to tyle mówiło się o patriotyzmie kibiców, była wtedy sprawa aresztowania Starucha, no był taki klimat - spotkała na przystanku kibiców rzucających trochę "przerywnikami". Podeszła wtedy do nich i powiedziała im, że jest Polką i patriotką, oni na pewno też, i ją to, co słyszy, boli, że powinniśmy szanowac nasz język. I wiesz co? Przyznali jej rację i przeprosili! Była wzruszona. A ja byłam pełna podziwu za jej odwagę, zwłaszcza że to była drobna, starsza, osoba.

  Co do tamtego człowieka - to pomyśl, jaką kulturę ojczystego języka przekazuje on swoim dzieciom i wnukom, skoro do kamery nie potrafi się powściagnąć. A potem dziwimy się, że dzieci uzywają wulgaryzmów. Mówią tak, jak słyszą w domu.

 18. avatar

  tez to rozumiem :-))
  spojrz jednak calosciowo na tego (powtorze) pieknego czlowieka..wbrew pozorom to czlowiek o gołebim sercu..spojrz na jego "body lengłydż"..na jego oczy..na pasje i emocje wlozone w ten spot..
  p.s.
  ktos kto cale zycie lub wieksza jego czesc poswiecil dla kraju.. w sluzbie takiej czy innej..skazony jest "wspornikami" wstawianymi w slowo mowione..to niezmywalna skaza..ale nie dyskryminujaca wg mnie w zadnej mierze..
  pozdrawiam :-))

 19. Wybacz Cichy, ale...
  Przez cieply stosunek do "braci slowian" i wrogosc do Jankesow ten czlowiek stracil w moich oczach...wszystko!!!

 20. Tutaj w Europie prawdziwych jankesów nie widać, widać jedynie szeroko pojętych amerykanów. Do braci słowian z wyłączeniem niektórych odmian ciepły stosunek jest uzasadniony.

 21. avatar

  wspanialy..piekny czlowiek ten pan Adolf....ja dolaczam sie do niego..na razie mentalnie..juz jest nas 2-óch...jesli to prawda z tym suplementem do ustawy 1066 ze...PO-licja polska mialaby pomagac wylapywac "dywersantow;obcy element;.."jak zwal tak zwał...ALE MNIE WQURW NASZEDŁ!!!nie noooo...qrwa..nie moge....policja polska ma sluzyc swoja pomoca i srodkami w "zaprowadzaniu przywrocenia PO-rzadku w kraju"?????!!!!!...a my sie demokratycznie zastanawiamy o trybunalach sedziowskich..trybunalach stanu i konstytucyjnych zawislosciach....zrobic to jak sie nalezy...zaladowac jednego lub drugiego buraka ktory w ogole mial pomysl by zgodzic sie na cos takiego do busa z piskiem opon w bialy dzien..czarny worek na leb zarzucic..i wywiezc do lasu...zrobic jaskolke i odwiezc pod brame nalblizszego szpitala....te PO-wskie swinie niczego sie nie boja!!!..co to za ludzie???ja pierd..!!!!!uda sie w ogole KOGOKOLWIEK ARESZTOWAC ZA TEN "NUMER"....???
  edit..szarpneło mną..nie namawiam do dzialn wbrew obowiazujacemu prawu...ale kogo to nie ruszylo??

 22. avatar

  no to teraz to juz sie zarty skonczyly...
  a konca orkiestry nie widac..u mnie..na lokalnym portalu wyszła zajawka ze swietowac w miescie bedziemy 6 dni....co ja moge zrobic??mam isc do burmistrza i w trybie zapytania obywatelskiego spytac sie urzednika czy wg istniejacych dokumentow ma prawo zabronic tego cyrku??zwlaszcza ze jerzy o..jest juz chyba za cos tam skazany...rok temu..i wczesniej mialem isc do kancelarii parafialnej i zapytac dlaczego xs.proboszcz pozwala na wystawanie dzieciakow przed kazdym wyjsciem z kosciola...ale odpuscilem..bo to nic nie da..ktos kto pamieta skecz grupy rafala kmity "stoimy w miejscu gdzie NIC sie nie dzieje.."..latwiej mnie zrozumie...
  a od strony szefa mswia tez zadnych zajawek na razie nie slychac..a moze dobrze by bylo gdyby min. blaszczak dal w ta magiczna niedziele WOLNE szystkim policjantom....nic..poczekamy..dla mnie sygnalem ze idzie nowe bedzie to ze od samego rana w tvp2 nie bedzie niczego..jak mawial nieodzalowany pan kononowicz....

 23. Tak trzymaj Matko Kurko .Tu już nie chodzi , że się wyrwie jednego czy drugiego chwasta ,te chwasty już usychają same (PRZY TWOJEJ POMOCY) .Teraz jest ważne żeby ci młodzi ludzie ,którzy tak się zamotali w hasło( róbta co chceta ) robili nie to co chce Jerzy O.tylko to CO SAMI CHCĄ ROBIĆ.Chityna na gadzinie mięknie z dnia na dzień  ,władza zmienia to co trzeba krok po kroku dojdzie do TVP ,bez której Jerzy O .nie ISTNIEJE.

 24. Czy Pan Piotrze przeprowadził się może "na Berdyczów"?

 25. Pomimo że nie zawsze zgadzam sie ze wszystkimi Twoimi wpisami to w tym temacie kibicuję Ci bardzo.
  Też jak patrze na tego gudłaja to mi się niedobrze robi, no a zastraszanie i to kobiety to przegięcie na maxa 

 26. Jerzy O. jest Jerzym O. tylko w publikacjach dotychących sprawy z Tobą, Matko Kurko. W pozostałych kontekstach może być opisywany pełnym imieniem i nazwiskiem.

 27. Ja rozumiem, że tonący brzytwy się chwyta, że szuka jakiegoś sposobu... ale on chyba nie wie, jak normalny facet reaguje, kiedy ktoś tknie jego żonę lub córkę. Albo nie pomyślał o skutkach takiego posunięcia, albo damski bokser działa w desperacji i wali piąstkami na oślep.
  No to Jerzyk się doigrał. Rozsierdził Matkę Kurkę na dobre.
  Będzie skowyt.
  Stosowny obrazek: https://www.youtube.com/watch?v=Qf6OENeXaI0

 28. Pani Wando droga, ależ mnie Pani urządziła tym "stosownym obrazkiem"! Włączyłam to, żeby obejrzeć i w momencie skowytu tego psiaka moje psy spokojnie drzemiące na kanapie pędem ruszyły mu na ratunek!! Próbowały wejść do laptopa, tratując po drodze mnie, papiery na stole i kosz na śmieci.

  Ledwie zdołałam to wyłączyć... uffff!

  Ale filmik - rewelacja! :-))

 29. Nie to było moim zamiarem.
  Przepraszam...
  Proszę ode mnie psiny pogłaskać. Jakiś smakołyk przeprośny im się należy.

 30. Dostały, dostały! :-))

 31. avatar

  GENIALNE!!!

 32. avatar

  Być może ten materiał jest dobrą ilustracją dzisiejszego tekstu MK, ale został nakręcony przez bezmyślnego osobnika, który zamiast pospieszyć pieskowi na ratunek, bawił się w filmowca nie zdając sobie sprawy, iż ptasi atak mógł kosztować biednego czworonoga utratę oka lub coś znacznie gorszego. Odnotowano sporo takich przypadków. Niestety, YT roi się od głupawych filmików z udziałem zwierząt pokazywanych w sytuacjach, które do zabawnych nie należą. 

 33. od dawna mają oko ludzie, którym tumanienie młodzieży nie podoba się. Od niedawna pan Juras żyje w innej rzeczywistość, pewnie jeszcze nie dotarło, że nowej władzy jest z nim nie po drodze. Ktoś zabrał parasol znad główki:-) Pewnie strzeli focha i obrazi się na dzieciaczki, którymi tak chętnie się zasłaniał, jak żywymi tarczami, może to o to chodziło młodemu Szturowi?

 34. Podziwiam determinację w walce o prawdę.  

 35. avatar

  Panie Piotrze nie odpuszczać takiej swołoczy! Dzieki, ze sie Matka Kurka niepoddaje! Respect.

 36. A nie lepiej po prostu wyje....ć w kły, nie zapominając jednocześnie o jedynkach? Pozdrawiam

 37. To jest Owsiakowe ostatnie, rozpaczliwe miotanie się.

 38. z tego co słyszę od znajomka z banku, przygotowania do finału w toku(jak co roku). Zatem narazie kolo albo udaje, że nowej władzy się nie boi albo liczy, że zanim "się zacznie", on rzutem na taśmę jeszcze na wizyty u więziennego proktologa coś uspyrla.

 39. Moim marzeniem jest, że "nowa waadza" ostro się weźmie za Juraska tuż przed jego "eventem" tak, że się nie odbędzie. I te wszyskie banki i lidle zostaną z tymi przygotowaniami jak Himilsbach z angielskim.

 40. avatar

  raz, że słabo okopani mają co najmniej 10 o wiele większych problemów niż owsiak - dwa - 95% ludzi nie ma pojecia co owsiak ma za uszami - najmniejszego, zielonego pojecia - nawet jakby pis zdolal w najbliższym czasie przejac tvp i w miare tam sie usadowic nie ruszy owsiaka bo to by bylo wizerunkowe samobójstwo - mozna sie nabzdyczac i puszyć a realna prawda jest taka ze rozbrojenie owsiaka to akcja skomplikowana i malo oplacalna w ogólnym rozrachunku - pis najprawdopodobniej jak juz podstawowe sprawy ogarnie jedyne co zrobi z jąkatym to lekko utemperuje mu strone polityczna calego procederu, żeby się uspokoił z tym propogandowym syfem - reszta będzie sie krecic w najlepsze stawiam na to kazdy hajs ;)

 41. Należy dążyć do tego aby sądy zajmowały się rozstrzyganiem o winie oskarżonego, a nie dzłałały na zlecenie tej czy innej parti. Pis nie ma brać odwetu na Owsiaku ani karać go, ma doprowadzić do reformy sądownictwa. Jesteś winny ponosisz karę, nie jesteś winny -to nie jesteś. Obywatel, i to każdy ma mieć prawo dochodzić swoich praw przed sądem jaki i odpowiadać przed nim  za swoje postępowanie.
  Inną kwestią jest ta, że WSZYSCY tu wiemy, że Jurek to "creme de la creme " ostatnich 25 lat "demokracji". 
  ALE
  Przed porażką – wyniosłość, duch pyszny poprzedza upadek

  I tamże:
  Obrzydłe Panu serce wyniosłe, z pewnością karania nie ujdzie.  
                                                                    Księga Przysłów 

  Jest też ważne aby "out doorowo" dawać poparcie PISowi dla czyszczenia tej Stajni Augiasza. Tak jak ludzie wyszli na ulicę po Smoleńsku, tak jak było na ACTA czy tak jak jest w Święto Niepodległosći. Ostatni raz Władza się tak bała w 80', Wtedy naród przegrał. Po 89' była dezinformacja i mozolna praca u podstaw Gwiazdy Śmierci. Ale teraz jest nowe rozdanie: internet oraz  nowe pokolenie, nowa świadomość.Jesteśmy też bardziej częścią globalnej sytuacji a nie tylko "partnerami" gierek z Moskwą i UBcją."Solidarność " była silna związkową jednolitosćią ale też łatwiejsza do rozegrania. Bo koniec końców parę osób, dosłownie, decydowało jak rozmawiać( dogadywać się ) z Włądzą, jaki będzie kształ POlski. Obecna sytuacja przypomina bardziej partię szachów. Oni spektakl z kopulacją ,więc na to trzeba mieć odpowieć hapeningową , ale lepszą jakościowo od NICH. Nikt już nie kupuje tematu "państwa totalitarnego".Podświadomie każdy czuje( pomijając Szczukę), i to ie tylko w Polsce, że europejskim narodom potrzebna jest silna władza, bo i czasy coraz mniej ciekawe. Dawno, dawno temu PIS wypadał "strasznie" na tle wyluzowanych, kolorowych Francuzów czy Niemców, obecnie narracja dla Europy się zmieniła, czy Bruksela tego chce czy nie. Ludzie w całej Europie to czują.  No i praca u podstaw. Bo jednak historia Dawida powraca. A Piotr Wielgucki podobnie jak Wojciech Sumliński( choć nie porównuje skali ryzyka) wgrali z Goliatem. Na pewno w swerze moralnej i obywatelskiej. 

 42. avatar

  jąkatego - tu sprawa jest prosta - nawet zakładając, że sądy będą zderatyzowane to trzeba niemałej i sprytnej kampanii medialnej żeby jąkatego usadzić - jak już napisałem 95% ludzi nic o tym nie wie i bez odpowiedniego medialnego przekazu byłby to strzał w kolano - ludzie łatwiej znoszą jak pis tarmosi polityków, sędziów, oligarchów, bo mają z nimi na pieńku - o tym, co jąkaty ma za uszami nic nie wiedzą - to dla nich mniej lub bardziej pozytywna postać - to wymaga zachodu w przygotowaniu całej akcji a czy zyski znowu takie duże? śmiem watpić - ludzie mało myślą w tym kraju - dla dużej części nawet z medialną poduszką to będzie i tak opcja, że 'kaczor zniszczył porządnego człowieka' - do tego dochodzi też to, że chyba nikt nie wierzy, że on tak sam tę piramidę ustawił - za tym na pewno stoja różne miśki w ładnych garniturach i mogło by się okazać, że nie wszystkich jest interes sprzątnąć ;) - pan ładnie napisał o przekazie i ideologii jednak rzeczywistości rządzi się swoimi prawami ;)

 43. Jestem prawie przekonana, że tegoroczny Finał to już będzie smętny finał wszystkich tych finałow.

 44. Nihil novi.
  Czyjaś ciocia i czyjś szwagier grają w tej wielkiej orkiestrze pierwsze skrzypce - więc to wcale nie jest off-top.

 45. Przy całej złożoności tańecznych kroków między Mamą a Jurciem i zmianie rytmu orkiestry z charytatywnego na prywat tango Jurcia. Mniemam sobie dobrotliwie; Juruś w istocie powinien dostać szpica w dupę jeśli się ochlał zbyt dużo i pazernie, że coś mu się należało jest tematem do dyskusji. Następnie zamiast całą tę orkiestrę rozwalać, zmienić zarząd fundacji, posłać tam zespół rewidentów księgowych i zrobić w papierach i bilansie porządek. Inicjatywę utrzymać, nadać jej inny charakter i bieg. Niechaj dzieciaki mają radość z czynienia dobra nie Jurusiowi a potrzebującym. Tak sobie myślę o przejęciu tego kramu przez Caritas, o ile by chciał cokolwiek pod tym szyldem robić. Jen z pomysłów na orkiestrę zamiast jej rozwiązywania. Szkoda ludzi i serc włożonych w sprawę. Nie można nie zauważać również całej masy bezinteresowności i zaangażowania, dobrych emocji. Sam kiedyś uważałem, że dobrze robią zbierając i dając ulgę w cierpieniu, ulgę której próżno było czekać od tzw. państwowych łapiduchów. Sam początek grania do nieba, gdy pamiętać, sięgał czasów wielkiej bryndzy w szpitalach. Dzieci rzeczywiście marły z powodu braku sprzętu i wyposażenia dziecięcych oddziałów szpitalnych. Dlatego też dłubię w całości starając się wycyzelować dobro a odrzucić narosłe z czasem zło. Jak ze wszystkim w Polsce, początki szczytnych celów i haseł się deprawują i degenerują. Czy ktoś jeszcze pamięta jak było z MONAR-em ? Ile uratował ludzi zanim przekwitł ?

 46. avatar

  otóz ta zlozonosc..
  20 kilka lat emocjonalnej perwersji iwykorzystywania emocji ludzi nie moze trwac ani jednego dnia dluzej..wszystko na NIE juz gospodarz opisal w swoich felietonach...a przekazanie inicjatywy dla koscielnych organizacji charytatywnych...samo zrownanie z ziemia orkiestry bedzie przyczynkiem powstania prozni dla kazdego miejscowego proboszcza;wolontariatu w hospicjach;harcerze dla staruszkow;kibole dla weteranow Ak i NSZ..etc..etc...
  a owsiakowi nalezy sie wieczna hańba za wypaczenie idei i za przekrety finansowe conajmniej 15 lat we WRONKACH lub STRZELCACH OP....!!!!!!!razem pod celą ..z mordercami i przestepcami seksualnymi...
  tylko czy znajdzie sie SĄD ktory go skarze???!!!???

 47. Panie Cichy ! Więcej chłodu w głowie a żaru w sercu. Za wszystkim stoi człowiek w cierpieniu. Jeżeli cokolwiek może przynieść mu ulgę jest miłosierne. Cokolwiek jest robione w porywie serca i czyni dobro ma sens. Właśnie Tak myślałem i myślę dalej zanim zdemaskowano dyrygentów przedsięwzięcia. Orkiestra grała i mogła by grać dalej, zmienić jej partyturę i maestro przy batucie. Gwarantuję, że zagra co jej nowy dyrygent podyktuje i to zagra, że w istocie niebo usłyszy.

 48. avatar

  z calym szacunkiem..ale tam nie ma czego reformowac..zmieniac..ktokolwiek by to przejął..jakas organizacja koscielna; legalna fundacja lub okolorządowo-ministerialne gremium...jak mowi ksiega..dawaj jedna reka tak by nie wiedziala o tym druga (parafraza)...liczy sie tylko cicha skromnosc...a co z "corocznym nagrodowo-promocyjnym" BŁOTKIEM???ZAORAC calkowicie...to jedyne remedium na przyszlosc...

 49. Strony