Kaczyński idzie jak czołg, wygrywa wojnę psychologiczną, polityczną i racjonalną

Prześlij dalej:

Tak to rzeczywiście wojna i wszystkie trzy fronty otworzył niezawodny Kaczyński, ale proszę nie liczyć, że będę nad tą pożądaną od dawana ofensywą płakał. Przeciwnie niezmiernie mnie cieszy wojna o Polskę, a jeszcze bardziej kolejne zwycięstwa. Pomijając wszystkie wygłupy, bo ile można bawić się w „prawne” interpretacje, sprawy przedstawiają się nadzwyczaj klarownie. PiS przedstawił, i co rzadkie wciela w życie, swój projekt polityczny. Tak się szczęśliwie dla ludu składa, że lwia część to odebranie kilkudziesięciu miliardów złodziejom, dotąd nazywanym „elitą” i oddanie tym, którzy na przemianie w 1989 roku zostali wycackani do gołego. Pomysł nie mógł się spodobać złodziejom i to oni najmocniej się zaangażowali na froncie psychologicznym. Stare metody i histerie popłynęły szerokim nurtem. Wykorzystano wszystkie armaty, faszyzm, komunizm, zamach na demokrację i pedagogikę wstydu „co o nas Europa powie”. Nic nie podziałało, Kaczyński zamiast się cofnąć poszedł jeszcze bardziej przycisnął śrubę i w taki sposób dopiął swego. Polityczna i psychologiczna bitwa zakończyła się efektownym i efektywnym zwycięstwem PiS, w którym nie tylko Jarosław Kaczyński, ale i Andrzej Duda ma swój fundamentalny udział. Trybunał nie będzie bruździł i blokował zmian, miejscowy i zagraniczny establishment przekonał się, że nie ma do czynienia z przypadkowym politykami, jak dotąd w Polsce bywało. Kluczowe osiągnięcie na starcie, bez którego nic by się nie udało. Przeciwnicy pokpili sprawę całkowicie, chociaż wystarczyło odrobinę pomyśleć, żeby wiedzieć jak się sprawy potoczą.

Nieważne jaką opcję przyjmiemy, dla jednych Kaczyński stracił brata w katastrofie, dla innych w zamachu, ale obojętnie jak było, tego człowieka nie przestraszy i nie złamie już nic. On dawno stracił wszystko, pozostała mu polityka i tym żyje. Dla Kaczyńskiego opinia jakiegoś błazna z Luksemburga, czy hucpy urządzane przez alimenciarza w spódnicy, to jeden wielki kabaret, nie presja. Paradoksalnie najwięksi wrogowie tak zahartowali Kaczora, dzień w dzień straszono Polaków i wymyślano niestworzone rzeczy i w końcu absurdalna krytyka zaczyna po człowieku spływać. Nie ma siły psychologicznej, która mogłaby pokonać determinację Kaczyńskiego, nie widać też póki co siły politycznej, PO dogorywa, a sztucznie napompowana partyjka bankierów podzieli los bimbrownika z Biłgoraja, to kwestia czasu. Pozostaje racjonalizm, ale i tutaj argumenty po stronie opozycji są żadne. Wyprowadzanie ludzi na ulicę z racjonalizmem nie ma nic wspólnego, to histeria i brak jakichkolwiek recept. Co się robi, gdy nie wiadomo co zrobić? Idzie się na chaos, krzyczy się wniebogłosy, rzuca butelkami z benzyną i dokładnie w takim miejscu są te wszystkie ruchy „demokratyczne”. PiS przez osiem lat budował oddziały do walki ulicznej i parlamentarnej i choćby TVN z Hanką Waltz pokazywał 15 tysięcy jako 150 tysięcy, to prawda jest taka, że poza Kaczyńskim nikt w Polsce nie jest w stanie wyprowadzić takiej liczby ludzi na ulicę. Rozum też podpowiada, że miliony nie będą głosować przeciw partii, która daje pieniądze obywatelom, bo to wpędzi w biedę bankowców i niemieckich właścicieli Lidla. Z czym do ludzi? W jaki sposób „opozycja” chce przekonać Polaków do rewolucji?

Parę dni można się pośmiać, że ktoś niespełna rozumu niósł przed sobą transparent „Nie chcę 500 złotych dla dziecka”, ale zapewniam, że po pierwszej wypłacie chętnych do takich zabaw gwałtownie zabraknie. Wojna na trzech frontach jest pod całkowitą kontrolą Kaczyńskiego, siedział i myślał nad tą strategią 8 lat, a właściwie dwadzieścia kilka lat. Nie znaczy to jednak, że nie ma żadnych zagrożeń. W miarę spektakularnych zwycięstw łatwo przeholować z przykręcaniem śruby i zerwać gwint. PiS musi dokonać dwóch drobnych korekt, aby bez sensu nie podgrzewać nastrojów społecznych. Po pierwsze od zaraz potrzeba Bielana w pionie propagandowym, ludziom najzwyczajniej w świecie musi ktoś prostym językiem tłumaczyć, że nie ma zamachu na demokrację, tylko jest walka o kasę dla Polaków. Po drugie ciężkie boje sejmowe warto przeplatać ustawami, które nie wywołują większych społecznych kontrowersji i jednocześnie stawiają opozycję w sytuacji bez wyjścia. Mam na myśli ustawy socjalne, na przykład gabinet stomatologiczny w każdej szkole. O ile od czasu do czasu PiS odrobinę przyhamuje i nie zagotuje wody w chłodnicy, o resztę się specjalnie nie boję. Wrogowie są złamani i ośmieszeni, do tego skończyła się kasa, bez której nie są w stanie funkcjonować. Tradycyjnym „będzie dobrze” i „damy radę”, puentuję pierwszą wygraną bitwę, bo to niezwykle ważne: psychologicznie, politycznie i racjonalnie.

5.827056
49424 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

55 (liczba komentarzy)

 1. Zostali jeszcze siepacze z koneksjami , POkroju Lisa i Szechtera , a to bedzie oznaczalo , ze na spokoj nie ma co liczyc ! Beda judzic nawet wtedy gdy skoncza  im sie oszczednosci , bo kasa POplynie szerokim korytem od moznych i umoczonych ! Teraz potrzeba determinacji , aby te scierwa POzbawic medialnych tub , ktorymi oglupiaja czesc spoleczenstwa !

 2.   Dobry komentarz.
   Na pewno wie Pan od jakiego słowa pochodzi wyraz "judzić".
    To tak jak cygan=cyganić.
  Pan wie, ja wiem i chyba my wszyscy wiemy.
   To wszystko od "Eskimosów" ;-))

   pzdr

 3. Tak , od tych ze szczepu  "zjadaczy srodziemnomorskich fok" , ktorzy zamienili futra na chalaty !

 4. avatar

  Po prostu, potomków Kaina, pierworodnego Ewy z szatanem. Potomstwa rozgonionego po całym świecie jak wszy, do dziś wstydzącego się swojego pochodzenia i nazwisk. Sadystycznego potomstwa znącającego się nad resztą populacji świata z linii Seta.

 5. Mowisz jak jest ! :-)

 6. avatar

  co do pana w spodnicy...to marze by przez chwile poczuc sie jak w tamtej bylej "demokracji".(trudno jest stawiac tego cwaniaka obok tworcy strony antykomor..ale...takie mamy dzisiaj czasy...co PO-niektorym widac ze BÓG rozum odebral..z roznych koncow sali obrad sejmu RP..)..jakiz to problem gdy bedzie nastepna zaKODowana demonstracja zawinac tego cwoka z ulicy wiezniarka na dolek...i dac mu ze 3-mce czasu do namyslu...wiem..wiem...zaraz znajdzie sie adwokat z kaucją za  tego pana...ALE MOZE JEDNAK by tam oprócz kaucji pan adwokat przyniosl by do aresztu brakujace ponad 100 tysi..bo chyba tyle pochlona  i koszta sadowe...
  BRAK USTAWY MEDIALNEJ sPOwodowal jeszcze cos..teraz pan w spodnicy stanie sie idolem "szarych mas nie-pracujacych angielskich miast i wsi"...dla ludzi z tamtad...pan z kiecka stanie sie bochaterem..bo wg nich trzeba miec jaja i charakter by nie musiec placic na wlasne dzieci...dlatego..za 2-3 tyg..najdalej za miesiac...zgarniecie pana kijowskiego do aresztu moze byc przyczyna specia dyplomatycznego na lini londyn-warszawa..SERIO pisze!!!!!....ciekawe na ile rząd jeszcze sobie PO-zwoli????....przed chwila zobaczylem zajawke ze pan siemoniak zaklada jakis FOK...a co bedzie pozniej??

 7. "Nasze Jaki tłuką Foki
  obijają Fokom boki"
  (Dywizjon 303)
  :)

  A co do spódnic...
  Może to jakiś nowy patent? Jeszcze trochę, a może KOD przerodzi się w KODA - Komitet Obrony Dłużników Alimentacyjnych.

  Jest w Kanadzie taki pan, który miał 47 lat i po 23 latach małżeństwa zostawił żonę i 7 dzieci, aby stać się sześcioletnią dziewczynką. Jako sześciolatka z pewnością alimentów płacić nie musi.
  Może to jakiś nowoczesny sposób na zaległe alimenty?

 8. a nie Dywizjon 303 Arkadego Fiedlera. 303 nie miał nic wspólnego z sowieckimi samolotami Jakowlewa.
  Latali na Hawker Hurricane, a później na Supermarine Spitfire.

 9. A to paradne. FOK mozna czytac sie z angielska, jak zwulgaryzowana czynnosc zwiazana z rozrodczoscia (;

  P.S.
  Fonetycznie oczywiscie. Brzmi tak samo.

 10. avatar

  Nijak nie da się przeczytać FOK w taki sam sposób jak wulgarne słowo określające uprawianie miłości:-) Niektórym FOK może się kojarzyć z żeglarstwem i słusznie, ponieważ fok to rodzaj żagla, a właściwie kilku rodzajów żagli: fok marszowy, fok wodny, fok pasatowy, itp. I tenże fok to po angielsku foresail. Niewykluczone, że inni pomyślą, iż FOK to męska forma FOKI - sympatycznego ssaka morskiego:-) Po angielsku seal, co przywodzi na myśl siły specjalne amerykańskiej marynarki: United States Navy Sea, Air and Land (SEAL) znane powszechnie jako United States Navy SEALs. Siemoniak nie popisal się pomyslowością ani przezornością powołując FOK do życia:-> No, ale to facet z gatunku tych, co to prochu nie wymyślą.

 11. Wszystko co modrzew-ianko napisalas to prawda. Editowalem wpis, dodajac PS nie czytajac Twojej notki, ale kazdy jankes czytajac >fok< wymowi tak jak powiedzialem. 

  Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku zyczenia dla pani, innych pan` (uwazam Was mile panie, nie tylko za ozdobe, ale za osoby, ktore rozlegla wiedza podnosza poziom dyskusji tego forum), oraz reszcie forumowiczow i autorowi. 
  Zycze Wam Polski o jakiej marzycie!

 12. avatar

  Gryfie, dziękuję za miłe słowa. Jeżeli nie masz nic przeciwko temu, chciałabym postawić kropkę nad "i" w sprawie FOK. Potraktowany jako wyraz, rzeczywiście może zostać wymówiony przez jankesów tak jak sugerujesz i usłyszymy /f a k/. De facto, FOK jest skrótowcem i zorientowani jankesi wyartykułują go jako /ef ou kei/ przez analogię do wielu innych skrótowców, chociażby z języka angielskiego. UN (United Nations) to w ich ustach /,j u: 'en/, nie /a n/. USA (United States of America) to /,ju: es 'ei/, nie /a s e/, itp. FOK, mam nadzieję, będzie tworem efemerycznym, więc nie ma o co kruszyć kopii :-)
  Pozdrawiam Cię i również życzę wszelkiej pomyślności w 2016.

  P. S. Zastosowałam uproszczoną transkrypcję fonetyczną z braku niektórych znaków.

 13. MIECZA SAMURAJSKIGO PRZYNOSI   EFEKTY. Głupcy atakując J KACZYŃSKIEGO sami ścinają sobie łby .Tak się kończy nie docenianie  i nie szanowanie przeciwnika .Zanim się zorientują  będą wybory których nie przeżyją .
   PS  Do Matki Kurka .pisząc bimbrownik z Biłgoraja(jemu do Dyzmy bliżej) obrażasz UCZCIWYCH BIMBROWNIKÓW , którzy z dziada pradziada kultywują rodzinne tradycje.!!

 14. Znowelizowana ustawa o Trybunale podpisana, opublikowana, a więc weszła w życie.
  Schetyna już zapowiedział, że we wtorek, czyli - jak rozumiem - jutro, PO złoży skargę do Trybunału Konstytucyjnego na nowelę tej ustawy.
  Tak więc Trybunał będzie rozpatrywał ustawę o Trybunale.

 15. i przepraszam że pytam, Rosjanie zablokowali nasz port bo nie chciało im się wydać paru groszy na zakopanie kawałka rury niżej, czy naprawdę nie można z tym zrobić czegokolwiek?

 16. Tez jestem ciekawa, w jakim składzie. I czy w ogóle będie rozpatrywał. Moze leśne dziadki już się zmęczyły.

 17. pod staligradem, a w tym czasie sędziowie pojechali sobie na wycieczkę do Chin, pełen luz.

 18. To są hipermegajaja na cały świat. To jest bananowa republika, w której TK, który ma działać i procedować na podstawie ustawy (art. 197 Konstytucji RP), którą to ustawę definjuje parlament RP na mocy Konstytucji, podważał jej "konstytucyjność". To nie jest do pomyślenia w normalnych demokracjach. Podstawowe prawo, które wprowadzili Rzymianie, i które jest kanwą, opoką wszystkich praw normalnych demokracji, WYKLUCZA bycie sędzią we własnej sprawie. W pomagdalenkowej Polsce jest N A T U R A L N E i stosowane ! 
  TK narusza art. 197 Konstytucji. 

 19. że ukarze Prezydenta Polski, jeśli nie robi tak jak chce Mirek, i jak chce z nim rozmawiać to przez Mirka. żartuję. Pewnie żona radka uruchomiła koneksje w departamencie i powiedziała że w Polsce toczy się wojna domowa wywołana puczem PiS Petru na ulicy tylko się broni. Departament w takich przypadku skasuje szczyt NATO w Polsce bo nie chce być wciągnięty przez nowoczesnych do wojny domowej, po żadnej ze stron. Oby skończyło się tylko na szczycie NATO, żeby jakiegoś dobrego koncertu nie odwołali przez te zamieszki. Też żartuję, żona radka nie ma takich możliwości.

  Natomiast to że w sporze politycznym w Polsce strona, która straciła władzę, zażądała interwencji premierów i prezydentów obcych rządów po swojej stronie, mimo że Polacy ich nie chcą, tego zapomnieć nie wolno.

  Też popieram Bielana, ale jest za dobry i nie dadzą mu szansy.

 20. można spokojnie otworzyć front komisji sejmowych na tematy największych (na początek) afer IIIrp - np. prywatyzacja Ciechu (cos Kulczyki spieszą się z wyprzedażą majątku i należałoby zabezpieczyć powództwo), Amber Sramber, informatyzacja MSWiA czy utajnienie przez Kopaczkę raportu NIK na temat ZUS-u. Dwie komisje mogą jechać równolegle, a wszystko transmitowane na żywo w jedynce.

 21. Na wstępie proszę o wybaczenie, bo jestem tu nowa i jeszcze nie bardzo rozumiem nastroje w tym zacnym środowisku. Nie wiem, jakie jest nastawienie Gospodarza i Gości do teorii spiskowych. Ja je tam lubię, bo... powiedzmy, że lubię.
  Pozwalam sobie niniejszym wysnuć pewną teorię. Spiskową.
  Jest maj 2015 sitwa już czuje, że wybory przerżnie, a może jeszcze nie, ale się zabezpiecza i celowo, a nie nieopatrznie, czy na bezczelnego, wybiera nie trzech, a pięciu sędziów TK, wiedząc, że jeśli wygra wybory to tych 5 zwisa jej i powiewa, jeśli zaś przegra... to PiS pierwsze co będzie musiał zrobić - nie "co zrobi", ale co będzie musiał, by w ogóle rządzić, to wziąć się za TK. Po przegranych wyborach prezydenckich sitwa czuje, że robi się gorąco, ale mają Asa w rękawie - powyższy spisek - teraz wystarczy utworzyć Nowoczesną, potem KOD i poszło... PiSu do maja nie ma - jak się odgrażają. (Skąd ten maj?).
  Czytając tutejsze artykuły i komentarze martwi mnie trochę Państwa... jakby to ująć... optymizm. Otóż trochę się z sitwy podśmiewacie, trochę ich lekceważycie... Ja uważam, że to siła bezwzględna, nie licząca się z nikim, a na pewno nie z kimkolwiek w kraju, bezczelna i arogancka i bardzo zdeterminowana, która nie cofnie się przed niczym. Już teraz, na podchodach 19-grudniowych, które zakończył anonimowy telefon o podłożonej bombie widziałam nastroje gotowe podpalić kraj. Jedna głupia butelka z benzyną - środek ogólnodostępny - rzucona w Kodziarzy (przez prowokatora oczywiście) i zrobiłoby się bardzo, bardzo źle. Nawet umiarkowani zwolennicy PiS zwróciliby się przeciw rządowi, który (czy też przez który) przelana została krew Polaków. A Tamci są do tego zdolni...
  Takie to moje przemyślenia.
  Dziękuję za miejsce, gdzie można odpocząć o tego jazgotu głównych ścieków...
  PS. Dzięki Gospodarzowi nie biorę już udziału w WOŚP. Złodziej, który połowę łupu rozdaje ubogim, a drugą zabiera dla siebie, nadal pozostaje złodziejem.

 22. avatar

  to nie sa bezpodstawne obawy!!!!
  ..sam posel-muzyk raczylbyl dywagowac ze 2 tyg temu z pana redaktorowa serafin...ze rzad JK ma czas na dzialalnosc tylko 6 m-cy...co oni kombinuja??BÓG raczy wiedziec..
  (JA STAWIAM NA TO ze "ktoś" nam zbankrutuje ze 2-3 banki)
  ....ja od niepamietnych czasow apeluje by PAD;JK i cala rada ministrów przeszla pod 24/7 ochrone z WJS 2305....na razie mnie nikt nie slucha...
  swego czasu PAD zapowiadał czwartkowe dyzury konsultacyjne..jak na razie nic z tego nie mialo miejsca...A GDYBY TAK...PAD przyjechal do sejmu w asyscie cichociemnych z WJS 2305...zamiast bor-owikow...to taki maly MYK z gatunku "jeden obraz wart wiecej niz 1000 słów"..ciekawe jak by zareagowaly wszystkie partie opozycyjne....atmosferka w sejmie by sie momentalnie zmienila....

 23. zbankrutowane banki mozna odkupić za garść mirabelek (albo znacjonalizować), szefostwo dla przykładu rozstrzelać (żartuję, ale na długi pierdel można wszadzić), a nadzór finansowy (KNF) rozpiżyć w drobny mak.

 24. avatar

  moze po to jest to "cóś" robione by NIE MIAL KTO ich odkupic...prezydent;premier;rada ministrów bez ochrony..(jaki jest ten bor taki jest..mam nadzieje ze nie JEST TAKI JAKI BYL 5 LAT TEMU).. a co sie "swieci"...tego nie wiem...ale jest jeden dziwny "fakcik"...ING NN polska WYCOFAŁ SIE!!!!????......(wtf..???!!???@#%&**&%$#@) z obslugiwania inwestycji KGHM-u poza polska..(kopalnia miedzi w chile..etc...etc..) czyzby to byl jakis NOWY MYK??my sie podniecamy nieogolonym;przepoconym i wygniecionym CWOKIEM kondratem...a po CICHU..ktos nam sie dobiera do du..y..!!!!CZY MA miec sens ten aspekt mojej teorii spiskowej??nie wiem..obym sie mylił...
  ALE PRZYPOMNE WSZYSTKIM...NIE MAMY ZADNEGO!!!podkreslam!!!!ŻADNEGO "POLSKIEGO" BANKU!!! Z wiekszoscia pakietu kontrolnego usadowionego w skarbie panstwa...

 25. No, banku nie mamy. NBP to jakaś spółka międzynarodowa w której Polska ma pewien procent udziału. Bez prawa emisji waluty.

 26. Niestety, ja też podzielam twoje obawy. Agresja i determinacja przegranych jest ogromna, a do tego maja wsparcie "naszych służb" i obcych. Ujadania za granica raczej bym też nie lekceważyła. A do tego obserwuję dziwne zachowania wielu ludzi mediów z prawej strony: Staniszkis ("PIS jak zwykle dzieli"), Ziemkiewicz (rozczarowany Prezydentem Duda, "nieeleganckie zachowanie PiS przy procedowaniu Ustawy o TK"), Rokita itd, itd. Ci ludzie rozgrywaja swoje interesy, demonstruja swoja "europejskość", a może widzac co się dzieje siedli okrakiem na płocie i sadzę, że niestety z szkodza tak samo jak tamci.

 27. Może nawet bardziej, bo skoro "nawet swoi PiS krytykują"... Boże chroń nas od przyjaciół...

 28. Fajnie byłoby wiedzieć na czym ta zmiana w TK polega, ale jakoś się brzydzę zaglądać w pewne miejsca.
  Oby PiS nie bawił się w umocnienie SN na wzór USA. To byłby ostateczny koniec zabawy we władzę ludu i w sejm. Taki najwyższy sąd może wydawać dowolne wyroki o czymkolwiek i nikt na świecie nie może ich zmienić. Może też sam wymyślać prawo. Sejm stałby się przystawką i dekoracją.

 29. avatar

 30. No, dobre. Facet zna się na robocie.

 31. To może posłuchaj tutaj, jak Piotrowicz tłumaczy, na czym polegają zmiany:

  http://www.radi...

 32. "Tego człowieka nie przestraszy i nie złamie już nic. On dawno stracił wszystko, pozostała mu polityka i tym żyje".

  Nic dodać - nic ująć.

  A nam pozostaje codzienność.
  Praca u podstaw i czujność, żeby nic nam nie zgasiło płomienia tej żagwi, którą trzeba wytrwale nieść dalej.

 33. tak samo jak jego śp. Brat, to ludzie pierwszej Solidarności. Ludzie, którym ideały tamtego ruchu przyświecały i przyświecać będą do końca ich dni. Reprezentują tych wszystkich, których usunięto w cień. Tych prawdziwych twórców naszej wolności.
  Ci drudzy, to zwykłe ciule, fałszywki, agenci i pasożyty. Trzeba, jak ja, przeżyć te 60 lat, żeby wiedzieć jak było, kto był kim, kto zdradził, a kto pozostał wierny. 

 34. z sezonowością PiSu. Komisarz Lewandowski zarzucił mocnego grypsa. Chamstwo nic nie rozumie. Sezonowość, ha, tu wszystkich "zagięłem" wiedzą ekonomiczną. I modelami też. 

  Widzę to tak. Rysiek przyniesie na mównicę swoja magisterkę na temat Korei Południowej i pozamiatane. "Prezes" Kaczyński wyjmie chusteczkę i wyszlocha się przed kamerami. 

  Co tam u prof. Rzeplińskiego. Może go "wezną" do Hagi? A co u Radzia, przecież miał być na Harvardzie. Nagle, zbliżenie, Radek wśród demokratów na ulicy. Toż to się w głowie nie mieści.  

  Piękne. Radku! Qniu! Ryśku! Razem!

 35. Problem jest z wieloma magistrami itp. "wykształciuchami" (40-50 latki) Przez lata obrabiała im rozum propaganda w szkołach i na uczelniach. Dzisiaj zaprzęgnięci do kieratu we własnych firmach nie mają czasu na analizowanie zjawisk jakie zachodzą w polityce. Jedynym źródłem to DTV o godzinie 1930 kiedy to zmęczeni siadają do obiado-kolacji łykajac i kluski, i propagandę. Dla nich wystarczy że JK to kawaler bez Prawo Jazdy, majacy tylko kota. I chociaz gubia się na prstych pytaniach zdania nie zmieniaja. Jedyne co zaczyna do nich docierać t:
  1/ Rządy 8 lat to katastrofa.
  2/ Namacalnym dowodem że była to katastrofa jest większośc parlamentarna PiS w sejmie.
  3/ Dość dobrym argumentem odbijającym piłeczke, że na PiS głosowało tylko 19% jest wskazanie, że właściwie niema kraju, w którym przy ordynacji proporcjonalnej jest wiekszość parlamentarna jednej partii. Jeśli do tego doszło w Polsce, to oznacza że w odczuciu ludzi 8 lat rządów to była katastrofa.
  4/ Dla tych którzy gardłuja za nowymi wyborami mówie - niema sprawy - ale najpierw sejm (NA 100%) uchwali nową ordynacje wyborcza ze szklanymi urnami, kamerkami w lokalach wyborczych i publicznym liczeniem glosów w komisjach. A nie jak dotychczas za zamknietymi drzwiami. Taki warian zapewni PiS i KUKIZ15 większośc, ale PARLAMENTARNĄ :). I to dopiero daje obraz klęski jaka roztaczam nad czytaczami GóWna i połykaczami WSI24.

 36. Pamiętaj, że fałszowanie wyboró ta band ćwiczyła od 45 roku, a sowieci jeszcze dłużej! I oby nie było tak jak w 2007.

 37. Przepraszam, ale musiałem:
  "BiuroLeg : Opinia KE nie jest wiążąca, ponieważ została wydrukowana na druku wz 4843/2003, który jest niezgodny z dyrektową o używaniu wyłącznie papieru ekologicznego EU Dir on the PaperTypeRegs. z 23 02 1996 z popr. a więc jej wartość jest wyłącznie klozetowa o ile ktoś chce tego użyć bo nie wiadomo czy krzywizna papieru jest zgodna z normatywną europejską krzywizną d py - (EU ArsschlochDir)

  Nawet na onecie brak pozytywnych komentarzy....

 38. Też mam wątpliwości, czy ta strategia rzeczywiscie jest optymalna. Czy nie lepiej było:
  1. rozpocząć kadencję 5.11, tym samym cały skok PO na TK (a nie tylko 2/5)  byłby niekonstytucyjny i propaganda niewiele z tym moglaby zrobić
  2. wprowadzać oczekiwane ustawy (podatek bankowy, 500+ itp), a równolegle po cichu "pracować" nad stworzeniem większości konstytucyjnej, wtedy już tylko łubudu i po sprawie.

 39. Na stronie "Rzeczpospolitej" pojawił się artykuł zatytułowany "Genowefa Grabowska: Nowelizacja ustawy o TK obowiązuje także Trybunał".

  Nie mam dostępu do całego tekstu, ale pierwsze jego zdanie brzmi:

  "Prezes Andrzej Rzepliński powinien dopuścić do orzekania zaprzysiężoną piątkę sędziów Trybunału - mówi prof. Genowefa Grabowska, znana konstytucjonalistka, dziekan Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie."

  Hm, ciekawe, że taki tekst się tam pojawił, w dodatku napisano o prof. Grabowskiej "znana konstytucjonalistka", czyli dodano jej slowom wagi.


 40. avatar

  bielana - niech to w końcu będzie jakiś zawodowiec ;)

 41. W związku z dopełnieniem się procesu związanego z "unieszkodliwieniem" TK zamieszczam mój komentarz, który chciałem napisać już od dawna tzn. kilku tygodni, gdyż już od takiego czasu było moim zdaniem jasne o co w tym wszystkim chodzi. Jeśli było to jasne dla zwykłego obserwatora, amatora to powinniśmy sobie wszyscy zdać sprawę z tego, jak w tytule, kto nami rządził. Obecna opozycja a niedawno środowisko sprawujące rządy (w dużej części) powinna już dzień po tym jak PIS wycofał swój  wniosek z TK próbować i zrobić analizę dlaczego PIS to zrobił i potencjalnych innych ruchów tej partii oraz własnych zasobów przeciwdziałania tymże ruchom. Zwykłe standartowe zachowanie wymagane w grze w szachy. Dla mnie jasne było prawie od początku, że tu nie chodzi o 2 czy też 5 sędziów TK tylko o TK jako taki. PIS przecież miał możliwość mieć tych 5 sędziów, wystarczyło tylko wyznaczyć pierwsze posiedzenie Sejmu na 6.XI. co było przecież możliwe, gdyż Pani Sadurska datę 12.XI. oglosiła już 5.XI. i gdyby PIS na tym zależało to Sejm zebrał by się już w dniu 6.XI. i wtedy cała piątka wybrana byłaby "niekonstytucyjnie". Swoją drogą to swoiste kuriozum, że o konstytucyjności ustawy wyboru części sędziów decyduje termin wyznaczany przez inny organ (Prezydenta) pierwszego posiedzenia Sejmu jeśli byłby to 6.XI. to ustawa w tej części była by niekonstytucyjna ale jeśli 7.XI. to ta sama ustawa wtej części była by już konstytucyjna, gdzie tu logika gdzie tu uniwersalność prawa?
  Ale wracając do meritum dlaczego PIS nie chciał tych 5 sędziów? Odpowiem pytaniem a co by im to dało? Dalej by mieli tylko 5+1-go  wcześniejszgo czyli sześciu na piętnastu i w dodatku przewodniczącego Rzewuskiego czyli de facto nic. Takie fakty powinny być dostrzegalne dla obecnej opozycji, byłych ministrów im czerwona lamka powinna się zaświecić już w momencie wycofania wniosku z TK przez PIS przecież było to tak czytelne, że "ONI" powinni to dostrzec już dawno i to ONI powinni walczyć o to by pozwolić wybrać PIS całą piątkę by nie dać pretekstu do tego by stracić jeszcze więcej a być może z ich perspektywy wszystkiego. Przecież 9 sędziów + przewodniczący to gwarancja tego, że przez najbliższe 2 lata nic się tym "ONYM" złego stać nie może. W ich interesie było po ocenieniu siły swoich kapiszonów dbać o prestiż TK by nie dać pretekstu Pisowi do zrobienia czegokolwiek więcej w/s TK. Stąd mój tytuł - kto nami rządził?
  Całe szczęście, że tacy "profesjonaliści i wizjonerzy " już nami nie rządzą. Dali się ograć jak dzieci. Wyobraźmy sobie jak dawali się ogrywać przez 8-lat przez inne państwa.  

 42. Twój wywód jest bardzo logiczny - sędzia Granat odchodzi w kwietniu, a rzepliński w grudniu i to tyle w 2016 roku. Czyli bez obecnych zmian za rok PiS miałby tych 7 sędziów na 15, ale i tak kolejnego prezesa po rzeplińskim wyznaczyłaby stara kilka. Dopiero w połowie 2017 roku byłaby jakaś szansa na posiadanie przewagi w TK. Między innymi dlatego w Twoim wywodzie może być ziarno prawdy.

 43. ..."PIS przecież miał możliwość mieć tych 5 sędziów, wystarczyło tylko wyznaczyć pierwsze posiedzenie Sejmu na 6.XI. co było przecież możliwe, gdyż Pani Sadurska datę 12.XI. oglosiła już 5.XI. i gdyby PIS na tym zależało to Sejm zebrał by się już w dniu 6.XI. i wtedy cała piątka wybrana byłaby "niekonstytucyjnie". Swoją drogą to swoiste kuriozum, że o konstytucyjności ustawy wyboru części sędziów decyduje termin wyznaczany przez inny organ (Prezydenta) pierwszego posiedzenia Sejmu jeśli byłby to 6.XI. to ustawa w tej części była by niekonstytucyjna ale jeśli 7.XI. to ta sama ustawa wtej części była by już konstytucyjna, gdzie tu logika gdzie tu uniwersalność prawa?" ...

  dowodzi wprost jednego, że poprzedni parlament wybierając całą piątkę sędziów, nie tylko tych dwóch, działał poza ramami czasowymi swojej kadencji czyli bezprawnie.
  To jest oczywiste i nie do podważenia. Dowód: każdy termin zwołania I-go posiedzenia Sejmu po 25 X do 6 XI był terminem realnym i możliwym do zastosowania. C.N.D. 

 44. Oczywiście, że tak. I dlatego tak żałosny jest Rzepliński perorujący, że on by "tych dwóch nie wybierał". Tylko w mendiach nikt mu szczegółowego pytania o to nie zada.
  Komorowski ogłosił wybory w ostatnim możliwym konstytucyjnie termnie, a i tak Duda mógł zwolać sejm przed uplywem kadencji tych 3 sędziów. I Rzepliński i PO pisząc ustawę w czerwcu doskonale o tym wiedzieli. Dowodzi to niezbicie, że całkowicie ŚWIADOMIE i z rozmysłem napisali ją niekonstytucyjnie.
  Przy okazji - gdzie byli wtedy dzisiejsi KODziarze?

 45. To są pasożyty na reszcie społeczeństwa, żyjący z grantów pomagdalenkowych ekip rządzących. Z nich czerpią przywileje, stanowiska i kasę, odwdzięczając się dozgonnym klakierstwem.
  Sami z siebie i bez pomocy tychże "rządów" są nikim i niczym. To są ludzie bezideowi, mający w dupie wszystko i całą resztę społeczeństwa. Tylko to co ich się liczy i nic poza tym. Po trupach do celu...
  Teraz wyszli ze swoich pakamer i kwiczą wniebogłosy, bo koryto zdaje się nieuchronnie odsuwać...

 46. >>Ale wracając do meritum dlaczego PIS nie chciał tych 5 sędziów? Odpowiem pytaniem a co by im to dało? Dalej by mieli tylko 5+1-go  wcześniejszgo czyli sześciu na piętnastu i w dodatku przewodniczącego Rzewuskiego czyli de facto nic.<<
   
  Nie całkiem. Nowelizację o mniejszości blokujacej (do czego sprowadza się podejmowanie decyzji wiekszością 2/3) i tak by wprowadzili.
  Rzecz jasna i tak byłby o to jazgot. Ale jednak tylko o to, o wybór i zaprzysiężenie sędziów już nie.

 47. znaleźliby jakikolwiek inny, dowolnie im pasujący.
  Nie sądzisz ...?
  Przecież w tym wszystkim chodzi o uniemożliwienie rządzenia PIS-owi i uniemożliwienie wprowadzania ustaw - co do tego samego się sprowadza. 
  To jest świadomy sabotaż.
  Nie sądzę, aby bez przymuszenia do stosowania prawa wobec takich działań, mających znamiona obalenia rządu, mogło się obyć... 

 48. Jestem fanem tych wspaniałych ludzi:
  Jarosława Kaczyńskiego
  Witolda Gadowskiego
  Andrzeja Dudy
  Beaty Szydło
  Antoniego Macierewicza
  Mariusza Kamińskiego
  Michała Rachonia
  Piotra Wielguckiego

 49.   nowe media..tak....ale zawsze jest jakieś ale. Nie ma mowy o propagandzie sukcesu.Na to też jesteśmy uodpornieni od czasów Gierka. Byliśmy 8 potęgą czegoś a mój mąż kupował od złodzieja brakujące płytki w nowo wybudowanym bloku. Tak,że ostrożnie. Fakty,fakty i bez czułości. Nie jest tak,że wyborcy PISu to sekta
  ciemniaków .To ludzie wykształceni często w starym systemie, gdzie dyplomu nie kupowało się w prywatnej uczelni tylko gryzło kit z okna aby zdać. Obojętnie w jakiej szkole czy uczelni.Nawyk uczenia się i czytania został .I nie mówię tu o komiksach. Poza tym pamiętamy różne etapy i co z tego wyszło.
  Nasze betoniarstwo to nie efekt ciemnoty a cierpliwości o której młodsze pokolenia nie mają pojęcia z racji "szybkości świata"Mamy ograniczone zaufanie do wszystkiego i wystarczy kilku nadgorliwych w nowych mediach i po zabawie.

 50. Strony