Kaczyński popalił wszystkie mosty i skazał PiS na zwycięstwo!

Prześlij dalej:

Komedia wokół Trybunału Konstytucyjnego nie jest środkiem stylistycznym, tylko komedią podręcznikową i dokładnie o to Jarosławowi Kaczyńskiemu oraz Prezydentowi Andrzejowi Dudzie chodziło. Proszę zauważyć, że Kaczyński w ogóle się nie odzywa, z kolei Prezydent w krótkich prawnych słowach sprowadził towarzystwo na ziemię. Dziś z panem prezesem Trybunału dyskutuje kto? Od wielkiego dzwonu Beata Kempa, czasami odezwie się rzecznik, ale generalnie posłowie PiS i nigdy Premier. Efekt musiał być komediowy, skoro urzędnicy niższego szczebla i posłowie tresują prezesa TK. Rzepliński co i rusz tłumaczy się z własnych kompromitacji, które sam prowokuje. Przeciętny Polak z prawa rozumie tyle, co wilk wyczyta z gwiazd, jednak podstawowe terminy zapadają w pamięć najbardziej opornym. Nie można być sędzią we własnej sprawie, nie można łamać konstytucji i przepisów prawa. Co tymczasem od kilku tygodni zajmuje TK? Tłumaczenie się z sędziowania we własnej sprawie i łamania konstytucji. Teraz zrobili histerię wokół odmowy publikacji i po paru godzinach znów zostali ośmieszeni dokładną treścią zwykłego i całkowicie niewinnego pisma o charterze prawnym. W telewizji rozmaici mecenasi gardłują, ale oni doskonale wiedzą, że Kempa miała absolutną rację, zresztą paru to przyznało, ale zaraz dodało, że wyroki TK są niepodważalne. Powagi nie ma w tym za grosz, w dodatku to szef całego przybytku przerobił się na błazna. No dobrze, ale czy naprawdę jest wesoło w państwie, które ma takie problemy kompetencyjne i prawne. Absolutnie nie jest wesoło i dlatego ośmieszanie Trybunału uznaję za konieczne.

Do wcześniejszych informacji, które pokazywały jak Kiszczak z Jaruzelskim powoływali to ciało, dodam osiem faktów. Ośmiu sędziów z TK było tajnymi współpracownikami lub pracownikami SB i mówimy o tych, których teczki nie zaginęły. Dziewiąty sędzia nazywa się Kieres i to on stworzył w IPN tak zwany zbiór zastrzeżony, gdzie żaden historyk i dziennikarz wejść nie może. W planach Kaczyńskiego jest gruntowne przebudowanie wymiaru sprawiedliwości i oczywiście bez lustracji i oświadczeń majątkowych o żadnej reformie mowy być nie może. Ponieważ posiadam status oszołoma mogę sobie pozwolić na pisanie wprost. Sądy i prokuratury są w tej chwili zorganizowanymi grupami przestępczymi wywodzącymi się z PRL-u. W sądzie można załatwić dosłownie każdy wyrok i to na każdym szczeblu, aż po Sąd Najwyższy. Takie sprawy finalizuje się już na etapie wyznaczenia prokuratura lub składu sędziowskiego. Zresztą nie muszę się podpierać oszołomem, przykłady z sędzią Milewskim z Gdańska, czy sędzią SN, który dyktował stronie apelację to udokumentowane fakty, nie plotki. Gdy mafie walczą o życie sięgną po wszystko i tak się właśnie dzieje. Dla nich zmiana patologii na normalność oznacza utratę wielkiej kasy i co gorsze pozycji, bo w uczciwym systemie tych ludzi nikt nie zatrudni na stanowisku asesora, czy radcy prawnego. Gdzie będzie lepiej takiemu magistrowi Stępniowi albo mecenasowi Giertychowi, jak nie w tej patologii, która jest?

Magister Stępień ma wiedzę i kompetencje poniżej aplikanta, a został Prezesem Trybunału Konstytucyjnego. Giertych bez politycznego wsparcia i konszachtów, byłby radcą w Złotoryi i reprezentował klientów w sporach o zaoraną miedzę. Tak wygląda połowa problemu, drugą połowę stanowią macki ośmiornicy, które są wszędzie. Mają pod sobą media, mają obstawione instytucje, biznesy i wtyki u zachodnich bossów od działań wszelakich. Potężna machina patologiczna, którą prowadzą polscy i zagraniczni gangsterzy nie stanie ot tak sobie. Sypanie piachu w tryby nic tu nie pomoże, tutaj trzeba podłożyć bombę do zbiornika z paliwem, co właśnie Jarosław Kaczyński z Prezydentem Andrzejem Dudą robią. Estetyki nienależny się spodziewać, gdy się utylizuje toksyny. Bez względu na to jak bardzo będą kwiczeć, PiS się nie cofnie, przede wszystkim dlatego, że nie ma wyjścia. Może przesadzam, ale wydaje mi się, że Kaczor specjalnie postawił sprawy na granicy Trybunału Stanu, żeby żadnego „śpiochowi” nie przyszło do głowy budować własne frakcje.

Klasyczne spalenie mostów, PiS i wszyscy pozostali ziobryści z gowinistami nie mają gdzie uciec, przed nimi stoi jasna alternatywa. Albo urwiecie łby tej hydrze albo ta hydra was zje. Patrzę na to wszystko i jestem dziwnie spokojny. Stworzone przez Kaczyńskiego warunki bojowe niemal dają gwarancję, że sprawy potoczą się w najlepszym kierunku. PO bez władzy zwyczajnie nie istnieje, filozofia i sens działania tej formacji polega na sprawowaniu władzy, co pozwala bezkarnie kraść i uzurpować. Kaczyński obrał jedyną możliwą strategię, jeśli ośmieszy, zaszczuje i spacyfikuje takiego tłustego misia, jak Rzepliński pójdzie wyraźny sygnał, że żarty się skończyły i mamy nowego szefa w mieście. Innej metody nie ma, bossów wyciąć, pomniejszych zastraszyć i zmusić do uczciwej roboty. Kiedy to się skończy? Po trupie PiS lub hydry. Hazardzistom podpowiadam, że w tej grze spokojnie można obstawiać PiS jako zwycięzcę, bo to PiS ma teraz narzędzia i nie ma odwrotu.

6
45492 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

48 (liczba komentarzy)

 1. Dzieki ci KurkoMatko za podniesienie mnie na duchu (to nie zarty), bo znowu dzisiaj zadrzaly mi lydki i popuscilem w stringi, jak zobaczylem, co dzieje w "zaprzyjaznionych" telewizjach. Pomyslalem sobie "kurwa, znowu sie nie uda, zaszczuja ich i zmusza do abdykacji, czy czegos takiego". Bezwzglednosc bandytów poprzebieranych za dziennikarzy Polsatu, TVN oraz "ekspertów" (dzisiaj slyszalem R. Markowskiego) przeraza. Ich determinacja we wscieklym ataku bez wzgledu na fakty, jest szokujaca. Chetnie uwierze, ze jest tak, jak piszesz. Ale jak to sie moze dalej potoczyc? Czy PiS ma szanse na zwyciestwo w tej sprawie? Bo jak przegra, to te kanalie z TK zablokuja wszystkie wazne inicjatywy PiS. Moze byc tak, ze np. nie zablokuja ustawy 500+, ale pózniej zablokuja ustawy o podatku od banków i hipermarketów, co uniemozliwi sfinansowanie 500+ i skompromituje rzad. Boje sie tych skur...synów z TK i PO i holoty cwanego chamusia Petru.

 2. ...Poturbowany reporter, którego babcia pociągnęła za ucho.
  Pokazują zatroskanych o losy demokracji, itd.
  Został nam jeszcze jutrzejszy cyrk w samo południe. Posiłki z Niemiec przybędą, zatroskane o kierunek zmian.

  Jeszcze niedzielny marsz. Może być gorąco. Hadacze wiedzą, że to ostatni dzwonek.

  Jak się tego słucha?

  Z politowaniem. Nie wzięli poprawki na to, że nikt tego bełkotu już słuchać nie chce.
  Nastąpiła saturacja roztworu. Więcej ani ziarenka nie da się dorzucić.

  Nawet jeśli ktoś słucha, to jednym uchem wpuszcza, a drugim wypuszcza.
  Kompletna nieprzemakalność słuchaczy i widzów nie została wzięta pod uwagę przez autorów tego prysznica.

  Do tego święta za pasem... z czym do ludzi?

  Ludziska będą pierniczki piec i lukrować, pierogi lepić i śledzie moczyć. Że o prezentach i choinkach nie wspomnę.

 3. Toż pisałam wcześniej, że ludzie w de mają te lamenty różowo-czerwonych, histeria jest tylko w mediach a warszafka lata po sklepach i szykuje się na święta. Ja się też już wyłączyłam ze śledzenia machlojek glonojadów z nowoczerskiej PO i gościa o nazwie Rzepliński, bo szkoda moich nerwów i zdrowia, jedynie 13-ego pouczestniczę w marszu.

 4. Jak zobaczylem tego czerwonego sQ***syna, Balcerowicza, w ktorejs z tych sQ***synskich stacji tv, to myslalem, ze moj wlasny telewizorek uszkodze!

 5. avatar

  http://szczecin...

  "Niemcy będą manifestować w Szczecinie w obronie naszej demokracji"

  :D :D :D

  ich naprawdę już niexle pogrzało

  Polecam też komentarze pod tym jakże ciekawym anonsem

 6. z "kurtuazyjna wizyta" czy tez "zazadali korytarza"?

 7. imo to nie Kaczyński spalił wszystkie mosty, gdyż nie planował tej "awantury" z TK. miał trochę mniejsze plany na dziś i dużo większe na jutro, ale środowisko Michnika wytoczyło mu wojnę na taką skalę żeby rzucić go na kolana, że nie mógł sobie pozwolić na porażkę.

  Ale chyba najlepsza bo jedyna realna strategia  to podpalić parę śmietników i zażądać bratniej pomocy, bo nie widzę żadnej strategii w tych działaniach...

 8. avatar

  dwa, że oprócz zgilotynowania układu, musi doprowadzić choćby po części do poprawy poziomu życia w polsce we wszystkich aspektach - to się niby wiąże jedno z drugim, ale nie do końca - nie wystarczy zabić pasożyta, ale trzeba zmienić na tyle warunki, żeby zminimalizować prawdopodobieństwo jego ponownego wystąpienia, nawet jeśli rodziłby się we własnych szeregach - to jest zadanie bardzo trudne, bo raz, że komuniści doprowadzili państwo do zapaści i żarli do gołej ziemi, dwa, że trzeba cały czas trzymać u siebie bardzo wysoko standardy i kręgosłup moralny, żeby nie pójść tą samą drogą i nieopatrznie nie zamienić jednych na drugich

  wyciąć pasożyta trzeba - bo bez tego nie da się nic zrobić - ale społeczeństwo oceniać będzie pis po tym drugim aspekcie - przeciętny polak nie ma pojęcia jak głęboko sięga ten syf, a po tylu latach pasożytowania w pewien sposób się przyzwyczaił - w jego ocenie załatwienie sie z komuną nie bedzie wiele znaczyć jeśli jego codzienny byt niewiele będzie się róznił od tego co ma teraz - mówię oczywiście o perspektywie kilkuletniej i o prawdziwych reformach - mam nadzieję, że tak jak jarosław twardo nie wycofa się z załatwienia komunistów, tak też twardo nie wycofa się z prawdziwego dźwignięcia tego kraju z czarnej dupy

 9. że pisanie pasożyt się wymsknęło.
  Od dawna powinno się pisać pasożyd.

 10. złamanie konstytucji, to znaczy  ze w Polsce nie ma demokracji (nie było za czasów rządów sitwy). I wcale nie mam na myśli (teraz) abolicyjnego TS, lecz zwykły sąd. Dwa paragrafy są oczywiste:
  1. Uczestniczenie w pisaniu czerwcowej ustawy o TK. Konstytucyjnie jest trójpodział władzy - ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej. Więc fakt, że Rzepliński odsunął się od orzekania w sprawie tej ustawy nie ma nic do rzeczy (powinien się co najmniej usunąć z TK).
  2. Do rozprawy o naruszenie konstytucji przez nowelizację ustawy o TK uchwaloną przez PiS wyznaczył 5 sędziów, a powinno być co najmniej dziwięciu (są dokumenty, że jeszcze 1 grudnia tak uważał).
  3. Do rozważenia prawnego jest inny aspekt PO-wskiej ustawy czerwcowej. Ustawa ta wprowadzała sześciomiesięczne odprawy dla sędziów i wprowadzała odpłatność za mieszkania dla sędziów (co? jak? za niskie pensje mają w TK?). Czyli ci Państwo orzekali we własnej sprawie.

 11. Gdyby chodziło o odprawy i opłaty za mieszkania (choć z mieszkaniami się nie zgadzam co do zasady, z odprawami właściwie też - bo co? jakiś zakaz pracy u konkurencji mają?) przyszłych sędziów TK - to OK, sprawa prawnie byłaby czysta. Ale oni oceniali własne odprawy i mieszkania - czyli byli sędziami we własnej sprawie - ewidentne naruszenie mnóstwa artykułów i paragrafów.

  Edit.
  I jeszcze czwarty oczywisty paragraf: przed grudniowymi wyrokami TK ganiał po telewizjach i podawał wynik, który dopiero miał nastąpić.

 12. Trzeba  iść na całość. TK został ośmieszony i obnażony, dlatego też , skoro sam łamie przepisy to, nie przejmujmy się i nie uwzględniajmy jego orzeczeń.  Przecież taką praktyękę stosowali POPSL-owcy. Jak przejmiemy media  to łatwiej będzie tłumaczyć  ludziom zasadność olewania TK, tym bardziej gdy  na własnej skórze odczują pozytywne skutki reform PISu.

  WALEC MUSI TOCZYĆ SIĘ DALEJ

 13. by się przydała - powszechna ochotnicza obrona teretorialna. Pogonić swołocz ubecką

 14. Ale jak się nie ma me(n)diów po swojej stronie - A SIĘ NIE MA!
  To trzeba KONTYNUOWAĆ propagandową retorykę - TĘ, która zaprowadziła do zwycięstwa!

  A tak, jak "zaczyna" już brakować cierpliwości do bieżącej sytuacji mnie (nam?), tak niestety również zaczyna brakować cierpliwości do kontynuowania owej "polityki spokoju" działaczom PiS o różnym "stopniu prominentności".

  Weżmy na przykład sprawę "ataku na dziennikarza TVP Info". Owszem, PRAWDZIWY ATAK to był, ale ze strony red. Lewickiej na wicepremiera Glińskiego! Tylko... co z tego? Owszem, KTOŚ ze strony "partyjno-państwowej" MOŻE (choć, czy rzeczywiście powinien?) odnieść się do zaistniałego zdarzenia (właściwą, moim zdaniem, osobą byłby tu ktoś odpowiedzialny za służby porządkowe) - ale dlaczego w tej sprawie "nie odmawia sobie" komentarza... Minister Spraw ZAGRANICZNYCH??? Czy ów dziennikarz był obcokrajowcem?! A Stanisław Karczewski - czy rzeczywiście uważa się dziś za osobę na tyle "prywatną", by jego wypowiedź była traktowana jak wypowiedź "przypadkowego przechodnia"? Skąd u licha bierze się ta chęć składania ZEZNAŃ we wrogich placówkach propagandowych?!

  Niestety, jedynie Prezydent Andrzej Duda i grono skupione wokół Niego potrafi w dostatecznym stopniu "powściągać żądze własnych języków". A ja w tej akurat kwestii jestem BEZWZGLĘDNY: PiS nie jest od gadania, PiS jest OD ROBOTY!!! A gadulstwem niech nadal para się Petru - u którego już zaczął się "efekt Abby" (czyli skutecznego obrzydzania tego, skądinąd sympatycznego zespołu, zdecydowanie zbyt częstym prezentowaniem go publicznie). Memy z Petru świadczą o tym jednoznacznie. Czy ktokolwiek z PiS chce do Petru dołączyć?

 15. Artykuł 10/10 :)

  Czas gra na niekorzyść tego ścierwa postkomunistycznego.
  W rękach PiS są już najważniejsze narzędzia: Wojsko, Służby i w końcu Policja.
  Jestem przekonany, że im ciszej w mediach o Kaminskim, Macierewiczu i Ziobro, tym więcej oni robią tam dobrego. Czas na dobranie się do dupy papugom w togach i zaczną sami srać pod siebie ze strachu.Im bardziej zdecydowane i nieustępliwe działania PiS tym szybciej uczciwi sedziowie zmienią front, a szczury szybciej uciekną z tonącej bandery. A Towarzysz Skompromitowany Rzepliński do pierdla w przyszłym roku - tak na wzór.

 16. Kto wygra WOJNĘ? Wytrzymaliśmy 8 lat upokorzeń ,wyśmiewania ,łamania prawa w imię europejskości .Oni parę tygodni bez wpływu na władzę ale jeszcze ze swoimi mediami są ZAŁAMANI i zwyczajnie GŁUPI !No bo gdzie te misie miały się uczyć (raz zdobytej władzy nie oddamy) U SOWY? Tą bandę trzeba zalać ciekłym ołowiem  a później olać zimną wodą tak jak w filmie OBCY 8 PASAŻER NOSTROMO !!,Bo dla mnie oni są  jak OBCY - robili wszystko ,żeby zniszczyć Polskę.
  Na Trzech Króli  z naszą TV  -mam nadzieję , oni będą bez najmocniejszej BRONI .POLSAT  i  TVN   jak to mówią ....przez kieszeń do mózgu...rura im zmięknie.
  To znaczy jak nie będzie końca świata to PIS zrobi to co miało się zacząć w 1992r (nocna zmiana)

 17. że tak ochoczo, choć głupio pakuje głowę pod topór.

 18. o nieletnich Tajkach i naszych TK sędziach?

  • Dzisiaj wariatki   z TVN prawie nie eksplodowały  ... Werner pluje jadem jak z prysznica ... ale to już było tysiące razy. Mogą nam skoczyć : obunóż z rozbiegu ... :)  pozdrawiam ich serdecznie środkowym palcem , do zobaczyska za 2 kadencje ... hehe
  • PiS gra swietnie z kontry . PiS potrzebuje wroga . W 2005 roku był nim mityczny układ , a to walka z cieniem . Dziś wróg to TK ma twarz , stawia opór , fauluje .  Ludzie się uczą były wybory , które wygraliśmy i co do cholery ? To czym jest ta demokracja , dekoracją ? Rzeplinski jest królem z bezterminową kadencją ? A won komuchy do budy  . My mamy władzę , mamy czas , możemy czekać , stronę PO spaja władza pieniądze i stanowiska . Oni długo nie wytrzymają . Są dla narodu męczący ...
  • Nowa konstytucja będzie osinowym kołkiem , którym trzeba ostatecznie przebić 3RP . A kluczem do 2 kadencji PiS , jest gospodarka , poprawa w portfelu , sprawiedliwy podział dóbr ... Plan trudny ale do osiągnięcia , więc jestem dobrej myśli ... Teraz pora na TVP . Pozdro ... :)

 19. Kaczor w TV Republika powiedział, że wszystko jest przygotowane. Rozumiem, że słowo "wszystko" dotyczy również Rzeplińskiego. Alleluja i do przodu, wiara!

 20. PiS to faktycznie rozgrywa mistrzowską. Jeszcze dzisiejsza akcja z Kępą... no ludzie teraz to już kompletnie nic nie wiedzą, a oni jeszcze w to brną. Albo oni tak głupi, albo im rozum odebrało.

 21. Co na jedno wychodzi. Amen.

 22. czy to ściema, że Sumliński dostał wyrok skazujący?
  Jak tak, to uniewinnić.
  Walić ich po pysku generalnie.

 23. Nie dostał, wyrok zapadnie na rozprawie w najbliższą środę.
  Dwóch lat w zawieszeniu i grzywny domagał się prokurator.

  Tutaj mowy końcowe obrońców Sumlińskiego:

  https://www.you...

 24. avatar

  deal'uje z banksterami. Inflacje macie jak w banku....
  http://nikander...

 25. przeczytac komentarze pod zalinkowanym wpisem: PO musialaby zrobic DOKLADNIE TO SAMO!!!

 26. "publicysta" z WSIowego neonu 24. Pomyliły mi się tylne drzwi z zadkiem dukaczewskiego.

 27. ale niech wie ze my wiemy ze jego "sensacje" sa tego samego kalibru co "frank bije zlotowke" (wina PiS-u) lub "ucieczka inwestorow zagranicznych z gieldy" (wina PiS-u).

 28. Czytam tu Twoje artykuły całymi miesiącami, nic nie pisałem, bo i co? Wszytko jest napisane tak jak trzeba, ale dzisiaj się loguję i piszę bo  mnie kurna zatkało.
  No Matka, mój mózg  nigdy w życiu nie  przeprowadziłby takiej analizy. Ale jeżeli tej sprawie rzeczywiście przyświecała taka myśl, to Kurka - to pachnie geniuszem (zarówno u autora strategii, jak i odszyfrowującego intencje).
  Tak, Kaczor  wikłając cały PIS w tą jazdę bez trzymanki wykupił sobie polisę na życie.
  Popalił mosty, teraz tylko jazda do przodu... nie ma srania po scianie,


 29. EMANACJA SPOKOJU

  Powinni puszczac w TVP przed zasnieciem.

 30. Również wysłuchałem programu TVR, Kaczyński ma rzeczywiści dużą wiedzę, a najważniejsze przemyślenia. Świetnie się go słucha po wielu dniach telewizyjnej sraczki  w głównych mediach.
  Miejmy nadzieję, że wie co robi. A plany ma widać dalekosiężne.
  Ogladałem wczoraj młodego Morawieckiego, to również waga ciężka.
  Ważne było to co powiedział o gospodarce, w trakcie udzielonych mu 55 sekund. Cyt. co zapamiętałem. Nasza gospodarka rozwinęła się przez 26 lat, nie zaprzeczył, ale ma jedną przykrą cechę, jest zbyt uzależniona jest od obcego kapitału, co wymaga rocznych wypłat w wysokości 90 mld zł. Mówił też dużo innych ciekawych rzeczy, ale oczywiście, po tym wywiadzie  komentarze TVN zbanalizowały wszystko do tego, że powiedział, że 500 zł będzie wypłacowne w kwietniu albo maju, a nie jak mówiła B. Szydło w kwietniu. Masakra, gdzie obiektywna TVP.

 31. Werble tarabanią, zwycięstwa tu, zwycięstwa tam, dymisje, zwalnianie stanowisk. Złodziejo- bolszewia w głębokiej defensywie, jak głębokiej ? Nie dość skoro szampański generał nadal pierdzieli w telewizorniach, wsi-oki powołały komitet obezwładniania demokracji. Ubole z ‘’obornikami’’ rżną obrońców, zwołują wiece i masówki, rózni profesoro-królowie pierdolą o rewolucji Jarosława, porównując go do Robespierra. Gówniana nawołuje do rozprawy z PIS-em na ulicy. Zza Odry mają się zlecieć w Szczecinie demokraci od Ericha Honeckera. Jest wesoło i egzotycznie – na razie. Jednak kropla drąży skałę i dość szybko sytuacja może niespodziewanie przybrać groźny kształt i zły dla Polski orót. Jak już pisałem we wcześniejszych komentarzach jądro ciemności jest nietknięte, redaktor Sumliński stoi przed sądem, chcą mu wpakować 2 lata wczasów, na których prawdopodobnie grozi mu przejście do wieczności. Podobnych spraw jest więcej, trwa walcowanie niewinnych ludzi. I co mi tam Trybunał i zmagania z jakimś peerelowskim bęcwałem. Co wynika z ich odtajnionych akt ? Nic nie wynika, gówno wali z biografii a oni są tam gdzie są niewzruszenie. Pytanie dlaczego jeszcze to trwa ? Gdy patrzeć na tę kołomyję prosi się coś gorętszego, coś w stylu końcowych czasów słońca Karpat. Prosi się o bunt ludu potwierdzający jego wolę i jego prawomocny wybór. Prosi się by lud pomaszerował pod niektóre organy osrywające ów naród i jego władzę i namacalnie uwiarygodnił i ostatecznie wyartykułował swoje prawa. Skoro trwają prowokacyjne mowy o Robespierrach, końcu demokracji, przewala się przez czerskie kuczgęby jazgot o barykadach , niech by mieli troszeczkę realu z barykadmi i chwilkę z wkurwionym ludem. Wtedy i tylko wtedy zamknięto by mordy przeróżnym sukinsynom niepogodzonym z nową rzeczywistością.

 32. Sumlinskiemu prawdopodobnie nic nie grozi bo jest jeszcze Prezydent z moca ulaskawienia. Tak ze spoko, z Wojciechem bedzie OK.

 33. 42 proc. badanych, którzy zadeklarowali chęć udziału w wyborach parlamentarnych, chce głosować na PiS, 17 proc. na PO, 12 proc. na formację Kukiz'15, a 10 proc. na Nowoczesną - wynika z sondażu TNS Polska. Do Sejmu, według badania, nie weszłoby PSL.

 34. To ich dzisiaj rzeczywiście zbiło z tropu. A wcale PiS tego "prezentu" nie przewidział ani nie zaplanował. Zauważmy jakimi tasiemcowymi uzasadnieniami zaopatrzone są wszystkie "postanowienia" TK, a nikt nie pomyślał żeby wystawić 9-ciu sędziów a nie 5-ciu, bo przecież poza 5-cioma pisowskimi czyli "nielegalnymi" i 3-ma niezaślubionymi z PO, jeszcze dysponowali tą niezbędną dziewiątką? Chyba że po wycofaniu Rzeplińskiego i któregoś z jego kumpli tej dziewiątki już nie było? Mógłby mi ktoś pomóc zliczyć do 15-tu? 

  Natomiast ja dorzucę jeszce taką uwagę że oni też mają zagwostkę jak żonglować składem orzekającym tak by na razie nie wykorzystywać ani tej nowej piątki ani zdegradowej przez sejm trójki. 

  Odpowiedź Kempie brzmi jak rozkaz Klosa ze Stawki rzucony strażnikowi który mógłby go nie przepuścić - "Guzik zapiąć!". Kolejna wtopa.

 35. Szkoda, ze nie moge przyjechac do warszawy!

  Namawiam Was, moi drodzy rodacy do wziecia udzialu w demonstracji organizowanej przez Oboz Patriotyczny w niedziele 13 grudnia! Musicie tam byc, jesli droga Wam jest nasza Ojczyzna - Polska!
   
  Pozdrawiam, Janusz z Toronto.

 36. A ten załącznik będzie brzmiał: " W związku z niezgodną z Konstytucją decyzją Trybunału o procedowaniu w niepełnym składzie, Kancelaria Rady Ministrów postanowiła opublikować niniejszy wyrok z klauzulą jako nie obowiązujący w obrocie prawnym" Amen:)

 37. avatar

  na temat domniemanego focha ojca dyrektora na Kancelarię Prezydenta? Poszlo o odmowę dla TV Trwam aby leciała z Prezydentem w podróz zagraniczną. Słyszałam jego oburzonko na antenie i jestem skonsternowana. Myślę, że kancelaria powinna wszystkich traktować równo. Po drugie, mam nadzieję, że o. dyrektor nie uzna za stosowne rozpoczęcie walki z kancelarią i pociągnięcia za sobą "moherow". Pamiętam, że padły takie słowa, że "jak nas potrzebują to wiedzą gdzie znaleźć" itp.itd.

 38. avatar

  tych Oczadzonych pod KOD :/ A przynajmniej więcej niż bym sobie życzyła. Jak liczna jest manifestacja narodowców? Będzie ich pewnie mniej z zasady, gdyż jak się zdaje, nastawiają się na jutro.
    Prawdy się oczywiście z TVP nie dowiem, bo j.z. jest odpowiednie kadrowanie.
  Właśnie się dowiedziałam, że będą śpiewać Odę do radości, pajace :) A główny pajac z kolczykiem w ucho już przemawia. Trybuna KC KOD już zapełniona. Jezu, dlaczego ci ludzie są tak durni aby wierzyć takiemu Swetru????????????
    W ogóle, nie sądzicie, że jest jakiś problem z dziadkami udającymi młodzieńców? Vide: Jerzy O., Kupa Wojewódzki i teraz ten

 39. Gdyby dzisiaj do Warszawy przybyli wszyscy którzy doją Ojczyznę jak np. ta z krzywym nosem, to ulice pękłyby w szwach. To dowodzi tylko rozmiaru patologii. Poza tym wielu było zapłaconych pieniędzmi nie wymagającymi wyprania.

 40. avatar

  W mojej ocenie tzw. salon czyli: "Swetru, Pietru, Wałęsu, Wajdu, Owsiku" itp. to może jedynie zrobić w tzw. "pory" albo...film poniżej.

 41. Oglądam w tv pierwszą demonstrację lewaków gdzie tak duża frekwencja serce moje raduje. Jak to miło widzieć że Kaczyński rządzi w sejmie i w rządzie a lewactwo na ulicy :)

 42. Chodzi o to że główną korzyść odnosi czerwona propaganda lejąca się ze szklanych ekranów. A skoro tak mówią z okienka to pewnie tak jest. Wielu tam przyszło właśnie dlatego że tak w okienku kazali.

 43. avatar

  Czyli zwyczajny ubój rytualny, świnie kwiczą

 44. avatar

  Drogi Matko, w tym fragmencie:
  "estetyki nie należy się spodziewać, gdy się utylizuje toksyny",

  zmieniłbym jedynie na:
  "stetyki nie należy się spodziewać, gdy się utylizuje toksyczne fekalia".

  Szcze Bo !
  :-)