Prześlij dalej:

Normalni ludzie mają prawo nie wiedzieć, któż to taki ten Konrad Materna, bo jak widać na załączonym obrazku z normalnym do czynienia nie mamy i wśród normalnych też się nie obracał. Osobnik ze zdjęcia, wykazujący wyraźne zaburzenia emocjonalne, to jedna z czołowych postaci dogorywającego KOD. Zasłynął jako człowiek z helikopterem na głowie i przede wszystkim autor tak zwanego hymnu KOD, pod tytułem „Czarny walc”. Jednak największą sławę przyniosła mu niezależna władza sądownicza, której tak zaciekle bronił. Dziś w Sądzie Okręgowym w Krakowie zapadł wyrok skazujący Konrada Maternę na 6,5 roku więzienia. Bandzior był oskarżony o kierowanie grupą przestępczą zajmującą się handlem kobietami. Napisałbym, że trudno uwierzyć z jakim elementem śpiewali i fotografowali się posłowie i posłanki opozycji wraz „elitami” III RP, ale w tym nie ma nic sensacyjnego, to norma.

Cóż może dziwić skoro szlaki absurdu, hipokryzji, ale też bezczelności i bezkarności zostały dawno przetarte. Przypomnę, że na „Kongresie Kobiet” za gwiazdę wieczoru robił Kijowski, alimenciarz okradający własne dzieci i wystarczyło założyć torby papierowe na głowy, aby nie dostrzec problemu. W sobotę na Krakowskim Przedmieściu, „legenda” Frasyniuk obok emerytowanych esbeków i trepów LWP robił za męczennika reżimu PiS. Cały KOD skupiał wokół siebie taki element, że człowiek przyzwoity wypisałby się z rodziny, co dopiero z organizacji, ale „elitom” III RP to nie przeszkadzało. Agnieszka Holland, Maja Komorowska, Maja Ostaszewska, Krystyna Janda, wszystkie Madery Petru, mają wspólne kadry i „poglądy” z bandziorem Konradem Materną. Co więcej żadna z nich nawet się nie zająknęła w sprawie tak obrzydliwej, że i „seksista” by się oburzył. Same feministki, same kobiety wyzwolone i wszystkie udają, że bandzior sprzedający kobiety do włoskich burdeli jest ofiarą reżimu Kaczyńskiego.

Nie mam ochoty sprawdzać, kto z bandziorem Materną śpiewał „Strach, strach rany boskie, dokąd prowadzisz ten kraj”, ale z pamięci mogę przywołać Niesiołowskiego, Budkę, Kurskiego z GW, Kalisza. Wszyscy stali na scenie „Ciamajdanu” postawionej przed sejmem i doskonale się bawili, gdy degenerat zawodził „Czarny walc”. Obrońca demokracji dostąpił też zaszczytu wspólnej fotografii z samym redaktorem Michnikiem. Starym radzieckim zwyczajem nagle fotografie poznikały , pogubiły się towarzyskie kontakty i w ogóle ktoś taki, jak Konrad Materna, handlarz żywym towarem, nie istnieje. „Kultowy” pieśniarz przez samą organizację został uznany za nieistniejącego. Aktywiści KOD wyrażają na forach swoje oburzenie i oświadczają, że łączenie tego człowieka z obroną demokracji, to manipulacja. Materna nigdy nie był członkiem KOD i nie ma żadnej sprawy, jedynie reżimowe media wciskają ciemnemu ludowi kit. Takie rzeczy komentują się same, takie symbole nie potrzebują interpretacji, takie towarzystwo degraduje się własnym wizerunkiem i nie musi niczego dopowiadać.

Każda granica obrzydliwości, podłości, hipokryzji, zaprzaństwa i wreszcie zeszmacenia zostanie przekroczona przez elity III RP i nie w obronie demokracji, ale w obronie dotacji oraz statusu nietykalnych. Całemu temu towarzystwu nie przeszkadza żaden bandzior, żaden degenerat, wystarczy, że dowolny margines społeczny krzyknie „Precz z kaczyzmem” i natychmiast zostaje bohaterem „elit”. Tak było w przypadku żula Huberta z dworca, który gnębił własną rodzinę, tak było w przypadku psychopaty Palikota, tak było z alimenciarzem Kijowskim, bandziorem Materną i tak jest z błaznem Władkiem Frasyniukiem.

Do tej pory towarzycho dwa razy jednocześnie podniosło się z foteli i najmocniej zawyło chórem, gdy usłyszeli prawdę o sobie. Za pierwszy razem stali tam, gdzie stało ZOMO, za drugim razem dołączyli do najgorszego sortu Polaków, tego z czasów targowicy, potem sprzedawczyków liżących buty zaborcom, okupantowi, bolszewikom i teraz europejskim biurokratom. Nie ma żadnego przypadku w tym, że „elity” III RP w sposób naturalny łączą się z marginesem społecznym, to jest po prostu nierozerwalna jedność kulturowa i mentalna. Jednych od drugich odróżnia wyłącznie wynagrodzenie za świadczone „usługi”.

6
36628 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

16 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  ciekawe czy DOBROWOLNIE stawi się do aresztu celem odbycia kary pozbawienia wolności?czy trzeba będzie wystawić za nim list gończy??

  może celebryci i aktywiści KODu udzielą mu swoich mieszkań celem ukrywania się jak frasyniukowi i innym działaczom S w stanie wojennym??

  po tych "ludziach" można się spodziewać wszystkiego....zrobią miasteczko namiotowe??ciekawe czy rozłożą namiot pod budynkiem aresztu..swego czasu wwszyscy to chyba pamiętają...były nawet protesty pod budynkiem aresztu?prokuratury??jak zatrzymano dyrektora chóru oskarżonego o pedofilię..

   

 2.  

  "Nie ma żadnego przypadku w tym, że „elity” III RP w sposób naturalny łączą się z marginesem społecznym, to jest po prostu nierozerwalna jedność kulturowa i mentalna."

  Zdradza ich przede wszystkim język.

  "Władek" Frasyniuk oraz "Sewek" Blumsztajn zademonstrowali publicznie swoją jedność kulturową z polską patologią. MIchnik również, także pan Sowa i cała ta galeria rozmówców od Sowy. Niestety - z "naszym" Mateuszkiem Morawieckim włącznie.

   

 3. Posiedzi to może zmądrzeje...

 4.  

  Ciężko będzie wszystko z Internetu wymazać:

 5. Opadła kurtyna i zaczął się ostry wyścig mocarstw o zajęcie jak najlepszych pozycji. Dla nas to oznacza, że UE buduje bardzo mocną pozycję Niemiec, Francji i trochę Włoch kosztem słabszych członków UE. I stąd równanie wszystkich do szeregu za Niemcami. Dlatego gwałtowne przyśpieszenie Nord Stream II, dlatego próba zdominowania rynku lotniczego i nie tylko przez firmy z Niemiec i Francji. Dlatego atak na Polskę za uchodźców. W tej chwili jedyny dobry sposób na próbę zajechania nas przez Niemcy, to pokazać im że ryzyko kosztów ataku na Polskę przewyższa zyski.

  Jeżeli uda się przekonać amerykańskich doradców, że Trump i Ameryka mają interes we wsparciu Polski i Trump, to będziemy mieć mocne karty. Podstawą jest niezależność energetyczna dla Europy Środkowej szczególnie Polski, i zapewnienie bezpieczeństwa militarnego.

  Bardzo dobrze robi Kaczyński że walczy o Unię Europejską, bo pokazuje innym krajom że Polska ma wizję polityczną i nie chowa się pod miotła. Ale każdy myśli, że to jest pierwsza klasa która nam odjeżdża a po podziale UE w Polsce nastąpi załamanie gospodarcze, więc mogą być bardzo zaskoczeni. Raz że pomysł Niemiec doprowadzi do całkowitego rozpadu niemieckiej unii europejskiej, dwa że po pierwszych sukcesach przyjdą duże porażki. Będziecie zaskoczeni.

 6. Nie będziemy zaskoczeni.

  Pytanie wiszące nad nami od kilku miesięcy -  czy Bruskeli/Berlinowi uda się sparaliżować Waszyngton, być może ze wsparciem Moskwy, czy to raczej Waszyngtonowi uda się sparaliżowanie lękiem zarówno Brukseli/Berlina jak i Moskwy? W tym drugim przypadku głównym beneficjentem byłaby Polska.

  To dlatego wizyta Trumpa w Polsce wpisuje się w niesamowity wręcz timing.

   

 7. Widze ze niektorzy zakladaja ze musimy 'do kogos nalezec' i od kogos zalezec.

  Czy ktos sie zastanowil na przyklad nad planem 'B' i 'C'?

  Zalozmy ze prezydent przylatuje a nastepnie powiadamia ze Ameryka zawsze bedzie popierala systemy demokratyczne i jako podstawe demokracji wskaze wsparcie dla imigrantow oraz LGBT. I na przyklad oglosi ze zolnierze amerykanscy wraz z rosyjskimi i niemieckimi beda pilnowali aby nie powtorzyly sie polskie obozy. Co wtedy? Przeciez juz jeden o obozach sie wypowiedzial (chyba bez zadnego przepraszam). Ze obecny jest inny? A czy ci co spowodowali jego wybor sa inni? Jestesmy tego tacy pewni? Naprawde? A moze to te same osoby?

  Panstwo musi miec nie tylko 'plan A' ale plany B, C i Z. I musi miec zdolnosc ich realizacji w okreslonych warunkach. No i miec 'cel glowny' do ktorego kazdy z planow musi prowadzic. Plany musza byc wypracowywane nie tylko w ramach rzadu i sztabu generalnego ale i przez grupy obywateli - przynajmniej jako niezalezne analizy. Powinny byc ocenione i powinnismy sie przygotowywac do ich realizacji - stosownie do ich oceny. I jedno i drugie moze byc robione na forum publicznym (przynajmniej do pewnego etapu jesli chodzi o niektore rzaczy - gdzie juz powinno sprawe przejac panstwo i jego agandy). A panstwo powinno realizowac to co obywatelom jest najblizsze w oparciu o rozumna troske.

  Skoro tak to musimy miec tez wlasna demokracje w ktorej wazne jest nie tylko co ktos skresli ale tez kto pojdzie glosowac, czego sie dowie z mediow no i to kto te glosy policzy jak i kto bedzie pilnowal tego wszystkiego...

  Dlatego wzywam aby nie spac ale aby sie znowu zebrac i aby zrobic to co poprzednio tylko lepiej.

  Do wyborow! i do ich kontroli!

 8.  "....niektorzy zakladaja ze musimy 'do kogos nalezec' i od kogos zalezec."

  Jeżeli widzę nacierające na siebie płyty tektoniczne, to wcale nie muszę do żadnej z nich należeć. Stwierdzam fakt i wyciągam wnioski.

  "Czy ktos sie zastanowil na przyklad nad planem 'B' i 'C'?"

  Na pewno. Tylko czy wymyślił jak cokolwiek skutecznie zrealizować, tego nie wiemy. Zmysł praktyczny rzadko pokrywa się z talentem do tworzenia teorii.

  "A moze to te same osoby?" (ci w USA)

  :)

  Z tego, że wyborcy w USA za bardzo się nie zmienili wcale nie wynika, że płyty tektoniczne geopolityki nie nacierają na siebie i że nie dochodzi między nimi do napięć.

  "Panstwo musi ..."

  Musi, tylko że często nie może, nie chce albo nie potrafi.

  Jeżeli wśród urzędników zdarzą się przez przypadek zdolne jednostki, jeżeli zdarzy się tam cud, wówczas państwo pokazuje klasę. Przez chwilę, po czym wraca do swojego naturalnego bezwładu i braku klasy.

  "...ale i przez grupy obywateli (to o planach) - przynajmniej jako niezalezne analizy."

  Na skrzynce mailowej mam tego mnóstwo niemal codziennie. Pan nie ma?

  "panstwo powinno"

  Powinno :)

  Państwo jest takie, jak politycy i urzędnicy w danym państwie. Raczej gorsze od każdego z nich indywidualnie niż lepsze.

  "musimy miec tez wlasna demokracje"

  Na blogu pana Piotra Wielguckiego mamy :)

  Wyłącznie dzięki absolutnie wyjątkowej aktywności obywatelskiej i talentowi pana Piotra.

  Bardziej wierzę w wyjątkowych obywateli niż w  niezwykłe państwo. Suma niezwykłych obywateli może kiedyś takie stworzy. Może .....

  "Dlatego wzywam aby nie spac ale aby sie znowu zebrac i aby zrobic to co poprzednio tylko lepiej."

  Lepiej jednak być wyspanym przed ciężką robotą :)

  Nikt się sam z siebie nie zbierze, potrzebni są organizatorzy. Ostatnio to był p. Józef Orzeł oraz środowisko "Tygodnika Solidarność".

  Zauważę jedynie, że sytuacja się zmieniła - jednostki administracji lokalnej na szczeblu wojewódzkim i centralnym kontroluje PiS, systemy informatyczne państwa kontroluje PiS (może je udoskonalać), służby specjalne do kontroli nad tym wszystkim ma pod sobą PiS, w tym agencje wywiadu i kontrwywiadu, ABW, CBA, CBS etc. PKW jest w stanie nadzorować i kontrolować PiS, MInisterstwo Sprawiedliwości wreszcie trzyma w swoich rękach PiS. To prawdziwe tłumy - setki tysięcy - urzędników i funkcjonariuszy, którzy za coś biorą pieniądze, Co miesiąc i całymi latami. Czym oni się zajmują?

  Obawiam się, że Pański apel o jednorazowe -   w dniu wyborów  -  skontrolowanie tego towarzystwa zarządzanego dziś przez PiS (czyli setek tysięcy urzędników) siłami społecznymi może nie spotkać się ze zrozumieniem.

   

 9. Gdybym był złośliwy, to powiedziałbym krótko - niech Macierewicz skontroluje najbliższe wybory. On jeden. 

  Dysponuje dziś wywiadem i kontrwywiadem wojskowym, potężnymi pieniędzmi oraz jeszcze większymi strukturami. Zdyscyplinowanymi i działającymi na rozkaz.

  W ramach neutralizowania zagrożeń dla państwa niech skontroluje, z systemami informatycznymi państwa włącznie. 

  Jeżeli Macierewicz choćby w 10% jest taką osobą, jak sądzą jego zwolennicy, to da radę :)

  No ale nie jestem złośliwy i odpowiedziałem inaczej.

   

 10. "Do wyborow! i do ich kontroli!"

  Dzięki Panu szybko sprawdziłem i okazuje się, że strona społeczna w tym obszarze jest doprawdy nieźle zorganizowana:

  http://ruchkont...

  http://stowarzy...

  http://solidarn...

  https://siecoby...

  Co do PiS-u i co do organów państwa, tu jest zdaje się nieporównanie gorzej.

  Na szczęście RKW walczy jak lew z bezwładnością i głupotą urzędników zarządzanych dziś przez PiS. Na który to PiS będziemy głosować.

   

 11. @Marek T, martwi sie o PiS?!, niech reformuje PO wraz z KODem! Czy nie dostrzega jaka to ZULIA POlityczna jest zgromadzona pod tymi szyldami?! Najlepiej wstapic do PO, tej POstePOwej lewackiej partii, ktora tylko sobie i swoim czlonkom umie robic dobrze! MK zamiescil piekne zdjecie POstePOwych POlitycznych LEWAKOW! Weteran tego lewactwa paktowal nawet siedzac w pierdlu z czerwonym diablem, w tym samym czasie Soros szkolil "kadry" w fundacjach, ktore mialy opanowac rzady dusz w bylych demoludach! Tylko plan im sie nie tylko wali, mozna POwiedziec ze juz jest w RUINIE, jak Agora Michnika!!! Nowym idelogiem tego ruchu zostanie czlowiek Patruszewa, WSIowy gajowy Brunek, mentalnie taki sam jak handlarz kobiet Materna, a moze JESZCZE POnizej!!!

  Dziadek Borowik zwany Prawdziwkiem!

 12. "niech (MarekT) reformuje PO wraz z KODem!"

  Tego już nie da się zreformować. MarekTbył i jest jednoznacznie antyplatformerski od 2007 roku, bardziej już się nie da. PO i KOD powinny z polskiej sceny politycznej jak najszybciej zniknąć. W tej sprawie MarekT już trochę zrobił. Nie tylko w świecie wirtualnym.

  "@Marek T, martwi sie o PiS?!"

  Moją troską jest polskie państwo, dlatego wchodzę z przyjemnością na blog pana Piotra Wielguckiego. Autora, którego działalność obywatelską doceniam i szanuję.

  Z tego samego powodu wszedłem na strony, które zalinkowałem wyżej, strony społeczne. Toczy się na nich ciekawa dyskusja na temat obecnego prawa wyborczej oraz struktur organizujących wybory. Wyłania się z nich obraz państwa zarządzanego aktualnie przez PiS. Struktury polskiego państwa wymagają zatem głębokich reform. Bardzo dobrze, że ktoś - w tym wypadku organizacje społeczne - to wszystko w poszczególnych obszarach obserwuje i na władzę stale naciska.

  Niestety - za dużo w obecnym państwie jest "macierewiczów", ze wszystkimi wadami tego typu politycznych narcyzów i tego typu urzędników skoncentrowanych na autopromocji, a za mało uzdolnionych fachowców. To już wszyscy chyba wiedzą i widzą. Gdy PiS skieruje swoich "macierewiczów" na emeryturę, dopuści - miejmy nadzieję - najbardziej uzdolnionych działaczy społecznych, samorządowych i politycznych do rozszerzenia ich działalności. Ewentuanie zacznie zatrudniać fachowców.

   

 13. mała poprawka - PO skompromitowała się po raz pierwszy jesienią 2005 roku. Po podwójnych przegranych przez siebie wyborach. To wówczas patrzyłem ze zdumieniem, że tak w ogóle można - antydemokratycznie, totalitarnie, z nienawiścią i 100% manipulacją. Lejącą się ze wszystkich kanałów medialnych.

  PO jest nieporównanie bardziej totalitarna od PZPR-u. Bardziej jednoznaczne pod tym względem były jedynie - o ile pamiętam - NSDAP w Niemczech i partia bolszewików w Rosji Radzieckiej. Chwytów partii komunistycznej w Chinach czy w Albanii nie znam, ale też pewnie miały cechy PO.

   

 14. Sutener i alimenciarz medialnymi twarzami KOD-u... 

  To się porobiło :)

   

  W sumie totalniaki (totalna opozycja) niewiele różnią się od sutenerów, próbują nas tanio sprzedać niemieckiej Unii Europejskiej.

   

   

 15. Jeden alimenciarz i lajdak, ktory odmawial wlasnym dzieciom pieniedzy na zycie, wystawial lewe faktury, drugi od handlu kobietami...

   

  Ladnie ten kod sie prezentuje, oj ladnie. Co dalej? "Kryminalne Matysiaki" trwaja....

   

  Panie Piotrze, dawno nie zagladalem. Jest Pan w formie jak zawsze. 

   

   

 16. Ten skazany za handel kobietami to po prawej, czy po lewej na zdjęciu?