Kto chce przehandlować Polskę za aborcję w wersji Niesiołowski z ZCHN?!

Prześlij dalej:

Leming na opak, nic innego nie przychodzi do głowy, gdy się czyta i słucha wypowiedzi skrajnie konserwatywnego elektoratu, który przypomina elektorat dawnego ZCHN, czy LPR. Na szczęście mam ten komfort, że konsekwentne budowanie portalu nie dla wszystkich, ale dla ludzi na odpowiednim poziomie intelektualnym, pozwala na pełną swobodę w wyrażaniu myśli. Ostatnia prowokacja aborcyjna była tak topornie uszyta, że tylko jednemu się można dziwić. Dlaczego szkodliwy, nieprzemyślany i doktrynerski projekt Ordo Iurius nie został unieszkodliwiony przez PiS na starcie, co spowodowało, że trzeba było go w pośpiechu odrzucić. Jedynym usprawiedliwieniem jest to, że w całym tym kociokwiku wszyscy się pogubili i sami pomysłodawcy po czasie zgłosili do prawnego potworka autorskie poprawki.

Skupmy się jednak na czymś zupełnie innym i po stokroć ważniejszym. Przed wyborami zdecydowana większość wyborców PiS w końcu zrozumiała i zgodziła się, co do jednego. Na czas kampanii należy wyciszyć Smoleńsk i projekty ideologiczne, bo znów się skończy porażką i niczego w Polsce nie zmienimy. Cykl informacyjny to żywot motyla i z tej przyczyny niewielki odsetek społeczeństwa jest w stanie zapamiętać, co się działo wczoraj, a co dopiero kojarzyć, jakie tematy obowiązywały rok temu. Przypomnę! Czym w ostatniej chwili chciano wykończyć Andrzeja Dudę? Nie, nie był to wspomniany Smoleńsk, ani nawet „marionetka Kaczyńskiego”. Jednocześnie przeprowadzono zmasowane akcje wokół jednego wątku kampanii. Jakiś psychiczny albo prowokator miał zabić Komorowskiego ulotkami pro-life. W tym samym czasie przypadkowa obywatelka spotkała Andrzeja Dudę na ulicy i spytała o in-vitro, a kontrkandydat Komorowski wraz ze sztabem grzmieli, że lekarze i kobiety będą wsadzani przez IVRP do więzienia.

Stare chwyty socjotechniczne wprowadzały Andrzeja Dudę w klasyczną pułapkę, bez wyjścia. Z jednej strony młot lewej części elektoratu, z drugiej kowadło prawej prawicowej religijności. Jedynym możliwym rozwiązaniem była ucieczka od pułapki poprzez unikanie tematu, co się Andrzejowi Dudzie udało i dzięki temu wygrał wybory. Polska pozbyła się chodzącej kompromitacji, safanduły Komorowskiego, powiązanego z najpodlejszej jakości agenturą i doszło do tego nie za cenę „hipokryzji”, ale w wyniku politycznej racjonalności i skuteczności. Zgodnie z „radami” dzisiejszych rozpalonych dogmatami głów, którym z taką łatwością przychodzi głoszenie wzniosłych haseł, bo nie ponoszą za nie żadnej odpowiedzialności, mielibyśmy dziś Komorowskiego i… in-vitro. Istnieje zasadnicza różnica między walką o pryncypia, zasady, najwyższe wartości, a bezmyślnym szarżowaniem z gołą dupą w stronę kosy postawionej na sztorc. Wiedzieć, że się nie wygra i przegrać wszystko, to nie jest cecha wojownika, tylko idioty.

Wystarczy popatrzeć oczyma starej rzymskiej zasady, aby zrozumieć kto chciał przehandlować Polskę za aborcję w wersji ZCHN. Od dwóch dni dzieją się prawdziwe cuda, oto dwie partie lewackie robią raban i żądają utrzymania w komisji sprawiedliwości projektu Ordo Iuris. Pod sejmem czekają feministki z tymi samymi żądaniami. W mediach Michnika i Waltera zatroskane gwizdy dziennikarskie wyrażają głębokie ubolewanie, że PiS oszukał swoich najwierniejszych wyborców. No i spójrzmy teraz na drugą stronę. Gdzie się podział dyrektor Tadeusz Rydzyk? Gdzie jest episkopat? W pierwszym przypadku kompletna cisza, w drugim komunikat, który odcina się od karania kobiet. Potrzeba więcej sygnałów, aby zrozumieć o co toczyła się i komu służyła ta prosta gra? Każdy średniej jakości polityk zrobiłby dokładnie to samo, co zrobił Jarosław Kaczyński, z tym, że On wykonał to genialnie. W podobnych przypadkach zawsze pojawia się pytanie na ile było to przemyślane, na ile przypadkowe. Bezsensownie postawione pytanie, ponieważ zachowań społecznych nigdy nie da się do końca przewidzieć.

Prawdopodobnie plan był taki, że miały przejść dwa projekty i albo utknąć w zamrażarce albo przepaść w komisji i potem w sejmie. Nie udało się, bo PiS dało ciała, nie policzyło kto będzie za, kto przeciw. Wzniecił się polityczny i społeczny ogień, media dorobiły swoje i rozpętała się ideologiczna wojna, która w przeciwieństwie do TK trwałaby wiecznie. Tutaj nie chodzi o żadną aborcję, ale o wymarzony przez opozycję milion ludzi na ulicach i już hartowano „narrację”, że nastało państwo wyznaniowe, że karanie więzieniem za poronienie i w ogóle faszyzm. Na aborcji rozpoczęła się produkcja wielu innych demonów. Kaczyński musiał skorygować błąd własnej partii i błyskawicznie odciął prąd najgorszej od 25 lat opozycji, która na tym zasilaniu mogła wysadzić PiS i co gorsze Polskę. Zrobił to po mistrzowsku zostawiając PO, Nowoczesną, media i feministki z ręką w nocniku.

Dosłownie na parę minut przed debatą w Brukseli komisja odrzuciła projekt „zabijania kobiet” przypisany PiS. Widok tej garstki deputowanych z PO przejdzie do historii, a ich min nie da się opisać. Media miały identyczny wyraz twarzy – skończyła się zabawa zapałkami. Cienia hipokryzji w racjonalnym działaniu Kaczyńskiego nie widzę, jedynie polityczny szaleniec zdecydowałby się pójść na śmierć za aborcję, wiedząc, że na jego mogile wyrośnie aborcja dla każdego i władza wybrana spośród najgorszego sortu polityków. Prócz ośmieszenia i odcięcia prądu lewicy, poszedł ważny komunikat wyznaczający właściwy kierunek zmian. Beata Szydło zapowiedziała pakiet zmian, które będą chronić niepełnosprawne dzieci i matki, zamiast karać wiezieniem. Kurtyna! Mądremu i tak za dużo zostało powiedziane, głupiemu referatu nie starczy. Winny jestem tylko jeszcze jedno wyjaśnienie. Skąd się wziął ZCHN?

Odpowiedź na to pytanie znajduje się w ławach sejmowych i w studiach telewizyjnych. Kiedyś za największych bezkompromisowych katolików uchodzili Niesiołowski, Kamiński, Marcinkiewicz, Giertychów dwóch. Wszyscy, plus wielu innych towarzyszy, maszerują dziś razem z KOD. Ile razy można się nabierać na ten sam numer? Prawdziwi katolicy, prawdziwi Polacy, prawdziwe wartości? Nie, to ZCHN II, jeśli nie V! Pan Dzierżawski razem ze swoją fundacją w ciągu jednego dnia został ulubieńcem TVN i GW, wystarczyło, że palnął idiotyzm: „Kaczyński się nie przestraszył. Ja myślę, że on szczerze uważa, że chore dzieci należy abortować”. Za tydzień będzie co najmniej Marcinkiewiczem. Kupczenie Polską to zdrada i żadną wzniosłą formułką usprawiedliwić się tego nie da. Akcja Ordo Iuris z założenia była miną podłożoną PiS i po wybuchu nie byłoby co zbierać, nie z PiS, bo to mało ważne, ale z Polski.

6
28108 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

39 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  to w takim razie co robić?za kim stanąc?za kim sie opowiedzieć?zycie dzieci powinno byc chronione..(moja opinia) a aborcja (w przyp gwałtu też) całkowicie zakazana.....

 2. Kochaj swoją żonę tak bardzo żeby chciała tobie rodzić kolejne dzieci.....

 3. Kobieta nie rodzi dzieci komuś wbrew wyobrażeniom facetów, którzy uważają, że kobieta istnieje tylko po to, żeby zaspokajać ich potrzeby.

 4. że spotkałaś na swojej drodze tylko facetów dla których istniałaś tylko dla ich potrzeb. Masz przechlapane życie. 
  A poza tym "chcieć mieć" to możesz torebkę, kieckę, psa albo chomika. Dziecko jest człowiekiem i nie jest niczyją własnością, rodzice nie są "właścicielami" swoich dzieci.
  Zastanawia mnie jeszcze, jak bardzo "tępą dzidą" trzeba być żeby tak jak ty interpretować mój wpis..

 5. od dłuższego czasu mam podobne zdanie. Najpierw dajmy szanse matkom i dzieciom niepełnosprawnym, a później wprowadzajmy nowe prawo. Ciąż z gwałtów już nie ma. Odkąd istnieje 'pigułka dzień po" prawdziwym ofiarom gwałtu podaje się ją z marszu. Pozostają jedynie kobiety, które później przypominają sobie, że zostały zgwałcone:) O tym się nie mówi, bo to niewygodne dla rodzimych feministek.

  Jednak Panie KM okreslenie "tępa dzida" stawia Pana w tym samym szeregu co te feministki z inwektywami na transparentach, tylko po przeciwnej stronie. Dlaczego są takie śmieszne? Bo przez takie hasła nikt myślący nie będzie ich brał na poważnie. Pana także, choćby pisał Pan najświętszą prawdę. Pozdrawiam.

 6. Niepowiniem tak pisać ani nikogo obrażać. Przepraszam panią Haley.

  To jest formum polemiczne każdy ma prawo do swoich poględów. Jesteśmy tutaj generalnie w dobrym towarzystwie i warto okiełznać złe emocje.
  Pozdrawiam,


 7. Wegetarianie uważają, że nie powinno się jeść mięsa...Ale co z tego. Cały świat je. I dlugo tak będzie.
  Po prostu sam zostań wegetarianem.

 8. Jestem proliferem, 
  problem aborcji to nie kwestia kilku przepisów  kodeksie karnym. To problem hedonistycznego społeczeństwa w którym kobiety nie chcą rodzić dzieci a mężczyźni nie chcą brać odpowiedzialności za rodzinę. Nikt i nic nie powstrzyma sprzedaży tabletek wczesnoporonnych i wycieczek aborcyjnych za granicę.
  Jedyne co można próbować zrobić to wspierać rodziny, pomagać matkom, promować macierzyństwo. Piętnowanie kobiet które czują się wyzwolone z okowów małżeńskich jest całkowicie przeciwskuteczne. Kaczafi to wie.
  Za dziś i wczoraj Kaczor 100 punktów ekstra

 9. co Wanda Póltawska mówiła już wcześniej. To bardzo mądra osoba i mówi dużo mądrych rzeczy, przyjaźń z Papieżem nie była przypadkiem.

  Zastanawiałem się kiedy to powiedzieć, ale chyba teraz jest dobry moment.

  Kiedy w Turcji dokonano zamachu stanu, kilkaset tysięcy turków wyszło na ulice poprzeć rząd. PiS miał w mniejszej skali taki ruch, kluby Gazety, ale to zostało zdezaktywane. Buduje nowy porządek, ale to będzie trwało.

  Wojna hybrydowa na wschodzie Ukrainy i na Krymie była możliwa nie dlatego, że armia rosyjska przeszła granicę, tylko armia pojawiła się tam gdzie jest najbardziej prorosyjska ludność cywilna.
  WP rozwija projekt wzmacniania ściany wschodniej przed wojną hybrydową, i w I i II etapie zasieje OT terytorialną na całym wschodzie, gdzie jest najwięcej mieszkańców nastawionych propolsko i we włądzach lokalnych PiS ma najmocniejsze korzenie.
  Tymczasem jeśli sytuacja na świecie będzie się coraz bardziej pogarszać, początek rozpadu Polski lub pierwszy duży atak zbrojny na Polskę będzie tam, gdzie militarnie i politycznie Polska jest najsłabsza - na Dolnym Śląsku.

 10. to była znakomita, najlepsza organizacja prolife i antygender w ostatnich latach. Profesjonalne opinie prawne, realna pomoc wielu potrzebującym np. przy odzyskiwaniu utraconych dzieci. Niestety prof. Stępkowski poszedł na krótko "w ministry" i jakiś pajac został prezesem. Klasyka tematu: "jak spierniczyć coś dobrego".

 11. avatar

  Tak z ciekawości, czy rozważyłeś możliwość zdania:
  'Klasyka tematu: "kop w górę czyli jak przechwycić organizację"'?

 12. Stępkowski został wice Waszczykowskim, zdaje się z zadaniem umiejętnego prowadzenia wojny cywilizacyjnej w oparciu o prawo międzynarodowe. Dla Ordo Iuris, jako środowiska to niezła nobilitacja. A koleś który go zastąpił na stolcu prezesa stowarzyszenia to jakiś oszołom jest. A Stępkowskiego podobno puknęli z MSZ za przedwczesny pomysł zaproszenia Komisji Weneckiej. To ponoć jego pomysł. Miał ogarnąć sprawę ale wyjechał na narty. Yaro się wściekł za pomysł zaproszenia i za bezosobową obsługę wenecjan. Przykra sprawa.

 13. avatar

  Niejaki Soros, niewątpliwie inteligentny, niewątpliwie po analizie tematu przez stanowczo za-cwanego zespołu pracowników, zainwestował:  Soros+aborcja  wrzuć w google.

  Z taką pewną (polityczną) ciekawością prześledziłbym związki przyczyna & skutek  :)^:),
  wiem, to chyba niewykonalne.

  Stwierdzenie: "Przykra sprawa" zdaje się sugerować, że hasła: "wrogie przejęcie", "Zasada Petera" i pokrewne są Ci obce.
  W szczególności, "wrogie przejęcie organizacji" nie musi polegać na wsadzeniu "naszego człowieka" jeno takiego, który "sam z siebie" czynić będzie to, co przyniesie "nam" korzyść. Zwłaszcza, gdy prowadzimy "Wojnę Cywilizacyjną" z "cywilizacją europejską"  czyż nie?  

  BTW, ktoś coś ostatnio słyszał o Irokezach, jako że jeden taki stwierdził był: "Biednych tych Irokezów będę się starał oswoić z cywilizacją europejską"?

 14. i jej następczyni nkwd.
  W tych sprawach pozostaję stale pod wrażeniem skuteczności technik towarzyszy radzieckich. Myślę że jest wielce prawdopodobne że mamy do czynienia z tzw. "zajęciem przestrzeni". Trzeba się dokładnie przyjrzeć kim jest pan dr Tomasz Sieniow. Wiem, że jakieś  dwa trzy miesiące temu jak Ordo Iuris przedstawiało swoją propozycję na spotkaniu liderów organizacji pro life (chyba w Krakowie) była niezła jatka, bo duża część była przeciwna karaniu kobiet. Ale Ordo szło w zaparte.
  No i wywalili się na prostej drodze.

 15. avatar

  Genetyczne nkwd. Możliwe, to zresztą sugerowałem, podobne poczucie humoru(?), imperialnego ie biurokratycznego ie angielskiego. 
  "Zatruta pigułka", tak imo winni to nazywać, w slangu.

  Edit:
  Winno być genetyczno/memetyczne nkwd, imo. 
  Zabawne, link powyżej nie działa :)^:) jak się zdaje ktoś jeszcze to czyta, sprawdzimy 

  Edit 2
  Co do prawnika to jakiś zdolny, nawet Fundacja Batorego w tle, jako zwolennik Henia  6 odpadam z tego wątku.

 16. Co robić? Nie dać się wpuszczać szalbierzom,i realizować to co w danych warunkach, społecznych i medialnych, jest istonie możliwe do zrealizowania

 17. Popieram w calosci stwierdzenia autora, nie podpisalam sie pod tym projektem, choc popieram wiele innych inicjatyw Ordo Yuris. Jestem kobieta, mama, zona i lekarzem specjalista, ktory codziennie pracuje z doroslymi uposledzonymi w roznym stopniu. Jedyna droga to  uswiadamianie spoleczenstwu, jakich ludzi likwiduje aborcja i pokazywanie, ze oni maja prawo zyc, ale do tego trzeba jeszcze wielu lat...Nie mozna nagle spasc z nieba i wszystkiego zakazac pozostawiajac kobiety same i zastraszone. Z drugie strony mam wieloletnie doswiadczenie w pracy z ludzmi z zespolem Downa i usmiercanie ich jest barbarzynstwem. Tu gdzie mieszkam (w Hiszpanii) oni w przewazajacej ilosci przypadkow (mowa o ludziach w wieku 20-60lat, gdzy jak wiadomo, potem byla aborcja na zyczenie i ich liczba drastycznie spadla), funkcjonuja w spoleczenstwie, i to nie najgorzej.  Po pierwsze wiec - akcje spoleczne majace podniesc swiadomosc zarowno na temat samego aktu aborcji jak i ludzi niepelnosprawnych, wiekszosc schorzen ktore podlegaja aborcji wcale nie jest wyrokiem smierci. Po drugie - realna pomoc dla rodzin z dziecmi chorymi, zaangazowanie sie w to aparatu  panstwa. Mysle ze podstawa problemu jest tak naprawde hedonizm jaki opanowal zachodnie (i tez w pewnym stopniu polskie) spoleczenstwa - chore dziecko to problem, ktory chce sie wyeliminowac, tak jak zamiast naprawiac stara rzecz namawia sie nas na bezrefleksyjne kupno nowej...Dziesiejsze spoleczenstwo - obserwujac chociazby latwosc z jaka media manipulowaly w tym temacie masami ludzi - nie jest mentalnie ani nawet intelektualnie przygotowane do takich wyrzeczen, i wprowadzenie zakazow i kar nie zmieni tego, a wahadlo predzej czy pozniej przechyli sie w druga strone. Co z tego, ze teraz przez jakis czas uniknie sie pewnej liczby aborcji, skoro potem bedzie ich znacznie wiecej i przegramy prawdopodobnie caly proces naprazy RP. Ciesze sie ze PIS tez to widzi i ze nie idzie na wojne z gory przegrana. Korzystajac z okazji, ze sie tu wypowiadam - PROSIMY RZAD  O NATYCHMIASTOWY PRZEMYSLANY  PR !!!

 18. Nie sądzę, by którykolwiek z tutejszych userów negował oczywistość zawartą w Twoim felietonie.
  Niestety, drzazgą pomijaną na tym blogu, a obecną wśród młodych wszędzie indziej - jest CETA.
  Już w 2012 roku, w świadomości ludzi protestujących przeciwko ACTA była także CETA jako cwany sposób wprowadzenia NWO. Nie handel gruszką i pietruszką, lecz unifikacja oraz odpodmiotowienie człowieka było zagrożeniem...  Ludzie pamiętają.

 19. Ordo Iuris znajduje się tutaj: http://www.ordo...

  To jest w największym skrócie chciejstwo, żeby wszyscy byli młodzi, zdrowi, szczęśliwi i bogaci

  Najlepszy jest Art 1. punkt 4, podpunkt b) - czyli kurwa ile tej pomocy dla osob wychowujących dzieci upośledzone, w tym upośledzone genetycznie. 150 zeta zasiłku pielęgnacyjnego jak do tej pory. Bo te 150 zeta to starcza na pampersy na tydzień

  Teraz coś z życia.
  Nie jestem lekarzem, ale obracam się w środowisku medykow, w tym dużą część moich znajomych stanowią lekarze ginekolodzy i położnicy.

  Na twiterze epatuje się zdjęciem ekipy ludzi z Zespołem Downa, którzy stanowią obsadę pewnej knajpy.
  Ale ZD przybiera również takie nasilenie, że nie można takiej osoby nauczyć wykonywania prostej czynności fizjologicznej. Po prostu wszystko w zasięgu rąk takiego chorego czlowieka bedzie zawsze wysmarowane gównem.

  Obecne badania płynu owodniowego nie umożliwia okreslenia jaki będzie stopień ZD.
  Skądinąd ZD jest tylko jedną z wielu wad genetycznych jakie mogą się pojawić w życiu prenatalnym.
  Tak naprawdę ZD jest jedną z odmian TRISOMII - https://pl.wiki...

  Problem ZD pojawił się około 20 lat temu. Ale wtedy amniopunkcja, czyli badanie płynu owodniowego był niezwykle ryzykowną procedurą, Zdarzało się, że badanie to powodowało poród przedwczesny i ciężkie powikłania a nawet śmierć dzieci zdrowych (bez Zespołu Downa).

  Albo inna sytuacja. W wodach płodowych są dwie jednostki, jednen normalny mały człowiek i drugi składający się tylko z samej miednicy i nóg - czy ktoś powie, że to coś drugie jest człowiekiem, bo ja śmiem wątpić. I co mamy umożliwiać dalszy rozwoj tych odnóży - w imię czego przepraszam? Czy może lepiej dokonać pewnej machinacji, usunąć ten wadliwy twór i pozwolić aby pełna moc odrzywcza z łożyska szła na w pełni zdrowe dziecko.

  Ludzie zawsze sobie radzili. Jeśli zakażemy środkow antykoncepcyjnych i/lub pigułek "dzień po" to w ostateczności będą używać sporyszu. Tylko o ile pigułki to są czyste w sensie chemicznym prostaglandyny, to sporysz może spowodować martwicę kończyn, przykurcze mięśni w tym mięśnia sercowego - czyli śmierć osoby, która go "tylko" zjadła żeby sobie ułatwić życie.

  Około 4 lat temu z prywatnych gabinetów ginekologicznych zniknęlo pytanie: "mam problem, czy może pan/pani doktor mi pomóc".
  Dlaczego?
  Dlatego, że można przez internet zamówić z Holandii DARMOWĄ przesyłkę z pełną instrukcją co robić, jakie mogą być skutki uboczne, przy jakich objawach dzwonić po karetkę pogotowia.

  Jeżeli ludzie z Ordo Iuris nie wiedzą tego wszystkiego co ja tu wyżej napisałem, to są idiotami. Ale sądzę, że doskonale wiedzą, a tylko udają naiwnych.

  Jeszcze "drobiazg"
  Poród jest jednym z bardziej krwawych wydarzeń w jakim uczestniczymy. Krwotok położniczy to chluśnięcie litra krwi w około 5 sekund. W przypadku porodu przez cięcie cesarskie tak samo. Mięsień macicy jest tak silnie ukrwiony, że żeby spowodować analogiczny krwotok to trzeba by człowiekowi przeciąć w poprzek czworogłowy uda, poczekać aż literek z niego zleci i dopiero zacząć cerować.
  W czasie porodu również może dochodzić do powstania uszkodzeń dziecka - niedotlenienie okołoporodowe i inne.

 20. Oczywsicie, ze Z. Downa moze przybrac rozne nasilenie, ale z obracania sie w towarzystwie ginekologow i poloznikow nie wyniesie Pan wiedzy na temat tego, ze najczestszym i najciezszym przypadkiem ciezkich uposledzen jest wlasnie anoksja z czasie porodu, kiedy to takie dziecko mialo urodzic sie zdrowe, a nie wyszlo tak jak chcielismy, co zdarza sie przeciez w medycynie. W takich przypadkach poloznicy i neonatolodzy robia wszystko zeby dziecku pomoc, choc bardzo czesto (czesciej niz z.Downa) skutek jest oplakany... Pytanie natury logicznej - dlaczego mamy te dzieci ratowac za wszelka cene choc statystycznie sa to najciezsze przypadki (i tak jak w przypadku z.Downa - tego nie sposob przewidziec)? Ja tu widze pewien brak logiki, jesli porownamy to z usuwaniem wszystkich ciaz z podejrzeniem  z.Downa i innych trisomii. (Byc moze tutaj wg hedonistycznego punktu widzenia  wyjsciem z sytuacji bylaby eutanazja, choc tez nie do konca, bo  tym ludziom przewaznie brak jest swiadomego kontaktu z otoczeniem aby wyrazic mogli swoja wole... ) Jesli chodzi o powstawanie niepelnego zarodka, to jest wg mnie oczywiste ze jest to niepelny uszkodzony zarodek,(co niewiele ma wspolnego z dzieckim dotknietym  z.Downa np.) przeciez nikt nie skazuje kobiet dotknietych np. zasniadem groniastym na smierc, to bylby absurd.
  Zgadzam sie z Panem co do jednego - projekt Ordo Yuris nie byl dobrze przemyslany ani przygotowany.

 21. powinien toczyc sie dialog spoleczny a nie w kryterium ulicznym czy w memach na TT.

 22. Za uwagę o tym, że kupczenie Polska to zdrada - brawo. Są jeszcze inne oczywiste przykłady zdrady i działania na szkodę Polski. Nie wiedzieć dlaczego ta zdrada uchodzi zdrajcom bezkarnie.
  Piękna jest też uwaga o ZChN, ze wskazaniem dalszej kariery jego prominentnych działaczy.
  Zgodnie z hasłem "co cię nie zabije, to cię wzmocni" można mieć nadzieję, że te cięgi, które PiS dostało w ostatnim czasie za swój olaboga-PR i za nieruchawość w ogóle (brak kontry dla czarnego marszu) powinny być dobrą nauczką i ta garstka zmanipulowanych, nie potrafiących samym myśleć biednych ludzi i grupa ich agenturalnych liderów powinny zostać w najbliższym czasie przykryte czapkami normalnych ludzi.
  Tak więc PiSie do roboty! Nie dać się ustawiać do bicia i zbierać ciosy - to nas potem boli. Wyprzedzać. Jak ich przychodzi 100, naszych ma przyjść 10000, żeby było komu wyśmiać cudaków.

 23. avatar

  a moze wrecz bardzo oslabic i to tak, ze sie z tego latami bedziesz wygrzebywal, o ile sie uda w ogole.

  Od kilku lat konfrontuje powiedzenia z rzeczywistoscia i stwierdzam, ze one sa co najmniej nieprawdziwe.

 24. PiS i "Pi ar" - haha. ci ...... nie są w stanie ustalić jednolitego komunikatu, czy też narracji ws zerwania "kontraktu" na Caracale - A.Macierewicz stwierdził, że to rząd francuski zerwał negocjacje i podchwycił sugestię red. Holeckiej, żeby się procesować z Francuzami o odszkodowanie (wywiad TVP Info), a dr Kużmiuk w samym nagłówku ogłasza: "Rząd zerwał negocjacje z Francuzami w sprawie zakupu Caracali"

 25. "(...) zostawiając PO, Nowoczesną, media i feministki z ręką w nocniku." Raczej z otwartym parasolem w dupie.

 26. Taka moja refleksja ... tak na marginesie tematu tego tekstu MK. Pod tym obywatelskim projektem Ordo Iuris podpisało się (podobno) 450 tysięcy ludzi  ... Gdzie ci ludzie zniknęli? Się "rozpłynęli" w powietrzu czy co?. Ordo Iuris, a także księża w kościołach, kler, o hierarchach polskiego kościoła rzymsko-katolickiego przez litość zmilczę, gdzie oni wszycy byli? Nie potrafili tych ludzi zmobilizować, zorganizowac?, Chociażby dla pokazania jakiejś przciwwagi dla demostracji tych "czarnych wron". Nie potrafili czy nie chcieli, bo im nie "pasiło do koncepcji"?
  Przecież dla każdego kto miał oczy otwarte wyraźnie było widać, kto i po co "pstryknął zapalniczką" żeby ją za chwilę przyłożyć do lontu wetkniętego w beczkę pełną dynamitu... czy innego semteksu ...
  Jak dla mnie ci "decydenci" z Ordo Iuris to zwyczajne "śpiochy", wybudzone i popchnięte dp akcj,i mającej na celu "wysadzenie w powietrze" obecnego układu rządzącego Polską.
  Raz się już udało, to czemu by nie spróbować ponownie.
  Jak by się udało to Jarosław Kaczyński, w najlepszym razie, byłby w podobnej sytuacji co obecnie niejaki Marek Jurek, niegdyś drugo osoba w państwie, marszałek Sejmu, któremu teraz to pozostało tylko chadzać na te msze w rycie trydenckim.. W nalepszym razie. Bo w najgorszym to złodziejsko-bandyckie towarzycho po dorwaniu się do władzy nie przejmowało by się  "jakąś tam demokrakcją z jej standardami" w stosunku do Jarosława Kaczyńskiego ... tylko zorganizowało by akcję w rodzaju "Widelec 2.0" wobec niego.

 27. PO postanowila nie robic polityki (oddal ster Niemcom) i skupila sie na cieplej wodzie w kranach (w swoich domach) i na zamiataniu kolejnych afer pod dywan. PO bezczelnie jechala na "wstapieniu do Unii" (emigracja to szansa = wentyl bezpieczenstwa), na wyprzedazy resztek majatku (za grosze), na dotacjach unijnych (rozdrapanych i przejedzonych) i nawet kryzys z 2010/11 ominal Zielona Wyspe Tuska bo kapital "zainwestowany" w Tenkraju okazal sie byc spekulacyjnym a pieniadze od emigrantow zarobkowych mimo kryzysu plynely szerokim strumieniem nakrecajac gospodarke.

  Teraz mamy naprawde pod gorke: kryzys z tzw. "uchodzcami" i projekt Eurokolchozu, CETA, TTIP, umowe z Chinami, Rosje Putina. W kraju jeszcze wiekszy zapierdol.

  Jak PiS z tego wyjdzie zwyciesko to Kaczynskiemu za zycia pomiki bedziemy stawiac! Ale ciezko jest mi to sobie wyobrazic i nie ma takiej mozliwosci zeby przez to bagno przejsc sucha stopa. Jaroslaw jest debesciak ale nie jest Mojzeszem i nie wyprowadzi nas z domu niewoli przez Unijne Morze Czerwone. I dlatego co by sie nie dzialo, maja moj glos na nastepna kadencje za sama postawe i chceci. Im sie naprawde chce! Mimo narzekan reaguja dosc szybko na bodzce i jak do tej pory w prawidlowy sposob.

  Wiecej wsparcia dla tego co robia.

 28. Podpisuje sie pod tym obiema rekami.

 29. avatar

  CETA i rząd wpuścił nas w czarną dziurę a tu jak makiem zasiał

 30. Prosze za bardzo w to wszystko nie mieszac medycyny i lekarzy,bo niestety obnaza Pan swa ignorancje w tej dziedzinie. Po pierwsze-znaczna czesc aborcji naturalnych dotyczy wlasnie ciezkich wad genetycznych,te dzieci prawdopodobnie nie mialyby szans na egzystencje, ale nie ma to nic wspolnego z z.Downa czy inna trisomia, ktora - jesl dotrwa do konca ciazy, moze byc skutecznie leczona( operacje ewentualnych wad serca i dalsza rehabilitacja, co robi sie z powodzeniem na zachodzie) Poza tym myli sie Pan kompletnie piszac o protokolach stosowanych w czase kataklizmow - w pierwszej kolejnosci bezposrednie zagrozenie zycia, a nie lekkie, dobrze rokujace rany...Wyjatek dotyczy uszkodzen ciala ktore skutkuja smiercia w krotkim czasie i bez szans na jakakolwiek pomoc. Prosze wiec darowac sobie te medyczne przyklady...

 31. avatar

  1 dopóki skrajnie prawa strona barykady nie zrozumie mechanizmów współczesnego świata dopóty będzie bić w mur pt. zakaz aborcji zakutymi łbami aż do nieprzytomności - robienie z ludzi świętych na siłę pod przymusem prawnym i 'na wymiar', grzebanie w cudzych sumieniach, rozsadzanie kto ma jak i ile cierpieć, bezwarunkowe stwierdzanie kto jakie brzemię ma dzwigac jest czystej wody skurwysynstwem i nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem - zabawa w boga i butne rozsadzanie kto i za co ma być potępiony jest kompletnym zaprzeczeniem dwóch filarów religii którą prawicowi fanatole myślą że rozumieją - czyli wolnej woli i miłości
  ci świętojebliwi cały czas nie kumaja że nakazy, zakazy, przymus, cierpietnictwo, pycha, poczucie wyzszosci zawsze przegrywa z nakłanianiem do dobra, ze stwarzaniem możliwości do jego czynienia, z dawaniem szansy, współczuciem, odrzuceniem potępienia i pozytywnym pokazaniem odpowiedniej drogi

  NIC NIGDY tego rodzaju skrzywieni swietoszkowie nie ugraja w tematach typu aborcja bo właśnie takich faryzeuszów dżizas wypierdolił że swiatyni - trzeba ludzi zmieniać dobrem nie kajdanami - dawać alternatywę nie skazywać ;)

  2 głosowanie w sprawie ceta - pisowi mówię bye bye - to był ostateczny dowód - a takich jak ja jest całe mnóstwo i to my zdecydowaliśmy o zwycięstwie pis nie żaden betonowy elektorat ;)

 32. No żesz querwa smaczes, że się tak wyrażę. Null, czyli zero refleksji nad tym co się stało (i bedzie się działo) w sprawie aborcji. Na portalu telewizjirepublika,pl radosne pienia (z wykrzyknikiem), Hosanna na Wsokościach!! Kolejny projekt całkowitego zakazu aborcji złożony w Sejmie ...

  http://telewizj...

  W końcu doczekamy się z ich powodu się jakiegoś polskiego Zapatero i będziemy mieli coś w tym stylu:

  http://demotywa...

  Ręce, nogi opadają ...

 33. Już ponad 40 tys. osób zadeklarowało swój udział w proteście przeciwko CETA, zaplanowanym na sobotę 15-tego w Warszawie.

 34. czy myślicie, że podwójna wygrana w zeszłorocznych wyborach byłaby możłiwa, gdyby nie palec Boży? Nie, nie byłaby. Dlatego trzeba było Mu zaufać i zaryzykować bo, jak pokazuje historia ST a i NT, a i wspólczesność tylko ci, którzy zaufają Bogu, wygrywają. Nie dziwcie się, jak się teraz wszystko schrzani.

 35. avatar

 36. Z podkulonym ogonem wycofał się robiąc wrażenie że boi się protestów czarownic i lewaków.
  Żadna mądrość i żadne zwycięstwo jeśli nadal kroi się dzieci z gwałtu i chore.

 37. Właściwie założyłem u Pana konto , żeby zrozumiec co się z Panem stało.
  Pierwszy Pański post , który czytałem był o roku 2006.Ten proces , który Pan przeszedł po katastrofie w Smoleńsku miałem okazję przejść kilka lat wcześniej.

  Szczerze podziwiam za walkę jaką toczy Pan z Jerzym O.
  W sprawie aborcji moim zdaniem zarówno PiS jak i PO są po jednej stronie.
  Po stronie CETA i TTiP.I cała wrzawa aborcyjna była z obu stron typowym sleight of hand.
  PiS ma po prostu zagospodarować , czyli zduraczyć inny target.
  Pański widoczny brak krytycyzmu wobec premiera Kaczyńskiego , jest dla mnie niezrozumiały.
  Nieraz dał Pan dowód trafnych i głębokich analiz.
  Pozdrawiam serdecznie

 38. avatar

  Po przeczytaniu komentarzy widzę wyrażnie, że tu, na tym forum (politycznym)... nawet na tym forum, gdzie IQ jest wysoki i wiedza ponad przeciętną, większość rozmówców myli prawicową partię polityczną z organizacją katolicką.