Prześlij dalej:

Słyszę, że znów jakaś sensacja krąży po mediach i sieci, bo oto Kukiz nie popiera Kukiza’15. Wolne i mało śmieszne żarty, jak to sensacja, to realizacja założeń! Pamiętliwy jestem okrutnie i niemal od samego początku, jeszcze w kampanii wyborczej twierdziłem, że Kukiz to jest klasyka esbeckiej roboty, za co połowa „prawych” chciała mnie zjeść. Bardzo przepraszam, że się nie patyczkuję i strzelam z grubej rury, ale tu naprawdę nie ma co się bawić w subtelności. Kukiz powstał dlatego, że upadł Palikot i miał spełnić dokładnie taką samą rolę jak Samoobrona z LPR. Od zawsze pojawiały się w III RP tak zwane ugrupowania antysystemowe, oparte na zgranej do imentu formule służącej temu, „żeby było tak jak dawniej”.

Starsi ludzie, tacy jak piszący te słowa, po raz pierwszy spotkali się „antysystemem” na początku lat 90-tych ubiegłego wieku. Wówczas na scenę weszła „jajcarska” Partia Przyjaciół Piwa. W tamtym czasie „młoda polska demokracja” dopiero stawiała pierwsze kroki i łatwo z dzisiejszej perspektywy się śmiać. Jednak warto być uczciwym i przyznać, że w 1990 roku poza esbecją nikt nie wiedział jak się robi politykę. Jako pierwsi zrozumieli politykę Lech i Jarosław Kaczyńscy, ale nie mieli żadnych narzędzi i możliwości, żeby zrobić coś pożytecznego. Dlatego na takie pseudo partie nabierali się nie tylko naiwni, nabierali się naprawdę inteligentni ludzie, na przykład Janusz Rewiński. Na czele Polskiej Partii Przyjaciół Piwa stał Leszek Bubel, postać wyjątkowo mętna, połączenie żydożercy i peerelowskiej szarej eminencji. Takie były początki partii antysystemowych.

Równolegle działała partia Janusza Korwina-Mikke i tutaj też, kompromitacja goniła kompromitację, bo to główne zadanie antysystemowych formacji – ośmieszyć poważne idee, ośmieszyć poważną politykę. W tym szeregu z całą pewnością można umieścić ZCHN, który sponiewierał ideę narodowego katolicyzmu do takiego stopnia, że ta idea do dziś się nie podniosła i jest marginesem polskiej polityki. Jeśli komuś się wydaje, że z ZCHN przesadzam, to przypomnę: Niesiołowski, Kamiński, Marcinkiewicz, Zawisza. Nigdy ZCHN nie zrobił niczego dobrego dla Polski, a w chwili próby poszedł razem z komuchami na „Nocną Zmianę”. Istnieją też tacy naiwniacy, którzy w Samoobronie widzieli walkę z IIIRP, bo przecież Lepper dowalił Balcerowiczowi i innym magom odpowiedzialnym za okradanie Polski. Świetnie tylko przypominam kto rozbił koalicję z 2007 i z kim to zrobił. Z inną chodzącą kompromitacją, Ligą Polskich Rodzin stworzoną przez Giertychów.

Czasy współczesne to trzy partie „antysystemowe”, dwie duże i jedna od lat w budowie. Pierwsza to oczywiście degeneraci z Ruchu Palikota, którzy powstali po to, aby odwrócić uwagę od wyjałowionej PO, a ich zadaniem było skanalizowanie buntu przeciw „ciepłej wodzie w kranie”. Nie będę się w to bagno zagłębiał, czasu upłynęło tak niewiele, że smród jeszcze się ciągnie i wszyscy pamiętają jak to wyglądało. Drugą dużą zbieraniną brzydzącą się polityką jest Kukiz’15 i znów powtórka z rozrywki. Tak się akurat bunt Kukizowi układa, że blokował największe reformy w Polsce, od 500+ po sądownictwo. Teraz Kukiz popiera Gersdorf na stanowisku I prezesa Sądu najwyższego i brzydzi się własnym kolegą startującym w wyborach na prezydenta Warszawy. Schemat zdarty do imentu, jednak ciągle frajerzy się nabierają.

Kukiz to hybryda Palikota i Giertycha, kompletnie niedefiniowalna formacja, w której znalazł się kilka wartościowych jednostek, ale nad całością czuwał esbecki doradca Kuzkiza i ludzie Schetyny. Kukiz miał być koniem trojańskim podrzuconym PiS, jak Lepper i Giertych w 2005 roku i tylko cud sprawił, że PiS zdobył samodzielną większość. Gdyby tak nie było, Kukiz w koalicji z PiS skompromitowałby rządy prawicy i pewnie Kaczyński nie powtórzyłby manewru ze skrócona kadencją, ale teraz PiS przegrywałby wybory samorządowe i za rok żegnał się z władzą. Kukizowi nie wyrwało się kuriozalne stwierdzenie, że nie popiera Marka Jakubiaka własnego kandydata na prezydenta Warszawy. Jemu się wyrwało, po co jest w polityce i jakie są jego zadania. Jakubiak to taki drugi Rewiński, wymyka się schematom i stoi po stronie Jakiego, co ma się nijak do zadań Kukiza. Ostatnią partią antysystemową jest tzw. Ruch Narodowy i tej inicjatywy żal, ale w obecnej formule jest nie do uratowania.

Na czele ruchu stoją na zmianę gówniarze i postaci kompromitujące idee narodowe bardziej niż ZCHN. Znów ludzie będą krzyczeć, że gadam głupstwa, jak w przypadku Kukiza, który patriotyzmem gębę sobie wyciera, ale twierdzę stanowczo, że taki Marian, czy Bosak tańczący z gwiazdami pompowani są tylko po to, aby urywać punkty PiS i pokazywać, że patriotyzm równa się faszystowski rasizm. Najgorsze byty w polityce to takie, które się polityką brzydzą i przedstawiają kompletnie odrealniony program bez najmniejszej szansy na przejęcie władzy. Czy to będzie Polska „obywatelska”, Polska „tęczowa”, czy Polska „bez Żydów i emigrantów”, wszystko zawsze kończy się na oddaniu władzy lewicowo-liberalnej tłuszczy, która Polskę okrada i wyjaławia z wszelkich wartości. Tak to działa i nie inaczej.

Źródło foto: 
0
10917 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

31 (liczba komentarzy)

 1. Podpowiedzmy red. Wielowieyskiej, jak zreformować wyborczą. Może zacznę, przedruk artykułów dziennikarz z Gazety Polskiej. Są inne propozycje?

 2. avatar

  Stawiałbym na Nasz Dziennik, jest programowo katolicki a jej tate łaził ~1984 roku na pielgrzymki w ekwipunku o jakim się wtedy nie śniło zwykłym pielgrzymom i głosił "konferencje" z których szczęśliwie nic nie zapamiętałem.

 3. Bingo. czekałem na ten temat i wreszcie jest. Samo sedno.

 4. Panie Piotrze, kto to jest "partia prawicowa"? Nie ma reprezentacji prawicy w polskim systemie parlamentarnym! Dotychczasowo były szumowiny i karierowicze, co za etaciki w UE gotowi oddać własych rodziców na karmę dla psów. Tak sumuje chłopak (chyba z Twoich okolic), dotychczasowy popierający PiSu. Materiał naprawdę ekspresyjny, taki "z wątroby":  https://m.youtu....

  Jeżeli nie RN, to kto będzie prawicą?

 5. Dzięki za podrzucenie filmu, który ładnie zebrano i podsumowano fakty dot. imigracji. Chciałbym znaleźć źródło na stronie Sejmu, tego, co jest opublikowane tutaj -> https://niezlomni.com/czy-polska-stanie-sie-krajem-multikulturowym-mocne-wystapienie-poslanki-pis-dramatyczny-apel-do-premiera/ . Dokładnie - PiS nie jest partią prawicową. Chyba nawet Guział coś tam mówił, że ludzie (?) z SLD są przerażeni tym, jak socjalną partią jest PiS. Socjalizm PiS ma konkretny cel - ubezwłasnowolnienie Polaków oraz sprowadzanie migrantów, w taki sposób, żeby Polacy się w porę nie zbuntowali - za pomocą PO widać nie dało się tego zrobić. A dla mnie uosobieniem prawicy jest Donald Trump i tylko na taki program, jak on realizuje, jestem skłonny głosować.

  Co do "cudu", że PiS ma samodzielną większość w Sejmie bez potrzeby koalicji z Kukiz'15, to, sądząc po liczbie odsłon, tekst Kurki (wobec którego jest aktualnie mocno krytyczny za jego brak krytycyzmu wobec PiS)

  http://kontrowersje.net/zacznijcie_si_mia_z_antysystemowego_kukiza_bo_za_chwil_b_dziecie_p_aka

  mógł mieć wpływ na taki, a nie inny skład obecnego Sejmu.

  Mało mam wiadomości o obecnym RN. Bardzo mi się nie podobało np. to, że kiedy na szefa BBN został mianowany przez PAD P.Soloch, to Bosak powiedział, że to dobrze, że nie Macierewicz. Jednak teraz, zastanawiam się, że jeżeli RN wystawił kogoś w Warszawie, to żeby głosować na Jakiego, a na resztę stanowisk do obsadzenia, na RN.

  EDIT: PS "Unijne instytucje brutalnie grają z Polską, gdyż wiedzą, że sami ustawiliśmy się pod ścianą. Polska strzeliła sobie samobója wmawiając wyborcom, że nasz dobrobyt zależy od dotacji unijnych." - tyle o "geniuszu z Żoliborza"  http://www.radiomaryja.pl/informacje/tylko-u-nas-d-sosnierz-unijne-instytucje-brutalnie-graja-z-polska-gdyz-sami-ustawilismy-sie-pod-sciana/

 6. avatar

  "Prawica" to ma być globalistyczna, antynarodowa, panekonomiczna lewizna w stylu K*wina? Pękam ze śmiechu. "Liberalizm to lewactwo sklepikarzy i alibi aferzystów", jako rzecze TtT.

 7. avatar

  fr0nd  agent "pastora" i wszystko jasne. Obrzydliwym jest użycie nicku "testament Inki" przez "montera" dywersyjnej narracji. Ale oni wstydu nie mają.

 8. Czujność godna Czekisty! Brawo. Mojego nicka zadedykowałem rządzącym, tak dla jasności. Zanim zrzucę stonkę na polę chłopa z Biskupina, chcę dokonać następnej dywersji - minister Gliński musi być rzeczywiście dobry w tym co robi, bo piastuje swój urząd za PiSu i za UW. Jako sprawdzony "gieremkowiec" usłuchał głosu krytyki płynącego z dziennika słynnego opozycjonisty i upupił patriotyczną księgarnię (a mamy ich masę) w Łodzi. Siadamy wygodnie, szlaneczkę pepsi, torebkę chrupek i oglądamy: https://m.youtu...     Mój wniosek - dziarski gość -  potrafił zadziałać, a przy "klątwie" ... nie potrafił.

 9. avatar

  :)^:)

 10. Czy dochodzimy rezultatów "spisku kelnerów". Lewica/prawica "chamów", czy "żydów", nie jest opcją dla mnie i wymiana jednych na drugich też! Staję za RNem, a jeżeli i on się sq..., to pójdą w kanał za poprzednikami.

 11. Kukiz to takie ugrupowanie, które mówi jak PiS a zawsze głosuje jak Platforma....

  Myślę że scena polityczna się polaryzuje i to ugrupowanie wkrótce zniknie.

 12. avatar

  Ugrupowanie komplementarne do .Nowośmiesznej. .Nowośmieszna miała przejąć tę część elektoratu PO, która już nie mogła patrzeć, jak Kopacz obwąchuje te kotlety w Warsie a Qkiz wyszarpnąć część potencjalnego elektoratu PiS i dać PiS'owi "koalicjanta" na miarę duetu Gertych/Lepper. 

 13. avatar

  Ugrupowanie komplementarne do .Nowośmiesznej. .Nowośmieszna miała przejąć tę część elektoratu PO, która już nie mogła patrzeć, jak Kopacz obwąchuje te kotlety w Warsie a Qkiz wyszarpnąć część potencjalnego elektoratu PiS i dać PiS'owi "koalicjanta" na miarę duetu Gertych/Lepper. 

 14. Kukiz raczej nie był szykowany na koalicjanta. Miał po prostu odebrać głosy PiSowi. Dlaczego są tam osoby dość podobne pod względem ideologicznym do pisowców.

 15. Po aferze podsłuchowej było pewne, że PO nie wygra wyborów w 2015 roku, więc postanowiono(służby proniemieckie i prorosyjskie) powołać byty polityczne do zagospodarowania tego elektoratu PO, który został zniesmaczony tym co usłyszał.

  Nowośmieszna z kropką Ryszarda miała zagospodarować elektorat lewicowo liberalny, Kukiz'15 elektorat liberalno konserwatywny a ......"Polska Razem" Jarosława Gowina, elektorat konserwatywno prawicowy.

  19 lipca 2014 Polska Razem i Solidarna Polska podpisały porozumienie o współpracy z PIS-em zakładające start z list tej partii w kolejnych wyborach (samorządowych – do większości sejmików województw – oraz parlamentarnych), a także wystawienie wspólnego kandydata na prezydenta Polski.

  Wejście Polski Razem do koalicji z PIS było zsynchronizowane z naciskami USA/Izrael na J.Kaczyńskiego, by wystawił A.Dudę jako kandydata PIS w wyborach prezydenckich w 2015 roku.(związki J.Gowina z Prezydentem A.Dudą mogliśmy zobaczyć podczas kryzysu związanego z wetem Prezydenta w sprawie ustaw o SN i KRS- doradcą A.Dudy w tych sprawach był Królikowski, bliski współpracownik J.Gowina z czasów pełnienia funkcji Ministra Sprawiedliwości w rzadzie PO).

  Tymi pociągnieciami aministracja Obamy i związane z nią środowisko żydowskie, zainstalowały we władzach PIS-u swoisty bezpiecznik, na wypadek "niesterowalności" J.Kaczyńskiego, pomni na kłopoty jakie podczas polityki resetu sprawiał im "niesterowałny śp. Prezydent L.Kaczyński(do tego stopnia "niesterowalny", ze musieli go wraz z partnerami z polityki resetu(Rosja, Niemcy) fizycznie unieszkodliwić(10.04.2010).

 16. Taką rolę pełni w Rosji:

  Liberalno-Demokratyczna Partia Rosji.  Jej przywódcą jest Władimir Żyrinowski.

  Jest w opozycji do Jednej Rosji Putina ale zawsze głosuje jak to pasuje Jednej Rosji.

 17. avatar

  Poniżej stary cytat byś sam zauważył jak bardzo nie jesteś w formie:

  ' Siła konserwatyzmu nie polega na słabości odwołującej się do niegdysiejszej chwały, siła konserwatyzmu polega na wzorcach. Gdy nie wiesz co znaczy być wielkim, przyzwoitym, bohaterskim, zwyczajnie odwracasz się za siebie i widzisz: Piłsudskiego, Pileckiego, Grabskiego, widzisz ich dzieło, z którego możesz czerpać i próbować powtórzyć. Co masz, gdy jesteś Millerem lub pachołkiem żydokomuny z Biłgoraja? Walonki, bimber, kołchoz, Lenina, Jaruzelskiego, nie ma czego naśladować, nie ma z kim się ścigać, równasz do samego dna i stamtąd rezonujesz „przyszłością”. '

 18. avatar

  Święte słowa!

  Pzdrwm

 19. avatar

 20. Chciałbym jedynie zauważyć, co nie jest żadną tajemnicą, że na blog MK "uczęszcza" kilku płatnych i antypolskich dywersantów. Kogo i do czego chcą przekonać ? Nie wiadomo - szczególnie tutaj. Skąd pochodzą ? Najpewniej z plemion sprzedajnych, spolszczonych "kałmuków stepowych". O co im chodzi ? O pieniądze, nie o Polskę.

   

 21. NIc dodać, nic ująć. Felieton MK dobrze charakteryzuje sytuację, a zwłaszcza "ruską partię narodową". Na szczęście to już nie są lata "młodej polskiej demokracji", wyborcy zmądrzeli, co dobrze widać w statystykach poparcia dla RN: na poziomie błędu statystycznego.  W RN są fajni ludzie, ale władze tego ruchu w większości są opanowane przez ruską agenturę, albo pożytecznych idiotów, wielbicieli Putina. Apeluję do szeregowych członków RN: odsuńcie od władzy w waszym Ruchu i wywalcie z partii całą waszą wierchuszkę! 

 22. avatar

  Napisz kto z wierchuszki RN to ruski szpieg/agent wpływu. Przypominam że RN wszedł w układ z K'15 ale jak się połapał co i jak to  doszło do rozłamu, ci co zostali jak pan Jakubiak właśnie łykają kukizowe klopsy. Rosji można nienawidzieć ale nie wolną jej nie zauważać..dlatego jakieś kanały rozmów trzeba mieć. Jednak jak się temat Smoleńska przykryło dla władzy to cóż...PiS czy PO grają tematami a i tak nic to nie dało. Wiara w to że Rosja grzeje czołgi aby najechać Polskę to szczyt głupoty. Aby na Polskę faktycznie napaść trzeba opanować UA i BY...i ustawić wojska. Duzo wojska

 23. "Wiara w to że Rosja grzeje czołgi aby najechać Polskę to szczyt głupoty. "

   

  Można zabawić się w parafrazy twojego tekstu: "Wiara w to, że Rosja grzeje czołgi, aby najechać Gruzję to szczyt głupoty".

  "Wiara w to, że Rosja grzeje czołgi, aby najechać Ukrainę to szczyt głupoty".

   

  Po co mnie pytasz, kto jest wielbicielem Putina? Sam sobie odpowiadasz na to pytanie.

 24. avatar

  Zauważasz jednak różnice pomiędzy Gruzją,UA a Polską czy będziesz sadził takie głupoty? Masz w ogóle pojęcie o wojsku czy grasz tylko czasami e Age of Empires?

 25. Próba narzucenia interlokutorowi opcji, żeby tlumaczył się czy coś widzi, zamiast wyjaśniać co ty widzisz, to klasyczny objaw braku argumentów. Nie przesłuchuj mnie, polemizuj. Przeczytaj wszystko od początku, a zrozumiesz kto sadzi głupoty.

 26. avatar

  http://www.krzy...

   

  Tak pokrótce. Nie wszystko w tym tekscie jest super ale ogólnie gość pisze z sensem i tyle. Nie można Polski NAJECHAĆ bez opanowania Białorusi /lub aktywnego uczestnictwa tego państwa w napaści/ oraz nie da się tego zrobić bez wyeliminowania UA z kręgu wpływów USA. Takze "grzej silniki" dalej... Gruzja to kraj wielkości 1 województwa który wadził ruskim i został ukarany. Bez realnych sojuszy i siły. Tak dla info: w czasie wojny siły USA były w Gruzji...siedziały w ośrodku szkoleniowym armii gruzińskiej i w nim nie została wybita nawet szyba. UA to zupełnie inny temat i zbiór zagadnień, bardzo duży kraj z dużą populacją bardzo słaby ekonomicznie ale nie do utrzymania w czasie okupacji metodami XXI w i internetu. Trzeba by uruchomić  terror..co zrujnowałoby ruskim jakiekolwiek szanse na "urywanie po kawałku" UA. Dodajmy 2 rzeczy: to swiadomość tych faktów zatrzymała rosyjską armię oraz...że Rosja jest naprawdę juz słaba,nie stać jej na tak duży konflikt. Donbas jako "lewar" na sytuację na UA tak, wygrana wojna już nie. Za duze koszty. Ruski mir się wali.

 27. No cóż, tak to z grubsza wygląda.

  Sęk w tym, że PiS jak powietrza potrzebuje mocnej presji z prawej strony gdyż inaczej siłą grawitacji i wrodzonych ciągot Prezesa błyskawicznie dryfuje w lewo.

  Natomiast nasycenie prawej strony kreaturami skądinąd pokazuje też jak bardzo magdalenkowcy się boją aby tam nie powstało coś rzeczywiście silnego zagrażającego dotychczasowym aktorom grającym swoje przydzielone role. Mobilizacja i obudzenie się Polski i stworzenie mocnej reprezentacji politycznej to by była prawdziwa katastrofa dla nich i dla ich mocodawców - będą robić wszystko aby do tego nie dopuścić i na razie to im się niestety udaje.

  Z kolei co do Bosaka czy Winnickiego to rzeczywiście dosyć młodzi i jeszcze trudno powiedzieć "co z nich wyrośnie". Może coś z nich będzie, a może nie - ich błędami bym się zbytnio nie sugerował bo trochę lat musi upłynąć aby się wyrobili, taka już kolej rzeczy.

  Ale, żeby oddać sprawiedliwość, to z tym ich młodym wiekiem zbytnio też nie histeryzujmy. Jeden ma bodajże 36, drugi 33 lata. Dla porównania - obecny kanclerz Austrii Sebastian Kurz jest jeszcze młodszy i liczy sobie dopiero 32 wiosny. Macron, cokolwiek by o nim nie sądzić, jest ledwo po 40-tce, w podobnym wieku Kwaśniewski został prezydentem. Kaczyński w Magdalence (*) też chyba dopiero dobijał do 40. Więc spokojnie ;)

  (*) wiem, wiem - był, może i coś tam palił, ale "się nie zaciągał"...

 28. Narodowcy mają teraz do rozwiązania dychotomiczny dylemat. Pożreć siebie od strony głowy, czy od strony ogona?

 29. avatar

 30. Widzę wspólną nić łączącą Smarzowskiego, Kukiza i porno.

 31. I Marcin Matczak @wsamraz tam pasuje.