Prześlij dalej:

Długo trzeba było czekać, żeby uczciwie i bez narażania się na śmieszność, w końcu przywołać magiczne zaklęcie: „Kaczyński to geniusz”. Głosowanie nad obywatelskim projektem „Ratujmy kobiety”, a de facto nad lewackim idiotyzmem „Zabijajmy dzieci dla sportu i ideologii”, przyniosło niespodziewane wyniki. Sam temat aborcji jest jednym z tych, które obchodzę szerokim łukiem, ale w poczuciu publicystycznego obowiązku zadałem sobie trud i ustaliłem parę faktów.

Barbara Nowacka, prezentująca projekt w sejmie, przemawiała prawie do pustej sali, tak pustej, że echo się niosło. Jest to chyba pierwsza taka sytuacja w sejmie, gdzie projekt proaborcyjny wzbudził podobne zainteresowanie. Ostrzej było przed samym głosowaniem, ale i śmiechu nie zabrakło. Wspomniałem o geniuszu Kaczyńskiego i tym razem bardzo łatwo geniusz potwierdzić, bo trudno podejrzewać, aby głosowanie było przypadkiem, a nie zaplanowaną akcją i nie mówię tu o ostatecznym wyniku. Nie ulega dla mnie wątpliwości, że głosowanie przez 58 posłów PiS, w tym Jarosława Kaczyńskiego, Antoniego Macierewicza, Krystynę Pawłowicz, czy Ryszarda Terleckiego, za skierowaniem projektu „Ratujmy Kobiety” do dalszych prac, to był zabieg przemyślany. Chodziło oczywiście o to, że projekt był „obywatelski”, a zatem fajnie wygląda na zewnątrz taki obrazek, w którym największe „oszołomy” z PiS szanują demokrację i wolę obywateli.

Jestem niemal pewien, że Kaczyński decydując się na taki krok nie tylko nie liczył, że w głosowaniu projekt upadnie, ale liczył się z tym, że rzeczywiście trafi do komisji, pewnie nawet o to chodziło. W tym jednym miejscu możemy mówić o przypadku i zbiegu okoliczności, nie o geniuszu. Kaczyński chciał zagrać genialnie, ale dzięki najdurniejszej na świecie opozycji, wyszło super genialnie. Reszta posłów PiS zagłosowała za odrzuceniem projektu w pierwszym czytaniu. 39 posłów PO i Nowoczesnej nie wzięło udziału w głosowaniu. Dodatkowo troje posłów z PO: Marek Biernacki, Joanna Fabisiak i Jacek Tomczak, zagłosowało wbrew dyscyplinie klubowej i też chcieli odrzucenia w pierwszy czytaniu. W efekcie lewacki pomysł na zabijanie dzieci został odrzucony różnicą zaledwie 9 głosów: 202 posłów za odrzuceniem, przeciw 194, wstrzymało się siedmiu.

Jeden z ostatnich tematów, który rzeczywiście wzburza społeczne emocje i doprowadził do bodaj jedynego groźnego dla PiS masowego protestu, został zarżnięty i ośmieszony przez „opozycję”. Jakby na to nie patrzeć zawsze zobaczymy Kaczyńskiego i Pawłowicz, głosujących z pełnym poszanowaniem dla skrajnie odmiennych i drażliwych poglądów obywateli, natomiast wybitnie nowocześni i europejscy opozycjoniści albo obywateli olali albo zajęci sobą w ogóle nie dostrzegli tego, co się w sejmie dzieje. Zgodnie z przewidywaniami natychmiast ruszyła fala oburzenia i najgorszych wyzwisk, ale nie pod adresem Kaczyńskiego, Macierewicza i Pawłowicz, ale na przykład Kingi Gajewskiej, która nieobecność tłumaczy ciężką chorobą, jednak nie na tyle ciężką, żeby nie wydawać komicznych oświadczeń na Facebooku i Twitterze.

W Nowoczesnej się zagotowało, w PO mają zamiar wyciągać wnioski, szczególnie wobec tych, którzy złamali dyscyplinę. Na Czerskiej od rana pożar w burdelu, drzwi się nie zamykają, jedna lewacka aktywistka wchodzi, druga wychodzi. Lewicowy elektorat pozbywa się resztki złudzeń i masowo postuluje przeoranie całej opozycji, która się do niczego nie nadaje. Jeśli to wszystko razem nie wystarczy, żeby stwierdzić genialność politycznego ruchu, to przypominam, że Kaczyński ograł lewicę proaborcyjnym projektem ustawy! Porównać to można do takiej akcji, w której zwykły Kowalski wchodzi do banku i wciska bankowi kredyt. Nie wiem jakie wrażenia mają inni, ale mnie prócz zachwytu nad tym fantastycznym matem towarzyszy szczery śmiech.

Źródło foto: 
6
17529 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

58 (liczba komentarzy)

 1. Wyborcy PO, N itp nie znikną z dnia na dzień i tak jak pisałeś Piotrze na tt trzeba durnej opozycji podać tlen bo każda inna niestety może być lepsza. Chyba, że na Panie Petru, skończyły się kadry "inteligentnych" i "mądrych" 

 2. a jak wielki jest ten lewacki elektorat, że bije się o niego cała totalnie durna opozycja razem z SLD, itp. ? Sprowadzenie całej opozycji do lewackich haseł, to dopiero majstersztyk!

 3. chodzi o stanowiska w europie? wpływowy. Oni chyba nigdy specjalnie nie zabiegali o polskich wyborców, prawda?

  A czy Prezydent Duda chce, żeby red. Sakiewicz na niego głosował? Na razie słabo go przekonuje. Zawsze może zaprosić 'kawę na ławę' do swojej rezydencji, i może nie przekonać, ale zasiać szacunek np. u red Sakiewicza?

 4. ;-) może PIS wrzucił plotki kto z totalnych będzie na NIE to ma szanse wskoczyć do PIS....

  I szczerze nawet tak może być (i to bez powyższych plotek) : tych 10 "cichszych" z Nowośmiesznej czyli mniej agresywnych, zajadłych lewuszo) może uznało, że trzeba się gdzieś szybko ewakuować a gdzie najpewniej by się ustawić(?) np do PISu
  A dwie Joasie i komediant teatralny, to przecież nie przypadek, że się "zawiesili" -nie ten powód to by się znalazł za chwilę inny - z tonącej i zadłużonej łajby Kasi trzeba uciekać. Grzesio najbardziej zajadłych przyjmie do siebie, ale trzeba się śpieszyć bo i na cieknącej platformianej łajbie też już jest ciasno....
  tylko Rycha żal..... bo co z wielkim planem

 5. Tyle KODywatelskich podpisów zbieranych za projektem po urzędach i ulicach poszło do sejmowej niszczarki - w jakim kraju my żyjemy? :)

 6. co to KOD?

  Czy jest szansa że Polska zmodernizuje szpital w Aleppo, wyposaży w będący własnościa Polsku bardzo dobry sprzęt i wykona specjalistyczne szkolenia lekarzy ze szpitala?

 7. avatar

  Ale po co miałaby to robić? Ja tam ze szpitali, mimo wieku, nie korzystam, ale chyba jest jeszcze sporo ludzi w tenkraju, którzy potrzebują szpitala, więc raczej o nich powinno się dbać. Globalne idee Ludzkości Trzymającej Się Za Ręce I Śpiewającej Odę Do Radości całkiem do mnie nie przemawiają, a z dbania innych o Polskę to wciąż najlepiej pamiętam Jałtę.

  Pzdrwm

 8. W zamian też sie czymś podzielę z PiSem, korzystnym dla nich. Sami muszą ocenić, czy moje pisanie jest coś warte.

  Pozdrawiam.

 9. Coś podobnego zobaczymy, niestety bez szczęśliwego dla nas końca gdy cały Sejm i z posłami PiS na czele przegłosuje lada dzień ustawę wprowadzającą GMO.
  Tak haniebnego, pokrętnego, napisanego na zlecenie koncernów dokumentu jeszcze nie było.
  GMO to odwieczny trup w szafie, czasem ożywiany jak aborcja, sprzedaż ziemi ornej, lasy.

 10. Dla mnie też sprawa jest prosta - kto głosuje za GMO, jest przeciw Polakom. I jeszcze jeden trup trzymany nie w szafie, a na salonach - obowiązkowe szczepienia. Jeśli nowy minister zdrowia nie posadzi tego trupa głęboko w szafie, to znaczy że zmiana nie jest dobra.

 11. avatar

  A pamiętasz może coś ze szkoły na temat dżumy szalejącej po Europie (i nie tylko) w połowie XIV w.? Trzecia część ludności wtedy wyginęła, a nie było milionowych miast i nikt nie przemieszał się z jednego końca świata na drugi w ciągu paru godzin. Więc opanujcie się trochę ludzie i nie dawajcie się tak łatwo podszczuwać różnym K*winom i innym agenturom! (Podobnie z kałachem w każdym domu.)

  Fakt, że w XIV w. higiena była nieco gorsza, ale stanowczo nie ma powodu tego czynnika przeceniać. Milionowe miasta i ruchy ludności biją go na głowę.

  To było o szczepieniach, nie o GMO. Chyba łatwo się domyślić.

  Pzdrwm

 12. avatar

  Czy te szczepienia są obowiązkowe we wszystkich bardzo rozwiniętych i niesłychanie demokratycznych krajach, do których z powodu zacofania nia mamy szans doszlusować? czy tam są jakieś kary finansowe za uchylanie się od tego dobrodziejstwa?

 13. A czy w innych krajach szczepienia zaczynają się zaraz po porodzie, w szpitalu? 

 14. avatar

  A jakież to pandemie obecnie zagrażają - słyszałam o straszliwej bakterii odpornej na wszystko. Zmarły już dwie osoby !

 15. Jeśli chodzi o szczepienia Twoja odpowiedź jest kompletnie nie na temat ponieważ:

  1. Szczepienia na dżumę nie są obowiązkowe (ja pisałem o szczepieniach obowiązkowych)

  2. XIV-wieczna dżuma szalejąca po Europie ominęła Polskę szerokimi łukami z każdej strony (choć obszar występowania rozciągał się od Gibraltaru po Litwę). Jeszcze w tamtych czasach byliśmy najczystszym krajem w Europie (tak, były takie czasy) - w każdej dosłownie wsi były "banie", w których nasi przodkowie brali łaźnie. A zwyczaj ten panował u nas jeszcze z czasów przedchrześcijańskiej Polski, czyli Lechi (niektórzy mówią Wielkiej Lechii). Nie na każdą zarazę najlepsza jest zaraz szczepionka. A dziś co mamy? Zamiast utrzymywać w szpitalach czystość, co jest kosztem (i mitręgą), mamy szczepienia kilkudniowych noworodków, co jest zyskiem - oczywiście wyłącznie dla farmaceutycznych korpo i ośrodków wykonujących zabiegi szczepienne (przecież nie za darmo), bo jako społeczeństwo płacimy zdrowiem niemowlaków. Szcepionki (zwłaszcza te "serwowane" w Polsce) posiadają takie "konserwanty" (metale ciężkie), że powikłania poszczepienne zdarzają się dość często (choć w sprawozdaniach wysyłanych w świat stoi że mamy 0 (słownie: zero) powikłań). Czyli, że mamy do czynienia z potwornie ordynarnym kłamstwem serwowanym nam przez środowisko medyczne. Ostanio (bodaj w grudniu 2017) kiedy dowiedział się o tym Jaki (tak - nasz wice od sprawiedliwości) wkurzył się na ten fakt ("zero" powikłań poszczepiennych). Krąży ta konferencja prasowa w sieci - można poszukać (jak znajdę na szybko, to sam wkleję). Te dzieci, które nie mają natychmiastowych powikłań, mają dużą szansę na późniejsze powiklania, choć już może generalnie łagodniejsze (czyli praktycznie każde szczepione dziecko).

  3. Nie czytuję K*rwinów i innych - na prawdę. Chyba, że wiesz lepiej ode mnie, co ja czytuję.

  4. I od siebie jeszcze dołożę: zdarzają się po sieci (naszej - nie agenturalnej i k*rwinowskiej) kretyńskie tłumaczenia niektórych polityków i przedstawicieli medyków, że ci co się nie szczepią, są zagrożeniem dla tych, co się szczepią. W jaki sposób ja nie zaszczepiony na grypę i chory na grypę, jestem zagrożeniem dla osobników zaszczepionych na grypę? Czyżby szczepienie na grypę chroniło tylko od niechcianej ciąży?

  A tu link do konferencji ministra Jakiego:

  https://www.you...

  Sprawa szczepień jest tematem rozległym - jak ktoś chce wiedzieć więcej o zdrowiu swoim i swoich najbliższych musi sam bobrować po sieci. To jest wiedza, itak jak w szkole trzeba ją posiąść - łopatą do głowy nie da się wrzucić.

   

    

    

  1. avatar

   Niestety nie tylko w Polsce jest problem.ze szczepieniami.  Mieszkam w Kanadzie i co trzecie dziecko ma autyzm.  Oczywiscie nie mowi sie, ze to za spawa szczepien podawanym noworodkom.  Jesli ktos zna angielski to prosze obejrzec ten film.

   http://www.vaccinesrevealed.com/

    

  2. WARTO TO WIEDZIEĆ-KAŻDY MOŻE SAM OCENIC-NAPRAWDĘ WARO

   https://www.you...

    

  3. I jeszcze hit - wystąpienie pewnej odważnej Żydówki z czasów rządów PO:

   https://www.you...

  4. avatar

   Wygląda na to że jeszcze w tej kadencji będzie możłiwość zmiany konstytucji.  Zdesperowana totalna opozycja popełnia kardynalne błędy wyrzucając z partii posłów ze względów ideologicznych, którzy teraz nie mogą być obwiniani za głosowanie nie zgodnie z partyjnymi ustaleniami.  Szeregowi posłowie PO i nowoczerskiej zdają sobie sprawę z tego że ich szanse na reelekcję są żadne ale mają szansę dokonać ekspiacji i znaleźć się na listach Gowina. Rekonstrukcja rządu i przesunięcie w kierunku UW wskazuje na próbę uzyskania większości konstytucyjnej jeszcze w tej kadencji. A wszystko po to aby nie dopuścić narodowców do parlamentu jako zwartej formacji politycznej mającej wpływ na treść nowej Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej.

  5. avatar

   A po co "narodowców"? Jeśli już, to proponuję iść na całość i od razu zaprosić Putina - niech nami rządzi! (Z Iwaniuszką IV, zwanym Groźnym, kiedyś się nie udało, no to teraz jest szansa.)

  6. Marian, odpowiedz mi bez nerwa - w jaki sposób konstytucyjna większość sejmowa (ta potencjalna) może niedopuścić narodowców do Sejmu? Staną w drzwiach do Sejmu tak, że mysz (narodowa) się nie przeciśnie?

  7. avatar

   No to tak bez nerwa - przy obecnym kursie PiS nie ma szans na większość konstytucyjną w wyborach w 2019 roku, ma szanse na większość parlamentarną. Zdają sobie sprawę że totalniacy zaorali się sami, po nich pozostaje wolne miejsce. Kto na nie wejdzie ?

  8. Jednak na moje pytanie nie odpowiedziałeś.

  9. avatar

   No to jeszcze prościej - do nowych wyborów będzie nowa konstytucja, powtórka z Kwaśniewskiego.  Bez udziału Narodu.

  10. 1. I co - na mocy nowej konstytucji wszyscy narodowcy rostaną rozstrzelani?

   2. Nie całkiem da się jak za Kwaśniewskiego. Zmiana niektórych rozdziałów (I, II, XII) daje możliwość, że zaledwie 1/5 posłów może zażądać przeprowadzenia referendum zatwierdzającego - obligatoryjnego.

  11. ustawa proaborcyjna służy do wyrzucania posłów z PO i nowoczesnej. to jest  dopiero parodia, mieli sie konsolidować a zarzynają przez projekt proaborcyjny. Kilku posłow znów wycieknie do klubu Gowina.

   Kaczyński wycofał Macierewicza żeby wyjść naprzeciw PAD, Panie Prezydencie co Solochem i Gen. Kraszewskim? nie słyszałem żeby ich Pan wycofał?

  12. Po ostatnim laniu otrzymanym przy okazji formowania rządu Kaczyński mógł się odkuć na operetkowej opozycji. Zawsze coś, zawsze jakieś drobne zwycięstwo.

   Należy pamiętać że prawdziwą, bezwzględną i krwiożerczą opozycją jest Andrzej Duda i jego otoczenie. Reszta to tylko operetka.

  13. Myślę ,że w Niemczech nie powołują rządu ,bo się chcą mieć jeszcze głupszą opozycję niż w Polsce a to jest nie możliwe .

  14. możliwe,możliwe. Po multikulti i paru milonach młodych silnych i gotowych wojowników z orientu, wszystko jest możliwe za Odrą i Nysa

  15. Ja się cieszę, że Berlin ma u siebie V kolumnę. W 39 nam jej brakowało....

  16. I tak powoli zbliżamy się do możliwości zmiany konstytucji w którą wpisze się preambułę o jedynie słusznej religii stworzonej przez Konstatyna Wielkiego w 350 r n.e. Wykreślimy słowo o świeckości państwa i rozdziale państwa od związków wyznaniowych. I tak to pusty śmieszny przepis dla zmydlenia oczu. Ustanowimy w konstytucji nadrzędną rolę przestępczej korporacji watykańskiej podpierając się hasłem "Bóg tak chciał". Będzie tak jak dawniej Rząd będzie rządził a Komitet Centralny Episkopatu Polski będzie kierował całością. Służba zdrowia? Po co? Tylko dla wybranych. Reszta - bóg tak chciał, bądź wola twoja.

   Stworzy się nowe społeczeństwo, obywatele korporacji watykańskiej jako ELITA, urzędnicy wyższego szczebla oraz posłowie i działacze z nzaznaczeni przez watykańską korporację jako ELITKA, reszta ze strachu będzie łazić na niedzielne zebrania podstawowej organizacji parafialnej - zwane dalej mszami. Ze strachu ludzie łazili na pochody 1 majowe. Ze strachu ludzie posyłają swoje dzieci na lekcje indokrynacji watykańskiej. Ludzie boją się mówić cokolwiek wśród nieznanych osób. Można co prawda przez łzy pośmiać się z dowcipów o facetach w czarnych kieckach i ich poziomie intelektualnym, ale tylko w swoim zamkniętym gronie. I taką mamy teraz wolną Polskę. A co będzie za kilka lat? ZAMORDYZM znany z książek historii które będą zakazane i palone...

   I nich mi nikt nie mówi że jestem lewakiem. Kilkanaście lat temu skończyłem pół wieku życia. Ojca mojego wywalano ze szkoły bo dziadek mój był żołanierzem AK. Aresztowany przez gestapo zginął w Oświęcimiu. Mam na wszystko dokumenty.

   Ale chyba obaj, mój dziad i mój ojciec nie chcieli takie Polski. Polski strachu światopoglądowego. Polski pod dyktando korporacji watykańskiej...

   Tak gdzie tron jest blisko ołtarza tam zawsze zyski ciągnie TYLKO ołtarz. Reszta jest prochem marnym.

   Pytanko na koniec. Która z instytucji sprzedaje za gotówkę ubezpieczenie na życie po śmierci? I to w swych reklamach twardo twierdząc, że ma jedynie prawdziwe polisy. Choć nikt nigdy tego nie sprawdził....

  17. Święty Michale Archaniele, pomóż tej opętanej owieczce.

  18. Wierzy Pan że jakiś Michał o nazwisku Archanioł mnie odwiedzi na Pana prośbę?  Marne szanse. Prędzej Pan wygra w totka. Czym się objawia moje opętanie? A w czym się obajawia brak wiedzy i oczytania? Proszę sobie na to pytanie odpowiedzieć.

  19. avatar

   Jednostronne oczytanie w antykatolickiej propagandzie poputczyków przeklętej pamięci M. Lutra takie jakie tu pan reprezentuje dowodzi otępienia charakterystycznego dla opętania. 

  20. To że Pan miał dziadka patriotę i porządnego ojca
   nie spowodowało tego aby Pan myślał racjonalnie.
   Dla mnie Pański wywód jest po prostu głupi.

  21. Proszę uprzejmie o konkrety. Gdzie jest moje nieracjonalne myślenie? Proszę o przykłady? Napewno się do nich odniosę.

  22. Chyba na ten blog trafił Pan zupełnie przypadkiem,
   bo nawet Nasz Szanowny Autor, choć niewierzący, nie drwi sobie z Kościoła i Wiary katolickiej.
   Myślę że na Onecie by się Pan bardziej odnalazł, wylał swoją żółć i spełnił.

  23. avatar

   Nie chodzi o nie-racjonalne jeno całkowicie pozbawione instynktu samozachowawczego.

   Albo zarżnie się  Ciebie beznamiętnie tak jak karpia czy kurę - co, jak rozumiem, zrobiono z Twoim dziadkiem - albo pojawi się cień wahania przed  zabiciem człowieka tzn. grzechem. Chodzi wyłącznie o ten "cień wahania" -  istotny statystycznie - bo oczywiście na więcej liczyć nie powinieneś :)^:)

   Jako dereista jesteś lewakiem; dalej rozumuj samodzielnie, no chyba żeś  z tych głupawych nieco no ale wtedy to Twój problem.

  24. Sęk w tym, że tu w ogóle nie ma myślenia tylko lewacki bełkot. Cóż, chyba nerwy puszczają po dzisiejszej katastrofie w Sejmie.

    

  25. avatar

   To właśnie ten nienawistny jad jest irracjonalny i dowodzi opętania. Apage, zgiń, przepadnij maro nieczysta. 

  26. krzywoprosty

   albo  żeś pomylił fora  (to nie jest blog Urbana)

   albo  żeś coś wąchał,

   a może i jedno i drugie (a niewykluczone, że jeszcze trzecie)

    

  27. Proszę nic nie insynuować lecz pisać konkrety. Inaczej jest to dyskusja gimnazjalistów. Braqk argumentów.

  28. To tak jakby ktos zachwalał wkładanie ręki do miksera a od nas mówiących, tak po prostu, że to głupie żądał "racjonalnych argumentów", bo inaczej to rozmowa gimnazjalistów. Otóż są na świecie rzeczy zwyczajnie głupie i ta jest jedną z nich. jestem agnostyczka w III pokoleniu i gdy patrzę na takie stworki jak Pan to wiem, ze nie ma na świecie nic bardziej oczadziałego niż neofita. I to niezaleznie czy neofita wiary czy niewiary. Taki nie da sobie niczego przetłumaczyć. Niestety na to nie ma lekarstwa. Serdecznie pozdrawiam i zdrowia życzę

  29. avatar

   Tyle że to pan tu powtarza oklepane slogany antykatolickie wyssane z brudnego lutrowego palucha.

  30. avatar

   No i co z tego? My mamy Watykan, inni mają szariat. Można sobie wybierać, droga wolna.

  31. avatar

   Problem w tym że Watykanowi nie jest daleko do szariatu.

  32. Kompletna bzdura. Widać, że nie zwiedził Pan sobie krajów objętych szariatem. Doradzam pozwiedzać i poczytać koran i biblie. Czytałam obie i różnica jest zasadnicza. Urodzić się kobietą w Watykanie to nie jest koszmar i skazanie na niewolę, natomiast urodzić się kobietą w Mekkce to jest tragedia. Przemawia przez  Pana zła wola lub niedouczenie

  33. a ja zwiedzałem i wcale tak nie jest jak piszesz, nie rób ludziom wody z mózgu:) pozdrawiam

  34. avatar

   Ten Ranger to żaden narodowiec tylko wtyka liberałów oddelegowany "na odcinek" siania zamętu na prawicy. Roman Dmowski zawsze cenił Kościół Katolicki jako spoiwo polskości.

  35. Strony