Niespodzianki dla naiwnych: Kukiz, willa w Klarysewie, Bury

Prześlij dalej:

Najczęściej morduję się z doborem właściwego tytułu, ale dziś poszło jak z płatka i chyba całkiem sprytny wyszedł. Chwalę się od pierwszego zdania i chyba nie przestanę, aż do ostatniego, bo mnie świat wkurza. Pogoda do bani, a ludzie jeszcze ciężej kojarzą niż zwykle. Tytułowe niespodzianki rzeczywiście są zaskoczeniem dla naiwnych, od siebie mogę dodać tylko tyle: „A nie mówiłem!”. Wiele razy każdej sprawie poświęciłem sporo słów i jeszcze, za niektóre zostałem wpisany do rejestru skazanych. Pluto, oblewano pomyjami, stawiano przed sądem, gdy prosty chłop z Biskupina, po zaocznej socjologii, pisał rzeczy oczywiste, ale dopiero dziś oczywiste i to nie dla wszystkich. W dosadnych stwierdzeniu „Polską rządzą dwa ruskie cwele” zawierała się cała mentalność ekipy, która w końcu odeszła. Cwel to w języku grypsery ktoś bez jakichkolwiek zasad, osobnik wyzbyty człowieczeństwa, sprzedajny, prostytuujący się. Jasne, że ta surowość słowa może razić, ale mnie naprawdę nie interesuje estetyka i kultura wypowiedzi, mnie interesuje precyzyjne oddanie stanu rzeczy. Nawet złodziej ma swój kodeks, taki zwykły doliniarz nie pójdzie na akcję we własnej kamienicy, nieco poważniejszy fachowiec nie dopuści, aby cokolwiek zginęło „na dzielnicy”. Historia zna też złodziei artystów w swoim fachu, choćby przedwojenni kasiarze, czy złodziei dżentelmenów. Z jakim typem złodzieja mamy do czynienia w przypadku kliki PO wiadomo było od dawna i tylko dyscyplinowanie frajerów doprowadziło do takiego stanu rzeczy, że przed sądami stawali ludzie, którzy krzyczeli: „ku…a złodziej, łapać sukin..a”, a złodzieje występowali w telewizji i moralizowali sadząc komunały o „mowie nienawiści”.

Nie poddaję się dyscyplinie i pozostaję przy swoim, bo dokładnie tak się zachowywały bolszewicka dzicz, gdy wyrywała w Berlinie krany, zakładała na bicepsy zegarki i pakowała rowery na plecy. Przez willę w Klarysewie przeszła ta sama nawałnica i będę walił ruskimi cwelami po oczach dopóki ostatni złodziej nie pójdzie siedzieć. Niedaleko od cweli padł Janek B. Co ten wiejski Capone odstawiał na Podkarpaciu to już nawet cyngle Lisa nie maja oporów opowiadać. Po niego komendant policji w cywilnym dresie na lotnisko jechał, żeby ojca ojców uroczyście odebrać i zawieźć we wskazane miejsce. Sztabki złota, które przeszły przez media są jedynie bibelotem w porównaniu z tym, jakie możliwości miał człowiek esbecji. Potrafił na przykład uprzedzić swoich kolegów, że są namierzani i podsłuchiwani, potrafił zatrudnić na wysokim urzędzie ludzi, którzy między innymi takich informacji mu dostarczali. Wszystko to działo się w biały dzień i wręcz taka była filozofia życia Janka B., pokazać kto tu rządzi. Sam szef CBA żalił się i niemal płakał w rękaw politykowi PO w randze wicepremiera, że nie może „skur…a” dorwać, takie ma plecy. Skompromitowana władza odeszła i sprawy nabrały sprinterskiego tempa. Łatwo się domyślić, że Wojtunik po pierwsze bierze srogi rewanż, po drugie stara się przeżyć, pokazując nowej władzy, jaki jest ostry. Pierwsze niech mu się uda, co do drugiego, to zasada jest jedna – zero zaufania dla takich cudownie nawróconych szefów służb, absolutne, bezwzględne zero i wypad na bruk.

I byłoby chyba na tyle! A nie! Wróć! Został jeszcze antysystemowiec Kukiz. Cóż mogę dodać do pierwszych zdań felietonu? Jedynie powtórzyć pochwały pod własnym adresem i przypomnieć, że co dla mnie było jasne od początku, a dla naiwnych sejmowe zachowania Kukiza robią za niespodziankę. Pokazałem jakimi ludźmi Kukiz się otoczył, udowodniłem, że stoi za nim Schetyna, potem oddałem resztki po Kukizie innym śledczym. Michał Rachoń, jeden z nielicznych niepokornych, o których piszę bez cudzysłowu i jeszcze kilku solidnych dziennikarzy pokazało ostateczną nędzę tego grajka. Po dolnośląskiej klice, która wyniosła Kukiza rozsądny człowiek nie podałby „antysystemowcowi” ręki, ale głupim i esbeka Jana Kundelka w roli mentora było mało. Wczoraj cała zbieranina z wyjątkiem Kornela Morawieckiego zagłosowała zgodnie na hasło rzucone przez Schetynę i nie dała wotum zaufania rządowi PiS, ani nawet nie wstrzymała się od głosu. Krzyknę teraz do „naszych”, którzy nazywali mnie prowokatorem i kretem odbierającym PiS „koalicjanta”. Nie przepraszajcie mnie naiwni amatorzy, ale podziękujcie, że dzięki moim tekstom, które poszły w świat, z Kukiza zostało 8% opozycji dla PiS, zamiast 20% koalicji dla Schetyny. Więcej się chwalił nie będę, ale chętnie poczytam pochwały.

PS Dla przypadkowych przybyszów informacja. Felieton ma zdystansowaną i autoironiczną formę, ale zawiera tylko i wyłącznie prawdziwe treści.

6
46839 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

66 (liczba komentarzy)

 1. ...a tymczasem TVP KŁAMSTWO wyświetla na pasku informację o wyniku sondy przeprowadzonej podobno przez IPSOS na 1001 doroslych, pt.: Czy PAD powinien ułaskawić Mariusza Kamińskiego. Oczywiście 21% tak, 51% nie i 27% trudno powiedzieć...
  Pomijam "rzetelność" takiego badania, ale dlaczego publiczna telewizja nie zamawia badań spoecznych i nie publikuje wyników sondy np: czy bredzisław powinien wchodzić na krzesło, czy ewa kłamacz powinna przeprosić za wieczne kłamstwa, czy komorowski powinien odpowiedzieć za kradzież w kancelarii i jej rezydencjach...
  Kiedy ONI wreszcie rozpierdolą tą medialną sitwę...

 2. Jascha, "Trotyl" podawał na TT zgoła odmienne wyniki na korzyść PAD. Zapewne reprezentatywną grupę testową stanowiło 80% popaprańców vs. 20% pisiorów i stąd taki wynik jaki podaje tefałpe.

 3. wyrzuca programy z debatą publiczną, bo chce zmienić TV publiczną. W TVP ma nie być debat publicznych tylko wypowiedzi ekspertów - mądrych ludzi, jakoś tak. Już nie "warto rozmawiać" ani "bliżej". Dobrze zrozumiałem? Ja bym chętnie poznał cenę takiego "badania" , metodologię i zasady doboru firmy sondażowej.

 4. By jascha & All

  A TVN juz za nimi powtarza!
  Paski lataja na okraglo!
  Lgarstwo i manipulacja!

  Trzeba rozwalic te  antypolska bande jak najszybciej !

  Pozdrawiam.

 5. A co z dzisiejszym głosowaniem, w którym Kukiz poparł zmianę o Trybunale Konstytucyjnym?

 6. PO, PSL i Nowoczerska@pet.ru zagłosowała dzisiaj za pomocą pustych krzeseł.Skądś to przecież znamy.Wyszli, a po drodze zgłosili się do kasy po 300 złotych.
  No i te komentarze: Nocny zamach? Owszem był. Z Tuskiem w rolach głównych. W czerwcu 1992 roku.
  A Kukizy? Może się pomylili? Jak ich wyborcy?

 7. avatar

  Wygląda na to, że za 100 dni to klika Petru "puści nas z torbami"

 8. Szacuneczek panie Piotrze. Przejrzał Pan Kukiza na wylot. No po prostu wydmuszka ala Petru czyli Rychu z kasą :)

  Trzeba się wziąć za PBK bo to co ta szumowina wyrabia(ała) przechodzi ludzkie pojęcie.

 9. avatar

  alez przeciez TO jest robione...genialnie;metodycznie;skrupulatnie...jak tego nie zrobic najlepiej jak tylko zaczynajac od najblizszych MU wspolpracownikow??jak skruszeja po 48 godzinach..wyjda lub nie..za kaucją..to fama w miasto pojdzie ze jednak ONI nie zartuja..powtarzam..skrupulatnie..metodycznie..wyslac ekipe przechwytujaco-dochodzeniowa..aresztowac..zatrzymac..PO-trzymac na przesluchaniu jeden raz i drugi..i nastepny..pozniej znowu to samo PO-wtorzyc..(jak z Burym..po 2 latach powtorka z rozrywki)...widac to u pana szefa kancelarii..ze wesolo mu nie jest..jak skruszeje po 3 miesiecznym areszcie wydobywczym to i inni moze tez sobie "CÓŚ" przypomna o czym zdarzyli zapomniec.....
  krotko mowiac..JEST DOBRZE....!!!!!!!!x3....

 10. pokazują, że ubecja jest nadal silna. Nie zdziwiłbym się, żeby i w PIS bylo sporo śpiochów-ubeków.

   nie damy rady bez Armii Krajowej

 11. Obawiam się tego trochę.Granica większości parlamentarnej jest bardzo bliziutko.Brrrrr.
  Jednak liczę na jakieś ruchy w drugą, naszą stronę.

 12. ... się zacząc bać. Inaczej nie damy rady

 13. avatar

  zbior skolatanych mysli mam..
  wszystkie te cwoki z "żondu" aspirujac do miana gangsterow mogli by li tylko ustnik od trąbki panu Kwinto przemyc wacikiem ze spirytusem od czasu do czasu..ale slynny kasiarz mial honor i fantazje o jakiej owi panowie moga tylko pomarzyc..zwlaszcza ze to postac tym bardziej niedoscigniona bo li tylko wirtualna...
  a co do pana muzyka..to czegoscie chcieli wyborcy "chcacy zman na lepsze"..??ktos kto od zawsze ma nr pryw tel do byłej"najwspanialszej*wroclawskiej*ekscelencji bedzie szedl za glosem WOLNEJ;WIELKIEJ POLSKI???
  zacznie se robic coraz bardziej wesolo..za m-c??..moze dluzej..pani redaktorowa dobrosz-oracz bedzie miala jeszcze bardziej wyraz oczu wyrazajacy bezbrzezne zdumienie i konsternacje po kilku setkach  do kamery na korytarzu sejmowym z min. błaszczakiem lub ANTONIM...czekalem..marzylem o takich chwilach...ale to w jaki sposob liderzy pis-u robia sobie permanentne jaja z "dziennikarzy" i u mnie budzi tez bezbrzezne zdumienie ale i radosc..a bedzie coraz weselej...
  CZEKAM NA MOMENT gdy to doktorową1metrodszpadla wyprowadzi z sejmu kilku smutnych panow w kominiarkach w 3 min po tym jak w glosowaniu odbierze sie jej immunitet PO-selski...

  fotka glowna przecudna jest...
  co ten pan w srodku ma pod "szyjom"....???

 14. Ten pan w środku to ex-Comandante Komorus, a pod "szyjom" ma czerwoną pięcioramienną gwiazdę na czarnym tle, symbol Zapatystów - rewolucjonistów z dżungli w stanie Chiapas w Meksyku.

  To dlatego pozostali dwaj panowie patrzą z takim osłupieniem.

  A dlaczego ma to pod "szyjom"? Ja myślę, że Comandante Komorus się po prostu śpieszył do pracy i nie zauważył, że zamiast - jak zamierzał - kotylionika III RP przypiął sobie ten przypadkowy "suwenir".

 15. Adrenalina  100% !!Złodzieje z "UKŁADU" mają miny jak przy grze w rosyjską ruletkę !Wersja HARDCOR (brak tylko jednej kuli) Ciekawy jestem jakie czarne myśli mają w piątkowe    popołunia? Seryjny   samobójca ruszy w Polskę i będzie się działo!
  Syn Aloszy Awdiejewa zadał ojcu pytanie Czy ja Polak czy Rusek  ?A w czym masz problem ?Nie wiem czy sąsiadowi za rower zapłacić czy go zapie...ć
  Teraz wiem kto Nami rządził .....

 16. to chyba zbyt daleko idące uproszczenie. Fakt faktem PiS nie ma co liczyć na wspólpracę z całym ugrupowaniem Kukiza w przeprowadzaniu zmian ustrojowych. Oni będę grali na siebie. Szczególnie narodowcy będa starali się oskrzydlić PiS od prawej strony i mając w Winnickim medialnego lidera, będą wykorzystywać swoją szansę na zbijanie kapitału politycznego w opozycji parlamentarnej. Inna sprawa, że nawet z Kukizem perspektywy zmiany konstytucji nie są zbyt duże. Należałoby wyskubać z PO całkiem pokaźną grupę, a tam ostał się tylko beton antypisowski i żadni schetynowcy ani "konserwatyści" nie będą ułatwiać życia PiSowi. Angażowanie się w duży projekt konstytucyjny i potem ewntualnie jego niezrealizowanie to zbyt duże ryzyko. Chyba należy skupić się na dobrym rządzeniu w obecnych ramach ustrojowych i czekaniu na premię, czyli szansę w kolejnej kadencji na jeszcze większą władzę.

 17. W polityce trzeba stąpać twardo po ziemi, a to oznacza, że zwobot w swojej diagnozie odnośnie projektu konstytucyjnego ma niestety absolutną rację.

 18. avatar

  Co do "antysystemowca" można tylko dopowiedzieć - 19 listopada roku 2015 o godzinie 22:10 skończył się Paweł Kukiz jako   ANTYSYSTEMOWIEC.
  Rozpoczął żywot   EUNUCH  który chce (jak deklarował wcześniej) ale nie może jak się okazuje.
  Dopiszę jeszcze, że im szybciej rozsądni ludzie (jeśli w tym niby-anysystemie jeszcze się jakiś znajdzie) opuszcza klikę "antysystemowca" tym chlubniej dla nich.
  Bo jak na razie to "antysystem poparł system PO i system Nowoczesną (co akurat nie dziwi)

  W willi w Klarysewie też mieszkał dżentelmen ale ze specyficznymi genami.
  Tymi od "zegarków na bicepsie"'
  http://niepopra...
   

 19. ale "łońskiego" znaczy zeszłego roku.

 20. avatar

  dzx, nie wymieniłem jeszcze oleju na zimowy

 21. avatar

  I nie jeden Biskupin na świecie. Ten Matkokurkowy na Dolnym Śląsku leży.

 22. avatar

  Rzeczywiście, ale MK jest ok.

 23. A ilustracja pod tytułem to co?  Bomba - nie po raz pierwszy zresztą.

 24. Nie wiem jak ludzie mogli się nabrać na ten sam numer co z Palikotem, czyli wystawienie tym razem trójki Kukiz, Petru, Zandberg po to zabrała głosy pisowi, i po wyborach wróciła do peowskiej macierzy.
  Dokładnie tym samym sposobem co poprzednio,czyli przez pompowanie w mediach. Sam fakt pompowania "antysystemowców" przez władzę powinien dać wyborczym telewidzom do myślenia, ale nie dał.
  Na szczęście niezbyt to się udało.
  Zandberg za póżno odpalony, no i nagrabił sobie islamofilią.
  Kukiz za słabo wszedł do sejmu.
  Zresztą Kukiz nie jest tak do końca zaprzedany systemowi jak Petru, będzie otwarty na oferty podobnie do dawnego PSL. On nie może się łajdaczyć bez mydła, bo straci fanów. Rokendrolowiec bez fanów nie żyje.
  W pewnych sprawach zagłosuje jak PiS.

 25. Jako Gość Codzienny Kontrowersji zaświadczam, że obrońców Kukiza było tu co niemiara. Większość to naiwniacy, żeby nie pojechać grubiej: frajerzy.
  Z pana Kukiza spadła maska i jego smętne pier**nie, że był przeciw, bo w ekspoze nie było nic o Konstytucji jest wybiegiem na poziomie Jasia z IIB. Widziałem go wczoraj i dziś przed kamerami, Boże mój co za matoł. 
  Powiem tak: każdy wie, że bez miany Konstytucji dalszy rozwój naszej Ojczyzny można sobie będzie o kant dupy potłuc. Powiem więcej: my tej starej Prostytuty nie będziemy zmieniać z panem Kukizem, to pewne. Powód? Bo jest za głupi, żeby tak poważne rzeczy powierzać matołom. Trzeba czekać, teraz czas na obiecane 500 złotych, emerytury, kwotę wolną od podatku i darmowe leki dla seniorów. W międzyczasie Wielkie Wietrzenie Urzędów i Ministerstw. Odbijanie zawłaszczonych instytucji.
  Myślę, że w sprawie konstytucji trzeba będzie rozpisać referendum, sęk w tym, że  w obecnym stanie musi pójść połowa uprawnionych. jak zrobić, żeby znieść próg, oto jest pytanie. Ale nad tym niech się głowią Kaczor, prezydent Duda i Premier. 

 26. avatar

  Jasia z II b. 
  Niech to będzie Jaś z II a, albo Kacperek z II b
  :))

 27. na cito TVP i PR .W trójce, ostatnie dni przed wyborami, nieustanna promocja Petru.Dzisiaj żenada na poziomie prowincjonalnego kabaretu, z kompilacją słów premier Szydło i piosenki Wodeckiego.Szefowa trójki Magda Jethon, będąc jeszcze w bólu po Bronku- bulu, dostała następny strzał w postaci porażki PO i wije się w konwulsjach ale walczy...

  • ... rozbestwiłem kolegów i koleżanki wpisami codziennymi ,  ale dzieje się . Normalnie Afryka albo jak kto woli wejście smoka . Ale od początku . Kwestie komoruskiego (dla mnie polski Jożin z bażin  :)) pominę milczeniem .  Kukiz  .... Wczoraj rozczarował totalnie , przy głosowaniu wotum . Jak to dobrze , że nie trzeba z tym typem klecić jakiś  koalicji , bo to byłaby powtórka z Leppera . Szkoda , że taki młot się okazał . Wydawało mi się , że kilka osób , jest tam w miarę przytomnych .  Może z czasem  ktoś z nich  przejdzie  do PiS . Kukiz wczoraj u Olejnik wyglądał jakby mu ktoś trzymał jaja w imadle .Jest szantażowany ? Mają kompromaty na chłopinę ? Wydaje się , że  muszą coś mieć , żeby się nie zerwał ze smyczy .
  • Koalicja idzie jak burza , TK uporządkowany , platfonsy wyją jak obdzierani ze skóry , a to dobrze  wróży . Jutro ma być ustawa likwidująca tzw "złote dupochrony" kierownictwu zwalnianych platfonsów z wierchuszek spółek skarbu państwa . Ma to mieć postać 65%  podatku od odpraw .  Zaskarżanie tego typu ustawy do nowego  TK jak nietrudno sobie wyobrazić nic nie da . Tysiące Dyzmów małych i dużych musi się czuć ostro zagrożonych  . Sądzili , że zwolnienia ustawią ich finansowo  , przynajmniej do następnych wyborów , a tu niespodzianka . http://wpolityce.pl/polityka/272380-koniec-z-milionowymi-odprawami-pis-chce-ograniczyc-odprawy-dla-prezesow-spolek-skarbu-panstwa
  • Lawina wydarzeń sprawia , że jedno przykrywa medialnie następne . Opozycja jest ogłuszona jak pięściarz po nokaucie . Media wyją ale narracja o Białorusi jest taka sama od roku , więc ludzie są uodpornieni . Na razie odpukać idzie lepiej niż myślałem . Dopiero z dzisiejszej perspektywy , na zasadzie porównania widać jak bardzo 4RP 1.0 w 2005 nie miała żadnych szans . Dzisiaj dla  RP 2.0 ,  wydaje się nastał inny czas .
  • PAD  10/10  ::))

 28. dodam tylko, że barometrem dobrych zmian w Polsce są nastroje za Odrą - im bardziej im się jad wylewa z pyska na temat Kaczyńskiego i spółki tym lepiej dzieje się w Polsce :) zachód wypomina nam brak tolerancji wobec imigrantów a sam daje się zarzynać jak owieczki w imię politycznej poprawności która wymusza na lewakach absurdalne zachowania. Belgia już umarła, Francja broczy krwią, średniowiecze wykorzenia z narodów zachodnich resztki ich tożsamości

  Jestem za delegalizacją Islamu w Europie jako religii skrajnej nienawiści ubliżającej nieustannie otumanionym bezpłodnym narodom europejskim. 

 29. i na wzajem . Ja tu nowy jestem , a trafiłem przypadkiem , zachęcony krótką wzmianka na portalu WPolityce pl o : nie tylko ciekawym blogu , ale także wysokim poziomie komentarzy pod nim . pozdrawiam .

 30. z platfusiarni nie wyrabiają medialnie:-) Na dobitkę ten cały Marek Biernacki wyglądał dziś w telewizji jak chłop małorolny, który ukradł krowę, żeby po chwili mógł zająć ją komornik. Siemoniak, to kolejny przykład człeka niezbyt rozgarniętego, trzyma poziom kłapaczki. Z kolei tej starej pudernicy sam Kuchciński dziś wyłączył mikrofon, mało się kobiecina nie zalała botoksem. Cyrk kuźwa, cyrk na kółkach.

 31. Co do ostatniego akapitu, czytałam kiedyś gdzieś tam ( nie pamietam gdzie ) wywiad z JK i on  w tym wywiadzie sam szczerze przyznał, że nie spodziewał się wygranej w wyborach parlamentarnych w 2005, więc jak podejrzewam z perspektywy czasu, to oni wtedy szli trochę na żywioł szczególnie po dziecięcym fochu Tuska i PO, który na dzień dzisiejszy był moim zdaniem niczym innym jak zadaniem do wykonania.

  • Wszedl na krótko , zobaczył , że nic sie nie da i wyszedł . Przegrupował oddziały , stracił brata , dojżał , doszli nowi ludzie  , zmieniły się nastroje , i dlatego  idzie wszystko tak sprawnie . Ważne :poprzednio w 2005 roku PiS mało robił dużo mówił . Dzisiaj jest odwrotnie . Śmieszą mnie relacje w TVN , jakieś plecy wychodzącego A.M. lub M.K. z zawieszonym w próżni pytaniem dziennikarki . Takie złe standardy we współpracy  z mediami paradoksalnie wprowadziło PO .

 32. Zwróćcie uwagę, że Kukiz musi się często meldować u TW Stokrotki i zdawać raporty. Był też u Powiatowego i wykonywał zadania specjalne. Kogo była (i nadal jest) ITI/TVN to wiadomo i z tego wynika, czyj jest Kukiz - proponuję przyjąć taką wersję i się jej trzymać, a Kukiza nie żałować, bo to to ledwo duka z kartki.

 33. avatar

  Najgorsze jest to, że Kukiz POkazał wała tym wyszystkim mądrym londyniakom którym niedawno  kadził przyśpiewkami.Każe im dalej pracować do 67 roku życia , młodym  wyrwał z ręki 500 zł na dziecko a maluchom kazał zapierdzielać do szkoły od 6 roku życia.
  Młodzi macie "gest Kozakiewicza" od antysystema peowskiego.
  Gdyby Pani Premier gadała 3 godziny żeby dogodzić Kukizowi byłaby haja o ględzeniu, gadała krótko Kukiz ma braki w expose.
  Jak mówi przysłowie " w którą stronę by się nie kłaniać doopa zawsze z tyłu"

 34. avatar

  "Kukiz wczoraj u Olejnik wyglądał jakby mu ktoś trzymał jaja w imadle .Jest szantażowany ? Mają kompromaty na chłopinę ? Wydaje się , że  muszą coś mieć , żeby się nie zerwał ze smyczy" 

  Bez wątpienia coś na niego mają, a owo coś podpada pod jedną z trzech kategorii: 

  1. Korek 
  2. Worek
  3. Rozporek

  O Korku wiedzą wszyscy, więc tym go nie szantażują. Worek? Możliwe, ale mało prawdopodobne. Osobiście stawiam na Rozporek. Osobnikom nadużywającym często opada dolna część garderoby i posuwają się oni do czynów lubieżnych. Jeśli zaś nasz chłopina nakłonił nieodpowiedni-ą/e osob-ę/y, aby uległ-a/y jego chuci/om, to ma poważny kłopot natury obyczajowej. 

 35. Można dodać do tej popularnej listy - tylko nie wiem, jak to nazwac jednym równie zręcznym słowem - spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Wyciszone, bo może się kiedyś przydać.

 36. Z pewną taką nieśmiałością napiszę, ze ja też od początku Kukizowi nie wierzylam. Wszelkie hasła jak cepy: JOW-y, czy strzelnica z przyległościami, przy jednoczesmnym braku programu - od początku wyglądają co najmniej niepoważnie, że się wyrazę eufemistycznie.
  Wiadomo jednak, że są chwytliwe. Ziemia dla chłopów, fabryki dla robotników - te hasla kiedyś też chwycily i wiemy, jak się to skończyło.

  Morawiecki senior wprawdzie wstrzymał się od głosu, ale z kolei to, co dzisiaj powiedział w Radiu Wnet (o przyjaznym zwróceniu się w kierunku Rosji) - zdaje się lekko zapowietrzyło też Skowrońskiego, nie tylko mnie. Tutaj można posluchać:

  http://www.radi...

 37. avatar

  Posłuchałam K. Morawieckiego i mam bardzo mieszane uczucia. Pomijając kwestię przyjaznego zwrócenia się w stronę Rosji, zastanawia mnie jego wstrzymanie się od głosu. W wywiadzie telewizyjnym ocenił expose B. Szydło na czwórkę, ale to nie wystarczyło, aby dać nowemu rządowi kredyt zaufania. Panu Morawieckiemu podobało się stanowisko PSL. W takim razie niewiele bądź zgoła nic nie wie o ludowcach, którzy wstrzymując się od głosu, złożyli PiS krypto-propozycję. A co w ogóle Kornel "Ikona" Morawiecki robi w zbieraninie zwanej Kukiz 15??? W poniższej rozmowie narodowiec Marian Kowalski wyjaśnia dlaczego nie zdecydował się na współpracę z kukizowcami. 

 38. Może i odwet. Wojtuniuk będzie miał okazję osobiście podziękować za komplement  pod tytułem "sk*syn".

  Podstawa: każdy ma wiedzieć - a już szczególnie osoby piastujące stanowiska państwowe - że kradzież jest kradzieżą, oszustwo oszustwem - i nie pozostanie bezkarne. Jak do tej pory.

  Jeśli tak się nie stanie - nic tylko się załamać. Albo spakować walizki i jechać do Mińska.
  Niech sobie straszą Białorusią. Wolę Mińsk od Paryża i Brukseli.

  Kukizy... cóż... Co tam robi Pan Kornel Morawiecki?
  Powinien chyba opuścić ten szyld. Ale nie zrobi tego - lojaność nie pozwoli.

 39. Może jednak nie jest aż tak źle z Kukiz 15. Zobaczcie proszę 3 ostatnie akapity tego artykułu:
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sejm-przyjal-nowelizacje-ustawy-o-trybunale-konstytucyjnym/yjkmcv

 40. żart, od kilku dni słyszę o wojnie domowej, zamachach, dalej słyszę głosy (nie posądzać o schizofrenie) komisarzy UE o dokonanych zamachach w Polsce na TK, gdy jeszcze nie odbyło się głosowanie a ciepły tekst w języku polskim był obradowany (został natychmiast przetumaczony na łotewski). Jakoś tak dziwnie chcą zamachy połączyć z tymi z Paryża. Zamachowcy podobno krzyczeli Kaczyński jest wielki i wysadzali porządek postępowej PO.
  Zatem żart:

  http://fotozrzut.pl/zdjecia/012fd1a712.jpg

 41. Zdjęcie rewelacyjne!! Chociaż o wiele za mało miejsc siedzących w tej auli. Ja mam nadzieję na większą frekwencję.  ;-)

 42. Patrząc po bolszewicku, ze 30 się tu zmieści. Reszta kopie rowy. Potem zmiana :)

 43. avatar

  Reszta haruje w kamieniołomach lub wiosłuje na galerach. Kopanie rowów to relaks:-)))

 44. avatar

  "nie były poruszone w expose podstawowe dla nas kwestie: zmian ustrojowych, systemowych, nie było mowy o konieczności zmian ordynacji wyborczej - powiedział Kukiz"  

 45. mówił o tym Jarosław Kaczyński. Kukizowi trzeba przepchać uszy.

 46. avatar

  Politycznie było bez znaczenia, czyż nie?
  Dobra kontra w nos, na początek, uczy się chłopak.

  Wierzę, z Arduino lepiej sobie radzisz :)

 47. Z pewnym szacunkiem, (o Kukizie) ale nie sadze, ze ten czlowiek cos zrozumial z przemowienia Jaroslawa Kaczynskiego.

  Pozdrawiam Pana Serdecznie.

 48. Kukiz jest człowiekiem Schetyny (MK - pisał już dawno o tym) Petru człowiek Tuska. Petru dla mnie to Palikot. Zupełnie wyłożył się na tym gdy opowiadał o imigrantach syryjskich i równał ich z emigracją Polaków. Który Polak myślał o otrzymaniu „socjalu”  (mieszkania, samochodu, który chciał wysadzać Wersal czy Big Bena)? Każdy (99,9%) myślał nie o darmosze ale o pracy i pomaganiu rodzinie w Polsce! Który Polak opuściłby Ojczyznę w chwili wojny? Wspominał jeszcze Petru, że po przywróceniu decyzji rodzicom o posłaniu 6 latków do szkoły przez PiS, klasy będą 60 osobowe. W straszeniu posuwają do absurdów.  
  Wracając do Kukiza, ośmieszył się szalał – rozwalić system – a następnie z systemem solidarnie zagłosował.   I kto tu nie spełnił obietnic wyborczych?
   

 49. Strony