Prześlij dalej:

Młodzi ludzie często cytują instrukcję z kiepskiego filmu „Młode Wilki”. W tym właśnie kiczu klasy B, jeden z bohaterów wykłada młodemu adeptowi złodziejstwa proste zasady: Nigdy do niczego się nie przyznawaj, złapią cię pijanego w samochodzie, to mów, że nie piłeś, znajdą ci dolary w kieszeni, to mów, że to pożyczone spodnie, a jak cię złapią na kradzieży za rękę, to mów, że to nie twoja ręka. Nigdy się nie przyznawaj.. Oczywiście nie starszy kolega z „Wilków” wymyślił złodziejskie alibi znane od wieków i stosowane w życiu, nie w filmach. W fabularyzowanym dokumencie Ewy Stankiewicz esbek mówi to samo w skróconej wersji. Zasady są proste, nigdy nie mów prawdy, kłam dokąd się da, bo co masz do stracenia?

PO czerpie ze szkoły esbeckiej pełnymi garściami. Hanna Gronkiewicz-Waltz jest spalona, wiedzą to wszyscy w PO i dawali jej jasno do zrozumienia, że ma odejść. Hanka jest bliską koleżanką Donalda Tuska i Ewy Kopacz, a co za tym idzie, ma niezłe plecy. Mimo wszytko ludzie Schetyny głośno mówili, że powinna zrezygnować z kandydowania na prezydenta Warszawy i tak się stało, teraz mówią, że powinna się zgłosić do komisji, ale na te apele odzewu nie ma. W PO istnieje zmowa milczenia, skompromitowanych i umoczonych w szemrane interesy się nie rusza do tego momentu, w którym nie ma już wyjścia. Inną metodą jest słynne powiedzonko Tuska: „mnie w tym nie ma, radź sobie sam”. Ponoć Tusk za każdym razem reagował w taki sposób, gdy informowano go o nowym „interesie”, co zresztą było słychać na nagraniach Kulczyka i Kwiatkowskiego.

Według powyższych „zasad” w PO poleciało już kilku, między innymi Chlebowski, Drzewiecki, Misiak, Nowak, a kilkoro walczy o życie. Wśród tych ostatnich jest Adamowicz, Karnowski i właśnie Hanna Gronkiewicz-Waltz. Osobne zjawiska to Tusk i Komorowski. Pierwszy uciekł przed wyrokiem albo go odroczył, drugi został wypchnięty w nadzwyczajnych wyborczych okolicznościach. Przy zajmowaniu najwyższych pozycji w zorganizowanej grupie złodziejskiej poczucie bezkrności jest potężne. Szefów, ojców i matki mafii praktycznie się nie rusza, czy raczej nie daje ruszyć. Tacy mogą zginąć wyłącznie w ramach walki wewnętrznej, pod sąd ich się nie oddaje. Przyczyna jest oczywiście banalna, jeśli PO wystawiłaby kogoś takiego jak Tusk, Komorowski, czy Gronkiewicz-Waltz, to każde z nich mogłoby pociągnąć za sobą pozostałych szefów, sztab i szeregowych żołnierzy.

Stąd też obecny lider PO jest w ciemnej dziurze. W jego najlepiej pojętym interesie byłoby zatopienie Hanki razem z Tuskiem i nawet Komorowskim, ale po pierwsze to by zabiło organizację, po drugie nikt w PO nie wybaczyłby Schetynie takiego śmiertelnie niebezpiecznego precedensu. Nie po to się latami kradło, kombinowało, brało łapówki, żeby teraz nie spać po nocach nie tylko przez Kaczyńskiego, ale i jeszcze przez swojaków. Nie ma mowy, żeby PO wyrzuciła z sanek kogoś z wielkiej trójki, chyba, że nowy szef dostałby gwarancje od obecnej władzy, że jego ludzie nie zostaną ruszeni, ewentualnie organizacja poświęca grubą rybę, żeby ratować pozostałych. W ostatniej wersji mamy do czynienia z rozwiązaniem radykalnym, czyli słynnym seryjnym samobójcą, ale to się dotąd w Polsce zdarzało bardzo rzadko i najwyżej sięgnęło Leppera.

Z krótkiego opisów obyczajów i kodeksu złodziejskiego PO wynika jasno, że Hanna Gronkiewicz-Waltz może sobie pozwolić na ostentacyjne okazywanie bezkarności. Prawdę mówiąc ona nie ma innego wyjścia i ten komunikat wysyła głównie do PO, nie do PiS, tym bardziej nie do Polaków. Jest jednak jedna rzecz, która łamie wszelkie zasady i obyczaje, to są wystawieni do wiatru kombinatorzy z drugiego i trzeciego szeregu. Przed dwiema komisjami sypią dokładnie tacy. Marcin P. wysypał Tusków i ABW, byli pracownicy ratusza donoszą na Hankę. W latach rządów PO do czegoś podobnego nie miało prawa dojść, ale teraz drugi i trzeci szereg po prostu pójdzie siedzieć, jeśli nie zacznie ratować swojego tyłka.

Żołnierze PO są skazani na stwierdzenie „wykonywałem tylko rozkazy” i tak też czynią, żeby uciec od odpowiedzialności za biznesy bossów. Mafia PO, jak każda mafia żyła w przekonaniu, że będzie wiecznie młoda, piękna i przede wszystkim nigdy nie straci władzy. Bogu dziękować stało się inaczej i teraz nie pomogą żadne esbeckie szkoły, bossowie mogą się nie przyznawać do swojej ręki, ale 10 żołnierzy składając zeznania pod przysięgą, przynajmniej jednego szefa zatopią. Stawiam na Hankę, bardzo duże szanse ma też Tusk, chyba najbezpieczniej, mimo wszystko, może się czuć Komorowski, chociaż dla mnie to ojciec chrzestny nr 2.

6
22704 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

14 (liczba komentarzy)

 1. Ani Hanka ani Ryży ani Gajowy tego nie wymyślili. To sa najwyzej słupy z pierwszego rzędu. Żadna omerta im nie pomoze, czasy bezkarności mijają, moze nie bezpowrotnie bo historia lubi sie powtrzać ale dla nich napewno.

 2. Panie @Janek Kowalski, czy sie Panu Pani Kowalska przytepila?! Szabla musi byc ZAWSZE ostra i bystra! MK juz tez uzywal okreslenia wzgledem dzialaczy alternatyw POlitycznych, SLUPY?! Slupy z pierwszego rzedu, to Kulczyki, Solorze-Zaki, i Czarneckie! Mozna oczywiscie nazywac slupami POlitykow wystruganych z banana przez WSIowa RAZWIEDKE, do. alternatyw POlitycznych! WSIowe slupy, sluza do POmnazania czarnej kasy roznych tajnych sluzb! Byl oczywiscie jeszcze calkiem niedawno POdwojny POdslup od obrotu sredniej kasy, Palikot! Jak Mowil do niego WSIOwy gajowy Brunek, "Janusz to ty?", to wlasnie Komorowski zaprosil Palikota na POlowanko na gluszce w Rosji! Zaproszenie bylo nie tylko nagroda, za transakcje z Polmosem, lecz mialo byc takze wprowadzeniem Janusza P. Na "szersze POlityczne wody"! Tak samo jak Brunek dostal kiedys blogoslawienstwo od Patruszewa, i jego kariera sie POtoczyla z gorki! Komorowski udajacy niegroznego safandule, jest BARDZO niebezpiecznym dla Polski, prowadzony ZRECZNIE przez WSIowych od czasow narzeczenstwa, z obecnie kolezanka malzonka, to juz wiecej jak 40 lat! PO drodze dorobino mu "legende" oPOzycjonisty, skoro juz wpadl w lepkie lapki tesciow pulkownikow SB i MSW! Ta rodzinka z Dziadzi praDziadzi ZAWSZE byla w Kominternie, juz babka Rojerowa, jako POlitruczka przywlokla sie w taborach sowieckiej holoty w 1920r! Cud nad Wisla pokrzyzowal im plany, dopiero po 1945 zaczeli go realizowac! Dlatego safandule lubiacego POlowanka NALEZY pilnowac DZIEN i NOC, byc moze nie jest naczelnym lowczym RAZWIEDKI na POlszczu, zwanej prywisljanskim Krajom, lecz wysoka POzycje POsiada w hierachi ZAPRZANCOW za JURGIELT! Zaplecze dla ZAPRZANCOW tez sie juz konczy , gdyz gwarancje dane starym kiejkutom po 1986 wygasly, zostaly  OSTATECZNIE zmiecione krwawa ofiara delegacji w Smolensku! Zapomnialem tylko dodac ze z Zach. strony tez rzucaja nam klody pod nogi, Prezes PiS ostrzegal Pania Merkel zeby zdjela KRYSZE z kryminalisty Tuska, nie zrobila tego! Teraz po 06.07.2017 bedzie sie musiala okreslic, czy bedzie wspomagac finasowo NATO, czy nastepne NORDSTREAMY?! Mozna zrozumiec odwieczne POlityczne ciazenie Niemcow w kierunku Moskwy, nie mamy NIC przeciwko, musza jednak najpierw ZAPLACIC rachunki za II wojne swiatowa! W dodatku za "wspaniala opieke" po 1945, przez USA i NATO, Pan Prezydent Trump okresla jej wartosc na 300-400mld.$! Pan Kaczynski ze swojej strony, tylko za Warszawe okreslil sume na 700-800mld.$!!!

  Dziadek Borowik zwany Prawdziwkiem!

 3. avatar

  Truizm – władza deprawuje a władza absolutna odbiera rozum, o czym przekonało się w wyborach 2015 roku PO/PSL a wcześniej AWS i SLD. Rządzącym Polską od 1989 roku dzięki układom kanciastego stołu wydawało się że wystarczy sprzedawać Polskę i Polaków aby mieć ochronę niemieckich kolonizatorów rządzących brukselską biurokracją a co za tym idzie wieczne, niczym nie ograniczone rządy. Ale zapomnieli o przysłowiu że dopóty dzban wodę nosi dopóki ktoś nie utrąci ucha. Skala złodziejstwa była tak duża a ujawniana dzięki internetowym polskim patriotom że Polacy utrącili to ucho dzbana głosując na jedyną partię która we własnym oraz Polaków interesie obiecała z skończyć z tym złodziejstwem a jednocześnie posiadała struktury zdolne do przejęcia władzy. Już dawno pisałem że władzy PiS nie jest w stanie zagrozić żadna partia, stara czy odnowiona dopóki Polacy będą mieli nadzieję że zostaną przykładnie ukarani ci którzy ich okradali . Ale to ukaranie nie będzie możliwe bez głębokiego przeorania najwyższej kasty prawniczej . A to przeoranie jest teraz możliwe dzięki przesłuchaniom toczącym się w komisji Amber Gold i reprywatyzacyjnej. Oczekuję że po wizycie Donalda Trumpa nastąpi gwałtowne przyspieszenie głębokiej orki.

 4. Słyszałeś prezes Gersdorf? W Polsce  można jeździć po wszystkich "urzędnikach"  wyszło takie pismo że zwykłym sędziom można nabluzgać, sędziowe prokuratorom mogą powiedzieć że są stalinowskimi czy innymi bandytami bo jest wolność słowa, lekarze boją się wyjść do pa cjentów, urzędniczki mopsu to już w ogóle są do wszystkiego. A prezes Gersdorf? Zaczęła od tego że nie jest żadną kastą nadzwyczajną, a zaraz potem że osoby które sugerują że zrobiła karierę przez sypialnię, gorzko tego pożałują. Kobieta nie wie w jakim świecie żyje, z Polakami można było zrobić wszystko, a ona jest ciężko urażona wolnością słowa.

 5. avatar

 6. avatar

  Dziekuje

 7. avatar

  Można to skorygować poprzez edycję.

 8. avatar

  Dziekuje

 9. Poczytajcie, kto zakładał PO.

 10. Mam w poważaniu losy Tuska i sp-ki. Praktyczniej jest patrzeć na ręce rządzącym. Nie interesuje mnie kto wybuduje wysokościowce na boisku przy Twardej 8/12 w Warszawie... może to być nawet sp-ka Hanka-Jaki. Mnie interesują losy tysięcy "Brzeskich", ich potomków i mój własny. Kolejna próba zawracania Wisły kijem chyba już nie przejdzie.

 11. Jakoś mutno się zrobiło, czytam komentarze i nie jest to budujące.
  A przecież nie wypowiadają się tu ludzie bez znajomości życia w RP.
  Pomału wychodzi i dociera to do wielu (w tym do mnie), że widzimy cień prawdziwych władców Polski!
  W tym cieniu, Donaldu i spólka kompanieros od medialnej roboty, wypada śmiesznie, bo widać, że to pajace.
  Ciągle przerabiamy Nikosiów Dyzmów,  niestety! Kiedy to społeczeństwo zmądrzeje?
  Nie zmądrzeje, warte jest tych razów, które dostaje!

  Mnie też jest smutno dzisiaj.

   

    

   

 12. Post mocno tajemniczy.

   

   

 13. To na poprawę humoru , http://michalki...

  moim zdaniem hit dnia dzisiejszego