Opozycja ma program, ale złodziejstwo i zaprzaństwo kiepsko się sprzedaje

Prześlij dalej:

Wołanie na puszczy, tyle można powiedzieć o wszelkich próbach namawiania opozycji do przedstawienia programu. Nowoczesna i PO to dzieci tej samej patologicznej matki, dlatego nie ma sensu się rozwodzić oddzielnie nad jednym i tym samym, a dla uproszczenia warto wrzucić PSL. Jedyna forma opozycji, która pozostaje to Kukiz’15. Dorosły człowiek nie ma wątpliwości, co to za jedni i że bliżej im do tego co było, niż do jakiekolwiek alternatywy. Biorąc jednak pod uwagę, że jest to klasyczna zbieranina „postpolityczna”, czyli taki wentyl i jednocześnie rezerwuar dla wszystkich zbłąkanych wyborców, twór ten może sobie pozwolić na pseudo program. Tak też się dzieje, Kukiz’15 to tak zwany „antsystem”, czytaj oportuniści, którzy wydłubują swój kawałek tortu. JOW-y i referenda, walka z partiokracją, tak wygląda ulotka Kukiz’15.

Oczywiście dla kogoś, kto polityką zajmuje się na poważnie, podobne inicjatywy są politycznym kabaretem, który jednak ma swoich widzów i pozwala napsuć krwi partiom aspirującym do przejęcia władzy i o to dokładnie w tych politycznych wygłupach chodzi. No, ale to w żaden sposób nie tłumaczy braku programu opozycji aspirującej do przejęcia władzy i tą bezwątpienia są połączone siły PO-Nowoczesna-PSL. Co przeszkadza tym partiom, pojedynczo lub koalicyjnie, przedstawić choćby zarys programu politycznego, gospodarczego, społecznego? Po pierwsze nie mogą sobie pozwolić na wygłupy w stylu Kikiz’15, bo to ich automatycznie skazuje na opozycyjność niszową i kolorytową. Po drugie rzeczywisty program takiej koalicji został zdefiniowany przy konsumpcji ośmiorniczek i carpaccio z żubra. Oni musieliby powiedzieć wprost „chcemy kraść i pozwolić kraść naszym”, czego zrobić nie mogą.

W zamian co jakiś czas miotają się z głupotami typu puszcza, koń, czy 27 do 1. Takimi sygnałami usiłują przemycić główne hasło programowe, które są zmuszeni przemilczeć. Jest też inna możliwość, wystarczy złodziejstwo rozbić na kilka mniejszych planów, które w nazwie nie będą kradły. Na samym początku PO i Nowoczesna dokładnie tak usiłowały postąpić, wtedy zaczęła się ostra krytyka 500+, obrona banków i korporacji przed podatkami i do tego walka o „demokrację”. Wszystko razem wzięte bardzo szybko okazało się strzelaniem nawet nie kulą, ale ślepakami w płot. Na programie zabrać biednym, dać bogatym, ogołocić Polskę, tyrać u Niemca, olać dzieci i dać premię bankierom, żadna partia nie ujedzie dalej niż 7% poparcia. Pożal się Boże opozycja jest na tyle głupia, że na własnej „d” musiała przetestować tę oczywistą oczywistość, aby całkowicie zmienić „narrację”.

Po refleksji wpadli na trzeci wariant bezpiecznego programu. Tak narodziły się hasła dotyczące krzywdzenia pierwszego dziecka, bo wszystkim kasa się należy, tak też najgorszy sort stał się obozem patriotycznym. Oni nagle zaczęli kochać biedne dzieci i Polskę. Ba! Odkąd nauczyli się słów „Mazurka Dąbrowskiego”, zawodzą hymn przy każdej ulicznej hucpie. Problem polega na tym, że ta wersja programu jest kopią tego, co robi PiS, ale w wykonaniu opozycji przybiera to formę groteski, kompletnie pozbawionej wiarygodności. Koło się zamyka i pozostaje jedno. Tłuc dzień i noc, że „Kaczyński powiedział”, co jak wiadomo przynosi identyczny efekt, jak w przypadku wszystkich pozostałych „programów opozycji”.

Nie jest prawdą, że PO-Nowoczesna-PSL nie mają pomysłu na Polskę, moją i to bardzo jasno sprecyzowane plany. Widzieliśmy ten program przez ostatnie 25 lat. Sprzedać wszystko, co się jeszcze da sprzedać, oddać media i realną władzę obcym, z Polaków zrobić słowiańskich Murzynów do składnia niemieckich samochodów, sponiewierać całe dziedzictwo i kulturę Polski. Od zaraz wzięliby się za tę brudną robotę, w której mają gigantyczne doświadczenie, gdyby nie jeden „szczegół”. Polacy nie kupują programów złodziei i zaprzańców i wcale nie z tego powodu, że kochają PiS, po prostu działa instynkt samozachowawczy i chciałoby się powiedzieć W KOŃCU.

6
14374 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

29 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  a dziś sąd POstanowił odebrać sędziemu-prezesowi sądu w Krakowie immunitet..i nic POza tym..tylko na to ich stać...będą się bronić do "ostatniego".....

 2. Ziobro chciał startować na Prezydenta. Zobaczymy jak sobie poradzi z reformą.

  Jeśli ktoś ma ochotę na organizację i znajdzie sponsorów, można zaprosić dzieciaki z Aleppo na kolonie do Polski z opiekunami. Maj, czerwiec, dwa tygodnie. Wcale nie musi być tak drogo jak się wydaje.

 3. avatar

  Czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal. Pokazać piękny kraj, a potem odesłać do piekła?

  Żeby tylko te dzieciaki nie wróciły tu kiedyś na tratwach!

 4. Oj chyba jeszcze nie za dobrze działa ten instynkt samozachowawczy. W końcu Totalni mają (przynajmniej jeśli wierzyć 'niezależnym sondażowniom', które są tak samo niezależne jak sądy) całkiem niemałe poparcie - w każdym razie o wiele większe niż na to zasługują.

  Co zaś do słynnego 'krzywdzenia pierwszego dziecka', to jest to najlepszy przykład mizerii PRowskiej PiS. Zrobiono tyle, a nikt nie potrafił powiedzieć (co jest oczywistą prawdą, a nie żadną kazuistyką), że pieniądze nie są na pierwsze dziecko, drugie dziecko i kolejne, a że są to pieniądze wspierające rodziny mające od dwójki dzieci wzwyż (z małym ukłonem w kierunku szczególnie biednych rodzin z jednym dzieckiem). Czy tak trudno ripostować sterowanym z Niemiec mediom, że 500+ to program, który wspiera rodziny, a nie poszczególne dzieci (niby od drugiego)? Gdzie tu jest jakaś polityka informacyjna?

  Nie bez powodu rozsądni ludzie gremialnie piszą bardzo niepochlebne słowa o panu Czabańskim. Ten facet nie zrobił nic, poza szkodami. Nie potrafił ustawić zespołów poszczególnych programów. Dalej w TVP ciekawe programy zaczynają się po 22:00. Nie uporał się z egzekwowaniem abonamentu, za to bierze udział w różnych destabilizujących RTV zawieruchach.

  Kolejna sprawa, to zapraszanie do programów studiów rtv Totalnych i traktowanie ich nie jak na to zasługują, a jak dostojnych gości dbających o dobro Polski.

 5. No właśnie minister Rafalska na swoich konfach bardzo wyraźnie i głośno tak to podkreślała,  że 500+ to wsparcie dla rodzin wielodzietnych i nie dawała się wpuszczać w tanią erystykę, a to że inni posłowie dali się wpuścić to tylko znaczy, że nie powinni kłapać bezmyślnie dziobami jeśli nie mają umiejętności dobrze ripostować. Po moich ostatnich obserwacjach mizeria polityki informacyjnej rządu tak na prawdę bierze się z mizerii prawicowych mediów, które wolą się okładać sztachetami z niemieckimi polskojęzycznymi tabloidami i ich mało znaczącymi wrzutami dla zwykłego zaganianego Polaka zamiast dementować i informować o konkretnych już wprowadzanych projektach rządowych z łopatologicznym wyjaśnieniem o co w nich chodzi. Wiele ciekawych inicjatyw i projektów w ogóle nie przebija się do zwykłych ludzi, bo "niepokorni" wolą gównoburze i zajmowanie się jakimiś bełkoczącymi postaciami z niszy, o których nawet nie miałam pojęcia, że tacy istnieją. Rezultat jest taki, że promuje się różnych Hadaczy a o pozytywnych działaniach rządu nie wiele się mówi i pisze, bo to nudne i nie wywołuje emocji. Tak więc zaczynam mieć wątpliwości, czy akurat z takimi mediami wydawanie szmalu przez PiS na agencje PR nie byłyby pieniędzmi wywalonymi w błoto.

 6. Ale chlor, dokładnie o to chodzi. Stara angloameyrakńska dewiza. 1 najlepiej walczyć z wrogiem na terytorium sojusznika przy pomocy sojuszniczka armii. 2. Jeśli armia sojusznicza jest zbyt słaba, to najlepiej walczyć z wrogiem na terytorium sojusznika. Gdybyśmy mieli 50.000 żołnierzy zawodowych i 50.000 świetnie wyszkolonych i wyposażonych żołnierzy ochotniczych, wtedy przeciwnik idący ze wschodu, zanim rozwali Białoruś czy Ukrainę 10 razy by się zastanowił, czy chce się spotkać z 5 dywizjami polskimi i jedną amerykańską, w dužej odległości od granicy Polski gdzie czeka kolejnych 5 dywizji i ściana ognia.

  Natomiast Macierewicz dobrze zaczął, zrobił z OT odrębną formację niepodlegającą wojskom lądowym i dał tam najlepszych oficerów. Gdyby zrobił inaczej, OT powtórzyła by los NSR. Wbrew temu co myśli Macierewicz, to nie był pomysł misiewicza.

  Problemem jest wykonanie...

 7. ważny jest polski przemysł i technologie (ale to w dalszej perspektywie), tu i teraz najważniejsze jest Polskie Wojsko.

  Owszem, media, sądownictwo, szkolnictwo, opieka zdrowotna to ważne i można (i należy) powoli ale skutecznie polonizować.

  Należy wykorzystać patriotyzm naszej młodzieży (i tych starszych także) i formować Wojsko. Od USA należy żądać nowoczesnych broni, jeśli traktuja nas poważnie. A czas nagli, już wiosna, ja obstawiam 13 maja 

 8. Do poprzedniego felietonu. /.../@janusz 49 wdaje sie w polemiki ze zwolennikami JOWOw?! To nie chodzi o to ze bedzie dziesiatki tych ktorzy wygraja! Wygraja ci, ktorzy POsiadaja kase, czyli MASA ugruPOwan POlitycznych UKLADU! Tacy zawsze sie POrozumia, jak DALEJ drzec polacie sukna, zwane Polska! Oczywiscie na zewnatrz beda sie "pieknie roznic", aby oglupic elektorat! Dla takich POlitykow, JEDNO jest WAZNE, "zeby bylo, tak jak bylo"! Janusz@ 49, doskonale wiesz kto POsiada kase w Polsce! Dla tych ktorzy nie wiedza, przypominam ze za komuny Kto mial wladze, ten mial pieniadze! Oni wiedzieli jak sie uwlaszczyc przy okazji transformacji po 1989! Co wazniejsze wiedziela o tym rowniez WSIowa NOMENKLATURA ze w kapitalizmie, TEN MA WLADZE, KTO MA PIENIADZE!!! /.../ Masz rację, a ja usiłowałem oględnie odpowiedzieć bo Kukiz im mózgi pierze i oni te durnoty jako prawdy objawione powtarzają. Kukiz ma kasę to wraz z tymi prokuratorami z listy najbogatszych oraz Starymi Kiejkutami do parlamentu się zabierze bo tak będą wyglądać ich JOWy. I do tego ten pogląd, że myślą, że tak sobie posłów będą odwoływać. No i broń im tak dadzą aby do posłów mogli se postrzelać. Jak czytam takie głupoty to aż mnie szarpie!

 9. @janusz 49, nigdy ani przez chwile nie watpilem, ze wiesz o co chodzi, z tymi JOWami! Sa one jedna z alternatyw POlitycznych, gdyby juz naprawde elektorat nie byloby mozliwe nabrac na inne KLAMSTWO! Wszystkie formy alternatyw POlitycznych , nie beda nigdy w godzine PRAWDY , stac po  Jasnej stronie mocy! To takie plywaki stojace w rozkroku, bo oficer prowadzacy sciska im nabial! Sa ZAWSZE za , a nawet przeciw, ich zadaniem jest BALAMUCTWO elektoratu, oglupialych wyborcow przeciagaja na swoja strone! W razie czego POtarafia POliczyl glosy jak trzeba, gdyz niewazne kto wygra, wazne ze beda wygrane!!! Oni nigdy nie dadza za wygrana, wlasnie "red". Ziemiec stara sie BALAMUCIC posla Jakiego! Ten Ziemiec to taki sam balamuta, jak Prof. Kleiber, ktory za stanie w rozkroku, nawet Order Orla Bialego dostal?! 

 10. PO powinna obiecać w swoim programie, że będzie robić to samo co PiS tylko szybciej i więcej. To byłoby łgarstwo, ale jakie to ma znaczenie w polityce? Nie może niestety obiecywać że sprzeda lasy, ściągnie muzułmanów, obetnie zasiłki ludności rdzennej, podwyższy wiek emerytalny dla dolnej warstwy społecznej do 70.
  Rzeczywiście jest problem z napisaniem programu PO porywającego tłumy.
  Jednak PiS musi się pilnować, bo są oznaki rozmywania i wycofywania się z obietnic. Właściwie poza 500+ reszta wisi na włosku.

 11. avatar

 12. @cmss, Liczenie pieniedzy, to nie ZAWSZE praca lekka, latwa i przyjemna! Jak juz ich mial troche, to Sad nakazal mu podzielic firme na kilka mniejszych, ktore i tak byly i sa kolosami swiatowego biznesu! W dodatku 2 mld.$ porozdawal, moze nie zawsze na zbozne cele, ale rozliczenia podatkowe na czas dostarczal, nawet do Sadow! Nie tak jak Juras ORMOwiec, pasozyt sPOleczny Owsi(a)k!!! 

  Tak na marginesie list WSIowego Owsi(a)ka do malzonki Prezydenta Dudy przyniosl pierwsze efekty! Prezydent poslal DWA listy dalej, do Pana Macierewicza, Prezydent zwierzchnik, pisze ze jest zatroskany polityka kadrowa szefa MON????

 13. avatar

   Od liczenia forsy miał księgowego, mniemam. W polityce nie był analfabetą, z naciskiem na anal, pracowity znaczy był.

 14. Niezły tytuł: "Owsiak w wojskowej orkiestrze" (http://niezalezna.pl/95672-owsiak-w-wojskowej-orkiestrze)

 15. avatar

  Partie w Polsce nie tyle przegrywają z rywalami co wykładają się same. PiS wykłada się znacznie szybciej niż opozycja. Poprzednio rządził 2 lata. Ile porządzi teraz z takimi kwiatkami? Rodzice w Polsce to ogromna siła.  Tekst obszerny:

  http://stop-sek...

  I mój komentarz: 

  To już drugi minister tego rządu, a właściwie trzeci, który delikatnie mówiąc mija się z prawdą. Rodzice ostatecznie będą musieli wziąc sprawy w swoje ręce albo zabierając dzieci ze szkoły albo wymuszając likwidację deprawacji w szkołach. Każdy rząd marzy o rządzeniu durakami, więc duraczy ile może i zaczyna jak najwcześniej. Kartki wyborców będą czerwone, jak tak dalej pójdzie.

 16. avatar

  Nie sądzę, żeby na tym właśnie PiS się miał wyłożyć. Sprawa marginalna. Ja, gdybym była rodzicem dziecka w wieku szkolnym, czy to po jednej czy po drugiej stronie, krzyczałabym za lub przeciw reformie edukacji. To jest sprawa, a nie "sexedukacja" w szkołach, gdzie wiadomo, że blado to wyjdzie i zakończy się śmiechem. Lokalnie, w każdej szkole, nie ma do tego prelegentów, a i rodzice, i sami nauczyciele się czerwienią jak mają do młodzieży mówić o tzw. "skąd się biorą dzieci". Kto z nauczycieli zacznie  w klasie mówić o ładowaniu penisa do kiszki? przecież go nastolatki śmiechem zabiją. Za moich czasów, gdy podstawówka miała 8 klas a potem była szkoła średnia, było w szkole "wychowanie w rodzinie", tak się przedmiot nazywał. Niektórzy dodawali, że w rodzinie socjalistycznej, ale ja tego nie odczułam. To miało być coś podobnego, choć bez pedałów, ale o współżyciu - no i tak nic z tego nie wyszło.

 17. Solano, Ty to mi na agentkę drugiej strony wyglądzasz. Jak tylko ktoś na tym forum podaje jakieś konkretne błędy lub kłamstwa PiS to Ty zaraz śpieszysz z zapewnieniem , że niczego nie trzeba zmieniać , sprawa jest marginalna a Ty ze "swojego doświadczenia" wiesz , że jest inaczej niż pisze dany forumowicz. I w ogóle PiS jest wspaniałe a jak ktoś tego nie rozumie to znaczy , że jest głupi.

 18. avatar

  Leszek, przeczytaj, co napisales i porownaj z tym, co ja napisalam. Jesli masz problemy ze zrozumieniem, to pomoge i wyjasnie: PiS robi mase bledow i za kazdy dostaje po lbie niewspolmiernie do tzw, opozycji. Sa sprawy bardzo wazne i malo wazne.Tak, czerpie z wiedzy i doswiadczenia (a z czego Ty czerpiesz?) i dlatego wiem, ze na dupie kazdy polityk i kazda partia moze sie wylozyc. Porownaj sprawe 9 milionow na sexedukacje ze 100 miliardami VAT, 4 miliardami za prywatyzacje, z mafiami w kazdym powiecie, zlodziejami i kasta. Aby zrobic z tynm porzadek, potrzebna jest druga kadencja. Ja zwracam uwage na ELEKTORAT, ktory jest potrzebny. KA PE WU? Acha, Powodzenia w szukaniu agantow. Obejrzyj sie teraz przez prawe ramie. Potem przez lewe. i nie zapomnij hasla.

 19. No i się nie myliłem, znowu to samo. Nawet mi się nie chce Ci tłumaczyć bo widzę, że to bez sensu. Pozdrawiam radośnie.

 20. avatar

   Idz glosuj na PO, bo PiS robi bledy. Pozdrawiam radosnie.

 21. Cała rzecz polega na tym, że jak już przyjdzie pora kampanii wyborczej za te ponad dwa lata to PiS będzie miał dwa a może trzy mocne argumenty: 500+ i wiek emerytalny z argumentacją opozycja może wam to zabrać i tu może być tak, że prowincja nawet ta co dupy na wybory nie ruszała może się do urn się pofatygować w obronie tych przywilejów. Druga sprawa bardzo niedoceniania w dyskusjach na forach internetowych to wiek emerytalny, który w realu jest bardzo doceniany nawet u lemingów, a przypominam, że te dwie obietnice były dla ludzi priorytetowe przy oddawaniu głosu na PiS, podobnie ma się rzecz z płaca minimalną czyli do ludzi głównie przemawia poprawa bytu a cała reszta to didaskalia. Jeśli do tej bytowej trójcy na dobre ruszy mieszkanie+ oraz pakiet reforma sądownictwa i rozliczenie fałszywych kamieniczników  to żadne wiewiórki i konie z Janowa nie pomogą nie mówiąc już o Tusku na białym koniu.

 22. avatar

  Wilczyco, mocne argumenty, zgadzam się, ale bez repolonizacji mediów to gówno (pardon my French!) z tego będzie. Znam ludzi, którzy biorą 500+ i plują na PIS. Znam takich, którzy szykują się po wczesne emerytury, ale nie dostrzegają faktu obniżenia wieku emerytalnego, bo "A ile tej emerytury??", obwiniają PIS za jej niski wymiar.  Tak im do mózgów TVN wkłada. Są przekonani, że PiS nie dotrzymuje obietnic.

  500+ jest takie, że jak pierwsze dziecko przekroczy 18 lat, to drugie jest wg ustawy jedynakiem i nic się nie należy. Było coś kiedyś, że ten wiek miał być podniesiony do 21 lat, ale nic się nie zadziało. To trzeba zrobić przed wyborami. Darmowe leki dla seniorów wymagają korekty. Ich lista jest, nazwijmy to, niereprezentacyjna, mało kto i mało co skorzystał. Podniesienie kwoty wolnej od podatku do 6 tys. zł to był dobry początek, pomógł dorabiającym studentom, ale nie zmienił sytuacji "generalnego" elektoratu. Mam nadzieję, że to się wszystko poprawi i że te chwyty są pozostawione na czas przed wyborami.

 23. "Posłowie wykonują bardzo ciężką pracę (:-))))))))))))))))))))))))))))) ) i od 20 lat nie mieli regulacji wolnej od podatku. Doceńmy ciężką pracę ( :-)))))))))))))))))))))))))))) ) polityków - tak wicepremier Mateusz Morawiecki tłumaczy utrzymanie bardzo wysokiej kwoty wolnej od podatku dla parlamentarzystów, którzy co roku mogą odpisać aż 30 tys. zł. Po jego wypowiedzi zawrzało.

  (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kwota-wolna-przywileje-poslow,82,0,2209362.html)

 24. Absolutnie zgadzam się, że media są ważne z tymże sama repolonizacja nie załatwi problemu, prawicowe media powinny troszkę zmienić swoją formułę i wyjść z okopów, a już to co się dzieje z tvpinfo to marnotrastwo na potęgę. Przeciętny zalatany i zapracowany człowiek w ciągu dnia raczej zdaje się albo na radio albo internet, więc przy takiej jak teraz sytuacji medialnej czas wieczorny w tvpinfo powinien służyć bardziej pozytywnej informacji i wyjaśnianiu w łatwy i ciekawy sposób skomplikowanych procesówniż politycznych czy gospodarczych niż nawalance politycznej, która zapracowanemu i niezorientowanemu niczego nie wyjasnia poza tym, że się wnerwi, weźmie pilota i przełączy na jakiś kanał bez polityków.  Obecna formuła jaką stosuje tvpinfo, zresztą pdobnie jak i tvn, to formuła skierowana do już przekonanych, siedzących we własnym grajdołku, których i tak nie pozyska strona przeciwna, cała reszta niezagospodarowana ma w nosie nawalanki polityków, a jednocześnie niewiele pozyskuje pozytywnych informacji z tvpinfo poza toporną propagandą. Na topornej propagandzie właśnie przejechała się GW, tvn  i PO do kupy.   

 25. Boje sie nawet POmyslec, co bedzie jak PasOzyt sPOleczny, WSIowy ORMOwiec utuczony zebranina dzieci marznacyh na mrozie J. Owsi(a)k, NAPISZE list do malzonki Prezydenta RP?! POskarzy sie ze niejaki Piotr Wielgucki, znany jako Matka Kurka, wloczy go po Sadach?! Co prawda Sedziowie i tak wiedza wraz z korPO prawniczym, ze ZAPRZANCY maja ZAWSZE racje, nie tylko przed Sadem, lecz rowniez przed "bogiem", czyli oficerem prowadzacym! W ostatecznosci mozna POskarzyc sie piszac list "wyrazajacy troske", reszte zrobia WSIowe i niemieckie MEDIA?! Doszlismy do punktu, w ktorym nalezy stwierdzic, OWSIAK, A SPRAWA POLSKI!!! Mozna zwariowac, od POmieszania POjec, czysty surrealizm!!! "Rzecz dzieje sie w Polsce, czyli nigdzie"!!! 

  Wasz Dziadek Borowik, zwany Prawdziwkiem!!!

 26. Kolejny żul-alimenciarz, który wraz z Kijowskim chce nam urządzać Polskę wg. jego widzi mi się i nas Polaków nauczyć praworządności wg wskazań mafii sędziowskiej.
  Nawet własne córki straszy pozwami sądowymi - zachowanie typowego obszczymurka, któremu po 40-stce zwoje mózgowe się przesunęły w zwisy krokowe.

  http://wpolityc...

 27. @janusz 49, jebal pies tego POstsowieckiego Zurka, na Kremlowskim zakwasie, o jego prowieniencji pisze juz PRZESZLO rok! Wyglada JEDNAK na to ze inne gieniarly maja wiecej w POlszcze do POwiedzenia?! Taki gieniarl ORMO Owsik, stal sie gienieralem Prezydenta Dudy, nie przymierzajac jak gienieral z koziej doopki trabka, przypadkowo tez Koziej?! Pisza oficjalne LISTY do Pana Prezydenta, nasz zwierzchnik Sil Zbrojnych, tak sie przestraszyl opini i listow gienieralow Kozieja i Owsiaka, ze zaczal ustawiac do PiOnu Pana Macierewicza! Widac chce uczyc Szefa MONu polityki, usmialem sie jak ze Schetyna z PiOniera, z Dubnej-CCCP, PetruFIKATORA UKLADU ! Lecz zarty na bok , bo sytuacja jest NAPRAWDE powazna!!!

  Anglia poszla swoja droga, we Francji i Niemczech moze sie spelnic ODWIECZNE marzenie Kremla, prawica Le Pen, i lewica Schulz, Sa tak blisko SIEBIE jak plus i minus nieskonczonosc! Wydaje sie to AZ nieprawdopodobne, lecz kandydaci Kremla moga wygrac! Dyplomacja SOWIECKA odniesie sukces, i niemozliwe stanie sie faktem! Jestem prawie pewny, ze tych 200 admiralow i generalow z USA, ktorzy wybrali TRUMPA, wiedzialo juz wczesniej co szykuje sie w Europie! Tylko w POlszcze gienieraly-herosy Koziej, i Owsi(a)k zajmuja sie pisaniem listow do zwierzchnika Sil Zbrojnych, czekam kiedy zacznie pisac listy gieniaral-szogun POWSInoga z Budy Ruskiej, WSIowy gajowy Brunek?! Inne gieniaraly POszli w stan sPOczynku! Nie jest wykluczone ze jak Szef MON, nie bedzie chcial sie uczyc POlityki, od Magierowskiego, to generalowie z USA beda zmuszeni, wziasc do roboty na POwrot stare kiejkuty, za drobna oplata! To bylo by, tylko potwierdzeniem, ze inwestycja w 900 godz., nagran u Sowy, i Kancelarii Premiera, to wyrzucone pieniadze?! Na szczescie wajcha zostala przestawiona tym razem nie w Moskwie, tylko Waszyngtonie, przynajmniej jesli chodzi o Polske!!!

  Wasz Dziadek Borowik zwany Prawdziwkiem!!!

  Edit, o godz.14:30, a nie pisalem POwyzej, o godz.13:40, co POtrafi Magierowski! W tej chwili 14:30,  Magierowski POucza Pana Macierewicza jak uprawiac POlityke, za POmoca mediow?! Nigdy nie moglem zrozumiec jak taki czlowiek dostal prace w Kancelarii Prezydenta RP?! Kiedys napisalem pod artykulem Pana Magierowskiego, komentarz ze wyleczylem smiertelnie chora klacz, u Dziadka Magierowskiego! Zbieznosc nazwisk przypadkowa?! Bylo to jakies 40 lat temu, nie odmowilem sobie tej satysfakcji, dodajac w moim komentarzu, ze ta kobyla miala wiecej rozumu, jak wtedy dziennikarz Magierowski! Widac czul sie zawstydzony, bo mnie po kilku godzinach ocenzurowal, i koment wyrzucil! Teraz widze ze ten Magierowski, nie jest zdrowy, jak kon!!! Kazdy moze to widziec, uslyszec i przeczytac!!! Szkoda ze Pan Prezydent nie zatrudnil w swojej Kancelarii takich ludzi jak Pan Misiewicz, tylko POstawil na Magierowskich!!!

 28. Smutne, kurwa!

  Ciekawe opinie o (moim, naszym jeszcze) prezydencie i jego otoczeniu ma Aleksander Scios.

 29. Komentarz pod najnowszym felietonem Ściosa (by Urszula Domyślna):

  "POPRAWNA POLSKA" = BEZ MACIEREWICZA
  Z orędzia prezydenckiego Andrzeja Dudy: 
  „Absolutnie nie będzie żadnej rewolucji. Potrzebna jest nam korekta. Chodzi mi o zwiększenie aktywności. Akcentowałem konieczność poprawy relacji z sąsiadami.”
  Wydaje się, że sąsiedzi (czyt. Rossija), postawili twarde i jednoznaczne warunki łaskawej akceptacji "poprawnej Polski", więc aktywność prezydenta koncentruje się coraz wyraźniej na MON i jego "niepoprawnym" ministrze, wyrzucającym na zbitą twarz ruską hołotę z polskiego wojska. [ Patrz: wczorajszy list prezydenta - KLIK, zbieżny z oczekiwaniami WSI** - i odpowiedź ministerstwa, stawiająca prezydencką intrygę we właściwym świetle - KLIK ].
  Cały kłopot w tym, żeby pozbywając się "rusofobicznego" ministra i likwidując wprowadzaną przez MON rzeczywistą #dobrą zmianę w Wojsku Polskim, ostatecznie nie utracić nadwyrężonej (przez ANEKS) prezydenckiej cnoty, tzn. zachować dumne miano polskiego patrioty, pomimo podporządkowywania się warunkom FR, dyktowanym za pośrednictwem WSI.
  Obawiam się, Panie Aleksandrze, że po wyrzuceniu przez Macierewicza oficyjerów WSI ze wszystkich struktur NATO (w którym mieli i zapewne nadal mają oddanych przyjaciół, ze Stoltenbergiem-Stiekłowem na czele) i przy niejednoznacznej postawie USA, także Sojusz Północnoatlantycki może pójść na rękę Moskwie, pardon, polskiemu prezydentowi "niepodległej i suwerennej" III RP.
  (https://bezdekretu.blogspot.com/2017/03/czy-zasuzymy-na-nienawisc-moskwy.html#comment-form)