Prześlij dalej:

Będzie osobiście. Gdzieś w przepaściach Internetu przeczytałem wypowiedź Targalskiego, który nazwał mnie propagandystą PiS-u, tak, chodzi o tego Targalskiego. Ubawiłem się po pachy, ale jeśli tak ma być, to chciałbym uczciwie na zaszczytny tytuł zapracować. Mamy dziś dzień partyjnych zjazdów, PO zrobiło stypę w Warszawie, a właściwie w warszawce. PiS swoim zwyczajem wyjechało na prowincję. W przeciwieństwie do zawodowych propagandystów nie robię idioty z siebie i ludzi, udając „obiektywnego", ale otwarcie stwierdzam, że dopóki PiS będzie realizował założenia programowe, które są moją wizją Polski, będę bez najmniejszego wstydu i poczucia winy wspierał tę partię.

Staram się przy tym trzeźwo patrzeć na rzeczywistość i nie raz pisałem otwartym tekstem, gdzie PiS popełniał błędy, bywało, że głupotę. Moje opinie, jak każde, podlegają recenzji, podpowiadam, że na to co piszę należy patrzeć przez filtr preferencji politycznych. Z pozycji śmiertelnego przeciwnika PO i umiarkowanego wyborcy PiS piszę protokół z kongresów. Na kongresie PO bez wzglądu na to, kto kogo lubi, po 5 minutach tyrady Schetyny można było zasnąć. Pomijam już to, że ze Schetyny taki mówca, jak ze mnie anorektyczka, ale na litość Boską ile razy można powtarzać te same brednie? Program PO jest krótki – PiS, PiS, PiS, PiS, ZŁO. Nic, ale to kompletnie nic poza tym. Najmniejszych wniosków z dwóch kolejnych przegranych i aż trudno uwierzyć, że było nie było największa partia opozycyjna ciągle funkcjonuje w tak nieuleczalnej aberracji. Wygląda to albo na nieprawdopodobną indolencję i rezygnację albo na rotowanie resztek poparcia, czyli kierowanie przekazu do najbardziej zatwardziałego elektoratu.

Jeśli chodzi o PO, byłoby na tyle, nic więcej dodać się nie da, można jedynie w kółko powtarzać mantry Schetyny, ale to wersja dla masochistów. Czy na kongresie PiS była świeżość, nowość, zaskoczenie? Dla mnie absolutnie nie i w tym właśnie widzę sens oraz siłę polityczną. Partia rządząca zawsze się ściera, jej przedwyborczy wizerunek rzadko kiedy koresponduje z rzeczywistością powyborczą. PiS zbudował swój przekaz na wiarygodności i co do głównych kierunków działań nie musi się z niczego tłumaczyć. Tezy polityczne i społeczne PiS, które były podstawą kampanii, obecnie są programem rządu. Owszem nie wszystko jest wcielone w życie i chyba najbardziej dosadnie PiS wykiwał „frankowiczów”, ale tutaj zadziałał racjonalizm. Otwarta wojna z lichwiarzami to zbyt wielkie ryzyko i pierwsze „rejtingi” były niczym innym tylko ostrzeżeniem. Piszę to wszystko z pozycji idioty, który dał się nabrać, chociaż z drugiej strony dziś też wybrałbym własny kąt, a nie tułanie się po wynajętych kawalerkach za te same pieniądze.

Na „błędy i wypaczenia” uwagę zwracał sam Kaczyński i znów będę propagandystą, ale On po prostu ma rację. Program „Mieszkanie plus” jest równie ważny, jak 500+ i jakoś się to rozlazło. Można się spierać ile PiS zrealizował i realizuje swoich obietnic, można się irytować siermiężnością komunikacji społecznej i co tu dużo mówić, taki Suski, czy Jurgiel potrafią odebrać człowiekowi wiarę w ludzką inteligencję. Prawda i jest jeszcze kilka innych mankamentów, ale… Gdy na scenie pojawia się Kaczyński, zwłaszcza po Schetynie, to nie ma żadnych wątpliwości z jakiego bagna wyszyliśmy i w jakiej Polsce żyjemy obecnie. Politykowi nie wierzy się dla zasady, jednak zdarzają się fenomeny. Kaczyński mówiący o tym, że nie będzie żadnych islamskich emigrantów w Polsce jest więcej niż wiarygodny, on się powstrzymuje, żeby nie powiedzieć za dużo.

Słowa Kaczyńskiego dotyczące sprawiedliwości społecznej, walki z patologią i kastami, nie mają nic wspólnego z żadnym „spinowaniem”, jest to wyrażone spontanicznie jasne i czytelne stanowisko. Identycznie rzecz się ma z sądownictwem, kwestią wolności w relacji do państwowego mecenatu nad kulturą i nauką, które mają służyć wspólnocie. Krótko mówiąc, siłą PiS jest prosty i przede wszystkim wiarygodny przekaz w każdej istotnej dla Polaków sprawie. Zupełne przeciwieństwo PO, bazującej wyłącznie na PR, który był tarczą, parasolem i parawanem dla złodziejstwa. Nic na to nie poradzę, że mając do dyspozycji te dwa polityczne światy jestem w świecie dalekim od ideału, ale normalnym. Propagandysta PiS? Zdecydowanie, jeśli to rozumieć, w taki sposób jak zostało powyżej wyłożone.

6
26111 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

47 (liczba komentarzy)

 1. Panie Piotrze, przecież nie ma się czego wstydzić.

  A co do Posła Suskiego, to niech Pan nie będzie taki surowy.

  Chłopina tym pytaniem o nazwisko carycy Katarzyny przeszedł do historii.

 2. avatar

  Myślę, że do historii przejdzie "lipą", bo mało kto zauważył, że "lipa" to po jego pytaniu. Udało mu się trafić w dychę.

 3. I jeszcze Bąk:

  – Nikt nie wiedział, że pan Michał Tusk u mnie pracuje - zeznał Marcin P.
  – Pewnie się pan tym nie chwalił, zwłaszcza że nawet maile przekazywał jako Józef Broda - odparł Marek Suski.

  Bąk - dodał świadek.
  – Specjalnie się przejęzyczyłem, żeby potwierdzić, że pan zna ukryte nazwisko pana Michała Tuska - dodał poseł PiS.

 4. avatar

  Och, nazwisko carycy Katarzyny. Ja też nie wiedziałam, że ona była z domu Anhalt-Zerbst-Dornburg, a po mężu Romanow. Który zresztą był „de domo”  von Holstein-Gottorp, jako rzecze Wikipedia

  A lipa, to rewelacja. Swoją drogą drugiego takiego tłomoka, jak Michał syn Donalda to ze świecą szukać

   

 5. avatar

  Prawda? Nawet Suski wydaje się Arystotelesem.

 6. Tak, można to potraktować jako komplement, Panie Pośle.

  Ja zauważyłem coś jeszcze. Minister spraw zagranicznych Niemiec przekazał Polsce, że zaczyna wymiękać im rura. Połączenie strategii Kaczyńskiego tj. Pokazywania Niemcom że z Polską trzeba rozmawiać oraz lewarowania pozycji Polski przy pomocy państw europy środkowej, Ameryki, Anglii i Turcji, przy jednoczesnym pokazywaniu Niemcom że zależy na bardzo dobrych relacjach z Niemcami i UE, przynosi rezultaty. Niemcy są bardzo praktycznie, kiedy widzą że Polska jest coraz silniejsza a jednocześnie chce rozmawiać, przynosi to efekty. I miło że Polskie władze zauważyły Austrię. Szkoda że Białorusini są oddani Rosji.

  Teraz jeszcze trzeba przekonać prezydenta Francji, że bez Niemiec I POLSKI nie da się decydować w sprawie Europy.

 7. ..i musi otrzymać delikatną odpowiedź - spadaj na szamot. Nie teraz, ale po wizycie Donalda, tego co się nie patyczkuje z patafianami. Niemcy mieli bardzo dużo czasu, by okazać, że są OK do nas. Chcieli Polaków leżących na twarzy przed sobą. Teraz najbardziej pasuje powiedzonko mojej mamy: "posrał się goły i doopa go bolała" (-;

 8. prezes Kaczyński wydaje się zadowolony z obrotu spraw na podwórku wewnętrznym, ciekawe czy zajmie się teraz bardziej budową strategii zewnętrznej, wzorem swojego brata.

 9. Wiążę wielką nadzieję z wizytą człowieka z "huevos grandes" (-: Po tym wiele spraw zewnętrznych może mieć inny wymiar. W końcu Niemcy zmieniają retorykę, a to coś znaczy. Ja im nie ufam.

 10. Jak było z tą lipą, bo nie śledzę mediów?

 11. avatar

  O Abergold : my z tatulem wiedzieliśmy, ze to lipa - jakoś tak

  http://www.tvn2...

 12. Na początek rzuciło mi się w oczy, że przybyło "trumpów" z długimi zwisami, ubyło "michników" bez zwisów, ale standardem nadal jest odwrotnie proporcjonalny stosunek długości zwisów do wielkości brzuchów.

  Nigdy nie przypuszczałem, że nie będę miał o czym pisać, bo chwalenie nie leży w mojej naturze, a czepiać się nie ma czego... chapeau bas Panie Prezesie.

 13. ja chcę bardzo, bardzo, bardzo pochwalić warszawskie występy faceta z uroczym (wrodzonym) uśmiechem wioskowego głupka - tak trzymaj! - dzięki tobie PiS w drugiej kadencji będzie miał większość potrzebną do zmiany konstytucji ( > 307)

  rada krajowa platformiarzy powinna odbywać się co miesiąc i powinna być transmitowana na żywo w godzinach najwiekszej oglądalności  :-)

 14. Nie zawsze ma Pan rację. Ale mieszkając w Niemczech, przez ostanie lata rządów PO mialem wrażenie, że rząd polski nie działa na rzecz Polaków, ale tak by ich uderzyć w d..Dlatego czytałem Pana artykuły, które tochę mi wyjaśniałay jak Polacy są okradani.

  z poważaniem

 15. avatar

  Trudno o mnie napisać czy powiedzieć – propagandysta PiS. Ja patrzę na Prawo i Sprawiedliwość z pozycji narodowca i z tego powodu mam niejakie zastrzeżenia co do geopolityki stosowanej przez tą partię, zwłaszcza na kierunku wschodnim, a dokładniej ukraińskim. Wysłuchałem z uwagą wystąpienia Prezesa Kaczyńskiego, vice premiera Morawieckiego, ministra Ziobro, ministra Gowina i muszę przyznać że były to wystąpienia POLITYKÓW którzy mówią jak jest i do czego zmierzają. Jestem tymi wystąpieniami usatysfakcjonowany, odniosłem z tego kongresu Zjednoczonej Prawicy bardzo pozytywne wrażenie.

   

  Wysłuchałem również przed 17 tą wystąpienia Schetyny, nie do końca, z prostego powodu. W miarę słuchania tego polskojęzycznego „obywatela” III RP ponosił mi się poziom adrenaliny tak bardzo że musiałem zażyć Axtil i wyłączyć telewizor aby nie dostać wylewu. Kongres „programowy” PO nie wniósł niczego nowego do programu PO totalnej walki z PiS a „argumenty” na paliwo do tej walki były takie że Polakowi o zdrowych zmysłach i chociażby minimalnemu poziomowi IQ pozwalają na następującą ocenę tego „kongresu” - to był spęd jeszcze nie umarłych, ale szybko zmierzających do krypty. To było zebranie mafijne zapowiadające użycie wszelkich dostępnych im środków w celu powrotu do władzy. W mojej ocenie są tak bardzo zdesperowani że nie widząc większego poparcia na polskie ulicy zdecydowali się na sprowokowanie zamieszek w celu wymuszenia na UE siłowej interwencji. Czasu pozostało im bardzo mało, bo tylko do 6 lipca. Zamieszki w czasie miesięcznicy nic im nie dadzą gdyż tym razem to nie policja będzie ich wynosiła a mogą to zrobić stoczniowcy ubrani w kamizelki „SOLIDARNOŚĆ” Stocznia Gdańska – taki obraz pójdzie w świat.

   

  Jeszcze jedno – notowania PO spadają do poziomu jednocyfrowego a PSL/.nowoczerska/SLD poniżej progu wyborczego. Natomiast niezdecydowanych przybędzie do poziomu 20 % uprawnionych do głosowania ale zdecydowanych na udział w głosowaniu.

 16. avatar

  post sciptum

  Z wystąpienia Prezesa Kaczyńskiego najbardziej spodobało mi się stwierdzenie że Polska NIGDY nie zrezygnowała z odszkodowań od  Niemiec za poniesione straty wojenne - to bardzo ważki argument w rozmowach z rządem Niemiec.

 17. A ja lubię Pana Marka! Czego byś mu Panie Piotrze  nie zarzucał, to najważniejsze jest to, że ON MYŚLI PO POLSKU!

 18. To dobrze ze Pan Marek "MYSLI PO POLSKU",.., o abonamencie, czy innych malych sprawach! Sa one potrzebne, aby "Polska byla piekna"! Nawet z malych rzeczy i spraw Polacy musza BUDOWAC SWOJA RACJE STANU! Nie brakuje ludzi w PiS, ktorzy sa w stanie wlasciwie ja okreslic i REALIZOWAC z zelazna konsekwencja! Mamy prawdziwych MEZOW STANU,  J. Kaczynskiego, Macierewicza, Morawieckiego, formatu swiatowego! Mamy i wielu innych, takze w wymiarze Polski , czy nawet Przysuchy,  ktorzy  wlasciwej Racje STANU  OKRESLONEJ przez Pana Kaczynskiego i jego najblizszych wspolpracownikow beda BRONIC! Beda przy niej TRWAC! Nie beda nia frymarczyc, za paciorki, (nawet jak beda to miliardy), czy nagrody imienia znnanych Polakozercow! Tak nam dopomoz Bog!!! 

  Dziadek Borowik zwany Prawdziwkiem!

 19. Edit: jak sie okazalo jedynymi partiami ktora sie liczyly i "myslaly po Polsku", byly ugrupowania polityczne, ktore zakladal Pan J. Kaczynski! 

 20. Brakuje mi na Pańskim blogu zauważenia i podkreślenia dwóch spraw -

  - niesamowitej formy intelektualnej Jarosława Kaczyńskiego, rewelacyjnie wręcz poruszającego się wśród setek szczegółowych zagadnień oraz setek nazwisk; cały czas utrzymywał u słuchacza wrażenie łatwości wejścia w każde z omawianych zagadnień, że bez  trudu wejdzie Pan Prezes w coraz dalej idące szczegóły, w tym najbardziej specjalistyczne zagadnienia techniczne, finansowe i prawne, że chętnie je omówi z odpowiedzialnym zespołem. A przecież są to dziesiątki, a nawet setki takich zespołów o najwyższych kwalifikacjach. Jarosław Kaczyński nie potrzebował do tego wszystkiego żadnej ściągi, co oznacza że on w prawdziwej dżungli informacyjnej dotyczącej strategii całego państwa żyje na co dzień od minimum 30 lat. Dysponując przy tym nadzwyczajną sprawnością umysłową. Momentami wręcz genialną.

  -  niesamowitego od strony retorycznej wystąpienia M. Morawieckiego. Pan Premier zbliżył się dzisiaj do poziomu artystycznego. Tak w Polsce powojennej nikt jeszcze nie przemawiał - mieszając rytm, nastroje, cytaty z najlepszej polskiej poezji, dowcip, fragmenty dla niefachowej widowni z kawałkami dla fachowców od strategii gospodarczych z najwyższej półki. I jeszcze było patriotycznie, swobodnie, bezpretensjonalnie, dowcipnie, z inteligencją, z ideowym żarem  ..... rewelacja! Mieliśmy wystąpienie wybitnie inteligentnego polskiego fachowca, który nie okaże żadnych kompleksów w rozmowie z analitykami Financial Times, czy innego Stratforda. Który być może delikatnie coś im uświadomi, absolwentom najlepszych uczelni na świecie.

  Poza tymi dwoma wystąpieniami zauważalne było wystąpienie Zbigniewa Ziobry. Poprawne od strony treści ale bez tej iskry, która przykuwa uwagę. Panowie Kaczyński i Morawiecki przebijają dzisiaj wszystkie widoczne postaci na polskiej scenie politycznej o głowę. To jest zapewne powód niezwykłej kariery M. Morawieckiego w ostatnich dwóch latach.

   

 21. Poza niezwykle błyskotliwymi, solidnymi intelektualnie obydwoma Panami - Kaczyńskim i Morawieckim - znalazłoby się oczywiście jeszcze kilka postaci ciekawych w PiS. Może nawet nie kilka, a kilkanaście. Niektórzy lepiej wypadają w kontaktach na żywo, inni w TV, jednak na tle tej nieprawdopodobnej wręcz nędzy, jaka bije z PO i Nowoczesnej, nawet niespecjalnie muszą się wysilać. Szkoda że ta opozycja totalna jest aż tak denna. Chodzi mi o ich kwalifikacje intelektualne i fachowe. Dramat! Całkowita umysłowa degeneracja.

   

 22. Niech Bóg mu sprzyja. Jeżeli uda mu się zakończyć DZIEŁO - godzien będzie Wawelu!

 23. Program PO?

  500+uchodźców w każdej gminie.
  W Polsce jest 2479 gmin. Razy 500 = 1.239.500 IMIGRANTÓW.

   

 24. Stare kiejkuty "nie maja kim robic"! PO absolotne dno, ZULIA najgorszego sortu! Mieli paru blyskotliwych zlodzieji, ktorzy POszli do tej parti aby sie oblowic! Ich kadra to ludzie myslacy tylko o konfiturach, to ZADNI propanstwowcy! To nedzne zaplecze wydalo nedznego szefa PO, Schetyna to charyzmatyczny nedzarz! Nawet mu nowe uzebienie nie POmoglo aby sie chociaz troche uPOdobnic do mendialnego kuglarza Tuska! To juz Ewka PerOn-KoPOczowa umiala lepiej klamac jak Grzegorz Schetyna, ten WSIowy ekonom nadaje sie tylko do noszenia teczki z koniakami, aby cos "przylatwic"! Programy alternatyw POlitycznych RAZWIEDKI nigdy juz nie przyciagna wyborcow! Obojetnie, czy bedzie je pisac PO, "Niezalezny" PiOnier z Dubnejj-CCCP, Petru, czy nawet Kukiz XV XXX, czy nawet XL! 

  PiS nie ma naprawde z kim przegrac! Celowo nie porownuje Pana Kaczynskiego z Panem Schetyna, nie mozna Prezesa PiS obrazac! PO rozliczeniu glownych WSIowych sluPOw, gdy sie uzdrowi prawnicze korPO, to nawet Tusk z Mutti Angela Merkel beda musieli zachowac DYSTANS i SZACUNEK nalezy Polsce! Wlasnie Niemcy skonczyly splacac reperacje wojenne Francji, a scislej mowiac odsetki od reperacji! Wiec moga zaczac w koncu zaplacic NALEZNE odszkodowania za ZBRODNIE i ZNISZCZENIA jakie dokonali w Polsce w czasie II wojny swiatowej! Zacznijmy od Warszawy, 700-800mld.$, lub €!!!   To nie jacys "nazisci" mordowali  Polakow i niszyli Polske, tylko Niemcy! Prezydent USA Trump musi tez powaznie porozmawiac z Pania Kanclerz, o rachunkach za "dlugoletnia wspaniala ochrone dla Niemiec, od 1945", przez USA i NATO! Niestety Pani Kanclerz nie spelnila pokladanych w niej nadzieji, ze "zalatwi" cos tam z Putinem, w sprawie pokoju na Swiecie! USA na to liczylo , bo POdobniez Merkel i Putin sie "dobrze rozumia", co widac po ciaglym POmPOwaniu kapitalu niemieckiego w Nordstreamy, wiec czekamy ze na NATO tez sie 2% znajdzie?! Niemcy musza zrozumiec ze  USA, a takze Polska i Wegry sa ich sojusznikami! Pan Kaczynski i Pan Orban pragna NAPRAWIAC Europe, a nie ja psuc! BARDZO wazny tydzien dla Polski I Polakow!!! Alleluja i do przodu!!! 

  Dziadek Borowik zwany Prawdziwkiem!

 25. "Kukiz XV XXX, czy nawet XL! "

  Posłowie Kukiz15 zachowują się bardzo przyzwoicie. Grupa - K. Morawiecki, Zwiercan, Zyska, Liroy-Marzec oraz R. Winnicki już poza Kukiz15, ale w środku zostali jeszcze Andruszkiewicz, Apel, Brynkus, Długi, Jakubiak, Scigaj, Wilk, Zielińska i z pewnością wielu innych, których nie zdążyłem poobserwować. Wymienieni wyżej z pewnością w żaden sposób nie ustępują posłom PiS-u i na pewno nikt ich "nie wysłał". Ciekawe osobwości, dobrze zapowiadający się politycy z jednym niekwestionowanym autorytetem (Morawiecki).

  Uwaga druga - "macierewiczowe dziadki" odziedziczyły po komunizmie skłonność do likwidacji opozycji, jakiejkolwiek. Robią to przy pomocy stale powtarzanych insynuacji. Otóż stawia to w bardzo podejrzanym świetle Macierewicza, który insynuacje uwielbia ale kompromituje przy okazji samych "dziadków Macierewicza" jako grupę, która z komunistycznego myślenia (totalitarnego) nie jest w stanie się uwolnić.

  Opozycję, zwłaszcza przyjazną i merytoryczną, należy szanować, Panie Dziadku Leśny.

   

 26. Dziadek Borowik!

  100% Racja!

  Pozdrawiam Pana.

  Janusz, Kaczysta z urodzenia!

 27. Każdy dzisiaj coś trafnego w komentarzach dodał włącznie z gospodarzem bloga, więc powtarzać się nie będę, ale jedno mnie szczególnie ucieszyło, że Kaczyński wytknął "złogi" Waszczykowskiemu co oznacza, że sejm ruszy szybko z ustawą ku temu.

 28. Witam wszytkich kontrowersyjnych, składam spóźnione życzenie imieninowe gospodarzowi. Żyj nam sto lat drogi Piotrze, niech nie opuszcza Cię humor i niech nadal się  skrzy na kartach Twojego portalu.

  Już wszystko opisaliście w komentarzach, nic dodac nic ująć, pod wszystkim się podpisuję, ochy i achy dla prezesa uzasadnione. Mogę tylko od siebie dodać, że słuchając Kaczora myslę: jakże bardzo zgadzam się z Tobą chłopie, jakże odważnie i trafnie  poruszasz fundamentalne treści i mówisz o nich otwartym tekstem, nie slizgając się po tematach płytko i nieistotnie, nie bacząc na przewidywaną jazdę 24 h na 24 h i  jak to co mówisz nie jest tylko PRowskim bełkotem, którego nie sposób już zdzierżyć,
  Ale ujęło mnie również wystapienie MM, nie tyle jego wartość merytoryczna, co forma.   Wypowiedź z humorem, bez patosu, wspaniale dobrane cytaty klasyków, lekkość żartów: np po co nam PIS jak jest CDU, a jego  "sowa minerwy wypuszczona w Polsce późną nocą", to kwintesencja błyskotliwej erudycji. Widać inteligencję odziedziczoną po ojcu, matematyku z doktoratem z kwantowej teorii pola (cokolwiek to znaczy).
  Ponadto, jeden konkret, który przytoczył  powinien uciszyć i uciąć wszystkie dyskusje w temacie PIS PO jedno zło, są to mianowicie straty za rządów PO PSL, podane przez Komisję Europejską, a  wyliczone przez niezależne firmy konsultingowe, na kwotę 220 mld. zł.
  Prawdziwe wyżyny oratorskie osiągnęli dziś nawet Pan Gowin i Ziobro, który na koniec wystąpienia przypomniał trafnie wyszukany cytat kardynała Stefana Wyszyńskiego, którym można bronić nasze stanowisko w sprawie uchodźców, czy tam nachodźców:
  "Nie oglądajmy się na wszystkie strony. Nie chciejmy żywić całego świata, nie chciejmy ratować wszystkich. Chciejmy patrzeć w ziemię ojczystą, na której wspierając się, patrzymy ku niebu. Chciejmy pomagać naszym braciom, żywić polskie dzieci, służyć im i tutaj przede wszystkim wypełniać swoje zadanie – aby nie ulec pokusie „zbawiania świata” kosztem własnej ojczyzny"
  Ziobro przypomniał również, jak to było z  biblijną przypowieścią o Miłosiernym Samarytaninie, którą lewactwo tłucze nas jak pałką:
  "Miłosierny Samarytanin nie zaprosił potrzebującego do domu, tylko udzielił mu pomocy na miejscu" 

  Moje 3 grosze w temacie "konwencje PIS-PO" zakońcżę pytaniem: co by było, gdybyśmy nie mieli Kaczora?
     

 29. avatar

  Moje 3 grosze w temacie "konwencje PIS-PO" zakońcżę pytaniem: co by było, gdybyśmy nie mieli Kaczora?

   

  Nie bylibyśmy w UE.

 30. Gdyby do władzy po ulicznej zadymie dorwali się polityczni analfabeci, to byśmy nie byli.

  Jest jednak i taka szansa, że po ulicznej zadymie uformowałby się skład równie mocny, jak ten reprezentowany wczoraj przez Kaczyńskiego i Morawieckiego. Politycy, którzy mówią o opuszczeniu UE już dzisiaj - albo o nie wstępowaniu do UE nigdy - nie do końca wiedzą co mówią ani na jakim świecie żyją. Polski z wielu powodów nie było stać na autarkię ani na wzmocnioną wymianę barterową. Polska bez wymienialnej złotówki, bez dostępu do rynków Zachodnich etc. nawet dzisiaj niewiele waży. Wiem to z bliska, bo z bliska obserwuję m.in. sytuację na Białorusi. I ich wysiłki, żeby z grajdołka się wyrwać.

  Wariant z zadymą uliczną wbrew pozorom nie jest głupi. Pozwoliłby kilka sytuacji rozwiązać w sposób rewolucyjny. To z pewnością należy się "nadzwyczajnej kaście". Zobaczymy, czy Kaczyński z pomocą Ziobry, poradzą sobie z tym zlepkiem mafii.

   

 31. Co by było gdybyśmy nie mieli Kaczora?

  Bardzo dobre pytanie, być może jakiś rodzaj pospolitego ruszenia, być może rewolucję rozpoczętą na ulicy, jakieś defenestracje w Warszawie oraz w licznych sądach ....  już się nie dowiemy.

  Żeby nie było za słodko - rozczarowało mnie wystąpienie Gowina, szczególnie że nastąpiło po dwóch wybitnych. Gowin mówił tak, jak mówi się w III RP, czyli walił ogólnikami, sloganami, ślizgał się po powierzchni, chciał się zaprezentować na modlę nieco peerelowską, mówił jak "wieczny działacz III RP". Zero na temat jego branży w rządzie, czyli - jak w kilku mocnych posunięciach postawić na nogi polską naukę? O tym się nie zająknął, bo być może nawet nad tym się głębiej nie zastanowił.

  Panie Gowin, może ktoś Panu doniesie - niech Pan najpierw pokaże rzeczywistą klasę przy uzdrawianiu polskiej nauki, szkolnictwa wyższego, wyplenianiu tam złogów, uzdrawianiu relacji, odblokowywaniu dróg awansu dla najzdolniejszych, wreszcie - przy windowaniu polskiej nauki do poziomu przedwojennego. Chciałby Pan to zrobić? Jak? 

  Z Ziobrą mam mieszane uczucia - z jednej strony mówił poprawnie, z drugiej, naprzeciwko "nadzwyczajnej kasty" powinien stanąć dziś człowiek o sprawności umysłowej Einsteina ale sile Pudzianowskiego uzbrojonego w kij bejsbolowy. Obawiam się, że przed dziką hordą z polskich sądów i prokuratur Pan Ziobro zwyczajnie wymięknie. Takie sprawiał wrażenie. Na szczęście mówił poprawnie, no i cytat z kard. Wyszyńskiego ładny.

  Na koniec pan Suski - przykład "wiecznego działacza III RP". Miły, sympatyczny, po dobrej stronie i nic poza tym. Równie dobrze mógłby dziś siedzieć obok Grabca, Kierwińskiego, Petru i tego typu osobowości. Wiem, że tacy w otoczeniu Kaczyńskiego również są potrzebni ale nie powinni siedzieć na scenie. Na scenę powinien być oddelegowany -  do wstawiania inteligentnych przerywników -  człowiek formatu intelektualnego Bielana. MInimum.  Wczorajszy wybór podkreślił prosty fakt - Kaczyński wielu osób ze swojego otoczenia nie widzi w ich rzeczywistym formacie. Traktuje ich jak kumpli z którymi od lat się oswoił, a to już sytuacja potencjalnie niebezpieczna.

   

 32. Dzięki za odpowiedź, wg mnie Twoja opinia jest trafiona w punkt.  Rozwiązywanie najważniejszych spraw w najbliższej przyszłości widzę podobnie - awans naszej "nauki" prowadzonej przez grzecznie ulizanego Gowina raczej mocno wątpliwy, "kasta" w rękach słabego w uszach Ziobry będzie jeszcze długo chasać po zielonych łąkach. A Suski, jak to Suski, to tylko wierny żołnierz i jako żołnierz "oddaje krew" na froncie, ale na salony się nie nadaje, no i właśnie, czy Kaczor tego nie widzi?

 33. Po przeczytaniu Waszych komentarzy mogę powiedzieć jedno - jeszcze nigdy nie widziałem takiego optymizmu w narodzie. Właśnie optymizmu, a nie euforii ślepej na popełnione po drodze błędy i nieświadomej czekających problemów.

 34. @wrednick, Brawo, trafiles w Punkt, to sie nazywa REALIZM POLITYCZNY I GOSPODARCZY!!! Polskosc to NORMALNOSC!!! Kto jest temu WINNY?! Na Kongresie zanikajacego zgruPOwania POltycznego, gluPkOwaty Schetyna i jego partia PIECZENIARZY POlitycznych skandowali odpowiedz: PiS, PiS, PiS..,!

 35. Odpowiedziałem Ci wyżej ostro na insynuacje na temat grupy Kukiz15.

  To ludzie sensowni i świetnie, że w Sejmie się znaleźli. Bez względu na rozmaite podejrzenia w stosunku do samego Pawła Kukiza. Może prawdziwe a może bzdurne, jak to zazwyczaj bywało.

   

 36. Poniżej link do składu klubu Kukiz15.

  Zapomniałem o dwóch bardzo sensownych postaciach - Tyszka i Rzymkowski (z Komisji Amber Gold). Ci dwaj wystarczą za uzasadnienie dla pojawienia się całej grupy - niezwykle pożytecznej - w Sejmie:

  http://www.sejm...

   

 37. Oczywiscie Tyszka i Rzymkowski, z haslem-marzeniem @MarkaT, czyli "Macierewicz musi odejsc"! Cala wierchuszka Kukiza juz dawno sie obnazyla odPOwiedziami na pytania w kwestiach ZASADNICZICZYCH! Nie roznia sie NICZYM od oczekiwan i linii POlitycznej UKLADU!!! Bedac w Ojczyznie jeszcze przed I tura WYBOROW prezydenckich i sluchajac moich "honorable koresPOndents" bylem zdziwiony ze juz wtedy mieli rozkaz od swoich oficerow prowadzacych w sprawie WYBOROW :"tylko Kukiz"??? To juz bylo POdejrzane ze dzialacze UKLADU dostali rozkaz zmiany wajchy?! Rzeczywiscie trzeba pokolen, aby niektorzy cos zrozumieli!!!

 38. To ciekawe. Kiedy Tyszka albo Rzymkowski wystąpili z takim hasłem?

  Po drugie - cały naród śmiał się z Macierewicza w związku z Misiewiczem i jeszcze jednym "doradcą" w wieku 21 lat. Nie było nam też lekko z wygłupami Macierewicza po 10.04.2010, tymi na styku z "@kaczą zupą" oraz Nowaczykiem. Macierewicz nie jest postacią poważną ale skoro Kaczyński uważa, że się sprawdza, to zakładam że wie więcej. Za ten wybór odpowiada w 100% Jarosław Kaczyński. Miejmy nadzieję, że nie popełnia błędu.

   

 39. Pamiętam jak posłowie K'15 "sposobikiem" chcieli zerwać ważne głosowanie w sejmie - to mi wystarczy, by nie ufać skunksom.

 40. Kukiz15 nie jest partią koalicyjną PiS-u. Takiej propozycji Kukiz15 nie otrzymał.

  W związku z tym ocenia projekty ustaw na sali obrad Sejmu i korzysta z takich instrumentów, jakimi dysponuje. Zostaną ocenieni przez swoich wyborców. 

   

 41. Ty i K'15 żonglujecie instrumentami, a dla nas liczą się zasady, wartości i moralność. Nie można zaufać osobom, które traktują nas instrumentalnie. Osoby z zasadami zostały wyrzucone z K'15.

 42.  

  Nie przypisuję wyższości moralnej ani PiS-owi ani Kukizowi15. Nie mam wiedzy, żeby takiej oceny dokonać.

  Nie znam ani jednego konkretnego przypadku próby zerwania przez Kukiz15 głosowania. Dlatego nie wiem, czy posłużyli się "instrumentem", czy dokonali innej oceny danego projektu ustawy niż PiS. Mają prawo do jednego i do drugiego. PiS również z rozmaitych "instrumentów" i "sztuczek" korzystał w walce politycznej.

  Kukiz15 to ugrupowanie opozycyjne, które walczy o nowych wyborców. O Pana nie ma szans zawalczyć, ponieważ Pan należy do fanatycznych zwolenników PiS. Mam Pan do tego prawo.

  Żadna z "osób z zasadami", które opuściły Kukiz15 nie przystąpiła jednak do PiS. Z Kornelem Morawieckim włącznie.

  Daję sobie możliwość podejmowania swobodnie decyzji, na kogo zagłosuję. Na razie na horyzoncie widzę zaledwie dwa ugrupowania z sensownymi kandydatami - PiS oraz Kukiz15. Zawsze przyjrzę się konkretnym kandydatom w moim okręgu.

  W PiS widziałem tak wiele osób miernych, również jeżeli chodzi o trzymanie zasad czy jakichkolwiek standardów, osób za które mógłby Pan się wstydzić, że tym bardziej uważam, iż należy patrzeć na to ugrupowanie realistycznie. Podobnie jak na każde inne. Sprawy się ułożą, nie należy jedynie wpadać w fanatyzm. POstkomunizm to nasz wróg wspólny i co do tego nie ma sporu. 

   

 43. Kukizy, Tyszki, kiszki - POdejrzana grupa... 

 44. avatar

  Nie za dużo w komentarzach optymizmu, zwłaszcza odnośnie Morawieckiego?

  http://wnet.fm/...

  Najlepszy kierowca rajdowy i pilot nie wygrają rajdu w kiepskim samochodzie. A stan tego samochodu określono na "ch..., d... i kamieni kupa."  Trzeba przeorać każdy sektor życia państwowego. Od strony prawnej to się dzieje, przygotowuje się ustawy. Co z ludźmi? Podejrzewam, że 80% świata nauki to lewactwo. W dającej się przewidzieć przyszłości tego się nie da zmienić, tym bardziej, że to trend światowy. O co więc pretensje do Gowina? Ma on różdżkę czarodziejską?

  Liczenie na jakiś zryw narodu nie ma podstaw. Nie mamy wspólnej bazy, patriotyzmu rozumianego w ten sam sposób. Nie mamy mas robotniczych, bo nawet górnicy przegrali walkę w obronie likwidowanych kopalń. Naród ich nie poparł, ba, niewiele wiedział o tym. Czynnie występują jedynie narodowcy co spotyka się z ostracyzmem ze strony innych grup.

  Nie zapominajmy o żelaznym elektoracie PO, który zaglosuje za kolejną utworzoną wydmuszką, może z Owsiakiem, o licznej rzeszy wyborców emocjonalnych. Ogólnie, głosujących przeciw PiS. Z moich znajomych z metropolii na 10 osób na PiS zagłosuje 2.  PiS nie uzyska więcej niż 40-50% głosów, a zmiana konstytucji jest niezbędna.

  Niemniej liczę na cud. Oby się zdarzył.

 45. @janus375, rozumiem Twoje obawy, lecz musimy "lubiec" to co mamy! Nasz obecn PKB, ponad 2,2 biliona zl., to znaczy na w indeksie zadluzenia ponad 100% znaczy to rowniez ze nadal musimy wypuszczac i DOBRZE sprzedawac obligacje! Najlepszym wyjsciem byloby zrownowazenie budzetu, tylko jak?! Jestesmy juz na DOBREJ drodze, WYMUSILA to "dobra ZMIANA"! Wiec  MK slusznie zauwazyl musimy sie nadal "ukladac z lichwiarzami"! Wiem COS na ten temat, gdyz mam sam w rodzinie takiego "lichwiarza"! Ponad 100 lat temu jego przodkowie powrocili do Europy, po 300 letnim pladrowaniu Indonezji, a statki byly na maksimum obciazone, aby starczylo na zalozenie bankow i budowe fabryk! Nasz umeczony Kraj staczal sie wtedy sam, przy POmocy Targowiczan do tego aby  zaborcy Nas PLADROWALI! 

  Obecnie od jesieni 2015 TRWA CUD, okupiony krwawa ofiara Polskiej delegacji w Smolensku! Ja jestem pewien ze ten CUD bedzie TRWAL, gdyz DOBRA ZMIANA, moze byc dobrym rozwiazaniem nie tylko dla Polski, czy Wegier! Mamy rowniez oparcie w POWAZNYM I NAJWAZNIEJSZYM SOJUSZNKU!!! Nie zbaczajmy z kursu! Nie tylko do zwalczenia POstkomunizmu trzeba kilku generacji, takze do rozwoju gospodarczego! Nie zwazajmy na POdszepty i oskarzenia tych ktorzy sluchaja Lucyfera z Kremla, oraz  "lichwiarzy", ktorzy obracaja  i POmnazaja mu kase! CZASY imPOsybilizmu sie POkonczyly, i nie POwroca juz nigdy! Robmy swoje wolajac  :SZCZESC BOZE POLSKO!!!

  Dziadek Borowik zwany Prawdziwkiem !

 46. avatar

 47. A to dobre Targalski, były PZPRowiec i jeden z głównych propagandystów pisowskiej TVP zarzuca pisowską propagandę Matce Kurce. Koń by się uśmiał. A przechodząc do meritum ja także jestem wobec tego propagandystą PiSu, bo nigdy nie zagłosuję na PO choćby tylko z jednego powodu - że chcą tu sprowadzić tzw. uchodźców. To jedno mi wystarczy. Reszta rzeczy jak afery mnie tylko w tym utwierdza. Średnio jestem usatysfakcjonowany rządami PiS. Nie podoba mi się zwłaszcza to, że żaden złodziej ze świecznika jeszcze nie siedzi ani nawet nie jest oskarżony oraz polityka miłowania Ukrainy za wszelką cenę także mi się zdecydowanie nie podoba. No, ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Jak pomyślę, że mogłoby teraz rządzić PO i mielibyśmy takie "ubogacenie" jak na zachodzie to Bogu dziękuję że wygrał PiS.