Prześlij dalej:

Jeden z bardziej obrazowych opisów ludzkiej głupoty, jaki w życiu poznałem, to powiedzonko słyszane w dzieciństwie. Używały go matki, używali ojcowie i nauczyciele, a brzmiało tak: „Tobie palec pokazać, to będziesz się śmiał jak głupi do sera, byś zmądrzał wreszcie”. Minęło prawie czterdzieści lat, ale zapamiętałem sobie tę recenzję głupoty na całe życie. Jak każde dziecko miałem swoje lęki i pilnowałem się, jak głupi, żeby się nie zaśmiać na widok palca. Tak mi zostało do dziś, nie śmieszą mnie i nie cierpię głupkowatych emotikonek, nie bawi mnie większość kabaretów produkujących te same prymitywne skecze i gagi. Na szczęście nikogo nie obchodzi mój gust, moje lęki i moje doświadczenia życiowe, mało kto interesuje się też moimi opiniami.

Co innego profesorowie i znawcy tematu, którzy nie wchodzą z salonów. Oni potrafią całymi dniami nadawać wartość naukowej analizy, każdej bzdurze podsuniętej przez media. Nie dalej, jak miesiąc temu szacowne grona z różnych dziedzin popełniały monografie żółtego żakietu. Wypowiedzieli się dyktatorzy mody, psycholodzy, filozofowie, doktoranci kulturoznawstwa, spece od mowy ciała i pan ksiądz Sowa. Kto miał nieszczęście nadziać się na te wywody mógł usłyszeć, że takie żakiety są niedopuszczalne pod każdym względem od czynników psychologicznych, przez funkcjonowanie tarczycy, aż po naruszenie równowagi sił militarnych na Półwyspie Bałkańskim. Publikacje naukowe ustały dopiero wówczas, gdy w żółtym żakiecie pojawiła się Angela Merkel. Cisza długo nie potrwała, bo oto Prezydent Andrzej Duda, na szycie NATO w Brukseli, młodzieżowym gestem uniósł w górę dwa „lajki”, po ludzku kciuki. Nim zaatakuje nas paranoja, wyobraźmy sobie rozmowę między dwojgiem normalnych ludzi:

Ona: A wiesz, że Andrzej Duda uniósł dwa kciuki na szczycie NATO?
On: Na jakim szczycie?
Ona: No, NATO.
On: Aha.
Ona: I jest afera?
On: Co?
Ona: Afera jest?
On: Jaka znowu afera?
Ona: Z tymi kciukami.
On; Jakimi kciukami?
Ona: Nieważne, w sumie masz rację, jedźmy po ten makron, bo głodna jestem.

Takich i podobnych rozmów przy okazji najnowszych paneli naukowych, które się odbyły w Klinice dla Nerwowo Chorych w Warszawie, przy ulicy Czerskiej, Polacy przeprowadzili tysiące. Jeśli nie makaron, to konkluzją mógł być cieknący kran, wizyta u mechanika, czy dentysty. Zupełnie inaczej do fundamentalnej kwestii prezydenckich kciuków podeszli docenci marcowi, co to w PRL-u widzieli wesoły autobus, a w wynikach demokratycznych wyborów zamordystyczne państwo PiS. Powtórzyła się historia żółtego żakietu, wszystkie czynniki społeczne i kulturowe zostały prześwietlone na wylot. Wypowiedzieli się byli szefowie protokołów i damy polskiej piosenki. Głos zabrali fachowcy od „Social Media” i biskup Pieronek też chętnie by się wypowiedział, ale w nawale słusznego oburzenia jego autorytet został haniebnie pominięty.

Nie ukrywam, że usiłuję trochę na siłę szukać dystansu do paranoi, bo wielopłaszczyznowa wiwisekcja kciuków Andrzeja Dudy, to jest jedno z tych zjawisk, które tak naprawdę bardziej mnie przerażają niż śmieszą. Objawy paranoi często bywają zabawne, w końcu nie jednego widziałem w akcji Napoleona, Chrystusa, czy „lekarza” leczącego raka proszkiem do pieczenia. Niestety to, co w paranoi może odruchowo śmieszyć, w skutkach jest cholernie niebezpieczne. Pal licho, że paranoicy zagrażają sobie, problem w tym, że akurat ten gatunek paranoika nie jest izolowany, ale o zgrozo zajmuje eksponowane stanowiska i to w zawodach tak zwanego zaufania publicznego. Jeśli w paranoje popada nauczyciel akademicki, ksiądz, adwokat, były minister, wreszcie ordynator szpitala, to diabli wiedzą, w którą stronę uciekać, bo nigdy nie wiesz na jakiego wariata trafisz. Paranoja „salonów” przechodzi w fazę agonalną i zapewniam, że uniesione kciuki Andrzeja Dudy to nie jest ostatnia drgawka.

0
17239 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

29 (liczba komentarzy)

 1. niestety, sa ludzie  ktorzy tak odbili od rzeczywistosci ze myslą iż kaabaret to rzeczywistość. Prezydent Trump nie zignorował Prezydenta Dudy, choć sa w tymkraju ludzie, ktorzy sie ciesza że ktoś znowu pokazał polaczkom ich miejsce.

  Prezydent Duda pokazał klase. chciał sie Spotkać z Trumpem, kiedy siedział przy stolu Trump podszedł z jakimś szefem protokołu do polskiej delegacji. szef protokołu pewnie zadziałał zgodnie z zasadami dyplomacji lewa reka pokazał ppolską delegacją i Trump bardzo sympatecznie się przywitał, biorąc pod uwage że nie odróznia Poland od Holland a europejscy politycy chcieli go uczyć jeśc widelcem. szef protokolu zagradzal droge do ludzi przy stole, żeby mogli zjeść.

  Prezydent Duda zorientował wstał i chciał się przywitać ale był odgradzany przez szefem protokłu - tym przy stole dajemy spokój. cała sytuacja trwała dosłownie chwilę, inaczej niż przy spotkaniu Trump Juncker i Tusk, gdzie Trump ignorował Tuska bo WIEDZIAŁ kogo i czemu ignoruje.

  Trump, Szef protokołu i Duda zachowali się bardzo dobrze i ładnie. szkoda tylko że żaden z 3 WieśMaców nie potrafił się zachować, szczególnie Szczerski.

  Panie prezydencie , jedna rada. głowa państwa ma przyjaciół i ma doradców, ale tych funkcji nie wpowinno łączyć. Przy okazji, kancelaria u Pani Sadurskiej funkcjonuje chyba całkiem nieźle. Podziękowania dla Pani Doroty Jaworskiej, która zajęła się moim emailem.

 2. Nie wiem, jaki fragment doniesień i omówień polskich mediów jest omawiany, ponieważ nie mam z nimi kontaktu. Mimo że żyję w Polsce. Gdyby pojawiło się w nich cokolwiek istotnego, proszę o informację.

  Co do zasady - odnoszę wrażenie, że niezależna polska publicystyka powinna od ciężkiej roboty posowieckich i poniemieckich mediów całkowicie się zdystansować. Jedynym sensownym polskim medium wydaje się na razie radio Wnet, albo jakakolwiek rozgłośnia z dobrą muzyką.

   

 3. Byle tak dalej. Symbolika tego zdjęcia nie pozostawia złudzeń... nasi górą!

 4. avatar

  Tak to wygląda z obserwacji powierzchownych działania PiSu. Co jest głębiej schowane nie wiemy. Nie można otworzyć wszystkich frontów na raz, nie ma na to sił i środków. Liczę na to, że po kolei będą porządkowali kolejne odcinki. Może być też inaczej, że utrzymują się na powierzchni oddając pewne rzeczy. Licho wie. Na wiele rzeczy  w PiSie nóż mi się w kieszeni otwiera.  Wołyń, Upaina i szereg innych. Czekam cierpliwie do czasu.

 5. " .... utrzymują się na powierzchni oddając pewne rzeczy"

  Na to wygląda i w to próbujemy wierzyć. Ale jeżeli tak jest, to tym bardziej niezbędna jest - również dla PiS-u - alternatywa dla tej partii umieszczona bardziej na prawo. Alternatywa o wiele bardziej zdecydowana, energiczna i klarowna. Bez niej PiS zostanie szybko skonsumowany, również od wewnątrz.

   

 6. To raczej media odwrocenia u wagi od tego co powiedzieł Tusk do Trampa , że o jeden go prezydenta jest tu za dużo. Niestety Nike tego nie przetłumaczył a wyraz towarzy Trampa wystarczył. 

 7. avatar

  To nie jest żadna paranoja, tylko celowe, starannie zaplanowane i masowo wykonywane zadanie. Na tym tle rzeczowe głosy w ogóle nie przebijają się do masowego odbiorcy, ktory nie ma takiej orientacji jak czytacze kontrowersji. Bazując na wszczepionej nienawiści do PiSu działa doskonale i odpowiednio ustawia nastroje. Jeśli się nie mylę, to to nie umrze naturalną śmiercią, wręcz przeciwnie, będzie się nasilać.

 8. "Bazując na wszczepionej nienawiści do PiSu działa doskonale i odpowiednio ustawia nastroje."

  Jedyny sposób na taką manipulację, to nasza niechęć do PiS-u za miękkość, lizusostwo - do platfusów i do międzynarodowej mafii żydowskiej - brak zdecydowania i konsekwencji, a mówiąc językiem podwórkowym "za frajerstwo i tchórzostwo".

  Nie znosimy wręcz PiS-u za cechy jakby nie było "pedalskie" i bardzo ale to bardzo nie polskie, z drugiej strony nie mamy innego wyjścia. Dlatego w zderzeniu z postkomunistyczną/posowiecką magmą z PO i Nowoczesnej zawsze poprzemy PiS.

   

 9. Stwórz partię na miarę twoich oczekiwań i ambicji. Wydaj totalną wojnę "międzynarodowemu żydowstwu" - tylko błagam, zejdź z Księżyca na ziemię.

   

 10. "Wydaj totalną wojnę "międzynarodowemu żydowstwu""

  Po co?

  Wystarczy przykład Węgier - wprowadzali w życie konkretne rozwiązania prawne nie wydając żadnej wojny nikomu. Wystarczy ich rozwiązania skopiować. Zanim powstanie polityczna alternatywa dla PiS-u niezbędne jest nagłośnienie (i porównanie z polskim) modelu węgierskiego.

 11. Jako "paranoik" myślę,że A.Duda miał za zadanie coś na szybko przekazać swoim patronom z miast i WSI - ktoś wie, co te kciuki oznaczają w kodzie sygnałowym FSB?

  Z rzeczy istotnych, to bardzo chciałbym się dowiedzieć, dlaczego pani Pawłowicz, profesor musi publicznie pisać do kucharki o tak oczywistych rzeczach http://wpolityce.pl/polityka/341600-humanitarne-korytarze-forma-hybrydowego-zamachu-na-polske

  Z rzeczy śmiesznych, ale chyba nie za bardzo, ponoć jeden z floty samolotów dla VIP ma mieć za patrona Romana Dmowskiego - już widzę, jak tym samolotem delegacja rządowa udaje się do bezcennego Izraela - http://wpolityce.pl/polityka/341605-pierwszy-z-samolotow-dla-vip-ow-bedzie-sie-nazywal-jozef-poniatowski-kownacki-postanowilismy-zbudowac-pewna-klamre-historyczna

 12. PiS wchodzi w d.... zorganizowanej grupie przestępczej składającej się z osób pochodzenia żydowskiego.

  Także polskim plafusom, czyli polskim debilom. W sumie wypada to słabo. 

  To jest największy grzech PiS-u, "pedalskie i frajeskie", żeby nie powiedzieć "kurskie i macierewiczowe" nastawienie do życia. Tylko że na razie nie mamy innego wyjścia.

  W obliczu zagrożenia debilami z PO zagłosujemy na PiS. Nawet gdyby szefem TV miał zostać dureń Macierewicz. Albo Kurski.

   

 13. My wszystko fersztejen.... Pan usiądzie, pan poczeka, wszystko się załatwi. Zaraz wyczarujemy Panu partyjkę promoskiewską i razem z Putinem będziem panie, Żydów bić. Wiadomo, naszym jedynym zbawcą przed "usraelem" jest "gaspadin Pucin". Ależ wam zależy, żeby PiS obsrać (pardon le mot) pod pozorem patriotycznym.

  Kolejny klon "Mariana Konarskiego". 

 14. Pan sobie obejrzy wypowiedź Jerzego Roberta Nowaka, tam są przywoływane argumenty.

  Straszenie partyjką promoskiewską, to stały repertuar propagandystów (moskiewskich). Po 1989-tym każda partyjka może być promoskiewska, także taka utworzona przez Antoniego Macierewicza i Jacka Kurskiego. Macierewicz zajmuje się niemal wyłącznie propagandą, a czy zrobi cokolwiek pożytecznego w zakresie polskich możliwości obronnych, to się dopiero okaże. Na razie poza występami w TV robi niewiele.

  PiS nie jest najbardziej antyputinowski, bo działa miękko i nieskutecznie. Zmian systemowych jest mało, to wszystko idzie stanowczo za wolno.

   

 15. Skuteczność polityki PiS-u najlepiej widać w reakcjach posranej ze strachu opozycji, w ich marszach, oraz relacjach w TVN i Polsatu. Widać w wojsku, w rosnącym zadowoleniu społecznym oraz w rosnących wskaźnikach gospodarczych. Widać też na tytułowym zdjęciu.

 16. Totalna opozycja nie jest "posrana ze strachu", ponieważ nikomu z opozycji włos z głowy jakoś nie spadł. I za PiS-u nie spadnie.

  Choćby za wesołe okupowanie Sejmu przez prawie miesiąc na oczach telewidzów.

  Strumień finansowy w dalszym ciągu kierowany jest w stronę totalnej opozycji - za pośrednictwem ministerstw kultury, edukacji, nauki, spraw zagranicznych, premiera od gospodarki .... "Nadzywczajna kasta" z wymiaru sprawiedliwości to wcale nie jedyny bastion postkomuny, a żadna z afer (miliardowych) z epki Tuska nie została wyjaśniona. O ukaraniu przestępców, zazwyczaj z PO - tych na największą skalę - mowy nie ma. 

  Z czego zadowolone jest wojsko? Przed uzbrojeniem Polaków zabawny Antek (ten z MON-u) broni się, jak diabeł przed wodą święconą. Najwyraźniej uzbrojeni i wyszkoleni Polacy wydają się Antoniemu groźni. To podobny pogląd do tych wyznawanych w Moskwie, Berlinie i w Nowym Jorku. Zdolność Polaków do samoobrony, to czarny sen ministra Antoniego. Tymczasem właśnie taka zdolność już za chwilę może się okazać niezbędna.

   

 17. Taaa, jasne... "Macierewicz może założyć partię promoskiewską"... 'Macierewicz to dureń"... Ma Pan piękny, moskiewski zestaw argumentacji. Doprawdy, pogratulować!

  Na Łubiance powinni zatrudnić bardziej inteligentnych "Polaków-patriotów" (nawiązuję do PRL-wskich "księży-patriotów" na usługach SB), bo na razie produkują tam straszne brednie. Im więcej wojsk amerykańskich w Polsce, tym silniejszy atak na Macierewicza, że rzekomo "nic nie robi". Zabawne. Wy tam w Moskwie macie straszny ból dupy na punkcie Macierewicza.

  Czytam Nowaka, Grzegorza Brauna, Michalkiewicza, Gadowskiego, nawet czytam oszołoma Ściosa, czytam cały Twitter i pół internetu - i właśnie dlatego piszę, że na PIS ruszyła moskiewska sfora.

  Stosuje Pan coś, co już opisałem na tym forum pod innym felietonem: tzw. "TRZECIĄ NARRACJĘ". Jest to zbiorcza akcja propagandowa służąca rozbijaniu elektoratu Pisu pod pretekstem rzekomej "zdrady" (niby, że Pis "zdradził"). Mój krótki esej na ten temat (napisany jako komentarz pod felietonem Matki Kurki) do poczytania tu:

  http://kontrowe...

  Nie chwaląc się, ale mój esej przewiduje co do joty techniki propagandowe wymierzone w Pis i obliczone na jego rozbicie. Nagle mamy wysyp "Polaków-patriotów" (patrz: "księża-patrioci"), którzy pod sfingowanymi zarzutami dążą do zdeprecjonowania Pisu w oczach ich własnych wyborców - bo to na nich ukierunkowana jest trzecia narracja. Sens tej akcji opisuję w moim eseju.

  Ale przedobrzyliście tawariszcze, plącze się wam narracja. Piszecie najpierw:
  "Dlatego w zderzeniu z postkomunistyczną/posowiecką magmą z PO i Nowoczesnej zawsze poprzemy PiS."

  a zaraz potem:

  "Zanim powstanie polityczna alternatywa dla PiS-u niezbędne jest nagłośnienie (i porównanie z polskim) modelu węgierskiego".

  Wy nawet nie ukrywacie, że chcecie rozbić PIS i stworzyć nową partię. 

  Nawet propagandowe tricki takie same: u Mariana Konarskiego "usrael", u MarkaT "mafia żydowska". 

  A jak tam z NATO i z Ukrainą Panie MarkuT? Też złe? I Macierewicz zły? I jeszcze: "zmian systemowych jest mało"…?  A jakich konkretnie zmian systemowych? Może chociaż kilka Pan poda? I to ciągłe żądanie wydania broni Polakom... To właśnie Moskwie zależy na tym, aby broń palną miało jak najwięcej Polaków, Moskwa wręcz żąda, aby Polacy zostali zasypani bronią. Bo jak się organizuje, inspiruje i sponsoruje zamieszki pod Sejmem, w celu obalenia władzy PiSu, to dobrze by było, by każdy z manifestantów miał przy sobie broń... Wywiąże się pod Sejmem strzelanina, poleje się krew... Przecież to wymarzony, upragniony scenariusz Majdanu w Polsce. Rosja przegrała Majdan na Ukrainie, a teraz postanowiła zastosować tę technikę w Polsce. Więcej broni! Więcej krwi! WIęcej trupów w Polsce! Tego chce Moskwa.

  A Putin jest Żydem. I co teraz? Na Łubiance długo będą nad tym myśleć - tego się nie spodziewali.

   

 18. Najkrócej jak się da:

  Macierewicz wprowadził zagadkę zbrodni 10.04.2010 w ślepy zaułek, dlatego nie mam o nim dobrego zdania. Zbyt często kłamał w tej sprawie, mataczyl, kluczył, iście moskiewską metodą, dlatego stracił wiarygodność. Nie przesądzałbym, czy Macierewicz pracuje dziś dla Moskwy, czy dla innej grupy wpływów. Być może dla nikogo, po prostu taki jest.

  "Wy tam w Moskwie macie straszny ból dupy na punkcie Macierewicza."

  Znam takich, którzy uważają Macierewicza za najlepiej ulokowanego człowieka Moskwy, a osłonę medialną Macierewicza (po prawej stronie) za zorganizowaną przez służby rosyjskie. Network obrońców Macierewicza, zwłaszcza w Internecie, jest niezwykle mocny. Pan Antoni znajduje się pod nadzwyczajną ochroną od początku swojej działalności politycznej. Plus jego słynna "ucieczka z więzienia" w roku 1982 :) Okazuje się wiecznym ministrem resortów siłowych w kraju nadzorowanym ściśle przez służby rosyjskie. Zawsze bezpieczny bez względu na swoje "ataki na WSI" oraz niezwykłą słowną agresję niby "antyrosyjską" i "antyagenturalną". Wypłatę otrzymywał pan Antoni z budżetu od lat (prawie 30-tu), zawsze na czas. Żadna ciężarówka nie próbowała go nigdy przejechać, "samobójstwa" mu jakoś nie zorganizowano. Z tej perpsektywy śp. Andrzej Lepper okazał się groźniejszy albo śp. chorąży Muś. Co do zasady - Macierewicz i jego grupa kojarzą się raczej ze służbami rosyjskimi, stąd wśród nich aż tyle powarkiwania "antymoskiewskiego". Taki kamuflaż sobie wymyślili :)

   Pozostałe moje poglądy:

  Im więcej wojsk amerykańskich w Polsce, tym nasze bezpieczeństwo większe, taki jest mój pogląd. Dla równowagi przydałoby się uzbrojenie i wyszkolenie sprawnych, zdrowych fizycznie i psychicznie Polaków na możliwie dużą skalę. To już pogląd, którego ani Antoni Macierewicz ani Moskwa nie tolerują.

  Na PiS nie ruszyła żadna moskiewska sfora, ponieważ PiS to dzisiaj partia z typowego centrum, na którą większość zagłosuje. Być może ja również.

  Zgadzam się z tymi komentatorami, którzy krytykują PiS za wiele posunięć i zaniechań. Potrzebna jest dobrze zorganizowana opozycja na prawo od PiS-u, opozycja patriotyczna i miejmy nadzieję, że taka powstanie. Opozycja, która wzmocni PiS, ewentualnie zadziała na PiS stymulująco. Nie uważam, żeby PiS zdradził, PiS jedynie potrzebuje wzmocnienia o którym ładnie mówi J.R. Nowak.

  "chcecie rozbić PIS i stworzyć nową partię."

  Wprost przeciwnie, PiS jest w dalszym ciągu potrzebny. Tylko że jeszcze bardziej potrzebna byłaby szeroka koalicja środowisk patriotycznych na prawo od PiS. Koalicja bez wiecznego Macierewicza oraz równie wiecznego Kurskiego.

  "jak tam z NATO?"

  Bardzo sympatycznie. Jeżeli nasz udział w NATO zakończy się modernizacją polskiej armii i jej uzbrojenia, to będziemy bić brawo. 

  Bardzo liczne przykłady zaniechań PiS-u wymienia J.R.Nowak w swoim wykładzie, nie chciałbym się rozpisywać. Co z tego, że Putin jest Żydem? Co z tego, że ktokolwiek jest Żydem? Wspominam jedynie o mafii żydowskiej, bo jest groźna. W krajach Europy Środkowej przedstawicielem tej mafii byli zarówno Soros jak i Michnik.

   

 19. @MarekT?,,W, jak TW Bolek tlumaczy ze jest ZA, a nawet PRZECIW?! To stara taktyka, ktora sie sama obnaza juz PO paru slowach lub zdaniach komentarza! Wyczuwam ten POstsowiecki smrod na setki kilometrow! Jako doswiadczony "profilier" z 45 letnim stazem, o podwojnej optyce jeszcze sie nigdy nie pomylilem! To @Bart ma racje, na 128%!!! Ten @MarekT ma takie POjecie o geoPOlityce, jak Schetyna I Petru razem wzieci, widac uczyli Mareczka T. POlityki!!!

 20. "Wyczuwam ten POstsowiecki smrod na setki kilometrow!"

  To nie jest dobry język dyskusji, dlatego, że to broń którą można natychmiast skierować przeciwko Panu. Słowa paralizatory, słowa służące do poniżenia lub do pogłębiania antagonizmów w jakiejś grupie to był przecież typowy esbecki repertuar. Esbecki! 

  Krytyka PiS-u po prawej (naszej) stronie będzie się zdarzała, podobnie jak krytyczny dystans w stosunku do Macierewicza. 

  Po 10.04.2010 "patrioci roku" - przygotowywani do swoich ról od połowy lat 70-tych - stracili na znaczeniu. Niemal całkowicie. Niczego z tym esbecy, czy inni fachowcy od manipulacji, już nie zrobią. 

 21. A'propos dyskusji, nikt nie broni wiecznym malkontentom, bedacym za , a nawet przeciw, oraz tym stojacym w rozkroku wstapic do PiS! Moga przedstawic swoj program, i starac sie naprawiac ta partie, jesli czlonkowie wyraza taka wole, aby dotychczasowy program partii zmienic! Oczywiscie stojacy w rozkroku z POwodu tego ze im ktos sciska nabial, tez moga wstapic, musza tylko powiedziec, kto im sciska jaja?, i dlaczego? Nie mozna zostac "naszym sukinsynem" jesli sie ma przeszlosc kryminalna, wtedy tylko POzostaje Tower Tusk Wronki! Czyzby @MarekT nie widzi jaki PiS jest milosierny, taka Hienka Krzywonos, oPOzycjonistka na "krzywy ryj", jako lamistrajk ma wieksza rente, jak tlusty Borsuk! Borusewicz ma mniej o cale 200zl., tylko nadal do. swoich 5000 zl., rente nadal PObiera pensje i diete z Senatu! Jakos ZUS go nie wzywa, a i z przykladu Pana J. Kaczynskiego nie skorzysta, rezygnujac tak jak on z renty! Hienka Krzywonos dostala od Tuska dodatkowo rente specjalna,(3500zl) za PLUCIE na PiS i na J. Kaczynskiego! Inwalidzi, robotnicy PO pacyfikacjach ZOMO naja dzisiaj po 800zl.! Wiec niech sie @MarekT uczy POznawac PRAWDE, a potem moze sie nauczyc robic polityke! Jak narazie @Bart moze JESZCZE przez nastepne 20 lat powiedziec do @MarkaT, :" ty chcesz mnie uczyc polityke robic?, ty???"! Tylko prosze sie nie obrazac jak "Marian Konarski", ze kogos "tykam"!

  Dziadek Borowik zwany Prawdziwkiem!

 22. Wstąpiłem oczywiście do PiS - w maju 2010 - i byłem bardzo aktywnym członkiem tej partii.

  Całą tą ścieżkę, wzmacniania PiS od środka, mam już za sobą. Chętnie podzielę się doświadczeniami. Program tej partii to jedno, realizacja drugie. W tym wypadku możemy dyskutować o jednym i drugim.

  Ani Heńka nie jest bohaterem mojej bajki, ani Borsuk. Tą pierwszą poznałem ze słyszenia - w Gdańsku -  we wczesnych latach 80-tych (w tonacji niezwykle ironicznej), tego drugiego poznałem face to face w roku 1987. Ale wcześniej doświadczyłem jego osobliwej "działalności" w podziemiu 3-miasta. Zgadzam się z J.R.Nowakiem, że to gnida wprost wyjątkowa. Facecik z KOR-u (Borsuk) był całkowicie pozbawiony zasad. Taka typowa korowska k...a i menda. Przypomnę, że ów KOR stworzył niejaki Antoni Macierewicz, o którym dyskutujemy.

  Co do J. Kaczyńskiego - nie jestem w stanie powiedzieć na Jego temat choćby jednego krytycznego zdania. Informacji pozytywnych - o braciach Kaczyńskich - posiadam zaś mnóstwo.

  Co do robienia polityki - zajmuję się tym praktycznie od sierpnia 1980. Od 13 grudnia 1981 niezwykle intensywnie, jako mieszkaniec Gdańska i Sopotu. Chętnie spotkam się ze wszystkimi uczestnikami blogu Kontrowersje.net, byśmy mogli porównać własne doświadczenia POlityczne. Spotkanie bezpośrednie pozwoli nam - Panom i mnie -  szybciej zrozumieć, o co w tym wszystkim chodzi. Proszę się nie obawiać, nie pogryzę  :)

   

 23. Wszystko jasne:

  - Macierewicz to zapewne ruski agent,

  - Wzocnienie PIS nastąpi poprzez jego osłabienie (utworzenie nowej partii, która zgodnie z mechanizmami systemu d'Hondta spowoduje, że PIS i ta nowa partia przegrają wybory).

   

  Kończ Waść, wstydu oszczędź.

   

   

 24. Macierewicz to tylko przeciętny polityk z potężnym parciem na szkło i silną grupą internetowych cheerleaderek.

  "Macierewiczowe cheerleaderki" okazują się bardziej żenujące od samego Macierewicza. W Gdańsku to tacy emeryci, którzy kiedyś wierzyli w Wałęsę, potem w Borsuka, dzisiaj w Macierewicza. Emeryci, którzy uwierzą w każdą legendę podsuniętą im przez esbeków.

  PiS ma szkalny sufit z pozyskiwaniem poparcia, który mogłaby wykorzystać mocna koalicja prawicowa. PIS swoje 30% otrzyma, gdy przechowa swój żelazny elektorat, byłoby jednak świetnie, gdyby dodatkowe 30% otrzymała koalicja patriotyczna, na którą zaglosują ci, którzy obawiają się POwrotu PO do władzy. 

  Proszę się przy tym całym Macierewiczu nie upierać, propaguje Pan poglądy z ubiegłego stulecia. Polską politykę należy odbiurokratyzować.

   

 25. ankieta

 26. Ja nawet nie wiedziałem w ogóle o tych kciukach. Nie mam czasu ani ochoty, aby śledzić każda bzdurę jaką tzw. salon wymyśli. Ta paranoja to objaw zmian na świecie. Za 10 lat te dzisiejsze elity pójdą precz, bo tak się rozminą z rzeczywistością i oczekiwaniami ludzi, że już w zasadzie nikt nie będzie im wierzył i im ufał.