Prześlij dalej:

Nieważne jak się ten bajzel zakończy, ważne co ludzie zobaczyli! Muszę się przyznać do błędu i zawracania głowy Czytelnikom. Jednym wielkim błędem były próby racjonalnego wyjaśniania chaosu, czego jak wiadomo z definicji zrobić się nie da. Mam za to żelazne alibi, chaos moich interpretacji wynikał tylko i wyłącznie z chaosu decyzyjnego wewnątrz PiS. Po 15 latach obecności w Internecie i wyrobieniu sobie jako takiej marki, nie chcę nikogo przekonywać, że docierają do mnie rozmaite informacje, które się świadomie lub życzliwie podrzuca. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, wielu chce uruchomić ciche teksty sponsorowane u „blogerów”, które będą udawać obiektywizm, bo to się najlepiej sprzedaje. W takiej akcji nigdy nie wziąłem i nie wezmę udziału, ale same informacje zostają.

Skoro się poruszamy w „kręgu wiary”, to też poproszę „zaufajcie mi”. Nie ujawniam źródeł, nie ujawniam informacji, żeby nie usłyszeć: „jątrzysz”, „mataczysz”, „robisz dywersję”. Nie z braku odwagi tak postępuję, ale dlatego, że byłaby to prawda. Gdybym rzeczywiście ujawnił tę kuchnię PiS, zostałbym pośrednikiem frakcji PiS, które dokładnie po to podobne śmieci na skrzynkę mi podrzucają. Wiem więcej, może nawet dużo więcej niż tak pogardzany, szczególnie ostatnio, przeciętny wyborca PiS, ale to nie znaczy, że jestem mądrzejszy, że mam konkretne informacje, które pozwalają rozwiązać bieżące zagadki. Przeciwnie wielu ludzi dba, abym miał większy śmietnik w głowie i bardziej się gubił niż przeciętny wyborca PiS. O czym to świadczy? O tym, że między bajki można włożyć wszystkie brednie o „medialnym budowaniu chaosu” i „genialnej strategii”.

Od środka, z samego PiS jest budowany chaos, bo w PiS trwa partyjna jatka i to na takim poziomie, że każda dworska intryga jest dozwolona. Ktokolwiek w tej chwili powie „przeciętnemu wyborcy”, że Kaczyński rozpisał genialny scenariusz, nie tylko łże jak „bura suka”, ale się frajer ośmiesza. Decyzje w PiS podejmowane są od Sasa do lasa, od rana do wieczora, od Premiera Kaczyńskiego, przez Morawieckiego do Premier Szydło. Akcja się zmienia wraz z kolejnymi ruchami frakcyjnymi, na samym szczycie PiS i jest to walka o KASĘ i WŁADZĘ. Obojętnie kto ostatecznie zostanie premierem w PiS ta jatka nie ustanie, a w przypadku Morawieckiego tylko się zaostrzy również w elektoracie. Bez żadnej tajnej wiedzy można taką obserwację poczynić, wystarczy prześledzić oficjalne komunikaty PiS i zachowania środowisk związanych z PiS. Oto zestawienie wypowiedzi Ryszarda Terleckiego, człowieka z samej wierchuszki PiS:

a. 2 listopada 2017, Terlecki komunikuje, że Beata Szydło zostaje: http://wiadomos...

b. Dziś rano, Terlecki oświadcza, że poznamy nazwisko NOWEGO premiera https://www.tvn...

c. Dziś w południe, po spotkaniu u Dudy, Terlecki mówi, że w przyszłym tygodniu PiS poda skład rządu https://wpolity...

Wojna buldogów pod dywanem, wewnętrzna jatka w PiS, nie żaden genialny scenariusz Kaczyńskiego, to cała tajemnica. Podobne komunikaty mieliśmy ze strony, no nie oszukujmy się, najlepiej poinformowanego i stojącego blisko wierchuszki PiS, redaktora Sakiewicza, który w sierpniu nawoływał do kompromisu z Andrzejem Dudą, by w grudniu oświadczyć, że na wypadek dymisji Macierewicza nie zagłosuje na Andrzeja Dudę, nawet jeśli ten będzie walczył z Tuskiem. Dziś się dowiedziałem od redaktora Sakiewicza, że jeśli nie zaakceptuję zmian zaproponowanych przez Kaczyńskiego (w domyśle Morawiecki), to zakwestionuję Kaczyńskiego jako lidera PiS. Rozumiem, że redaktor Sakiewicz kwestionując dwa wybory Kaczyńskiego: nominację Dudy na drugą kadencję i zgodę na dymisję Macierewicza, pozycję lidera PiS umocnił.

Proszę Szanownych Rodaków, to jest tylko fragment większej całości i walki o wpływy, gdzie każdy ubija swoje interesy, które w sierpniu i w lipcu, a nawet rano i wieczorem wyglądają inaczej, bo się po prostu jeden buldog dobrał drugiemu do gardła. Ponieważ mnie natura wyposażyła w nadmiarze w pyskatość i pod dostatkiem w rozum, jednocześnie w ogóle nie mam daru do kłaniania się komukolwiek, za darmo i tym bardziej za pieniądze, to mam ten komfort, że mogę mówić jak jest. Wbrew własnemu interesowi, oświadczam wszem wobec, że:

1. Kaczyński nie prowadzi żadnego genialnego planu, ale usiłuje zapanować nad chaosem i popełnia fatalny błąd stawiając na Morawieckiego i mrzonki o budowaniu polityczno-gospodarczej potęgi Polski w oparciu o Trójmorze sponsorowane przez JP Morgan, USA, przychylność UE, tranzyt z Chin i co tam jeszcze Mateusz na slajdach pokazał. .

2. W PiS trwa wojna frakcji, na śmierć i życie i dlatego nikt tam nie dba o takie „pierdoły”, jak szacunek dla elektoratu i choćby próbę podjęcia rzeczowej rozmowy, wszystkim zamyka się gęby „geniuszem Kaczyńskiego” i „ruskim agentem”.

3. Media „niepokorne” i biznesy zbudowane wokół PiS zmieniały swoje stanowiska w zależności od tego na czyją szalę przechylało się zwycięstwo, redaktor naczelny Gazety Polskiej, w której piszę, ale pisać nie muszę, brał i bierze udział w tej grze.

4. W każdym zestawieniu musi się pojawić Polska, bo jakże to tak bez interesu narodowego? W moim też się pojawi. Cała Polska widziała, jak PiS ubija swoje prywatne interesy, a Kaczyński stawia nie na czarnego, ale na trojańskiego konia bankierów z JP Morgan na czele i tego się „nie odzobaczy”.

Wyjście z bajzlu i dla tak inflacyjnie przywoływanego „dobra Polski”, jest jedno. Albo się PiS z rozumem przeprosi i wróci do głosu ludu, zamiast padać na kolana przed lobby, albo się media i biznesy PiS zreflektują, ograniczą apetyty i ambicje, albo to KONIEC. Czego koniec? Wszystkiego. KONIEC wciskania kitu Polakom i KONIEC „dobrej zmiany”, według reguły dajcie prawicy rządzić i otwórzcie sobie browarka. To pisałem ja: nie potrafiący zadbać o swoje interesy Piotr Wielgucki (Matka Kurka), felietonista Gazety Polskiej i wyborca PiS, który coś tam dłubał przy kilku kampaniach.

PS Pozostawienie Beaty Szydło będzie początkiem powrotu do rozumu, wybór Morawieckiego początkiem końca, ale to tylko marginalna informacja, problemem jest szerszy i opisany powyżej.

Źródło foto: 
6
23910 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

66 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Jeżeli to tak wygląda a wiele wskazuje na to że jest jak wygląda, to czarno widzę przyszłość Polski a Kukiz ma rację co do partyjniactwa. Jak temu zaradzić ? Postawić na młodzież, taką do czterdziestki, zaangażowaną w MW, ONR, Ruchu Narodowym a wybory TYLKO w okręgach jednomandatowych

  post scriptum

  A jednak. Morawiecki "premierem". Nie spodziewałem się że u pisowców jest taki kundlizm. Jak to dobrze że nie jestem członkiem tej partii gdyż nie mógłbym patrzeć prosto i uczciwie tym ludziom których namówiłem do głosowania na PiS jak mniejsze zło. Czym zawiniła Pani Beata Szydło jako Premier Rządu Rzeczpospolitej Polskiej że trzeba był ją zastąpić "premierem" judeopolonii ? Kundle.

 2. avatar

  Jasne - młodzi są mądrzy, bo nasłuchali się patriotycznego (i każdego innego) rapu, a Kukiz to przy Kaczyńskim Arystoteles i Platon w jednym. Dream on! (Chyba żeś po prostu ruski troll.)

 3. avatar

  Znasz bajkę o wężu ? Jestem takim samym ruskim trollem jak ty żydem.

 4. avatar

  Ostatni prawdopodobny Żyd wśród moich przodków był w XVIII w. Pewien znany frankista. ;-)

  Nie powiedziałem, że jesteś ruskim trollem. Po prostu dopuściłem taką możliwość. Zapewne jesteś porządnym, patriotycznym chłopakiem, zbyt jednak młodym i niedoświadczonym, żeby się nie dać złapać na syrenie śpiewy różnych szemranych "radykałów", mających genialne proste rozwiązanie każdego ludzkiego problemu od Wojny Trojańskiej co najmniej. (I tak super, że nie próbujesz tu nam stręczyć mądrości K*wina! Więc chyba już gimnazjum skończyłeś.)

  Pzdrwm

 5. avatar

  Szanowny Panie, w styczniu skończę 67 lat i bardzo dobrze znam historię Polski i zupełnie nieżle historię powszechną świata. Polityką zacząłem interesować się mając piętnaście lat, w momencie poznania rodziców pięknej dziewczyny która wraz z nimi wyjechała z Polski do Izraela poprzez Francję w 1969 roku. Poznałem wtedy kilku chłopaków z liceum Pereca w Łodzi. Mając mnie za prawie swego nie kryli się przede mną.

  Marian Konarski - Polak poprzez wszystkich Przodków - od zawsze.

 6. Jak "czym"? Pochodzenie miała niedobre, a za tym idą i poglądy, uczciwość, lojalność. Zrobiła, co miala zrobić, dała swoją twarz "dobrej zmianie", a teraz czas, żeby za robotę wzięli się prawdziwi fachowcy. Przechodzimy do następnego etapu; a to, czy Ty, ja, inni, pójdą czy nie na wybory nie ma już żadnego znaczenia.

 7. avatar

  Pierwsze emocje opadły.

  Jeżeli z rządu wylecą Gowin i Gliński, to zamiana Szydło na Morawieckiego może wyjść na dobre Polsce i polskiej gospodarki, mimo ciosu którego doznał twardy elektorat PiS. Odejście Szydło z funkcji Premiera RP odbyło się jednak godnie, w atmosferze aplauzu na stojąco dla jej dokonań w ciągu 2 lat rządzenia. Jako kobieta - matka Polka była zbyt miękka w stosunku do niektórych ministrów. Oni muszą odejść. Trzeba wyczyścić sferę kultury i szkolnictwa wyższego z komunistycznych złogów. Morawiecki ma tak silną pozycję że może sobie na to pozwolić za cichą aprobatą Kaczyńskiego.

 8. Czytam i niemal płaczę.

 9. JP Morgan widzi przed Polską świetlaną przyszłość.

  A mnie się widzi, że to fataMORGANA.

   

 10.  

  w tej sytuacji PAD rozdaje karty - przechytrzył prezesa...   :-(

   

  "mianowanie nowego premiera oznacza, że rząd będzie musiał zostać zaprzysiężony przez prezydenta - a wtedy prezydent nie zatwierdzi Antoniego Macierewicza na stanowisko ministra obrony. I to jest cała tajemnica. Nie chodzi tu ani o panią premier, ani o wicepremiera Morawieckiego, ale chodzi o wykreowanie potrzeby ponownego zaprzysiężenia gabinetu, i ostateczną ''likwidację'' Antoniego Macierewicza, żeby nie miał żadnego wpływu na wojsko, i żeby wojsko wróciło z powrotem w ''stare'' ręce"

  http://www.fronda.pl/a/dr-targalski-dla-frondy-radze-nie-dzielic-skory-na-antonim-macierewiczu,103537.html

 11. W moim imieniu napiszę, że są w PiS osoby, które starają się dbać o elektorat PiS. Jeśli będzie ich więcej, PiS czeka dobra przyszłość. 

  zatwierdzi, jeśli jeśli Kaczyński będzie chciał. Kaczynski się targuje z PAD, żeby przywrócić go do kręgu środowiska PiS. Jeśli Macierewicz pójdzie na wspólpracę nie mówie wykonywanie polecen PAD, Szczerski na prośbę PAD zostanie msz, a Szydło na prośbe PAD zamiast szeregowym posłem marszalkiem sejmu, PAD zgodzi sie na ministra Macierewicza i będzie wspólpracowal z rządem.

  A tak na marginesie PiS ma teraz dwa priorytety: przygotować Polske na wojnę, PO TO żeby jej nie było, i rozpędzić gospodarkę na zdrowych zasadach. Jeśli rząd PiS nie będzie w stanie obronic terytorium Poski, żaden inny priorytet nie ma znaczenia. A sytuacja na świecie będzie coraz bardziej wojenna.

 12. avatar

  "Żeby jej nie było", ale czego - Polski czy wojny? Zdanie jest trochę niejasne.

 13. wojna i tak będzie i to niedługo. Teraz to jest cisza przed burzą. Aż strach pomyśleć ... Jedyna nadzieja, że ONI wiedzą co robią

 14. avatar

  Zgoda. Teraz możemy zgadywać: najpierw my podbijamy Iran i Koreę, czy od razu Amerykanie stąd spier... i słodki Putek podbija nas?

  Pzdrwm

 15. Witam Panie Matko Kurko niestety nie mogę się zgodzić - jatka o co -o to by zniszczyć PIS od środka? Jeżeli tak to by znaczyło, że połowa pisowców to zakamuflowana agentura platformiarzy i innych. Dlaczego wciąż głosują za tym rządem, za pomysłami pisu?

  Stawiam na zupełnie inną tezę - PIS chce przejąć jak najwięcej elektoratu centrowego, chcą wykończyć Kukiza czy elektoratu liberalnego i Nowoczesną (na którą nabrało się wielu głosujących a potem okazało śię, że N. to lewusze siostry + Rysiu idiota) czyli chodzi o zdobycie większości konstytucyjnej
  I temu ma też chyba służyć młody Morawiecki (i stary Morawiecki pewnie też)
  Nawet jeżeli wiele pomysłów młodego Morawieckiego mi się nie podoba (pisałem ostatnio o przewalaniu kasy na "polski samochód elektryczny"
  to cel przejęcia elektoratu tego centrowego i liberalnego może być dzięki Niemu skuteczny.
  Kukiz się rozpada więc warto walczyć o te nawet 8-10%, tak samo z Nowośmiesznej można przejąć część elektoratu

  Pytanie tylko czy PIS wciąż wtedy pozostanie PISem czy powoli nie zacznie się przekształcać w jakąś Unie Wolności...

 16. I dlatego ja uważam, że Premierem rządu PiS powinien być pisowiec, ekspertów i doradców na światowym poziomie mogą miec na pęczki, i to za darmo. Elektorat można było przejąć już dawno, bez wymiany Premiera Morawieckiego. Morawiecki senior nie oglaszalby że syn zostanie premierem, gdyby nie byl tego pewien. 

 17. Nie będę rozsądzał  jaki wariant byłby najlepszy i kto miałby być dalej premierem.  Szydło jest bardzo mocną kartą na plus i dlatego są takie wachania i dlatego też tak długo to trwa i nawet jak ją zdejmą to trzeba  Ją dać na jakieś eksponowane stanowisko by dalej była twarzą PISu. 

  Natomiast nie oszukujmy się elektorat Kukizowy szczególnie Ci młodsi w okolicach 18-25 są tak zafiksowani jak "kuce" od Korwina i tych ludzi nie da się się tak po prostu przyciągnąć do PIS, lata indoktrynacji w GW, TVN (mimo że twierdzą że to szmatławce, gadzinówki) zrobiły swoje :" że pisiory, oszołomy, mohery więc tu jedynie taki ktoś jak Morawiecki może przejąć taki elektorat. 

  I o to się rozchodzi: Ostry beton PIS stawia na Szydło i by było jak jest, jednak tu już jest mur, że więcej procentów nie da się już wydrzeć - czyli powiedzmy 42-44% i się tak wacha +/- . W Opcji 2 bardziej liberalnej, centrowej liczą, że dzięki Morawieckiemu będzie można te procenty jeszcze znacznie podwyższyć....

   

  Na koniec jeszcze Macierewicz (to do wpisu któregoś komentarza powyżej) , Duda  by go chciał usunąć jednak chyba mu się nie uda, 

  Macierwiecz jest zbyt silny, ma mocną pozycje  u Kaczyńskiego, u betonu PISowskiego ale co bardzo ważne dogadał się z Amerykanami, Amerykanie  są już na stałe, układanie wielkich kontraktów - to robi ogromne wrażenie, podziw (włączcie sobie na yotube na filmiki z tymi konwojami Amerykańców przez Polskę)  Duda jest do Niego zbyt malutki i pozostają mu dziecinne gierki "chlapnięcia- wrzuty do mediów  a naprawdę jak by rozpoczął prawdziwą wojnę z Macierwieczem to by się  już musiał zacząć pakować, a pewnie liczy, ma nadzieje, że może załapie się na kolejną kadencje - więc powtórzę nie ruszy Macierewicza

   

 18. Szanowny Panie PIS nie przejmie centrowego elektoratu .Może tylko zebrać elektorat nie aktywny, nie głosujący .Znamy podziały w rodzinach taka starsza osoba chodzi do kościoła ogląda TVN ,Polsat  bo ma fajne programy rozrywkowe w między programami mam talent  i coś tam ogląda wiadomości gdzie mówią PIS jest zły.Na słowo Kaczyński reaguje grymasem twarzy na słowo Tusk zachwytem europejczyk pełną parą . PIS może stracić 5-8 % elektoratu prowicowo młodzieżowego po tym jak podobno obiecał spotkaniu z Jonnym Danielsem delegalizacje ONR ,MN .Taka plotka jest i ma swoje potwierdzenie w działaniach .Zdaniem wiceminister kultury Magdaleny Gawin, Marsz Niepodległości jest „absolutnym problemem”, a ONR powinien zostać zdelegalizowany.

  Więc gratuluje PIS głupoty   ostatnio strzela gole do własnej bramki myślac że ma taką przewagę że wygra mecz. Pani Premier była naprawdę dobra z wysokimi notowaniami trzeba być kopnientym przez konia by ją teraz wymieniać

   

   

 19. avatar

  To jest poważny problem PiS. Polski również. Zadarcie z narodowcami może się skończyć powołaniem partii - Polski Front Narodowy który otwarcie wystąpi przeciwko PiS. I może zabrać mu głosy z prawej strony, A nawet części lewej, tej patriotycznej. Tam też są patrioci. Nie mylić z lewakami.

 20. aby połapać się w tym gąszczu wydarzeń, komentarzy i opinii, trzeba zadać kluczowe pytanie. Kto zyska na płaszczyźnie politycznej a przede wszystkim na płaszczyźnie ekonomicznej. między bajki można włożyć informacje JP Morgan, że polska jest najlepszym oknem na świat, oni takich okien mają "na hurt i na detal".  Myślę, że za poparcie idei obrony przed "wschodem", wystawią rachunek, nad spłaceniem którego będzie czuwał zaufany człowiek w osobie MM. Ani Polska, ani JK nie są tak mocni, aby o losach całego regionu sami mogli decydować. Ameryka chce być obecna w naszej części kontynentu, a USA żydowską gotówką stoją. Koło zamknięte amen.

 21. "Chuj z tym elektoratem" powiedział A. Lipiński, a prezes lekko skinął głową i rozpoczął destrukcję partii i społecznego poparcia. Lipiński, Lichocka, Terlecki, Suski to przedstawieciele najgorszego sortu.

  Tymczasem Matka Kurka spokojnie może wrócić do cyklu felietonów z gatunku "genialny strateg" czyli dopisywać kolejne odcinki o najnowszych fatalnych decyzjach Jarosława.

  P.S. Wywalenie szefowej po jej wcześniejszym wybronieniu oraz obrona szefowej przez większość wyborców wbrew woli samej góry partii - obydwu tych przypadków nie było chyba w historii ludzkości.

  P.S. 2 Jak rozumiem obok Macierewicza z rządu wyleci Ziobro...

 22. avatar

  Chyba, że jak sugerował Chlor, musimy do świąt Bozego Narodzenia podpisać wszystkie umowy z GMO i nachodźcami w temacie. Co miałby zrobić Morawiecki.

  W tej sytuacji pozostaje nam wypowiedzieć wojnę Węgrom i natychmiast się poddać.

 23. avatar

  No, wreszcie jakaś konstruktywna propozycja! ;-)

  Pzdrwm

 24.                                                                                                                  17 grudnia 2017 r.

                                                               Sejm

                                                  Rzeczypospolitej Polskiej

   

                 Wniosek o nadanie mi czynnych praw wyborczych zgodnych z Konstytucją

   

       Jako osoba posiadająca czynne prawo wyborcze wnoszę o nadanie mi tych praw w pełnym zakresie.  W chwili obecnej posiadam te prawa jedynie w 0,0684%, co powoduje, że moje czynne prawo wyborcze jest fikcją. Wyliczony procent obecnie posiadanych praw wyborczych wynika z obliczeń: 1 raz na cztery lata mogę głosować (cztery lata to 3x365 + 366 = 1461 dni). 1:1461=0,000684=0,0684%. Konstytucja nie przewiduje takiego ułamkowego czynnego prawa wyborczego. Można co prawda przyjąć, że 100% czynnego prawa przysługuje mi w dniach wyborów co cztery lata, ale to oznacza, że pomiędzy wyborami jestem tego prawa całkowicie pozbawiony - rzecz nie do obrony na gruncie Konstytucji.

      Moje czynne 100-procentowe prawo wyborcze byłoby zapewnione, gdyby Wysoka Izba zmieniła Konstytucję wprowadzając zasadę, że każdego Posła można w każdej chwili odwołać poprzez przeprowadzenie referendum w jego okręgu wyborczym. Bardzo ważnym by było, aby w referendum liczone były tylko głosy oddane w referendum - jeśli 50% + 1 głos ogółu głosujących (nie uprawnionych do głosowania w okręgu) byłby za odwołaniem posła, to byłby on odwołany. Ten mój postulat o uwzględnianiu tylko głosów wyborców faktycznie głosujących wynika z faktu, że nie pójście na głosowanie nie może być w żaden sposób uznane za głos "za" ani "przeciw".

      Proszę również Wysoką Izbę o możliwie szybkie przywrócenie mi mojego niezbywalnego czynnego prawa wyborczego - najlepiej do najbliższej niedzieli, bowiem już od najbliższego poniedziałku, jako Pracodawca Posłów, chciałbym w moim okręgu rozpocząć operację wywalania na zbity pysk tych Posłów, którzy zagłosują za odwołaniem rządu Premier Beaty Szydło - nawet jeśli to ona sama złoży wniosek o dymisję.

                                                                                                           Z poważaniem

                                                                                                               wrednick

   

 25. avatar

  Przyłączam się do tego żądania.

 26. Wewnętrzne: chaos, jatka, bajzel, czy inna wojna frakcji to ostatnia nadzieja czerwonych. Ostatnim etapem tej samozagłady PiS będą "pogłoski" o wcześniejszych wyborach. Reforma nad sądami ;) praktycznie jest już faktem, do ustawa-ienia pozostały jeszcze niemieckie media.

 27. Mnie do dziś tylko zastanawia, jak to się stało, ze PiS tak gładko przejęło całkowitą władzę w Polsce, bo to tak wyglądało, jakby PO specjalnie się podłożyła, włącznie z Bronkiem. I niekoniecznie to oni sami się podłożyli, ale tak to było umiejętnie w mediach przedstawiane, że nie było możliwości, by PO wygrała, a PiS przegrało. Już samo roztrąbienie tematu uchodzców, którzy nigdy wcześniej, ani potem, nie zajmowali tak dużo czasu w głownych wydaniach informacyjnych. A podobnych rzeczy było znacznie, znacznie więcej. Przecież nie jest powiedziane, ze ten zabieg z oddaniem władzy PiSowi byl tylko po to, zeby pozbyć się tych wszystkich gęb, które trzeba żywić w ramach przysługi, za przysługę. Teraz np. taki Tusk, czy inny Dyzma, wraca do władzy i ma oczyszczone wszelkie złogi i może z nowym kontem znów rozdawać karty.

 28. Być może jeszcze dzisiaj dowiemy się o zmianach w rządzie. W pełni zgadzam się ze wszystkimi, którzy w ewentualnym odwołaniu Pani Beaty Szydło widzą katastrofę. Nie śmiem porównywać się z dużo mądrzejszymi ode mnie w analizie politycznej. Jednak coś mi podpowiada,że Morawieckiemu nie można wierzyć, obym się mylił. Zdecydowanie kibicuję Beacie Szydło, obawiam się tylko,że została zmuszona do ustąpienia. Z drugiej strony mam jeszcze nadzieję,że jednak zostanie. Odsunięcie Pani Premier będzie miało katastrofalne skutki dla wyborców i nie wierzę w żadne pier...nie, o przestawieniu kierunku działań. Lepsze jest wrogiem dobrego.

 29. to jest już drugie przestawienie wajchy

  pierwsze było ponad 2 lata temu i wyglądało tak

 30. To co, budujemy Polin panie prezesie Kaczyński ???  Koniec z głosowaniem na PiS jeśli tylko MM zostanie premierem.

 31. oj tam, oj tam MK. Kaczyński wszystkim zamieszał, ale moim skromnym zdaniem (jako zupełnego ousidera) w tym wszystkim jest Geopolityka. 

  jest PLAN, a starsi mądrzejsi Oświeceni wyznaczyli nam role i to nie byle jaką. Jest przyspieszenie, wiec TO już niedługo się zacznie. Żyjemy w bardzo ciekawych czasach ... Ciekaw jestem nowych ministrów. A przy okazji Kaczyński powywala tych co opóźniają albo wręcz szkodzą. Czyli same korzyści (jak na razie)  dla Polski.

   

   

 32. Strach pomyśleć, że od takich ludzi zależy nasze życie, zdrowie, zarobki, podatki, itd. To samo dotyczy reszty politycznego stada w Polsce. Jak nie nasłany z zewnątrz, to świr. Jak nie bałwan, to złodziej. Najgorsi to nawet łączą jakoś wszystkie te cechy, więc szybciej awansują.

 33. Czy ONI KURWA nie potrafią czegoś przeprowadzić od A do ZET ?? Przecież jeśli teraz to wszystko, te nadzieje zwykłych ludzi się zwyczajnie sypną to tu nie zostanie kamień na kamieniu. Rany Boskie! Czyli Tak naprawdę Targowica siedzi w PISIORACH ... 

 34. No to pozamiatane. Jedna ku...wa drużyna. Bydło

 35. no ja kurwa nie wierze....wbrew swoim wyborcom, wbrew zdrowemu rozsądkowi, nosz kurwa .....

 36. No, wiemy wszystko- pozamiatane. Witamy w Polin!!! Teraz kolej na Macierewicza, Ziobro i pomniejszych (np. Jaki). Przyszedł czas, że "wyjrzał jak dupa z pokrzywy pysk zły i obrzydliwy". Nie bylo żadnych przeslanek, by zmieniać rząd, szczegolnie na osobę tak kompletnie nie przystającą do idei zmiany jak Morawiecki. To nie jest wynik chaosu- to jest kolejny krok konsekwentnie prowadzonego działania.

 37. No i pozamiatane, czyli jednak PiS szykuje się do oddania władzy.

  O drugiej samodzielnej kadencji to raczej można zapomnieć, a niedawne rojenia o większości konstytucyjnej to już zupełny sen wariata.

  Albo im wszystkim rozum odebrało albo w rzeczywistości to są tylko słupy, nie żadni geniusze, a najważniejsze decyzje podejmuje się zupełnie gdzie indziej.

   

 38. W sumie nic specjalnego się nie dzieje. Trwa pojedynek tytanów, leje się krew i łamią kości. Nie jest to estetyczne. Jak na razie tytan-staruszek dostaje łomot od młodego pretendenta. Kibice się dzielą i próbują obstawić zwycięzcę, bo ze zwycięzcą warto trzymać. Prawdopodobnie polegną Szydło, Macierewicz i Ziobro, bo młody tak chce. Zostaną zastąpieni jakąś wersją "light".

  A na poważnie A. Duda stanowi największe niebezpieczeństwo dla Dobrej Zmiany i transformacji kraju. I jednocześnie największy błąd Kaczyńskiego oraz największy sukces tego, kto Kaczyńskiemu go podsunął. Ciekawy jestem któż to taki...

   

 39. avatar

  Jego przyjaciel z Izraela.

 40. Ten sam co MM?

 41. No i jeszcze jedno, w tym świetle trochę inaczej zaczynają wyglądać dotychczasowe dziwne zaniechania PiSu - od polonizacji mediów zaczynając przez pełną swobodę dla sorosowych "fundacji" aż po ciągłe obowiązywanie jakby nigdy nic ustawy 1066. Wszystkie narzędzia totalitarnych pozostawiono praktycznie nietknięte, cóż za "przypadek"...

   

 42. Bo to tylko fragment większej układanki jest...

 43. No i teraz Duda "bedzie se robił rząd"

 44. Powiem krótko i dobitnie.

  Jeżeli mnie, głosującego na PiS od 2014 roku (akurat u siebie miałem A. Dudę do europarlamantu - wcześniej byłem PO) nie przekona do tej zmiany i jej w sposób racjonalny nie uzasadni, sorry, koniec głosowania na PiS. Dlaczego uwalacie BS? Dlaczego wprowadzacie w cały układ MM? Dlaczego to tak długo trwa? Dlaczego bronicie BS w trakcie głosowania nad votum nieufności, a potem sami strzelacie jej w potylicę? Tak właśnie to odbieram. Tracicie u mnie resztko wiarygodności. Wysłałem przed chwilą sms`a do posła PiS, którego znam osobiście. Bez odpowiedzi. Prezesie i inni aspirujący do roli Prezesa. Wytłumaczcie to nam, bo na razie macie przesrane!!! Wpis pełen emocji! ALe poziom emocji jest wprost proporcjonalny, do poparcia, jakim u mnie i w mojej rodzinie BS się cieszyła. WIęc o co tu do cholery chodzi???

 45. nasuwają się pytania - co będzie lepiej i w czym będzie lepiej

   

  co takiego robiła PBS żeby MM na stanowisku wicepremiera  nie mógł realizować nowych, odważniejszych planów gospodarczych i finansowych  -  czy PBS zabierała MM krzesło lub samolot???

   

   

  co w krótkim czasie zrobi MM, żeby udowodnić, że zmiana premiera była konieczna, żeby Polacy odczuli radykalną poprawę życia  -  czy wprowadzi 1000 zł na dziecko, czy obniży wiek emerytalny do 50 roku życia???     czy od jutra pozamykają wszystkie niepolskie media,            czy HGW i inni aferzyści pójdą po niedzieli do pierdla???    czy MM zastopuje bezprawne szykanowanie Polski przez UE???

   

  wg mnie nic z powyższych MM nie jest w stanie zrealizować

  jest po prostu wtyką międzynarodowych banksterów i właśnie w ich imieniu będzie doił Polskę podobnie jak balcerowicz i lewandowski

  jest tylko kwestią czasu jak PrezesJK zostanie  tylko honorowym prezesem bez prawa decyzji o losach Polski i PiS_u

   

  ps

  już teraz wszystkie antypolskie trzepomózgi chwalą wybór MM na premiera, a więc sprawa jest jasna... a nawet bardzo jasna...   układ  PAD-opozycja działa bardzo skutecznie i to poza ulicą i zagranicą   -   właśnie ograli nie tylko JK ale całe PiS i wszystkich Polaków patriotów

 46. Kaczyskiego nie ograli- on raczej sam był graczem w tej grze, doprowadził do pewnego etapu i teraz po prostu  przekazuje władzę. Ograli nas, Polaków- patriotów i tyle.

 47. avatar

  Po raz kolejny. A Polak po szkodzie zostanie tak samo głupi jak przed szkodą. Chyba że ONR/ MW i Ruch Narodowy dostanie poparcie większości Polaków, tych którzy jeszcze nimi są.

 48. avatar

 49. avatar

  "dobra zmiana"

 50. Czyli co? jednak samobójstwo???

  No pięknie!!

  Zero nauczki z lat 2005 - 2007!!!
   

 51. Strony