Prześlij dalej:

Trudno oprzeć się wrażeniu, że od wielu miesięcy trwa wojna propagandowa, w której użyto już wszystkich środków poza rozlewem krwi. Akcja jest rozkręcana w Polsce, ale na szeroką skalę biorą w niej udział Niemcy i niespecjalnie to ukrywają. Po wyciekach instrukcji od Ringier Axel Springer dla polskojęzycznych funkcjonariuszy medialnych, nie można mówić o domysłach, trzeba mówić o faktach. Przeżyliśmy kilka wielkich ofensyw, które z Polski przeniosły się na arenę europejską. Najpierw była walka o Trybunał Konstytucyjny z wygłupami Komisji Europejskiej i Komisji Weneckiej. Potem „Ciamajdan” zakończony komedią i falstartem Tuska. Na trzecim miejscu 27:1 i masowe kupowanie sondaży, co miało udowodnić „przełom”. W końcu mamy „uchodźców” połączonych z Auschwitz i procedurą wszczętą przez UE.

Jaki rezultat? Żaden! Pomimo gigantycznych wysiłków nie udało się sprzymierzonym peerelowsko-niemieckim siłom wysadzić rządu. Co więcej doszło do wzmocnienia PiS i niemal całkowitej kompromitacji PO i Nowoczesnej. Na zmianach w Polsce korzysta Polska i w tej chwili jest to liczone w miliardach, choć cała reforma państwa polega na „wystarczy nie kraść i dbać o Polski interes”. W przyrodzie nic nie ginie i większość zjawisk to naczynia połączone, jeśli ktoś zyskuje, to ktoś inny musi tracić. Największe straty poniosły Niemcy, niemałe Francuzi i to te dwa państwa brylują w naciskaniu na Polskę. Dotąd pedagogika wstydu i karcenie przy pomocy „zachodniej prasy” działało jak szwajcarski zegarek, ale z chwilą, gdy Polacy zobaczyli pieniądze w swoich portfelach, a na świecie wybuchających fanatyków islamskich, zawstydzająca propaganda stała się narzędziem nieskutecznym.

Rodzi się naturalne pytanie. Czy w Polsce zostanie przetestowana ostatnia i największa armata propagandy, czyli krew na ulicach, czy raczej Niemcy postawią na przetasowanie polityczne? Trzeba o takie rzeczy pytać jasnowidzów, w każdym razie nic nie stoi na przeszkodzie, aby obie wersje wcielić w życie. Próby na pograniczu rozlewu krwi były czynione, chociaż na razie w formie tandetnej mistyfikacji – patrz pajac Diduszko, który się położył na asfalcie. Polska to jednak nie Francja i nie Niemcy, gdzie przemoc jest codziennością, u nas taki „eksperyment” mógłby się bardzo szybko i fatalnie dla prowokatorów skończyć. Gdyby jednak i ta granica została przekroczona, ale bez pożądanego rezultatu, to nie pozostaje nic innego, tylko budować nową formacją polityczną pod niemieckie i europejskie potrzeby kolonialne.

Obserwując ostatnie zachowania posłów PO gołym okiem można dostrzec taki obłęd i przerażenie w oczach, jakby pewne decyzje zapadły albo miały lada dzień zapaść. Niemcy to naród praktyczny i nie będzie inwestował w polityczną zbieraninę, którą zabije jedna taśma nagrana w knajpie. Tym trudniej pakować środki w tak niepewny interes, że wcześniejsze nakłady w żaden sposób się nie zwróciły. Zmasowane ataki na PiS odwróciły sondażowe tendencje, ale na korzyść PiS i ze stratą dla PO. Ile można eksperymentować, ile można inwestować? Wcale bym się nie zdziwił, gdyby Merkel wytłumaczyła Tuskowi i Schetynie na migi, że tak dłużej bawić się nie będziemy. Niemcy muszą mieć w Polsce siłę polityczną zdolną do przejęcia władzy, bo na utracie władzy przez PO już straciły miliardy euro.

Przez blisko dwa lata, a to w polityce epoka, z PO nie udało się niczego wydusić. Czas najwyższy na ostateczne rozstrzygnięcie. Na miejscu Merkel powiedziałbym krótko. Macie jeszcze pół roku, aby mnie przekonać, że jesteście zdolni wygrać z Kaczyńskim, potem budujemy nową Unię Wolności. O ile takie ultimatum padło, na co wiele wskazuje, głównie zachowanie PO, to pozostaje jeszcze ustalić, kiedy padło. Stopień opętania i paniki w szeregach najgorszego sortu podpowiada, że termin właśnie dobiega końca. Naturalnie nie umiem powiedzieć, jak to się skończy, ale do głębokiego przeformatowania na „opozycji” dojść musi. Jeśli nie coś nowego, to generalne czystki w PO, bo z taka partią Niemcy nic nie zwojują.

6
47125 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

29 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Jakiekolwiek próby stworzenia partii pro niemieckiej nie mają ŻADNEJ szansy powodzenia. Z obecnymi "twarzami" PO/PSL/SLD/.nowoczerskiej czy z zupełnie nowymi twarzami. Piszę o tym od dawna, wbrew starchliwym niektórym uczestnikom tego portalu. Rządy PiS, póki co nie są w żaden sposób zagrożone a po wizycie Trumpa i ewentualnym zniesieniu ceł w handlu z USA możemy nawet pokusić się na wyjście z UE z którą Tramp nie ma po drodze i może zdecydować się na wojnę ekonomiczną z niemieckim przemysłem motoryzacyjnym, co pozwoliłoby nam kupować tańsze amerykańskie samochody do czasu zbudowania własnego przemysłu motoryzacyjnego. Takie rozwiązanie jest moim zdaniem optymalne dla Polski. 

  Innym rozwiazaniem, wobec grożby niemiecko-francuskich zakusów na utrzymanie Polaków w zależności neokolonialnej, jest przystąpienie do BRICKS. 

  ps.

  Grzanie tematów o zagrożeniu islamem przynosi znakomite rezultaty i dlatego spada poparcie dla PO/PSL/SLD/.nowoczerskiej poniżej sondażowe 30 %. Ale w dalszym ciągu jest 11 % tych którzy nie wskazują na żadną partię z tych przedstawionych do wyboru.

 2. Panie Marianie, litosci... Czesci do amerykanskich samochodow produkowane sa od lat w Polsce. Akurat samochody amerykanskie nie sa dla nas priorytetem. Zniesienie cla bylo by mile gdyby nie uklady unijne... O BRICKS czy ZBIRZE niech Pan zapomni - przynajmniej do czasu gdy nie usunie sie z tych organizacji sowietow. Inaczej to powrot sowieckich onuc... czy tak Pan za tym teskni?

   

 3. avatar

  Wyborco Polski, ja nawet z diabłem, byle wyrwać się z niemieckich łap. Jak nie będzie innego wyjcia. A BRICKS to nie tylko Rosja ani tym bardziej ZBIR. Tam pierwsze skrzypce grają Chiny w których panuje kapitalizm państwowy pozwalający na bogacenie się Chińczyków. Unia Europejska to władza socjalistów wykorzystujących euro do kolonializacji narodów europy środkowo - wschodniej.

 4. Pani Merkel zainwestuje pewnie m.in. w "polski" kościół katolicki - po to jej była wizyta w Watykanie

  https://twitter.com/SciosBezdekretu/status/876121235704475652

  http://www.reuters.com/article/us-pope-merkel-idUSKBN1980HW?il=0

  PS: u Samuela Paereiry ciekawe skriny z Newsweeka nt "księdza" Sowy stawiające w niezbyt ciekawym świetle takie tuzy z hierarchii KK jak kard. F.Macharski  https://twitter.com/SamPereira_/status/876779647408553984

   

 5. avatar

  To nic nie da. Polacy przedkładają życie doczesne i dopóki herrachowie KK nie staną po stronie Narodu to nie bedą mieli zadnego wpływu na większość Polaków.

 6. Z historii - np. Okrągłego Stołu i Uniowstąpienia - wynika, że mieli decydujący wpływ na ogłupienie Polaków - obawiam się teraz tego samego. Może póki co dać się im samym kompromitować "oralnie", np. tymi zachętami biskupów do miłości "uchodźców" i torpedować realne działania (Caritas).  Chciałbym, żeby został przygotowany tzw. grunt społeczny do koniecznych działań - pisałem o zablokowaniu finansowania KK. Należy jeszcze dodać do tego odpowiedzialność karną za zdradę - pakt episkopatu z Cyrylem z KGB w 2012r. po Smoleńsku - IMO mi.in. to był element propagandowy tusdzowania Smoleńska.

 7. avatar

  Z historii --- to prawda ale od tego czasu mineło sporo lat, sporo starszch odeszło a młodzież potrafi posługiwać się internetem. Oczywiście jestem za odcięcięm wszelkich kościołow i związków wyznaniowych od budzetu państwa.

 8. Szpringerowo - Lisweeki zaczyną ostro naciskać i zachęcać do tworzenia "czegoś nowego"     tylko jest ale/ problemo, nie ma zupełnie z czego stworzyć tego nowego 

 9. Zwracam uwagę na ostatnie wypociny "Ikony" niejakiego szofera Władka. Jest samozwańczy przywódca tylko narazie nie ma kasy. Ale jak znalazła się na TIRy to i moze znajdzie sie na nowe otwarcie.

 10. avatar

  To będą stracone pieniądze. 

 11. założy partię Tir-ówek i roztawi po drogach

 12. Nawet wymienił z nazwiska tę młodzież, którą by widział w szeregach nowej partii. (z czterdziestoletnią posłą Muchą na czele).

  :)

  Ojcowie założyciele PO założyli kropkę Novotschesną, a teraz - kto wie, co wyciągną z kapelusza.

   

 13. No ale kto się pożywi to i może się udławić.

 14. Z tą partią niemiecką w Polsce coś jest na rzeczy. Miejmy nadzieję, że Niemcy w tej kwestii nadal będą słuchać rad Wyborczej i na lidera wybiorą kogoś z "nowych-starych" działaczy, w rodzaju Frasyniuka :)

   

   

 15. Wydatki na propagandę faktycznie im się nie zwróciły. Miliardy poszły na założenie PO, na wykupienie całej (w zasadzie) prasy, połowy internetu, na utrzymywanie stada dziennikarzy i pisarzy piszących jak trzeba. Setki organizacji, fundacji z branży kulturowej tłumaczących Polakom jakim są nędznym bydłem w porównaniu z niemieckimi nadludźmi, organizujących wystawy pokazujące jak kiedyś było pięknie za Niemca, ale potem wleźli Polacy i obsrali ziemie pragermańskie.
  Te straty są realne, ale oczywiście nie przekładają się na jakiś przyrost gotówki po stronie polskiej możliwy do obliczenia. W dodatku cała ta propaganda robiona jest nadal, bez patrzenia na straty. Gdyby jakieś niemieckie fundacje zaczęły się wycofywać z Polski, to można by było mówić o sukcesie. Czyli w sumie sukces to samo trwanie rządu PiS mimo finansowania jego upadku przez (między innymi) Niemcy.

 16. Obawiam się, że jednak to był finansowy samograj - nakłady się zwróciły z nawiązką kilku rzędów - coś jak sfinansowanie NS1 przez zawyżone ceny gazu, jakie płaciła ruskim Polska.

 17. Jeden z szefów Ringier-Axel-Springer powiedział w wywiadzie, że R-A-S w Rumunii długo ponosił straty równe obrotom (sic!), a mimo to nie wycofał się z tego kraju. Wniosek jest prosty: władztwo nad mediami w krajach Europy Środkowo-Wschodniej jest dla Niemców dużo ważniejsze niż zyski z samych gazet, bo to jest dla Niemców kwestia strategiczna, kwestia władzy na umysłami obywateli w skolonizowanych przez Niemcy krajach, i Niemcy gotowi są nawet dopłacać do interesu gazetowego, aby tylko to władztwo utrzymać.

  Jak się ma media to wiadomo: można wpływać na wybór w danych krajach takich władz, jak PO w Polsce, która dopuściła do gospodarczego i finansowego wydrenowania Polski. Drenaż krajów Europy Śr.-Wsch. zwraca Niemcom z nawiązką ewentualne straty na gazetach.
   

  Dlatego Niemcy NIGDY, przenigdy nie zrezygnują ze swojej monopolistycznej pozycji na polskim rynku medialnym, nigdy nie ustąpią, będą walczyć o tę pozycję zaciekle, bezwględnie, nie przebierając w środkach. Jeżeli rząd PiS myśli, że demonopolizacja rynku medialnego w Polsce pójdzie gładko, to srodze się myli. Niemcy w obronie swojej strategicznej pozycji w mediach rozpętają piekło. Dla nich to jest być albo nie być, w końcu kogoś muszą drenować, aby utrzymać wypasiony socjal  i bogatą służbę zdrowia dla niemieckich emerytów. Jak na razie niemiecki dobrobyt jest finansowany z ciężkiej pracy Polaków, Węgrów, Czechów, Słowaków, Rumunów, Bułgarów, Litwinów, Łotyszy, itd. Węgry za Orbana pierwsze przycięły nieco drzwi, którymi niemieckie koncerny wywoziły walizkami pieniądze z Węgier. Polska za PIS to kolejny kraj, który przymyka kurek z pieniędzmi transferowanymi do Niemiec, tylko że Polska jest 4 x większa niż Węgry - a to już, z punktu widzenia Niemiec, nie przelewki. Gdy kończy się kasa, to żarty też się kończą. Dlatego trudno nie zgodzić się z MK, że Niemcy coś muszą odpalić w Polsce, Kaczyński ukrócił im grabież. Będzie się działo.

   

   

   

   

 18. avatar

  >>>Niemcy coś muszą odpalić w Polsce, <<< To wtedy polscy patrioci odpalą ich "polskojęzycznych" wykonawców. Bez chrześcijańskiego miłosierdzia, na które tak liczą. 

 19. P.S.

  Widzę, że kiedy wklepywałem mój tekst, @fr0nd ubiegł mnie i napisał komentarz o podobnym wydźwięku. Pozostaje mi tylko się cieszyć, że wszyscy widzimy ten problem tak samo ;)

   

 20. Alez sie zwrocily. Stukrotnie... Te osiem lat PO bedzie nam sie odbijac czkawka przez dziesieciolecia...

 21. Dwa razy nie udalo sie Pani Wychowawczyni Angeli, PRZEKABACIC naszego Prezesa PiSu! Nalezy sobie zdac sprawe ze cena nie grala z pewnoscia zadnej roli! Moge sobie wyobrazic ze Pan Scheuble, bylby gotow na kompromis w sprawie odszkodowan wojennych dla Polski! Sa jak widac rzeczy w polityce wazniejsze od pieniedzy! Minister Beck tez byl honorowy, umial Niemcom odpowiedziec! Tylko niestety kaszebski kundelek Oskarek, wolal zostac POpychlem i prymusem w klasie Pani Wychowawczyni, ozlocila go POborami Prezydenta EWG! Pieniadze szczescia nie daja, tyle teraz zarabia, zeby chociaz WSIowa POzyczke (JURGIELT ) oddal, dla sPOkoju sumienia! Tusk POdobnie jak TW Bolek woli tkwic w ZAPRZANSTWIE!  

  Dziadek Borowik zwany Prawdziwkiem!

 22. Ja cierpliwie czekam co się będzie działo w POLSCE po wizycie Trumpa .Ronald Reagan wykończył CCCP ekonomicznie .Jeżeli Trump dokręci ruskim śrubę to odbije się to na niemaszkach.Mają spółki joint venture z ruskimi omijając sankcje .Protestując otwarcie tylko potwierdzą sankcyjną ściemę .
  Uważam że ,Niemcy mogą "dopłacać "w Polsce do rynku medialnego i nowej PO , tylko wtedy jak będą mieć perspektywę zwrotu nakładów .
  Za 16 dni po przemówieniu Trumpa będzie się DZIAŁO...A te 16 dni dla opozycji to będzie jeden długi ciąg prowokacji ,pomówień ,fejk newsów i Bóg wie co jeszcze.

 23. To juz sie stalo - http://wojna_us...

 24. Ida nowe czawy - jak powiedzial pewien sowiet dzwigajac na plecach tarcze z zagara na wiezy palacowej...

  O tym ze Niemcy ale tez i Soros robia analize wartosci inwestycji pisalem juz tu kilkukrotnie. I pisalem ze sa gotowi na zalozenie nowej portii - coz to dla nich - minuta osiem i wystrugaja jakiegos przywodce z banana. Gorzej niz z Petru chyba nie beda mieli.

  A co my bedziemy mieli? wojne amerykansko niemiecko-rosyjska na przyklad (http://wojna_us...). na razie gospodarcza. Czy na pewno? zalezy... Gdy widze ze jednym z pokrzywdzonych mialby byc Shell to raczej watpie bo wlasciciele ameryki mogli by sie obrazic... No ale jak zawsze nie w slowach a w czynach jest sila...

  Z reszta jak to w zwyczaju w polityce odpowiedzi pokazuja sie w innych czesciach swiata - na przyklad tu (http://iran_rak...). A to jeszcze tylko poczatek dyskusji wielkich rekoma malych.

  Cokolwiek by jednak nie mowic my sami musimy zaczac wspierac obecny rzad i dzialac zamiast czekac az 'nam dadza'. To co nam dadza bedzie nas kosztowac ponad miare. Zamiast tego trzeba zaczac - na przyklad - od weryfikacji wyborow lokalnych

   

  I jeszcze jeden smaczek dla koneserow - ciekawa analiza... http://salto-z-...

  I dodatek specjalny: http://dr-brzeski-o-przyszlej-wojnie-domowej-w-europie.pamietajmy.tk

 25. POdstawowym elementem wojny HYBRYDOWEJ jest ciagla DESTABILIZACJA sytuacji wewnetrznej w Krajach wskazanych przez agresora, umownie zwanego Oberterrorysta! Ci co maja wiedziec, wiedza gdzie jest jego matecznik, tego "golabka POkoju", "baranka niewinnego", ktory UKRYL swoja wilcza skore !!!

 26. avatar

  Skaczemy do czasów przed Krzysiem czy nie? Na takie pytanie trzeba wspólnie odpowiedzieć, tu ten kundel leży rozpaćkany.

   'Optymizm jest tchórzostwem'.

 27. Coraz wiecej ludzi raportuje większe arabskie grupy w różnych miejscach Polski. Czyżby szykowano powtórkę z prowokacji gliwickiej. Stare sprawdzone numery działają najlepiej. Być może nie chodzi o rozlew krwi, tylko sprowokowanie "rasistowskich" cyrków. Cała gebelsowska machina propagandowa czeka na to. W tyglach czeka roztopiony ołów do odlania czcionek na całą szpaltę.

  A tak nawiasem mówiąc - czy jest jakikolwiek postęp w zasuszaniu antypolskich organizacji "humanitarnych", wiadomo cokolwiek o źródłach finansowania? Kwity pod lupę!

 28. Jak z niczego zrobić większe nic? TVP - info od trzech gadzin grzeje temat wypadku pod Calais, a zanosi się na dwudniówkę. Kloskowski z Michałkiem mogą spać spokojnie.

  (Edit)   Może ktoś wie dlaczego Telewizja Narodowa bojkotuje posiedzenie KS Amber Gold?

 29. "Polska zyskuje miliardy, Niemcy miliardy tracą. Czy Los PO jest przesądzony?"

  Zakładamy, że jest. Podobnie jak los Macierewicza w roli głównego mentora i dezinformatora posmoleńskiego. Obok Tuska, Laska, Sikorskiego, Komorowskiego i Arabskiego.

  Czy Niemcy odbudują własną siłę polityczną w Polsce na miarę tej z epoki PO?

  Miejmy nadzieję, że nie. Na narodowców nie postawią, a jedyna siła, która może dociskać non stop PiS, to ugrupowania na prawo od tej partii. Sprawniejsze i bardziej jednoznaczne w swoich diagnozach od Jarosława Kaczyńskiego. Jeżeli Niemcy postanowią zdezintegrować PiS, czeka ich czarna przyszłość. Czeka, ponieważ PiS zachowuje nastawienia mega kompromisowe. Również w stosunku do Niemców.