Smoleńsk jest wielką metaforą, na gruzach kłamstwa zaczęły kwitnąć lilie

Prześlij dalej:

Wszystkie niewykonane badania odporności skrzydła w zderzeniu z krzakiem brzozowym, wszystkie nagrane od nowa czarne skrzynki i nieistniejące filmy z awantury na lotnisku, nie mają większego znaczenia. Tych wyreżyserowanych zaniedbań odrobić się nie da, można je co najwyżej zniwelować nowym, porządnym, śledztwem, ale i te działania nie przywrócą normalności. Ze Smoleńskiem na zawsze będzie się wiązała wielka tajemnica i legenda, nawet jeśli jakimś cudem uda się wyjaśnić okoliczności zbrodni, to metafory nie zastąpi nic. Cały czas zza grobu pojawiają się głosy i sygnały, a ofiary nie dają spokojnie zasnąć zbrodniarzom. Epatować nie lubię, bo patos kojarzę z brakiem argumentów, jednak w sprawie Smoleńska napisałem tak wiele ad rem, że pozostaje dopisać parę słów ad personam. Dziś jest szczególny dzień, w którym pochylamy się nad grobami bliskich, zapalamy znicze, składamy kwiaty, patrzymy na tysiące światełek i setki ludzi spacerujących po cmentarnych alejach. Udzieliło się i mnie. Zaczynam bardziej wierzyć w siłę uczuć niż rozumu. Nagrania i zdjęcia z satelity są ważne, ale siła symboliki przebije się znacznie wcześniej. W tych dniach na Synaju rozbił się radziecki samolot, co samo w sobie jest czymś niezwykłym. Pierwsze reakcje świata były całkowicie sprzeczne z uciszaniem Smoleńska. Nikt nie rechotał, że mogło dojść do zamachu, co więcej hipoteza ta, jak przy wszystkich badaniach katastrof, jest bardzo mocna. Tego samego dnia na miejscu katastrofy zjawili się radzieccy badacze, nie przeganiano fotoreporterów i zdjęcia nie mają jakości ukrytej kamery, czy telefonu komórkowego.

Jakaś grupa przyznała się do zamachu, radzieccy spece nie krzyczą o błędach pilotów i szympansach w „wieży”. Przedstawiciele Unii Europejskiej zapowiadają, że są gotowi wszcząć międzynarodowe śledztwo, Kreml dla odmiany chce skrzynki i szczątki samolotu odtransportować do Moskwy. Wszystko odwrotnie, niż widzieliśmy przez 5 lat. Nie poszły w ruch piły łańcuchowe, nie ma symulacji komputerowych z zabójczą palmą przy oazie. A mnie się przypomina czas szkolny i wykuwane na pamięć cytaty z romantyzmu: „Zbrodnia to niesłychana - Pani zabija Pana”. Z nieba i na ziemi płyną znaki, które krzyczą, że było zupełnie inaczej niż próbowano na chama kłamać. MAK i zhańbiona PKBWL prześcigając się w zalotach do Putina założyli sobie te same wianki z tych samych lilii i jeszcze nie wiedzą, że za chwilę zawali się kaplica, w której odprawiali czarne msze, drwiące z nauki, przyzwoitości i wszelkiej procedury. Jestem ateuszem i ciężko mnie przekonać do głosów z zaświatów, jednak w tej fundamentalnej sprawie nie lekceważę duchów.

Więcej mówi przerażenie w oczach płatnych kłamców niż 14 sprzecznych pomiarów wysokości drzewa. To się musi posypać i się posypie w romantycznych okolicznościach przyrody. Zdrajców zdemaskują muchy krążące nad gównem, które wyprodukowali albo jeszcze niższy będzie to upadek. Smoleńsk najczęściej porównywano do Katynia, co ma swoje uzasadnienie, jednak tamto ludobójstwo z czasów wojny wskazało zabójców w dniu zbrodni. Rodziny wiedziały, kto przetrzymywał i kto zabił polskich żołnierzy. Istnieją niezbite dowody, świadkowie i po latach międzynarodowa wersja wydarzeń. Wierzę, że dożyję czasów, w których za idiotów będzie się uważać wszystkich, którzy uznają Katyń za zbrodnię niemiecką, a Smoleńsk za błąd pilotów, mgłę i polski bałagan. Nie potrafię powiedzieć, co o tym zdecyduje, ale mam nadzieję, że będzie to coś naprawdę małego, taki niewielki drobiazg. Jeden niepozorny znak ukazujący całą marność uczestników i strażników kłamstwa. Tak będzie.

6
28466 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

29 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  czy 1szym aktem nie sa "sensacyjne" zeznania w "aferze marszalkowej"..gdzie to podobno gajowy cale swoje marszalkowo-ministrowanie PO-swiecal "szukaniu haków na pis'??przestala mnie juz po czasie zadziwiac bezdennie perwersyjna BUTA??PYCHA??)jak nazwac to wszystko co kapalo z ekranow telewizorow przez te wszystkie lata??) i z twarzy TYCH LUDZI???..od rzuconych do kamer stwierdzen typu ze "prezydent gdzies poleci"....az do tego ze "przyczyna jest arcybolesnie prosta"...

  jak ich "rozliczyc"..jak u nas nie ma KARY GŁÓWNEJ??????

 2. 1. Karę główną trzeba przywrócić.
  2. Można zadbać, by po 100 czy nawet 200 latach mówiono o zamieszanych w sprawstwo osobach jako o zdrajcach - z imienia i nazwiska jednocześnie wskazując ich rodziny!!!

 3. avatar

  1...wypadalo by "rozpisac referendum".....(ja w takiej europie jaka jest dzisiaj zyc nie chce)
  2...beda zapisani we wszystkich mozliwych podrecznikach;ksiazkach i "internetach".........podrecznikach do historii...podrecznikach dla studentow prawa...i etc..etc..etc..na ZAWSZE okryci hańbą..to najwieksza kara do konca istnienia naszej panstwowosci..do konca dziejów...problem jest zdecydowanie szerszy...CZY ONI ZDAWALI SOBIE SPRAWE DO KONCA z tego co robią;planują..????

 4. avatar

  uwierz mi - TAK, te szuje dobrze wiedziały co robią i do czego to może doprowadzić, przypuszczam, że nie spodziewali się aż tak, ale wycofać się już nie mogli

 5. i to szybko. Cieszy mnie powściągliwość J. Kaczyńskiego, brak reakcji na prowokacje i wrzutki medialne. Takie milczenie Kaczora musi być dla osób uwikłanych w Smoleńsk tym straszniejsze, bo nie wiedzą skąd przyjdzie cios, który ich zabije.
  Przy okazji: nie wiem co myśli pan Sakiewicz, ale wyraźnie nie rozumie on intencji J. Kaczyńskiego i zaczyna wyrywać się przed szereg. Wystarczy jedno chlapnięcie jęzorem za dużo vide prof. Gliński premierem i łżemedia zaczną walić Smoleńskiem, przykrywając wszystkie ciemne sprawki odchodzących właśnie na śmietnik historii smoleńskich sprawców i  krętaczy.

 6. Wiosną ma się odbyć kolejna Konferencja Smoleńska, przełożona na ten termin ze zwyczajowego października, ze względu na wybory. Myślę, że właśnie ta Konferencja (jej ustalenia) będzie dobrą okazją, żeby sprawę katastrofy w sposób naturalny podjąć. Kto wie, może własnie też dlatego Konferencję przesunięto - aż władza się ustabilizuje i umocni i będzie można to nagłośnić i pociągnąć dalej.

 7. IV Konferencja Smoleńska odbędzie się w Warszawie w dniu 14 listopada 2015 roku.

  http://konferen...

 8. W takim razie miałam złe informacje albo mi się coś pokręciło. Raczej to drugie.
  Listopad to jeszcze lepiej. Może uroczystości szóstej rocznicy będą już inaczej wyglądały.

 9. avatar

  Wybrano świetny cytat jako motto IV Konferencji.

  "Nie trzeba kłaniać się okolicznościom,
  a Prawdom kazać, by za progiem stały"

                                      Cyprian Kamil Norwid

  Mam nadzieję, iż Prawdy wkrótce przestąpią próg, uczciwi obywatele odetchną z ulgą, winni zostaną usunięci z życia publicznego i przykładnie ukarani przez wymiar sprawiedliwości, a ich własne sumienie bądź jego namiastka nie pozwoli im zaznać spokoju do końca dni ich. 

 10. Tak, to może będzie jakiś drobiazg, ale tak niepodważalny że jednym ruchem zawali cały domek z kłamstw. Jeżeli coś takiego nie nastąpi w miarę szybko, to w normalnym toku postępowania powinna być dokonana ekshumacja. Nawet po sześciu latach wyniki będą piorunujące.

  Nie mogę dalej pisać, wysiadła mi myszka.

 11. Chińczycy wymyślili torturę ,golili delikwentowi głowę  na którą spadała co jakiś czas kropla wody.Po jakimś czasie spadająca kropla w psychice delikwenta działała jak MŁOT!Tak trzeba działać w sprawie Smoleńska  powoli i dokładnie wszysko wyjaśnić w międzynarodowej komisji .Informacje z tej komisji będą działać jak ta kropla wody , na wszystkich, którzy działali na szkodę POLSKI!
  To co stało sie w Egipcie już pokazuje jak PO I PSL " zdało egzamin ".To co po 10 kwietnia w "polskich "mediach w sprawie Smoleńska zostało powiedziane w normalnym państwie NIEMOŻLIWE!Wszyscy skompromitowani w tak ważnej sprawie dla POLSKI  powinni odejsć w niebyt!

 12. ... czerpać od żółtego człowieka .  Gdzieś  czytałem, że chinska zemsta  to  żyć długo , i siedzieć nad brzegiem rzeki , i czekać na przepływające zwłoki wroga .

 13. przykrywką był Smoleńsk.
  Cicho, sprawnie i z pomocą zagranicznych służb specjalnych zamach w Warszawie ( brak zdjęć z Okęcia).
  Teatrzyk u Ruskich.
  Zauważcie kto donosi na zachód i straszy znów Kaczyńskim, dlaczego Niemcy wyrazili zaniepokojenie rezultatem wyborów, kto daje wywiady o odradzającym się kaczyzmie?
  Lech Kaczyński był niewygodny dla Niemiec, Rosji i USA ...dlatego nikt się o niego nie upomniał.

 14. na Synaju odbiera obrońcom "państwa, które zdało egzamin" ostatnie argumenty. 
  W 5 minut po katastrofie nikt nie mówi o błędzie pilotów, jako jedynej przyczynie, jest to jedna z hipotez
  Zwłoki ofiar katastrofy są sukcesywnie wysyłane do Moskwy, gdzie będą poddane sekcji
  W badaniu katastrofy udział wezmą eksperci niemieccy i francuscy (pewnie przedstawiciele producenta)
  Mimo wszystko pozostaje pierwsze wrażenie: zwłoki do sekcji w Moskwie, prawdopodobnie szczątki i czarne skrzynki samolotu również

  "Według informacji pochodzących od egipskich służ ratunkowych kadłub samolotu miał się rozpaść na kilka części."
  Samolot spadł z wysokości około 10 km.

 15. ludzie. Gdybym mieszkał w Warszawie przeszedłbym się z lampką...

 16. avatar

  'niewyjaśnionymi' - każdy musi przyznać, że w skali ogólnej smoleńsk należy do gatunku spraw bardzo śliskich i takich było kilkanaście w różnych momentach historii różnych państw - większość z nich do dziś pozostaje niewyjaśniona, albo oficjalne wyjaśnienie przeczy zdrowemu rozumowi - nie z powodu braku dowodów czy lenistwa, ale dlatego, że rozwiązanie ich i publiczne ogłoszenie rezultatów wiąże się ze zbyt dużym ryzykiem poważnych turbulencji w skali wykraczającej poza jedno państwo i zbyt odsłaniałoby całą kuchnię w jakiej funkcjonuje globalny układ i jego elementy - te rózne tajemnicze sprawy ze smoleńskiem łaczy też inna cecha - wszystkie albo większość były wyjaśniane w jakiś oficjalny sposób i nawet jeśli był on absuradalny albo głupi, jakaś dziwna mgła obojętności albo strachu zasnuwa opinię publiczną, która czuje, że po prostu lepiej nie wnikać - przypomnę, że np. taki oficjalny raport komisji z zabójstwa kennedy'ego zawierał takie hopsztosy, że raport maku jest przy nim dziełem sztuki - w tamtym nagięto nawet podstawowe prawa fizyki i wymyślono 'cudownie zawracający pocisk' tylko po to, żeby wyjaśnić skąd w głowie dżeefkeja dwie dziury z tyłu i z przodu - to samo z oficjalnym raporcie z ataku na wtc gdzie ilość kuriozalnych założeń i tez z kosmosu przekracza ilość mieszczącą się w głowie - tymczasem gdy ktokolwiek piśnie słówko, wydawałoby się, broniąc zdrowego rozsądku i podstawowej wiedzy -- że kula w znanym nam świecie nie może trafić kogoś w głowę, zawrócić i trafić go jeszcze raz, albo, że zbrojone słupy nośne wtc nie mogły stopić się od samolotowego paliwa, bo paliwo jara się z ileś tam mniejszą temp. od topnienia stali --zostają natychmiast okrzyknięci wariatami i fanami teorii spiskowych i ufo - niestey wydaje mi się, że w kwestii smoleńska mamy do czynienia z identyczną sytuację - nikt nigdy oficjalnie nie poda konkretnych przyczyn ani sprawców tego zdarzenia - sprawa z automatu została dodana do tych, które mają pozostać albo w oficjalnych, choćby nawet kuriozalnych wersjach, albo zniknąć, albo być rozrywką dla poszukiwaczy archiwum x

 17. avatar

  od zawsze najwazniejsza rzecza w dziejach swiata jest GEOPOLITYKA..a za nią-mafie-sluzby-i loże..(mnie np. baaardzo zastanawia dlaczego nikt nie zawarl w publicystyce smolenskiej 'plam sniegowych" doskonale widocznych z satelity..ale mniejsza...
  jest kilka aspektow na ktore zwracam uwage:
  -jako 1sze PRIMO...ZDELEGALIZOWAC PO I UZNAC JA ZA ORGANIZACJE MAFIJNA I ZBRODNICZĄ..komornika na konto...odebrac SIŁĄ!!!caly majatek..biura poselskie;siedziby.tzw 'samochody sluzbowe'..majatek ruchomy i nieruchomy;wszelkiego rodzaju aktywa.etc..etc...
  -cala rada ministrow z lat 2007-2015 do PIERDLA..(za wszystkie afery-smolensk jest JEDNA aczkolwiek najwazniejsza z nich..)
  -wszystkich konstytucyjnych ministrow;urzednikow;oficerow woj.pol i innych sluzb posrednio-lub bezposrednio zamieszanych w jakikolwiek sposob tez do PIERDLA..ale bez idiotyzmow z wylacznie pokazowym i dla gawiedzi stawianiem ich przed T.S..(od 1939-1944 r za zdrade bylo odczytanie wyroku z kartki i....egzekucja na ulicy lub w postronnym miejscu.TO BYLA WTEDY PRAWDZIWA POLSKA...TERAZ mamy demokracje...(to moj wtręt).teraz tego nie ma i nie bedzie)......od 1944 roku NIKOGO NIE POSTAWIONO przed takim sądem i nikt nie bedzie postawiony..(z taką jakoscia palestry??parafrazujac JK..odpowiem kazdemu..NOOO....DAJ PAN SPOKÓJ....................
  wiec..gajowego;jegobrukselska*najwiekszą*znakomitość;doktorowa*1metrodszpadla*..jego*najwspanialsza*oxfordzka*ekscelencje..i cala reszte tych niewymienialnych ĆWOKÓW i  zwyklych zdrajcow skazac w krotkim procesie (bez udzialu jakichkolwiek mediow) na DOZYWOCIE Z KLAUZULĄ BPA..pozbawienie wszelkich praw publicznych i obywatelskich..etc..etc..etc..a czlonkow najbliszyc rodzin deportowac gdziekolwiek..

 18. avatar

  popatrzmy na to realnie - zamykanie ich po cichu w jakimś dziwnym procesie, na domysły, po cichu byloby strzałem w kolano - jeśli chce się być tym, kto występuję w imię 'dobra' z moralną legitymacją trzeba trzymać standardy, czyli procesy rzetelne, z twardymi dowodami, pod każdym aspektem przejrzyste - nie widzę innej możliwości - wtedy, jeśli zachowujemy tę opcję musi w pewnym momencie wyjść wiadomo kwestia - że rudy i spółka był za krótki, żeby taką akcję przeprowadzić samodzielnie - że został przybity deal z wiadomo kim - to musiałoby wyjść na jaw w takich procesach - co wtedy? zastanówmy się na poważnie - tutaj wszyscy się rozpisują, jak to nie wyjaśniać, ogłaszać itd. - przecież na takich procesach okazuje się, że przedstawiciele władz polskiego państwa weszli w spisek z obcym mocarstwem (do którego odwieczna 'miłość' polaków jest znana) w wiadomym celu - i dobra, ich do pierdla, a z tamtymi co? wypowiedzenie wojny? odszkodowanie? nic nie robienie? czy ktoś kto się rwie do wyjaśniania tej sprawy za wszelką cenę może odpowiedzieć na to pytanie? czy zdajemy sobie sprawę jakie realnie byłyby konsekwencje takiej sytuacji?

  i druga rzecz, która moim zdanie wpływa tak samo na to, że ta sprawa nigdy nie ulegnie wyjaśnieniu - jestem 100% przekonany, że jankesi razem z izraelem (może też i niemcy) wiedzieli o tym, co się dokładnie stało, albo i nawet wcześniej mieli materiały wywiadowcze, że stać się moze - i co, teraz po 5 latach nagle powiedzą, sorry wiedzieliśmy, ale wam nie powiedzieliśmy bo coś tam? bądźmy poważni i skonfontujmy się z faktami - jeśli polskie państwo reprezentowane wtedy przez ś.p. lecha coś by dla jankesów znaczyło, albo by i nic nie znaczyło, ale chcieliby dojechać putina, to góra tydzień po katastrofie widzielibyśmy światową ofensywę polityczną pod dowództwem jankesów (albo popychających polskę z ukrycia), która by całą tę akcję rozkręciła na poważnie - tymczasem była cisza, mgła i zdawkowe wypowiedzi - jankesi nie mieli i nie mają interesu, żeby pogrążać ruskich i dlatego ta sprawa wyglada i bedzie wyglądała tak jak do dziś - my możemy sobie na własną rękę skakać pod niebo i dalej będziemy się odbijać od ściany - dlatego też niestety akurat za tę kwestię nie zobaczymy nigdy w pasiakach ani rudego ani szpadlowej ani nikogo, co najwyżej jakieś pionki za 'niewypełnienie obowiazków' albo coś w tym stylu - let's face it - nic więcej się w tym temacie nie odbędzie  

  a to wszystko dzieje się tak naprawdę z jednej przyczyny - doprowadzenie do końca sprawy, w której rosja spiskując z polskim rządem zabija polskiego prezydenta, przy zaniechaniu ameryki wiedzącej o tych planach równa sie odpaleniu atomówki za zimnej wojny - pogódźmy się z jedna rzeczą usa nigdy nie chciało i na razie nic nie wskazuje, że będzie chciało unicestwienia rosji - jankesi wiedzą doskonale, że ruscy z racji swojego położenia i wielkości są niezbędni dla istnienia globalnej równowagi - ostatnie 70 lat pokazuje, że usa nie ma zamiaru zniszczyć rosji - ma zamiar mieć bezpieczna przewagę, trzymać na dystans, szachować, osłabiać, ale nie zniszczyć - pełne wyjaśnienie smoleńska równałoby się zniszczeniu rosji, dlatego nigdy do niego nie dojdzie ;)

 19. avatar

  bo kluczem jest GEOPOLITYKA....:-)))
  I TRZEBA ZACZĄĆ OD 0......BEZWZGLĘDNEGO....
  kilka spraw..
  -..sprawa masakry robotnikow na pomorzu w 56 i 70-71 roku..a takze i w 80-81..w tamtych czasach nie bylo internetu ani komputeryzacji..wiec..sprawstwo "kierownicze" jest..bylo tez latwiuskie do okreslenia..za moich czasow w wojsku tez nie bylo jeszcze komputerow..ale tak prozaiczna sprawa jak dla kazdego zolnierza przydzielona bron szturmowa -karabinek AK-47..KAZDA BRON wyprodukowana w polskich zakladach zbrojeniowych;badz zakupiona u innych producentow w swiecie..byla REJESTROWANA I przestrzelana w kraju..a fotokopie luski i 1 egzemlarz pocisku i łuski byl przechowywany w ARCHIWUM PANSTWOWYM!!!!az do momentu KOMISYJNEGO zniszczenia owego egzemplarza..wiec..by znalezc ODPOWIEDZIALNYCH za strzelanie do gornikow i stoczniowcow bylo jak napic sie kawy o poranku..TAK BANALNIE PROSTO..ze zrozumialych wzgledow tego nie zrobiono...
  -sprawa porwania X.Jerzego..to juz gorzej..wszyscy wiemy ze porwalo SB naq zlecenie GRU i przetrzymywano  go i torturowano zupelnie gdzie indziej i dluzej niz tzw OFICJALNA WERSJA..
  - w/s TRYBUNALU STANU dla kogokolwiek powtorze tylko to co od zawsze powtarzam..ŻADNEGO TS dla "oskarzonych" nie bedzie"..nie ma takiej potrzeby...zwykly sad karny i wyroki DOZYWOTNIEGO WIEZIENIA Z klauzulą BPA w ZUPELNOSCI wystarczy...
  - to samo tyczy sie kwietniowego sobotniego poranka..SPISEK KILKU NAJWAZNIEJSZYCH urzednikow w panstwie z obcym wywiadem wojskowym W ZUPELNOSCI WYSTARCZY NA cichy proces z NAJSUROWSZYM wyrokiem obowiazujacym w polskim prawodawstwie..najlepiej to tak zostawic i wiecej nie ruszac...dzis w czasach tak NIESAMOWITEJ techniki..gdzie sa mikrofony kierunkowe dzialjace na odleglosc kilku-kilkunastu kilometrow i aparaty fotograficzne mogace robic zdjecia O NIEPRAWDOPODOBNEJ WRECZ ROZDZIELCZOSCI!!!!z podobnego dystansu..(wszystko w posiadaniu SMUTNYCH PANOW)..wielu roznych proweniencji...a tzw 'miedzynarodowe trybunaly i insttytucje prawodawczo-organizacyjne"...typu NATO??gdyby chcieli nam pomoc w/s smolenska..to by to juz dawno zrobili..nawet kanalami operacyjnymi (wywiad..etc..etc..)..nie ma sensu liczyc na cokolwiek wiecej..a te stwierdzenia ze polski rzad nie poprosil o wspolprace w/w instytucji mozna sobie miedzy bajki WŁOZYĆ...to tyle....
  sorry za chaos....
  EDIT:pytasz kolego forumowiczu.."A CO z tamtymi??co z ich odpowiedzialnoscia.."..ot oz odpowiadam tobie ze nic...ANI ZADEN z oficerow armii rosyjskiej..tzn..obsluga z wiezy ze smolenska..ani z tzw "logiki" nie zostanie przesluchany przez jakichkolwiek sledczych..z polski czy tez z innego kraju..ani zadnej EKSTRADYCJI nikogo nie bedzie...zaden kraj...ZADEN KRAJ...a juz zwlaszcza rosja na to sobie nie pozwoli....

 20. @cichy1974
  @klamm
  Wszystko wskazuje, że tak właśnie będzie - nigdy nie pojawi się ktokolwiek, polityk, dziennikarz, który będzie mógł powiedzieć "to był zamach" dlatego, że takie stwierdzenie ma koszmarne konsekwencje:

  • udział służb (polskich) albo przez zaniechanie albo współudział
  • spisek mocarstw (wykonawstwo FR, przymknięcie oczu USA i satelitów)
  • ostrzeżenie dla ideowych spadkobierców ofiar

   Oczywiście ostatnie jest najgorsze, niestety również najskuteczniejsze. Przecież po JFK nikt w dotychczasowej historii nie śmiał podnieść ręki na niezależność FED. Taka groźba odstrasza bardzo skutecznie.
  Technicznie, szukanie dowodów tego co naprawdę stało się w Smoleńsku jest bardzo trudne, jeśli jakimś cudem uda się sensownie poskładać poszlaki w całość - to komu przyjdzie (oficjalnie) wyartykułowanie konkluzji "to był zamach"? To będzie jak wskazanie palcem winnych - wy to zrobiliście, wy wiedzieliście a wy utrudnialiście śledztwo. Trudne (dla mnie) do wyobrażenia.
  Myślę, że Smoleńsk w historii osiągnie dokładnie status JFK i 9/11 czyli - kto chce to się domyśli a kto wierzy mainstreamowi umrze głupi. (jak już kiedyś pisałem 5% vs. 95%)

  Natomiast gwarantowanie sprzedawczykom procesów na zasadach przez nich ustalonych jest błędem. W końcu to oni ustalali obecnie obowiązujące prawo.
  Niech mają procesy uczciwe, oskarżeni tylko z jednego paragrafu: zdrada. To wymaga jednej noweli do KK. Kara - całkowity przepadek mienia niezależnie od obecnego właściciela, pozbawienie praw publicznych na zawsze.
  Najlepsza byłaby fizyczna eliminacja, ale to nie kara tylko środek zapobiegawczy na przyszłość. 

 21. avatar

  Byłem dziś na Wojskowych Powązkach. Naród żyje. Indywidualnie wygrał w ilości zniczy Jacek Kaczmarski, drużynowo że tak powiem - ofiary katastrofy smoleńskiej. I tylko Panteon Żołnierzy Wyklętych mógł nawiązać rywalizacje. Na grobie gomulki czy bieruta obowiązkowe służbowe trzy znicze. 

 22. dziękuję. Modlę się o ten dzień.

 23. ... żeby ta Lawina ruszyła.

  A będzie to olbrzymia fala, która zmyje te plugastwo i odnowi ziemię, Naszą Polską ziemię. Może i nie tylko ... bo przede wszystkim należy obronić Cywilizację Europejską

 24. oczywiście głównie dlatego, że to nasz obowiązek,  po to, aby usunąc niebezpieczeństwo powrotu tuskowo-komorowskiej hołoty raz na zawsze; co do sowietów - oczywiście wojny im nie wypowiemy, ale dynamika procesów społecznych nie jest znana - nie wiem czy nawet takie społeczeństwo jak rosyjskie chciałoby mieć za władcę prymitywnego mordercę, któremu udowodniono zbrodnię w sposób niezbity

 25. Jak już wspomniałem wczoraj przed utratą myszki komputerowej, nowe śledztwo będzie musiało się zacząć od ekshumacji, dlatego że być może nie będzie lepszego punktu zaczepienia, po drugie i tak wymogi procedury nie pozwolą na pominięcie tego etapu, a po trzecie opinia publiczna nie odpuści. Wyniki mogą być interesujące, a że to Rosjanie zamykali trumny, więc jako pierwsi będą adresatami ewentualnych pytań. Nie chodzi zaraz o wypowiedzenie wojny, skutkujące zerwaniem stosunków dyplomatycznych, ale o tzw. « pomoc prawną », ale sformułowaną publicznie i nagłośnioną.

  Sama ekshumacja będzie się musiała odbyć w obecności ekspertów zagranicznych, to oczywiste.

  No i w miarę postępu dochodzenia będą musiały być formułowane zarzuty, zatrzymania żeby nie mataczyć, przesłuchania, słowem koniec żartów z narodowej tragedii.

  Będą też skutki w stosunkach międzynarodowych, ale od tego są służby dyplomatyczne.

   

  Najgorsze co mogłoby się zdarzyć to pozamiatanie wszystkiego pod dywan.

 26. bylismy idiotami
  jestesmy
  i pewnie dalej nimi zostaniemi

  zawsze trzeba znalezc winnego, najlepiej spoza nawszego kregu

  a moze byl wypadek? nie mozliwe, przeciez tak dobrzy ludzie nie gina w wypadkach

  no i jeszcze trzeba przyrownac te smierc do Katynia (to jest dopiero zbrodnia i deprecjacja ofiary katynskiej)

  i tak bedziemy sie krecic i samonapedzac wpadajac w samouwielbienie

  powodzenia

 27. avatar

  Jeden niepozorny znak ukazujący całą marność  i strażników kłamstwa. Tak będzie.

  A niejaki Arabski suchą stopą przemaszruje PO rozstąpionym Morzu Śródziemnym z Hiszpanii do Izraela.

 28. "Zaczynam bardziej wierzyć w siłę uczuć niż rozumu".
  To prawda. Udziela się coś z atmosfery wszystkich świętych i dnia zadusznego.
  Porównania nasuwają się same...

  Podzielam przekonanie, że doczekamy się tej chwili.

  Pamiętam, jak Ojciec mówił mi o Katyniu: "W szkole tego nie usłyszysz. Ale ja dokładnie pamiętam jak było: Najpierw Niemcy wywiesili plakaty, że to NKWD. Potem Rosjanie wywiesili plakaty, że to Niemcy. Ale w Norymberdze nikogo za Katyń nie skazano! Teraz nie wolno o tym mówić. Ale zobaczysz, doczekamy jeszcze tego dnia, kiedy powiedzą prawdę".

  I doczekaliśmy!

  Tak samo będzie ze Smoleńskiem.

 29. ten artukuł zauważono i umieszczono w Bibule, link: http://www.bibula.com/?p=84057