Sprawny PR w dwa tygodnie zrobi ze Schetyny głupiego Ryśka

Prześlij dalej:

Na oczach całej Polski ostatecznie pryska mit sprawnego, stanowczego i profesjonalnego polityka Grzegorza Schetyny. Mit ten podtrzymywała nie tylko PO, ale też niestety PiS, z pokorą przyznaję, że sam również powtarzałem głupoty o mistrzu Schetynie. Życie pokazało, że mamy do czynienia ze zwykłym kadrowym lokalnego szczebla, który do chamskiego wykańczania ludzi i budowania intryg pod czystki nadawał się doskonale, ale awansując do politycznej ekstraklasy okazał się żenującym kopaczem. Nie ma polityków, którym nie zdarzają się wpadki, cyborg Donald Tusk po gruntownym praniu mózgu był wyłącznie zlepkiem zaprogramowanych wypowiedzi i działań, a mimo to potrafił zaliczyć KO po słowach „Paprykarza”, czy siedemnastoletniej Marysi.

Słabsze dni i nieprzewidziane sytuacje zdarzają się zawsze, jednak w przypadku Grzegorza Schetyny nie ma mowy o incydentach, to jest klasyczny przykład polityka, który jest chodzącą kompromitacją tyle, że jeszcze nie został należycie zdemaskowany. Trzy cechy Schetyny sytuują go dokładnie na tym samym miejscu, gdzie stoi Ryszard Petru. Wypowiedzi publiczne Schetyny to całkowite kalectwo komunikacyjne, pod każdym względem. Sposób mówienia, gestykulacja, zachowanie przed kamerą, aż krzyczy „jestem na nie”. Pod tym względem Tusk był wręcz fenomenem, Schetyna stoi tam gdzie Petru. Cecha druga to skłonność do paplania na każdy temat, bez minimalnej wiedzy o tym, jak jest rzeczywiście i co jego własna partia lub on sam, mówili wcześniej.

Oczywiście kłamstwo jest wpisane w całą PO, ale kłamać trzeba umieć. Tusk niezwykle się pilnował, aby w kłamstwach nie przekroczyć granicy śmieszności, jeśli został przyłapany na ewidentnej wpadce natychmiast przedstawiał jakąś zgrabną historyjkę. Gdy Hołdys i Meller zarzucili Tuskowi rozbudowanie biurokracji, ten z rozbrajającą „naiwnością” odpowiedział, że niestety nie udało mu się powstrzymać tego zjawiska. Schetyna przyłapany na kłamstwie brnie w kolejne kłamstwa i to tak rażące, że w pierwszej chwili nawet dziennikarze TVN i TOK FM nie wytrzymują. W końcu trzecia cecha, a raczej dyskwalifikująca dla polityka słabość charakteru. Schetyna przyciśnięty przez dziennikarzy kompletnie nie panuje nad nerwami. Wiele razy został wyprowadzony z równowagi i trudno wręcz mówić o jakiejś szczególnej presji, wystarczy proste, ale niewygodne pytanie. Obecne zamieszanie jest wyłącznie efektem tej słabości.

Wszystkie wymienione cechy i słabości Grzegorza Schetyny nie pozostawiają złudzeń. Tak jak z Jarosława Kaczyńskiego nie udało się zrobić miłego starszego Pana, który z wnuczką spaceruje po parku, tak ze Schetyny za żadne pieniądze nie da się zrobić przynajmniej Jerzego Buzka, bo o Tusku w ogóle nie ma mowy. Grzegorz Schetyna jest materiałem na wielkie polityczne pośmiewisko i wcale nie mniejsze niż Ryszard Petru, czy Bronisław Komorowski. Co więcej, po wczorajszym i dzisiejszym dniu Schetyna już przekroczył „na Rubikoniu”, jego śmieszność i nieporadność nie podlega żadnej dyskusji, skoro widzą to i na alarm biją zaprzyjaźnieni redaktorzy i eksperci. Do ostatecznego przyklejenia Schetynie łatki głupiego Ryśka brakuje wyłącznie jednej rzeczy – Madery albo stołka w japońskim parlamencie.

Uzyskanie lub wymuszenie na Schetynie Madery pozostaje kwestią czasu i konsekwentnego działania. Polityk, który ma naturalną skłonność do pakowania się w komunikacyjne kłopoty i pohukiwania na dziennikarzy, nie ma szans na ukrycie swojego charakteru. Codziennie powinien za Schetyną biegać dziennikarz TVP i zadawać proste i niewygodne pytania. Codziennie w Wiadomościach powinna być jakaś wstawka o śmieszności Schetyny, tak jak TVN codziennie mówi o szaleństwie Macierewicza i terrorze Kaczyńskiego. Zadanie jest o tyle łatwe, że Schetyny nie lubią media głównego nurtu i najmniej połowa partii, z Tuskiem na czele, utopiłaby go w łyżce wody. PR-owym celem numer jeden dla PiS powinien być Schetyna nie Tusk i nie ma się czym martwić, jeśli nawet dojdzie do zmiany lidera PO to będzie to jakiś inny Rysiek Petru, Kopacz albo Trzaskowski.

6
14074 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

22 (liczba komentarzy)

 1. Niestety taka prawda.

 2. avatar

  a ja nie mogę uwierzyć w to co widzę i słyszę..tak zwyczajnie..co się stało??

 3. avatar

  Tak zwyczajnie Schetyna poznał prawdziwe wyniki sondaży. I zamiast zaproponować zamianę 500+ na podwyższenie kwoty wolnej odpodatku dla wszystkich, tak aby środki przeznaczone na 500+ nie wpłyneły do budżetu państwa a pozostały bezposrednio w kieszeniach podatników, chce w dalszym ciągu likwidować CBA i IPN.

  To strzał prosto w skroń opozycji. Kretyni.

 4. Myli sie Pan. To przygotowanie do 'wielkich powrotow'...

 5. avatar

  Na białym koniu czy czołgach Bundeswery ?

 6. avatar

  Opublikowany dzisiaj sondaż Kantar Public dla GW z dnia 8 maja 2017 roku wskazuje następujące wywniki > PiS 28 %, PO 27 %, Kukiz'15 10 %, nowoczerska 5 %, pozostali poza sejmem razem 11 %.

  Aż 24 % respondentów podobno nie wskazało żadnej partii. A to oznacza być może koniec duopolu PiS-PO co jest bardzo groźne dla PO. Jeżeli nie ma różnicy w sondażach między PO i PiS a do sejmu mieliby wejść jeszcze tylko Kukiz'15 i nowoczerska to PiS musiałby podzielić się władzą a wtedy musiałby kopać PO nawet powyżej kolan.

 7. avatar

  Istnieje również mozliwość że sondażownia odjęła PiS,owi 24 % nazywając respondetów niezdecydowanymi.

  Newsweek przeprowadził na Twitterze sondaż. Jego pytanie brzmiało: Na kogo głosujesz? Redakcja kierowana przez Tomasza Lisa spodziewała się zapewne wyników miażdżących Prawo i Sprawiedliwość, a gloryfikujących Platformę. Tak się jednak nie stało! Prawo i Sprawiedliwość uzyskało zdecydowaną większość głosów, co musiało wywołać lekki niesmak wśród redaktorów tego pisma...

  Redakcja „Newsweeka” musiała przeżyć szok, widząc wynik, jaki uzyskało Prawo i Sprawiedliwość - 60 proc. poparcia ankietowanych. Na drugim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska, która uzyskała niemal trzy razy mniej głosów - zaledwie 23 proc. poparcia. Na trzecim Kukiz’15 – 9 proc., a na czwartym Nowoczesna – 8 proc.

 8. skoro nawet z Macarona, /10 lat starszego  od Misiewicza/ ktory nic porządnie w zyciu sam nie zrobił, można zrobić męża stanu...

  wpolityce był ciekawy tekst dzisiaj, Francja łamiąca podstawowe wartości unii europejskiej na megaskale, nie radząca sobie sama, kilkaset tysiecy lub kilka milionow francuzów wspierających radykalny islam z którego wywodzi się terroryzm.... Prezydent Macaron będzie uzdrawiał Polskę. 

 9. A co mu zostalo? Jesli by wystapil przeciwko tym co Francji i jemu zgotowali ten los to by mu przypomniano skad mu nogi wyrastaja... Wiec bedzie walczyl z Polska...

 10. Co to za jeden ten Owsiak, którego Gospodarz codziennie przeprasza? Coś mi chodzi po głowie, ale nie mogę sobie przypomnieć.

 11. Mogą też wziąć Gowina, albo Glińskiego.

 12. "Gupi Rysiek" it's it!

  (Edit)  Juncker i Soros zminili taktykę. "Gupie Ryśki" dopiero dzisiaj dostali dyrektywy.

 13. A ja myslałem, że GS zwiera i organizuje tyły i doły partyjne, zanim ruszy do przodu z całym swoim wysokim instynktem politycznym, a tu taka diagnoza?! Kiedyś scenariusz był (chyba, ja uważam go z bardzo prawdopodobny) taki, prezydent DT, premier GN, ale katastrofa smoleńska pokrzyżowała te plany. GN od pługa, DT od fejsu plus zachwycającego słowotoku plus wuja narodu. Wyszło inaczej, BK jako najbardziej 'neutralny' (taki się wydawał, bo taki był) wszedł na główną pozycję. 

 14. Jaki neutralny... Po prostu cos pod dywanem ustalone i tyle.

 15. Niezwykle trafna diagnoza Autora, po prostu w 10.

  Nie jest może aż tak bezdennie tępy jak Komorowski, który pławiąc się na dnie "własnego mułu", wciąż dokonywał coraz głębszych odwiertów.

  Grzesio to typ z metra cięty. Siermiężny siepacz, który bardziej pasowałby do roli smutnego gościa, wycinającego przeciwników lidera swojej partii.

  Politykiem i liderem jest żadnym. Robi z siebie błazna, choć nieco w inny sposób niż Petru, ale efekt jest niemal identyczny.

  Przez lata bycia w polityce nauczył się jedynie nosić garnitur i ... być może wiązać krawat. Ostatnimi czasy nawet wymienił sobie pnioki, bo poprzednie były dobre jedynie do rozszarpywania pierogów i picia wody.

  Te zabiegi kosmetyki estetycznej nic mu nie dały, bo to dalej jest jaskiniowiec polityczny, tyle tylko, że nie paraduje z maczugą. Tyle jedynie obycia posiadł. 

   

   

 16. To nie Schetyna stal sie dzisiaj Januszem Polityki  tylko teraz kamery zdecydowaly sie to pokazac. I jak sadze to nie kwestia zlego samopoczucia wszystkich kamerzystow i redaktorow ale tego ze jak to sie mawia ktos przelozyl znowu wajche przy okazji powodujac crash zakodowanych i nienowoczesnych. Samo sie to nie zrobilo. Powiem wiecej - Shetyna sam wlasnowolnie pomaga sie robic w Janusza. Przyklad - w Toku pojawienie sie Siemioniaka a pozniej jego to nie byl kiks i wrogi dziennikarz. Nie w tym medium.... Tam nic sie nie dzieje bez rozkazu.

  Co do innych zmian- Podobnie robienie obecnie z innego Janusza zwanego 'paprotka' meza stanu. Polecam sprawdzenie z czym sie to akurat zgralo czasowo... I dlaczego.

  Niestety i rzad zareagowal na przekladanie wajchy. Ustawa o KRS sie cofla.... Chociaz mogla sie przyjac bez problemu.

  A za granica Trumph przyjal p.Lawrowa - i to pomimo krymu, akcjom net-brigady, akcji przeciw amerykanskim okretom itd.

  Strasznie duzo sie dzieje... Pionki sie ruszaja... Figury tez...

  Niestety zima idzie. Ale zime mozna tez pokonac... No chyba ze dzieje sie cos jeszcze o czym nie wiemy....

 17. Który "Janusz polityki " zwany "paprotką" jest kreowany na męża stanu - chodzi o PAD, którego symbolem jest dla mnie zdjęcie wraz z żoną i kard. K.Nyczem i drugie z żoną i tym obrazkiem z ŚDM za 200tys. zł na WOŚP,  czy Pedronia? (nie oglądam Ucha Prezesa). Z rzeczy istotnych, to polecam obejrzenie dzisiejszych K&Ch na żywo (w szybkości x 1,5) https://www.youtube.com/watch?v=70SvPpRKNR4 https://www.youtube.com/watch?v=nKH3fc94YtY
   na początku jest o traktowaniu Adama Słomki przez warszawską policję. A swoją drogą miasteczko protestacyjne towarzystwa pana Adama przed SN stoi w najlepsze i bynajmniej nie jest puste.

 18. Raczej ten ktory gral w gale z paprotka poprzednika :)

 19. Słuchając dziś pana Grzegorza odniosłem wrażenie, że nie powiedział nic nowego. "Nie przyjmiemy nielegalnych migrantów" - według mnie wszystko się zgadza - w końcu w relokacji była chyba mowa o uchodźcach, a to zupełnie inna para kaloszy z formalnego punktu widzenia.
  Nowe szaty cesarza.

 20. Schetynie POpsul sie charakter za mlodu, gdyz juz wtedy musial wysiasc na WSIowym przystanku POmiedzy Opolem, a Wroclawiem! Do dzisiaj nie mie sobie przPOmniec, o czym rozmawial na SB, jak wpadl z bibula Solidarnosci Walczacej?! To tak jakby mloda dziewczyna, lub chlopak zapomnieli swoj "pierwszy raz"?! Schetyna jest calkiem POdobny w swej amnezji, jak urzednicy-laPOwnicy z Warsiafki, zaslaniaja sie niepamiecia, zamiast sie przyznac ile wzieli! Schetyna PO rozmowie na SB, dostal nie tylko paszPOrt, (ZA KOMUNY?!)!!! Okazal sie takze czlowiekiem godnym zaufania, aby juz w latach 90-tych, stac sie pelnomocnikiem Wojewody Dolnoslaskiego, do przejmowania mienia poradzieckiego, kontakty z rosyjska razwiedka, i roznymi polskimi gangsterami, min. Sp Jeremiasz "Baranina" Baranski! Oczywiscie POglebial nadal swoje WSIowe zwiazki, tak ze nabycie czesci WKS Slask, to byla dla Grzesia "bulka z maslem "! Tak sie hartowal ten przyszly "zalatwiacz", a nie jakis tam polityk! Charyzme Schetyny jako POlityka, najlepiej POrownac z charyzma ciecia Grasia, tacy najlepiej zalatwiaja sprawy, pod smietnikami, PO polnocy! Co prawda Gras jak to ciec ma byczy kark, lecz Grzes wstawil sobie mocne nowe porcelanki, zeby sie nareszcie odgryzc Tuskowi! Coraz gorsza zulia w tych alternatywach POlitycznych, PO prostu gnojki, bez CZCI i HONORU!!!

 21. A z jakiej mniejszości pochodzi Schetyna ? Żyd czy Ukrainiec ?

 22. Narodowosc, bez znaczenia, gdyz to nie PR ma zrobic ze Schetyny glupiego Ryska! Tylko prawda o  przeszlosci oPOzycji!!!  Byc moze za dwa tygodnie ujrza swiatlo dzienne, jego protokoly przesluchan na SB! Wystarczy pare zdjec Grzesia w tureckim sweterku, jak pelnomocnika, ze spotkan z ruskimi oficerami, lub materialy znalezione przez policje w Wiedniu, w mieszkaniu "Baraniny", podczas rewizji! Poslali je do  Polski, tylko gdzies sie zaPOdzialy?! Czyzby to nie w tym czasie nasz "Rysiek" Scchettino, nie byl przypadkiem Szefem MSW?! Widac sobie Akta wyPOzyczyl, jak inny dostojnik, prezydent TW Bolek! Widac ze juz nie tylko Schetyna goni w pietke, ostatnie sprzeczne oswiadczenia oPOzycji, to juz amok wywolany strachem! Tacy ludzie nie POwinni NIGDY sie znalezc w polityce!