Stonoga robi wywiad z Bolkiem, czyli o tumanieniu naiwnych raz jeszcze

Prześlij dalej:

Przed wyborami w 2015 roku pojawiło się na polskiej scenie politycznej kilka cudownych recept na wysadzenie „Sowy i Przyjaciół”. Najważniejszą ofertą polityczną był oczywiście Kukiz, który teraz się przerobił w Kukizów piętnastu. Do dziś w pewnych kręgach panuje takie przekonanie, że to właśnie Kukiz pomógł wygrać wybory Prezydentowi Andrzejowi Dudzie i później PiS. Za każdym razem, gdy to słyszę chce mi się śmiać i płakać jednocześnie. Promowany przez Wojewódzkiego szansonista miał w wyborach prezydenckich jasno zdefiniowane zadanie, wyeliminować w pierwszej turze Dudę albo przynajmniej tak zredukować jego poparcie, żeby stał się kandydatem niewartym uwagi. O wyborach parlamentarnych szkoda mówić, w kontekście tej niedorzecznej teorii.

Za to warto powiedzieć o innych czynnych szatanach. Wszyscy jesteśmy mądrzy po fakcie, ale i przed faktami, co bardziej rozgarnięci wiedzieli, że jeśli PiS wygra to na granicy samodzielnego rządzenia lub będzie musiał zawrzeć koalicję. Tutaj znów był przygotowany Kukiz, który pełniłby tę samą funkcję, co Giertych i Lepper w 2006 roku. Wszedłby do koalicji i ośmieszył PiS jako partię niezdolną do rządzenia, po roku mielibyśmy powtórkę wyborów albo taki „nieporządek”, że nikt by się w tym nie połapał. Zostawmy jednak Kukiza i zajmijmy się Stonogą, który zaczął od rzekomego demolowania lokalu „Sowa i Przyjaciele”, ale nim się obejrzeliśmy zaczął walić w Andrzeja Dudę i tuż przed wyborami założył jakąś partyjkę pod skrzydłami starego wyrobnika esbecji, maga od układania rączek, niejakiego Piotra Tymochowicza.

Obok kolejnej wersji Korwina-Mikke i pryszczatych „narodowców” była to jedna z tych partyjek uszytych na szybko, która obcinała procenty jedynej opozycji będącej w stanie pokonać POPSL. PiS miało gigantyczne szczęście, że Miller wpadł na najgłupszy pomysł w swoim życiu i założył z Palikotem koalicję. Zabrakło im skrawka procenta, aby wejść do sejmu, jeszcze mniej brakło Korwinowi i jego młodzieży, co pozwala po dłuższym czasie odetchnąć z ulgą i zrozumieć, o co tak naprawdę toczyła się gra w 2015 roku. Najkrócej pisząc o totalne rozdrobienie sceny politycznej partyjkami i urwanie każdego punkcika dającego samodzielne rządy PiS, co dla wielu, nie tylko PO, oznaczało katastrofę. Udało się, rzutem na taśmę i to zarówno w prezydenckich, jak i w parlamentarnych. Wystarczyło, aby w jednych lub drugich wyborach zbrakło paru punktów i cała dobra zmiana poszłaby na Berdyczów. PiS bez Prezydenta Dudy nie zrobiłby żadnej wielkiej reformy, to chyba jest jasne.

Ludziom wodę z mózgu najlepiej robi się udając przyjaciół, a co najmniej wrogów naszych wrogów. Tak się zachowywał na początku Stonoga i jemu podobni, ku mojej rozpaczy nie mała część wyborców łykała tę paćkę przygotowaną przez stare kadry i Tymochowicza, aż się oblizywała. Krzyczałem od pierwsze momentu, że Stonoga jako poplecznik PiS i zmiany polityki w Polsce to prowokacja szyta tak grubymi nićmi, że wstyd tłumaczyć o co w tym wszystkim chodzi. Jedni posłuchali albo sami doskonale wiedzieli czym to pachnie, inni chcieli mnie na taczkach wywozić. Minęło 1,5 roku i dziś nie ma żadnych wątpliwości. Niegdysiejszy „śmieszny” Zbyszek, który „jechał” po Tusku i kolesiach, robi wywiad z Bolkiem Wałęsą. Swoją drogą jest to doskonałe podsumowanie obu postaci.

Nie zawracałbym sobie tym wszystkim głowy, bo to odgrzewane kotlety, gdyby nie jedna rzecz wybitnie aktualna. Mamy rok 2017 i znów, dostając po tyłku, uprzedzam. Za rok wybory samorządowe, gra będzie się toczyć o te same punkciki procentowe i każdy punkcik będzie się liczył. Teraz mamy tak durną opozycję i liderów opozycji, że rzeczywiście łatwo popaść w pewność siebie, zwłaszcza, ze CBOS jest „po naszej stronie”. Problem w tym, że samorządy to nie mniejsza kasa niż władza centralna, jak dobrze policzyć to nawet większa. Jest oczywiste, że POPSL stanie na głowie i sięgnie po wszystkie chwyty, aby zachować koalicję tam, gdzie one już funkcjonują. Pewne jest też, że PSL wyniku nie powtórzy, PO zresztą też. Co pozostaje? Wyprodukować następnych Kukizów i Stonogi, które urwą tyle procent, aby PiS nawet po wygranej nic w samorządach nie znaczył. I to się niestety może udać, ale tym razem będzie zupełnie inny kierunek. Zamiast „prawicowych alternatyw” dla PiS, pojawią się Jurki Owsiaki, czyli „apolityczni nowocześni patrioci”.

Dziecko wie, że z elektoratu PiS da się odłamać tylko tę część, która jest napływowa po degrengoladzie POPSL. Jest to elektorat chwiejny, wrażliwy na każdą emocję podaną w mediach. Dodatkowo wybory samorządowe nie mają takiego hamulca, jak władza centralna, gdzie zazwyczaj wyborca sobie ponarzeka, ale przed urną w ostatniej chwili pomyśli i przerazi się zmiany, która wcale nie musi wyjść na dobre. Na takim patencie PO jechało 8 lat. Dla mnie jest jasne, że atak nastąpi właśnie na to chwiejne skrzydło elektoratu i jeśli PiS nie zacznie przypominać formacji z 2015 roku walczącej razem z Polakami o Polskę, wybory samorządowe odpłyną. Cały czas mówimy o małych punkcikach, a takimi są Strzelcy Podhalańscy salutujący gówniarzowi, wymazywanie „serduszka” z kurtki, wydawanie wyroków w telewizji, czyli zachłystywanie się władzą i uprawianie topornej propagandy, zamiast, nazwijmy to „ukierunkowanej informacji”.

5.208
16312 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

26 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Ja mam poważne wątpliwości co do rządów PiS i w jakim kierunku zmierza ta partia. Od lat wiadomo że Polska leży na olbrzymich pokładach surowców naturalnych, w tym ropy, gazu, złota, uranu, molibdenu. W kontekście limitów CO2 które mogą zablokować w Polsce produkcji energii potrzebnej do wyprodukowania ciepła, dziwnym jest brak zainteresowania Premiera Morawickiego naszymi złożami wód geotermalnych >>> https://vod.tvp... – Trzeba przetrzymać ok. 4 minut reklam. Program z 2009 roku. Co na to Premier Morawiecki ? Polska jest bogatym krajem który z niewiadomych (? ) przyczyn nie wykorzystuje swoich bogactw naturalnych. Za czasów PO było to oczywiste że w interesie międzynarodowych banksterów finansowych ale teraz jest ponoć "dobra" zmiana.

  https://vod.tvp.pl/287898/przyszlosc-polskiej-energetyki-29012009

 2. To tak jak z wypadkiem boru, temat właściwie do niczego. Ale PiS tak go rozkręcił że opozycją wskoczyła na falę, której nie ma w realnym świecie a, żeby płynąć.

 3. Podzielam pańskie wątpliwości, pytanie jaką swobodę ruchów ma PiS? Istnieją teorie, że owszem może mamy jakieś bogactwa typu ropa i gaz i dlatego najpierw trzeba nas wybić czy jakoś inaczej ubezwłasnowolnić albo zadłużyć, by właściwi ludzie mogli je zacząć eksploatować - polecam, wraz z komentarzami http://coryllus.pl/towarzysz-afrykan-kislow-rozsypuje-rdzenie/ . Przy okazji, przy ponoć nieudanych poszukiwań gazu łupkowego, państwo nie zadbano właśnie o owe rdzenie z odwiertów, które niosą informację geologiczną - mówił o tym kiedyś bodajże prof. M.Orion-Jędrysek w RM, co uwiarygadnia wpis Coryllusa. A Pan Morawiecki kształcony między innymi w Hamburgu.

  Co do tematu - pamiętam zachwyty nad żulem Stonogą takich dziennikarskich sław jak Paweł Miter czy (chyba) Wojciecha Muchy.

  Co do Kukiza, to z wypowiedzi takich sław po "naszej" stronie jak np. dyr. TVP2 Marcin Wolski, widać, że ze świadomością sytuacji jest bardzo źle.

  EDIT: właśnie jakiś mędrek (Grzegorz Długi) z Kukiz'15 obnaża się w TVP ws reformy sądów - głupim to jednak dalej nie wystarczy.

 4. Właśnie tego pajaca oglądałem a ponieważ już wcześniej o nim słyszałem, i za każdym razem mnie .... to poszedłem sobie na strony IPN aby o nim coś więcej się dowiedzieć. I stwierdzam, że przeróżnym ..... chyba SB życiorysy porobiła. Długi zdaje się do nich należy.

   

  http://katalog....

 5. @janusz49, nie tylko Katalog IPN, takze tzw.encyklopedia Solidarnosci 1/3 tam to POdczepieni , "do wykorzystania" w przyszlych alternatywach POlitycznych! Wielu z nich nie musialo NIGDY NIC POdpisywac, wystarczy ze w po 1989, zostali dopuszczeni do zlobu, kredytow bankowych, intratnych kontraktow, itp.! POzostaja wdzieczni UKLADOWI do dzisiaj , latwo ich rozPOznac, PO czynach i slowach, sa CIAGLE "za a nawet przeciw"! Taki POsel Dlugi, to maly pionek w porownaniu do innych tuzow, POlityki wykoncyPOwanej przez Mihnika z "ludzmi chonru" ch celowo, gdyz  blizej im do antomii jak do POLITYKI! Wyobraz sobie ze taki moj stary kolega Balazs, ktory wiele lat mieszal morowe POlityczne POwietrze w Warszafce, tez ma Krzyz Wolnosci i Solidarnosci! SKL, jak KLD bylo najlepszym WSIowym adresem, gdzie POdhodowano takie kukulcze piskle zza Buga, jak POWSInoga Brunek! No coz, takie ich alternatywy, jak PrOstaki POlityczne ktorych lansowano, lecz w Kraju tak surrealistycznym, jak Polska wszystko bylo mozliwe, i jak widac CIAGLE JESZCZE jest!!!

  Wasz Dziadek Borowik, zwany Prawdziwkiem! 

 6. Dlatego dziadku Borowiku w niej o mnie oraz moich kolegach, tych co zakładali "S" w Oświęcimiu oraz siedzieli w więzieniach nic nie ma. Natomiast jest dość dużo o naszej b. sekretarce, która przypisała sobie urodzenie na Syberii (urodziła się we Lwowie), miała męża lektora KM PZPR oraz syna tak bardzo prześladowanego w latach '80, że aż nieszczęśnik "musiał" skończył medycynę, a później został wice ministrem w Ministerstwie Zdrowia a drugi synalek w UOP-ie bo tylko do tego się nadawał. Z tymi Krzyżami WiS to też ciekawa sprawa. Kiedy swój odbierałem byłem świadkiem jak ludzie zaczeli buczeć kiedy taki wręczano Edwardowi Nowakowi, b. szefowi BUMARU zarazem pierwszemu KODziazowi z Krakowa.

 7. avatar

  bez plastikowych przezroczystych skrzyneczek ze skanerem i licznikiem..podłączonym do centralnego monitoringu i transmisji lajf..może być różnie..a panowie z pis chyba zapomnieli o wspaniałej;pięknej kobiecie - Dorocie Stańczyk ktora zaorała śląską wojewódzką komisję wyborczą..baaaa!!mało tego!!student (nie pomnę nazwiska-przepraszam-wiem tylko ze był z Wrocławia)ktory owe skrzyneczki ze skanerem i licznikiem wymyślił (i bodajże opatentował) musiał wyjechac z Polski..bo nie mógł znależć pracy!!gdzie on teraz jest??

   

 8. Żądam, aby Holland "uniemożliwić zabieranie głosu jako szkodnikowi niszczącemu kulturę narodową". Oczywiście to żart, to nie ja to powiedziałem o Holland tylko Holland o kimś innym.

 9. Zamiast "ukierunkowanej informacji" , Polacy potrzebuja "wiadomosci zlych, lub dobrych, ale zawsze prawdziwych"! Np. MK bylby idealnym koordynatorem  wlasciwego funkcjonowania mediow, posiada taze odpowiedniego "czuja", i mysli perspektywicznie! Tylko w ten sposob zbierze sie te pare punktow procentowych, od milczacej wiekszosci, lub czlonkow opozycji, ktorzy nie sa twardym jadrem "polsko jezycznej ludnosci rozbojniczej"! Twardego jadra ZULII POstsowieckiej, oraz POszKODowanych sie nie przekona! Tym bardziej wystruganego z miekkiego banana Stonogi, ktory sie POdczepil pod podsluchy, blefujac na zasadzie, "cos wiem, ale nie POwiem", nie majac o tym zielonego POjecia! To zwykly, nawet nie WSIowy hohsztapler, kawal prostackiego chama, starajacego sie zaistniec mendialnie i merdialnie! Taki to nawet na swiadka koronnego sie nie nadaje, no moze najwyzej na agenta celnego, jako doswiadczony cwel!!!

 10. avatar

  Takie wiadomości są dostępne tutaj

  http://www.radi...

  Za jedne 78 zł na rok jest dostęp, można czytać, słuchać, zapisać sobie. Na maila przychodzą informacje o nowych artykułach kilka razy dziennie. Prawdziwe wolne radio, unikat w naszym kraju. Warto je wspierać. Warszawa może słuchać na 106.2 od 7 do 9 rano bezpłatnie. Są tam obszerne informacje, naświetlone z różnych stron przez zainteresowane strony, nie przez etatowych komentatorów do wszystkiego, podlanych propagandą płatnika honorariów.

  Problem w tym, że mało kogo to obchodzi. Polacy, w większości potrzebują sensacji i plotek a nie informacji, bo tym są karmieni przez dekady. Jak się zetkną z informacją, to nie wiedzą o co chodzi. Muszą zobaczyć i usłyszeć w TV.

 11. avatar

  Nie na temat, jeszcze o wypadku. Polska, kraj prawie 40 mln, XXI wiek, a zachowania jak plemienne z V wieku. Premier rzadu musiala list napisac, adresat mowi, ze nie dostal,...byl badany po wypadku,...nie byl, mamusia widziala synka po wypadku,...nie widziala, byl na komendzie policji przesluchiwany,..nie byl, podpisal,...nie podpisal, kolumna miala swiatla i sygnaly wlaczone,....nie miala, itd. itd. TO JEST WSZYSTKO CHORE i POJEBANE! Wspolnota plemienna POjebancow zbiera na samochod 100 000, a obok kobieta chora na raka nie moze zebrac 5 000. Ludzie w jakim panstwie wy zyjecie?!

  https://twitter...

   

 12. avatar

  Zwyczajnie :)^:)

  Pojeb na pojebie pojebem po muniu jebie.

  A gdy sugeruję zmianę i piszę: JOW, Swobodny dostęp do broni, Zakaz cenzury  ...

 13. avatar

  Tu jest podsumowanie całego wypadku i... chyba koniec dyskusji w temacie

  https://twitter...

 14. avatar

  A wogole, to zdjecie przednie, nie do przebicia, dwoch "najwazniejszych przyglopow" na tle flagi polskiej/unijnej i obrazow papieza/marszalka. Zbawicy NARODU.!!!

 15. Nie jestem pewien czy centralę PiSu obchodzą wybory samorządowe. Przecież ostatnio bez mrugnięcia przyjęli przewał wyborczy PSL. Teren żyje z ochłapów rzucanych z budżetu państwa, i rabowania mieszkańców lokalnymi opłatami czy podatkami. Pytanie, czy lokalny lud woli bulić na samorządy i mieć za to wypasioną fontannę na rynku, dużo lampek zdobiących ulice na Święto, i bogatego burmistrza, czy też ceni niskie koszty swojego życia w gminie? Takie decyzje zależą głównie od profilu dochodowego mieszkańców konkretnej gminy, i nie przekładają się na to kto rządzi w kraju.

 16. No tak wygląda jakby sobie odpuścili, sięgając do starej, sprawdzonej strategii, zgodnej z prawem Darwina. 

 17. A nagroda Darwina czeka tuż, tuż...

 18. PiS nie rozumie czemu musi wygrać w dużych miastach. Podobnie z tym co się teraz dzieje w Europie. Jedyny plus to że w końcu ktoś próbuje uprawiać politykę zagraniczną, podejmując śmiałe i może nie długookresowe ale średniookresowe decyzje. 

 19. Przed wyborami samorządowymi trzeba zaostrzyć kary za FAŁSZOWANIE ,tak jak za wyłudzanie podatku VAT. Komisje wyborcze obsadzane urzędnikami ,ciociami szwagrami trzeba mocno PRZESTRASZYĆ.Byłem kiedyś w komisji wyborczej i jak by się wtedy "dobrała odpowiednia ekipa "to można zrobić wszystko .
  Urny przezroczyste ,kamery ,po zamknięciu lokali każdy obywatel ma mieć prawo obserwować proces LICZENIA GŁOSÓW...i to by było na tyle.

 20. Był jeszcze jeden czyynik, który umożliwił wygranie wyborów w 2015.

  Chyba najważniejszy, szpica, która poprowadziła udany atak.

   

   

 21. avatar

  Prezydent "Bolek", ale czy tylko?, ...czy jest prawda, ze jak byl prezydentem, gangsterzy z mafi pruszkowskiej grywali w palacu prezydenckim w ping-ponga?, czy jest prawda ze pan Prezydent przyjal $150 000 za ulaskawienie gangstera "slowika"?

 22. O to trzeba zapytać samego Prezydenta "Bolka" ... Bolek Ci prawdę powie ... a może nawet dwie ... A jak mu Matka Boska z klapy marynary podpowie, to i na trzecią prawdę trzeba być przygotowanym.

 23. avatar

  Z tego co mówi "Masa" wynika, że $$$ wzięli pracownicy kancelarii. Mogli mu faktycznie podsunąć dokument do podpisu. Ciekawe co jeszcze tak podpisał.

 24. Tylko za kilkunastu gangsterow, TW Bolek POkasowa, za POsrednictwem kaPciOwego Mnietka, rownowartosc Nobla! TW Bolek z TW Stolzmanem ulaskawiali na akord, jak stachanowcy, 360% normy! Duzy obrot, duzy zysk!!! @zalun reszte sobie mozesz "dospiewac"! Kapciowy Wachowski BARDZO obrotny byl, chcial obracac jachtem ZHP, do Kolumbii, i z POwrotem, widac "Slowik" chcial laPOwke odrobic, "na koksie"! Dobrane towarzycho, Prezydent, Minister STANU, WSIowe i pruszkowskie gangstery, zblatowani na smierc, zycie, i pieniadze!

 25. Jestem spokojny o wieloletnie rządy PiS-u. PiS nie pozostawił politycznego miejsca dla opozycji... nie mają czym robić.Totalni nie są w stanie wyleźć ze schizofrenicznego absurdu, a "czarne damy" same się wyskrobią, tak na złość pozostałym.

 26. "....czyli o tumanieniu naiwnych raz jeszcze"

  Podwyżka  ZUS dla Polaków

  https://bezpraw...

  a dla Ukraińców  z  naszego budżetu 500  plus

  http://www.radi...

  Dla Polaków z Kazachstanu w ojczyźnie  miejsc mało

  ale dla emigrantów z Ukrainy miejsc nie zabraknie .

  " Nasza " polityka zagraniczna ?

  http://www.radi...

  A W TELEWIZORNI TVP ?:)

  "Matka Madzi " : 

  Hoss , Ewa Tylman , walka ze smogiem i trzy razy mielone wiadomości o Szydło .

  Duraczenie  takie że Goebbels by się nie powstydził.