Prześlij dalej:

W przyrodzie panuje odwieczna zasada, jeśli Gazeta Wyborcza widzi w Tobie autorytet, to znaczy, że się zeszmaciłeś, jeśli ma Cię za oszołoma, faszystę lub spiskowca, to możesz być pewien, że idziesz właściwą drogą. Kończący się rok Pański 2016 przez Wyborczą i cały „majdan” RP III był uznany za najgorszy w 27 letniej historii Polski. Ogłoszono śmierć demokracji, wstyd na świecie i katastrofę gospodarczą. Wystarczy ta jedna nota, aby wiedzieć, że w Polsce dzieje się dokładnie odwrotnie. Pierwszy raz od 27 lat mamy do czynienia z rokiem Polski i dla Polski. Odkąd mnie nogi noszą po świecie nie widziałem tak dobrego czasu dla Ojczyzny, chociaż dla mnie to czas w pierwszej połowie beznadziejny, a w drugiej najwyżej dobry.

Według wszystkich badań Polacy mają dokładnie odwrotną ocenę tego, co się w Polsce dzieje, niż upadłe „elity”, wiadomo jednak, że do dobrego człowiek się szybko przyzwyczaja, zapominając o toporze, od którego uciekł. Czegóż więc życzyć Polakom i czego życzyć sobie? Pamięci przed wszystkim, pamiętajmy, co się w Polsce działo przez 27 lat, szczególnie w tych chwilach, gdy zamierzamy marudzić na rok 2016. Rozwagi, bo ta zawsze jest potrzebna, aby nie pomylić euforii z wiarą w siebie, racji z butą, odwagi z arogancją. Konsekwencji, bez której zapał i dążenie do celu spala się jak słoma. Trzeźwego spojrzenia, aby nie mylić obiektywnej oceny ze ślepotą i głuchotą na grzechy własne.

Wiary, tej świętej, jeśli taką czujemy potrzebę, ale i tej zwykłej, chroniącej przed marazmem. Odwagi, żeby się nie bać byle prostaka, który krzyczy o świadectwie prawdy i powagi, a w rzeczywistości gówniarzem jest handlującym fałszem. Dystansu pomieszanego z poczuciem humoru, bo nie wszystko, co groźnie i smutno wygląda takim jest, często straszy na wyrost i krzywdzi ze strachu. Zdrowia, które powinno być na pierwszym miejscu i szczęścia, nie za dużo, żeby się nie upić, ale w sam raz do wsparcia dobrej roboty. Wszystkiego najlepszego na Nowy Rok, a jeśli będzie „tylko” tak dobry, jak stary, to o resztę możemy być spokojni.

Dużo szczęścia i słodyczy Matka Kurka życzy.

6
20600 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

31 (liczba komentarzy)

 1. Zdrowia Szczęścia Pomyślności

 2. Szcześliwego Nowego 2017 Roku dla Gospodarza i nas wszystkich Jego czytelników.

 3. Nawzajem, Panie Piotrze. Zdrowia i wielu powodów do radości życzę Panu i Pana Bliskim.

 4. S nowym godom. Ja was toże pozdrawlaju.

  Kak gawarjat Russkije

   Znów mamy fajerwerki
  i tańce przy orkiestrze
  gdy cały świat (ś)wiruje
  na kolejnym Sylwestrze…

  Ciąg dalszy nastąpi. Tymczasem: http://fraszki-ulotki.info/2016/12/na-sylwestra.html

  Po drugiej stronie mocy zapanował całkowity mrok:

   

  C

  Cóż powiedzieć...

  Wszak wiadomo, że
  tam ciemno jak w grobie
  i są w żałobie
  po demokracji i  Cieciej RP...

   


   

   

  Życzyłabym sobie i wszystkim mieszkańcom globu tylko jednego:

  aby na świecie wybuchały tylko petardy i fajerwerki. Nie bomby i pociski.

   

 5. Ładnie to Pani ujęła. Przyłączam się do życzeń.

  Pozdrawiam.

 6. Tekst Szenfelda - bezcenny

 7. Zdrowia Panie Piotrze, pomyslności dla Pana bliskich i, oby nie ustawał Pan w tym, co Pan robi!

 8. Dobrego roku życzę Szanownemu Autorowi i wszystkim komentatorom 

 9. Do Siego Roku 2017

 10. Panu, Panie Piotrze, Pańskiej Rodzinie, wszystkim tu zaglądającym i dla całej Polski Wszystkiego Najlepszego w Nowym 2017 Roku.

   

   

 11. Wszystkiego najlepszego w nowym roku! Wytrwalosci i pomyslnosci. I tego aby nie braklo Łaski od Boga.

  Co do tego co dzieje sie tu i teraz - Po samozaoraniu osob pełniacych role opozycji (slynna swieczka wigilijna i pasztet wigilijny) pozostaje jedynie przypomniec to co cytowalem juz wczoraj - ich dzialania przynosza efekty:

  Trendy preferencji

  Ale aby nie skupiac sie na tym jak jest proponuje tez cos dla ducha. Nie mozemy skupiac sie na tym jak to niby jest dobrze. Jest ale nie dzieki naszej skutecznosci. Powinnismy pochylic glowy i uznac nasze winy i grzechy aby Bog nas nie opuscil w potrzebie:

  Zaproszenie na marsz pokutny

 12. @Wyborco, zwróciłeś uwagę, że taki rozkład głosów nie daje Zjednoczonej Prawicy większości wyborczej w Sejmie? (222 miejsca dla Zjednoczonej Prawicy).

 13. Jak juz pisalem - wazny jest trend a nie tylko stan biezacy. Na pewno nie nalezy zakladac ze bedzie coraz lepiej. Lepiej juz bylo. Soros i Makrela wydaja ciezkie pieniadze zeby ich ulubiency wygrali. A Polskim interesem jest aby juz nigdy to towarzystwo nie wygralo. Nigdy to znaczy co najmniej do momentu az nie okresla sie po Polskiej stronie i nie zaczna potwierdzac slow czynami. Na razie dla mnie sa samozaorani..

  Zaorani

 14. Pewną otuchą napawa to, co można przeczytać na wPolityce pod http://wpolityc... . Może Soros uzna, że trzeba się zająć czym innym, a jeśli tak, to .N może stracić wujka z Ameryki. Sama Merkel i UE też ostatnio jakby zbastowali - zobaczyli, że efektem ich akcji jest 'cała Polska z was się śmieje...', a nawet nie tylko Polska. Mam też nadzieję, że JK nie marnował czasu i przygotował drużynę do 'negocjacji'.

  Dołączam swe Gorące Życzenia Wzrostu Polski i Wszelkich Sukcesów Dobrze Życzącym Jej Ludziom. A przeciwnikom życzę powrotu do przyzwoitości, a może odkrycia, że przyzwoitość istnieje i na długą metę się opłaca.

 15. Sadze ze to tylko szarpanie lejcami aby wszystkie konie ciagnely jak trzeba. Soros nie popusci. Nie moze.

 16. Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku. 

 17. Happy New Year to all, including to my many enemies and those who have fought me and lost so badly they just don't know what to do. Love!

  https://twitter...

  Nie wiem, jak długo z tym facetem będzie nam do śmiechu, ale życzenia złożył naprawdę niezłe.

 18. Zawsze widzialem w Trumpie dobrego polityka, a teraz twierdze, ze jest wielki!

  Jak moj znakomity kolega mawia: "narodzil sie nam wielki polityk."

 19. Ja bym jeszcze poczekal na efekty zeby nie wyjsc na tym jak komitet noblowski na obamie...

 20. KODziarz mówi do KODziarza ...miną jeden rok chu..owy , idzie nowy też chu..owy.TEGO SOBIE I WSZYSTKIM ŻYCZĘ. Heeeej!!

 21. Autorowi oraz wszystkim komentującym i czytającym bloga oraz Waszym Rodzinom życzę pomyślnego Nowego Roku.

 22. DO SIEGO ROKU!

   

  NIECH POLSCE BÓG DARZY I POLAKÓW MA W OPIECE!

 23. Szczesliwego Nowego Roku!

 24. MK!

  Szczesliwego Nowego Roku zycze Panu i Panskiej Rodzinie.

 25. avatar

  W Nowym Roku życzę autorowi i czytelnikom portalu zdrowia, pomyślności osobistej i spełnienia oczekiwań, pragnień i nadziei jakie wiążą z Polską.

 26. Najlepszego w Nowym Roku życzę Gospodarzowi i wszystkim Kontrowersjanom. :)

 27. avatar

  Gospodarzowi, Jego Rodzinie i wszystkim tu zgromadzonym na czytaniu i pisaniu życzę wszelkiej dobroci w Nowym Roku!

 28. Zdrowia, ciągłej bystrości umysłu, dowcipu i lekkości pióra przez cały kolejny, kolejny rok.

  Po staropolsku życzę Do Siego Roku 2017.

 29. Szczesliwego Nowego Roku!

  Nalezy sobie zyczyc aby odwieczna wojna miedzy biednymi a bogatymi, nie przeszla znow w goraca faze! Potrzeba do tego duzo wiary "tej Swietej, i tej zwyklej"!!!

 30. avatar

  Naszemu Gospodarzowi i Wam, mili Kontrowersjanie, życzę szczęśliwego Nowego Roku! :)

 31. Gospodarzowi i wszystkim komentującym w nowym roku wszystkiego najlepszego.