Andrzej Dudashare

W trakcie prac komisji sejmowej przeszły poprawki PiS, które spokojnie można traktować jako balansowanie na cienkiej czerwonej linii. Jednym z głównych warunków brzegowych obozu prezydenckiego było wyłączenie Zbigniewa Ziobro z polityki kadrowej KRS i SN, a do ustawy o KRS PiS wprowadził zgłoszenie kandydatów przez 20 prokuratorów, czytaj przez Zbigniewa Ziobro. Właśnie po tej poprawce zagotowała się Surówka-Pasek i Romaszewska. Był to test na wytrzymałość, który skończył się brakiem wytrzymałości byłego Andrzeja Dudy.share

Język szantażu opiera się na prostej zasadzie – „jeśli nie spełnicie moich żądań, zastrzelę zakładników, a wtedy ich krew będzie na waszych rękach”.

Jest to język kryminalistów, komunistów i KOD`orastów, a ogólnie mówiąc, język przemocy i agresji.

Argumenty płynące z prezydenckiej kancelarii, opierają się właśnie na takim schemacie: bardzo pragniemy reformy sądownictwa, ale musi ona mieć kształt, który określam JA. Wiadomo, zasadniczo parlament jest głównym organem ustawodawczym, ale JA wiem lepiej – a kto się nie posłucha, to jego wina.

Duda grozi wetem ustaw sądowych

Z kolei insynuowanie ministrowi Macierewiczowi, że stosuje SB`eckie metody, brzmi tak samo, jak mówienie, że w Marszu Niepodległości brało udział 60 tysięcy nazistów… po prostu czyste paszkwilanctwo.share

Mam swoją małą satysfakcje, chociaż jest to satysfakcja seryjna z cyklu: „A nie mówiłem”. Jarosław Kaczyński mówi wprost o konflikcie z Andrzejem Dudą, tak wprost, że bardzie w polityce się nie da, o ile nie chce się wywołać wojny. Znaczy to tyle, że brednie o „ustawce” mogą powtarzać jedynie najwierniejsi członkowie sekty, ale to rzecz na marginesie, bo jest coś ważniejszego. Drugie „ani mówiłem” jest takie, że żadnej wojny z prezydentem PiS nie ogłosił i nie ogłosi. Stawiałem tezę, że Kaczyński będzie się starał na nowo ułożyć politykę w ramach korekty planu i dokładnie tak się dzieje. Prezes PiS o rozłamie mówi tyle ile może powiedzieć, jednocześnie tak przyciska Dudę, że otwiera sobie drogę do przeprowadzenia reform:

Strony