Prześlij dalej:

Słowem należy posługiwać się precyzyjnie, od tego zależy bardzo wiele, czasami wszystko. Niewłaściwie użyte słowo w najlepszym razie prowadzi do niezrozumienia, w razach pośrednich do ośmieszenia, a w skrajnych przypadkach do śmierci. Z wyjątkiem rozmów przy wódeczce albo innych napojach wyskokowych, zawsze i wszędzie trzeba mówić zrozumiale i najprecyzyjniej jak się da. Stosując powyższą instrukcję w bardzo niewielkim stopniu można się zgodzić, że opozycja totalna wpadła w histerię, ale będzie to wyjątkowo nieprecyzyjny opis rzeczywistości.

Dla porządku i przejrzystości przypomnę słownikową definicję histerii:

1. «nerwica objawiająca się m.in. nadmierną emocjonalnością»
2. «bardzo gwałtowna i przesadna reakcja uczuciowa»
3. «atmosfera podniecenia, niepewności i lęku»

Wszystkie trzy definicje odnoszą się do irracjonalnych zachowań, co jest największą pułapką w odniesieniu do zachowań i działań podjętych przez opozycję. Owszem emocje istnieją, bo muszą istnieć przy takiej skali zagrożenia, ale nie ma tu mowy o lęku, czyli strachu przed nieznanym. Nie ma mowy o naturalnych przesadnych reakcjach, wszystko jest poukładane w rozpaczliwą, ale jednak strategię przeciwdziałania zagrożeniu. Opozycja, szczególnie PO, doskonale wie, co się stanie po reformie sądownictwa. Wiedzą również jak wielkim problemem prawnym jest dla niech normalnie funkcjonujący wymiar sprawiedliwości. Jedyna zagadka, której nie potrafią rozwiązać, to odpowiedź na pytanie, czy PiS będzie tak kierował sądownictwem, jak kierowała PO i pozostali członkowie układu III RP.

Przy założeniu, że PiS będzie robił dokładnie to samo, PO przestaje istnieć niemal natychmiast, bo oni znają własne praktyki na pamięć i wiedzą jak się załatwia sprawy, w jaki sposób ustawia się śledztwa, procesy, wyroki i fałszuje wybory. Nie potrzeba jednak, aby PiS powieliło system III RP na własne potrzeby, w zupełności wystarczy powiedzieć sądom i prokuratorom, że prawo ma być przestrzegane według kodeksów, a nie statusu społecznego i efekt będzie ten sam tyle, że więcej czasu na to potrzeba. PO i wiele podobnych klik miały poczucie pełnej bezkarności, również po wyborach wygranych przez PiS, bo wtedy sądy ciągle należały do nich. Przed spodziewaną utratą władzy próbowali wzmocnić pozycje, ustawiając Trybunał Konstytucyjny na długie lata, praktycznie na całą kadencję PiS. Z chwilą gdy stracili ten przyczółek sprawy się posypały lawinowo.

Położenie w jakim się znaleźli dawni nietykalni i wszechwładni jest beznadziejne i to wywołuje nie histerię, ale zracjonalizowaną agonię strachu. Nikt z tego towarzystwa nie ma najmniejszych problemów z określeniem czego się boją, a ponieważ panicznie boją się uczciwego rozliczenia swoich „dokonań”, to zachowują się tak, jak zwierzę prowadzone na rzeź. Instynktu nie oszukasz i w przypadku śmiertelnego, nieuchronnego, zagrożenia, każde zwierzę, które posiada mózg, uruchamia wszelkie moce, aby uniknąć najgorszego. Zewnętrzne objawy takie jak agresja, warczenie, czy skamlenie, w tym przypadku nie są irracjonalną histerią, ale jak najbardziej logicznym, świadomym odreagowaniem jasno zdefiniowanego zagrożenia.

Ktoś powie, że takie wywody nie mają najmniejszego sensu, w końcu wszystko sprowadza się do jednego. Nic bardziej mylnego! Człowieka wpadającego w histerię bez powodu lub z powodem, da się wcześniej lub później doprowadzić do porządku. Człowieka zdemoralizowanego, który broni się przed utratą wszystkiego co posiada, na św. Franciszka przerobić się nie da. Opozycja sięgnie po każdy środek, żeby walczyć o życie i taki jest najważniejszy wniosek z jasnego definiowania stanu rzeczy. Warto to wiedzieć i warto się z tym liczyć, ale nie warto wpadać w panikę, a nawet nerwowość. Stado prowadzone na rzeź nic już nie może, poza wierzganiem, kopaniem i wyciem w klatce.

6
15018 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

21 (liczba komentarzy)

 1. Nie jestem na urlopie ,ale to co dzieje się z mafią sędziowską spowodowało ,że lepiej się czuję niż na plaży nudystów z drinkiem pod palmami .

 2. Kaczyński nie może sobie pozwolić na metody stosowane przez PO i PSL gdyż sam jest dysponentem stada. Dobrze znam polityków, od prawa do lewa i wiem, że jedyną rzeczą jaka ich rajcuje jest kasa. Chciwość szybko uzależnia, ale najszybciej i najbardziej od specjalnych ludzików. W interesie PiS-u jest stworzenie uczciwego aparatu sprawiedliwości gdyż tylko taki zdyscyplinuje własne stado.

 3. To chyba faktycznie koniec, bo na niedzielę pójdą zapalić znicze pod SN. Może zamiast zniczy lepiej kołki osikowe?

 4. Diagnoza przednia. Pam param pam, pam...

  Ciamajdan już był, czas na  cham-burek.

   

 5. trzeba przypilnować, niektórym z tego najgorszego sortu mogą puścić nerwy.

  Poza tym spodziewam się reaktywacji seryjnego samobójcy. HGW na początek?

 6. HGW? Nie sądzę, raczej ktoś z układu, który zaczął (albo ma zamiar) sypać. Tak dla przykładu, dla innych.

 7. Dlatego Prezes PiS wyrazil sie jasno " najpierw kontrolowac swoich, nie spuszczac ich z oczu"! Panu Kaminskiemu nie trzeba takich rzeczy 2x powtarzac! Przestepstwa dokonane przez UKLAD sa znane teraz musi tylko zafunkcjonowac prawo i Sprawiedliwosc, pracy dla korPO prawniczego nie zabraknie! POdstawowa rzecza bedzie wyleczenie ich z histerii!  Jak widac histerie mozna zwalczac rowniez u plci meskiej, u plci zenskiej angielscy pra-ginegolodzy zwalczali te chorobe skutecznie juz prawie 200 lat temu! Anatomicznie przy plci meskiej jest troche trudniej, z POwodu braku pewnej czesci antomicznej od ktorej POchodzi nazwa schorzenia psychiczego! Znajdzie sie jednak wyjscie mozna zastosowac u Sedziow metode im znana! POchodzi ona od PasOzyta sPOlecznego, utuczonego zebranina marznacych dzieci na mrozie Jurasa ORMOwca Owsi(a)ka! Krotko mowiac korPO prawnicze "bedzie mialo w dooope", ale tak POrzadnie, ze beda raz na ZAWSZE wyleczeni! Nigdy w zyciu juz nie bedzie im smakowal sowiecki Zurek, na kremlowskim zakwasie! OUT!!!

  Dziadek Borowik zwany Prawdziwkiem!

 8. ...zaś nastroje społeczne są następujące (żeby było zabawniej, sondaż "Superstacji):

   

 9. Neumann wzywa do obowiązkowej obecności na następnym posiedzeniu. Może wreszcie poznamy "śpiochów"  w PiSie?

  Naród kompletnie rozbrojony, a w rękach exkomunistów 400k sztuk broni + służby wierne staremu układowi + bratnia POmoc radziecka + zatroskana unia neokomunistyczna!

 10. To niech "naród" sobie broń kupi, bo od 2011 roku może. Ale naród zna się na broni tak jak na ekonomii, obronności i mechanice lotu - jak przyjdzie do konkretów to  tylko pierdolić potrafi. I niech się naród pospieszy dopóki może - najdalej za 18 miesięcy zmiana ustawy o broni i amunicji, aby była zgodna z najnowszymi unijnymi zajobami w dziedzinie bezpieczeństwa, wprowadzonymi celem "zapobiegania terroryzmowi". PiS chętnie skorzysta z okazji, żeby razem z Towarzyszką NarKom Bieńkowską ograniczyć Polakom dostęp do broni - pod płaszczykiem walki z terroryzmem, gorszym sortem i ubekami. I zabierze broń "ubekom", także takim którzy urodzili się po 1989 roku. Może kiedyś da ją "prawdziwym Polakom" (cokolwiek to znaczy) za dwa- trzy pokolenia jak pierdolił niejaki Macierewicz.  

  Pytanie do klasy - pokolenie, to ile lat ?

 11. kapiszonowce?

  Komuchy mają co czwarty z lunetą.

 12. Z lunetą ? I co ? Gwiazdy będą przez nie oglądać ? To się nazywa celownik optyczny tak przy okazji. 

  Zapewne córka komucha i esbeka, bo w PiS aż się od nich przelewa <sarkazm> :

  http://trybun.o...

  Swoją drogą to ciekawe: strach przed paroma esbekami (którzy według MK są już nad grobem) a do wojenki z Rosją i szarży z gołą dupą anusem do przodu niektórzy w PiS aż się palą (takie odnoszę wrażenie). Bez wódki nie rozbieriosz. No i mam problem, bo rzuciłem picie odkąd jak Pani Nitek zostałem sportowcem. 

  PS.  Kapiszonowiec też można, nawet lepiej, bo nie trzeba ich rejestorwac. Amerykanie się przy ich pomocy wyżynali przez 4 lata w czasie Wojny Secesyjnej. A także i przed i po niej.

 13. @cmss. Ty przynajmniej rozumiesz o co mi chodzi. Naiwnością jest sądzić, że następne pokolenia kagiebowców, nieliegałów czy innych kppowców, zostałe uwolnione od służby i wyszły z kręgów agenturalnych jako ludzie bez zobowiązań. Nie ma takiego numeru.

  Mówiąc poprawnie - ze sztucera z celownikiem optycznym  na 300 m. odstrzelą ancientowi czubek nosa zanim zaklei woskiem komorę w swojej prochówce(;

  Rodzaj czyni różnicę - Teddy Roosevelt zabrał ze sobą na Kubę dwa gatling guns, w piętnaście minut wystrzelili kilkanaście tysięcy pocisków, kilka tysięcy Kubańczyków padło trupem i było "pozamiatane". Z dzisiejszymi kapiszonówkami moglibyśmy z łatwością odbić od Turków, Kamieniec Podolski.

 14. Królu Żydowski !

  Jak widzę nadal żyjemy w swoim własnym świecie, bez najmniejszej próby weryfikacji że rzeczywistość wygląda trochę inaczej ? Link który podałem się nie otworzył ? A może zdjęcia (zwłąszcza pierwsze) skasowało ? Nic nie zaiskrzyło ? Nawet przez chwilkę ? Całkowita odporność na subtelne sugestie i trzeba jak chłop krowie ?

  Sztucer można sobie kupić na przykład na pozwolenie sportowe i strzelać z niego na 300 a nawet więcej metrów. I zobaczyć jak łatwo odstrzeliwuje się czubek czegośtam komuśtam. Jakieś 5-6 tysięcy za broń i 2 za lunetę. Ale zawsze lepiej o ubekach popierdolić.

  Zresztą, czego oczekiwać po ludziach którzy święcie wierzą, że dawanie ludziom pieniędzy za nic nie demoralizuje ich a utrata paru metrów skrzydła przez samolot nie ma żadnego wpływu na trajektorię jego lotu ?

  Over and out.

  PS. Ten cytat z Hitlera powyżej jest fałszywy (w sensie autorstwa) choć oczywiście tak wygląda pragmatyka rządzenia w UE.

 15. Rzeczywiście subtelny jesteś jak chłop. Turczyn może zamykać interes. Nie ma o co walczyć. Czy trzeba używać wybiegów, żeby nabyć broń i przejść drogę przez mękę w celu zdobycia pozwolenia? Prawo do posiadania i obrony nadał nam Król Żydowski, czyniąc nas wolnymi. Ja jestem jedynie jego synem. Norweg za miesięczną pensję może nabyć z 5(?) sztuk. Przeciętny Polak za kwartał 1(?), ubek (którego nie było) zamiesięczną emeryturę 1(?). Kaczyński, przy całym moim szacunku do niego, jest w błędzie, no chyba, że uważa, że Polak nie ma prawa być wolnym i władze muszą decydować za niego o wszystkim. Polacy są gotowi i mają niezbywale boskie prawo do tego! 

  (?) wartości szacunkowe, bo nie znam dokładnniejszych relacji. Cena ww sztucer wygląda na złodziejską, no chyba, że to jest wysokiej jakości, uznanej firmy np. Steyr. Ja za moją tygodniówkę mogę kupić od 1 do 2 1/4. Idę do sklepu, poprostu ją kupuję, no chyba, że sam sobie odebrałem prawo, będąc niegodnym obywatelem(-:

 16. Ciekawy jest podany link i warto wejść.

  http://trybun.o...

  Oto jeden z powodów dla których źle mi się patrzy i słucha Macierewicza, polityka walczącego w stanie wojennym o żelazny sojusz komunistycznych służb wojskowych, Solidarności oraz hierarchii kościelnej. 7 lat temu walczącego już jak lew z każdym powątpiewającym w zasadnicze tezy dezinformacyjnego raportu MAK, z kolei dzisiaj stawiającego żelazny opór dostępowi Polaków - żdrowych psychicznie, świadomych i wyszkolonych - do broni.

  Brak zaufania do własnych obywateli plus podtrzymywanie dezinformacji to nie jest dobry fundament dla żadnego polityka. Mimo ogromnej mojej sympatii dla aktualnych posunięć PiS-u, Macierewiczowi nie ufam.

   

 17. Chociaż nie na  temat

  Ale zastanawia mnie Wycofanie się "Lechu" z tak szumnie zapowiadanej Akcji Protestacyjnej i "Rozchorowanie się na Szpital",

  Czyżby zagrożenie ujawnienia nowych Materiałów potwierdzających Współpracę również poza udokumentowanycm okresem mineło. W ostatnim materiałe A. Gargas, poza Słowami nie potwierdzonymi dokumentami nic się nie pojawiło.

   

 18. Wg. RAZ-a to sam Komendant ostro nacisnął, aby trzy ustawy sądowe uchwalić przed wakacjami. Pytanie - dlaczego? Bo Brukselka na kanikułach? Może. A może to przygotowanie do wyborów samorządowych. Przesunięcie ustaw sądowych na po wakacjach, to większa niepewność co do terminu zakończenia sprawy. A do wyborów rok i niewielkie coś jeszcze. Państwową Komisję Wyborczą trzeba wymienić, bo znów będzie jak było - np. bodaj w Kartuzach 20 czy 25% głosów nieważnych, ale jak stwierdziła stara PKW "Polacy, nic się nie stało" i nie miało wpływu na wyniki. Albo sprawa jakiegoś tam komendanta policji, który miał bagażnik kart do głosowania - też nic się nie stało. Albo nagrana kamerą sprawa wynoszenia workami głosów z komisji wyborczej (przez sędziów!!!) w Warszawie (oczywiście nic się nie stało). I mnóstwo innych "przypadków" nie mających wpływu na wyniki wyborów (aha, z głośnych spraw to jeszcze 9000 gdyńskich rolników głosujących na PSL).

  Na marginesie powyższego wydaje mi się, że trzeba z lekka zmodyfikować prawo wyborcze. Jeśli gdzieś PKW stwierdzi naruszenie standartów głosowania, przy powtórnym głosowaniu w obwodzie powinna być powołana nowa Komisja wyborcza - cały skład - to oczywiste, skoro nie upilnowali/dopuścili/zachachmęcili to się nie nadają jako całość. A ilość mężów zaufania należy podwoić, bo widać, że w danym obwodzie ktoś kombinuje.

  To co pospekulowałem nie zmienia faktu, że czas na dobrą zmianę w wymiarze sprawiedliwości - czekaliśmy prawie dwa lata.

  Edit 1. I wprowadziłbym przepis, że z automatu przeprowadza się ponowne głosowanie w obwodach, w których procent głosów nieważnych jest 2x większy, niż średnia krajowa. Z dotychczasowych wyników widać, że unieważnianie głosów jest najpowszechniejszą (i pewnie najłatwiejszą) metodą fałszowania na kartach do głosowania - może podczas zliczania głosów, jak widać, że głos jest oddany na PiS, wystarczy jeden dodatkowy krzyżyk postawiony przez liczącego głosy, i głos jest nieważny.

 19. O "normalnym sądownictwie" będziemy marzyć jeszcze długo. Niewiele się teraz zmieni bowiem niezawisłość sędziowska, w wydaniu polskim, nadal będzie gwarantem bezkarności bandytów i aferzystów czerwonej maści.