Prześlij dalej:

Pierwszy raz jestem w stanie pojąć o co chodzi z tym wstydem, prowincją i ciemnogrodem na cały świat. Zrozumiałem, bo zobaczyłem na własne oczy, prowincjusza z Sopotu, który rozbieganym wzrokiem wodził po całej Brukseli i próbował: po pierwsze zrozumieć, co się nie do niego mówi, po drugie zwrócić na siebie uwagę. Przed wyborami w USA Tusk popisał się „dowcipem” w języku, którego nie za, nie rozumie i nie potrafi się nim posługiwać. Żałosny wpis natychmiast podchwyciła Wyborcza, małomiasteczkowa gazeta dla posiadaczy licencjatów z marketingu, która nieustannie usiłuje z prostaczka malującego kominy uczynić męża stanu. Dowcip wyglądał tak:

My wife's latest comment: one Donald is more than enough!

Podam też tłumaczenie, żeby Tusk zrozumiał, co mu stażystka podsunęła:

Ostatni komentarz mojej żony: jeden Donald wystarczy

Podobnych błyskotliwych wypowiedzi widzieliśmy przed wyborem Donlda Trumpa całe mnóstwo, powstała taka moda wśród popowych gwiazdeczek kręcących sylikonową pupą i aktorów, którzy nie skończyli collegu, ale pochylają się z „intelektualną” troską nad wszystkimi problemami świata. Tusk doskonale się w tej grupie odnajduje, ponieważ jak każdy prowincjusz ma kompleks lepszego towarzystwa i za wszelką cenę usiłuje oknem wejść do salonu. W tamtym czasie, ani Tusk, ani gwiazdeczki nie wiedziały, że pyskują do przyszłego prezydenta USA, co więcej były przekonane, że zbierają sobie punkty u prezydent Hillary Clinton. Jak to w życiu bywa wygłupy wcześniej, czy później bezlitośnie weryfikuje życie. Oczywiście szczerze wątpię, aby Trump śledził poczynania kelnera Europy, ale jako aktywny użytkownik Twittera rykoszetem musiał się dowiedzieć, jaki stosunek do niego mają brukselscy urzędnicy. Zadanie miał o tyle łatwe, że całe europejskie „elity” mówiły i drwiły dokładnie tak samo. Trump lubi sobie zapamiętać afronty i odpłacić w swoim stylu.

Dziś Donald, który miał być tylko jeden, stanął oko w oko z Donaldem, którego zna cały świat. Łatwo się domyślić jaki przebieg i skutki dla Tuska miało to spotkanie. Kto widział, jak Trump potraktował Merkel, a nie widział, jak potratował Tuska, to musi sobie lekceważenie Merkel pomnożyć przez 100. W jednym pokoju siedzieli: Trump, Juncker i Tusk i ten ostatni robił za mebel. Trump nie tylko nie zwracał na Tuska uwagi, ale najmniejszym grymasem nie zareagował na kolejny „dowcip” Donka z Sopotu, gdy ten wypalił, że budynek za plecami Trumpa nazywany jest „Tusk tower”. W świecie poważnych ludzi i poważnej polityki, prowincjonalny gówniarz Tusk Pendolino sobie nie pojeździł. Nie ma mowy, żeby prezydent USA choćby słowo poświęcił komuś takiemu, dla niego prawdziwą i wystarczającą katorgą było to, że musiał rozmawiać z psychotycznym alkoholikiem Junckerem. Z większą empatią, ale też z całym politowaniem Obama wysłuchiwał myśliwskich opowieści Bronka Komorowskiego.

Zdecydowanie odrzucam pedagogikę wstydu, jednak tym razem coś mnie naprawdę ukłuło. Z Polakiem i Polską ten niemiecki kamerdyner nie ma nic wspólnego, mimo wszystko posługuje się polskim paszportem i językiem. Wstyd, jak cholera, że ktoś taki jest kojarzony z Polską, wstyd na całą Europę i całe USA. Trzeba teraz odrobić straty i wyjaśnić Trumpowi, że nie przez Polaka był zaczepiany, ale przez zakompleksionego prowincjusza europejskiego. Pogrobowcy PRL-u wyją drugi dzień po słowach Beaty Szydło, że to europejskie elity mają ze swoją skrajną głupotą poważny problem, nie Polska, która będzie bronić stanowiska w sprawie „uchodźców”. Wszystkie Cimoszewicze się zatroskały, że będzie wstyd, bo się w Europie tak nie mówi. Nie ma lepszego dowodu na normalność i przyzwoitość, niż krytyka miernot. Tak wygląda normalna, nawet nie dumna, jak przesadzają niektórzy, Polska, tak wygląda normalna, mądra i przyzwoita Polka. Wstyd to ten chłystek, który się posługuje polskim paszportem i robi za niemiecką paprotkę w Brukseli. Nie 27:1, ale 0:1, bo Tusk to kompletne zero.

6
59362 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

36 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Umiera ostatnia nadzieja totalniaków z czerskiej. Tam jest już straszna panika, z nikąd kandydata na Prezydenta RP. Biedroń się na nich równierz wypiął. Już od dawna pisałem na tym blogu że "tusk" to niechlubna przeszłość, To samo dotyczy PO/PSL/SLD nie zapominając o nowoczerskiej. Problem jest inny - w sondażach popularności rząd PiS ma stałe poparcie na poziomie 33-35 %, przeciwników 30-32% a reszta nie zajmuje stanowiska. Co jest tego przyczyną ? Co PiS musi zrobić aby przebić ten szklany sufit ?

 2. avatar

  a'propos..

  co musi zrobić pis?dać miejsca na listach wyborczych ludziom którzy mają głęboko w sercu ideę  RN;ONRu..albo innych organizacji narodowościowo-pro-nacjonalistycznych którzy będą chcieli startować w  wyborach samorządowych i parlamentarnych..

 3. avatar

  Nie ma takiej możliwości.

 4. avatar

  wiem..zdaję sobie z tego sprawę..nie urodziłem się w czoraj..przy następnych wyborach (być może!!) znowu będziemy mieli ten sam cyrk jak z odchodzeniem Marka Jurka z powodów światopogloądowo-etycznych na politykę..albo będzie kolejne nawoływanie do kolejnych obrażonych rozłamowców by powrócili do partii matki...a ludzi których wymieniłem w 1szym komentarzu sam pan prezes będzie określał mianem "rosyjskiej agentury"..taka karma..niestety...

 5. avatar

  >>>taka karma..niestety...<<<

  Ok. 35 % Polaków bardziej nienawidzi dzisiejszej Rosji niż kocha Polskę. 

 6.  

  Znowu te same androny. RN en masse głosował na PiS - i prawidłowo! Postąpili patriotycznie. Próba separowania RN od PiS, to rozbijanie elektoratu PiSu.

  I te prowokacyjne pytania: "Pis nie przekroczy X procent głosów. Co należy zrobić..?" Zamiast prowokować, proszę samemu odpowiedzieć na własne pytania. Po co te prowokacje? 

  Jak widzę dla niektórych jest jasne co zrobić: stworzyć w Polsce partię prorosyjską i rozbić elektorat prawicowy. Klasyka agentury wpływu.

   

  I to ciągłe, nachalne wracanie do tego samego tematu, niezależnie od tego o czym jest felieton Matki Kurki. Istna kanonada rosyjskiej artylerii propagandowej...

   

  Najgorsi są rusofile i polakofobi.

   

 7. avatar

  Szanowny Panie.

  Proszę się przedstawić z imienia i nazwiska albo NIGDY nie komentować moich wpisów. Ma Pan cywilną odwagę ? 

 8. Żartowniś. Proszę podać swoje prawdziwe imię, nazwisko i otczestwo. Zresztą, po co komu moje nazwisko? Czyżby FSB chciało mnie namierzyć? 

   

  Jeśli zaś chodzi o zakaz komentowania wywrotowej propagandy, to mam tylko jedną odpowiedź: NIEDOCZEKANIE!

   

  Zapewniam czytelników tego forum, że kremlowska kanonada propagandowa nie pozostanie bez mojej reakcji.

  No to jak? Jaka jest Pańska odpowiedź na pytania jakie sam Pan stawia? Utworzenie w Polsce ruskiej partii? 

  Pytam czytelników tego forum: czy nie widzicie Państwo z kim mamy do czynienia?

   

 9. avatar

  Na gorączkę stłuczenie termometru nie pomoże. Pan myli rusofilstwo z realizmem. Dzieki takim jak Pan, Polska NIGDY nie będzie bezpieczna i zamożna.

 10. Konarski!

  A skad ja moge wiedziec, ze "Konarski", to Konarski!? 

  A poza tym, to nie znosze rusofilow, a szczegolnie wojskowych rusofilow

  - nawet tych niewinnych, co tylko recytuja poezje Puszkina, czy Lermontowa! 

 11. avatar

  PESEL wystarczy ? A może skan Aktu Urodzenia ? Jeżeli tak do prześlę do MK.

 12. Bart!

  Pozdrawiam Pana Serdecznie.

 13. Pozdrowienia z mojej strony!

  Mocno nie pozdrawiam partię moskiewską w Polsce.

   

 14. Twoja wiara w sondaże to już na poważnie, czy to tylko jeszcze okres narzeczeństwa? Wierzysz w to, że PiS, który w wyborach miał 33%, a potem wprowadził błyskawicznie 500+, podniósł stawkę minimalną (przede wszystkim dla śmieciówek), wypełnił obietnicę wyborczą o obniżeniu wieku emerytalnego, i jeszcze parę innych cymesów zrobił dalej ma 33%?

 15. avatar

  Moja wiara nie ma nic do sondaży. Moimi sondażami są rozmowy ze znajomymi, rodziną, czytanie komentarzy na różnych portalach. Fakty są smutne. Z 500 +  skorzystali przede wszystkim ci którzy dotychczas nie glosowali. I dalej nie będą. 

   

 16. Nie sądzę, że ludzie bez wahania zrezygnują z kilku (lub kilkunastu) tysięcy złotych rocznie bo to "od PiSu". Okaże sie w dniu wyborów. Osobiście sądzę, że większość zagłusuje na PiS nawet jak go nienawidzą.

 17. Pan "wrednick"!

  Jestem przekonany, ze te "sondazownie", to tylko warsiawke sonduja!;)

 18. "Szklany sufit" nazywa sie niemieckie media w Polsce. PiS musi je przed wyborami wykastrowac bo inaczej może byc różnie.

 19. Z mojej obserwacji granica poparcia dla PiS wynika głównie z olbrzymiej personalnej niechęci (żeby nie napisac nienawiści) do Jarosława Kaczyńskiego. Niektórzy ludzie po prostu go nienawidzą.

  Ta nienawiść na pewno wzbudzona jest fizjonomią prezesa (dla niektórych - całkowite skreślenie niskich mężczyzn), jego sposobem wypowiedzi, zwracaniem się do inerlokutorów, celnością ocen i spostrzeżeń oraz zdolnością do przewidywania przyszłości wraz z określeniem odpowiednio skutecznej strategi działania.

  Ze względu na powyższe moim zdaniem im mniej Prezesa w mediach tym lepiej dla PiS i dla Polski.

  To samo wg mnie odnosi się do niezbyt medialnego wizerunku osoby Pana Macierewicza.

  Można szefować i skutecznie działać na rzecz Polski bez afiszowania się w mediach.

 20. Prezesa jest w mediach stosunkowo niewiele. Ale nie ma co sie dać zwariować, nie można go ukrywać czy cos w tym stylu. Ludzie, którzy go nienawidzą nie bedą na niego głosować czy bedzie w telewizji czy nie. Wielką zagadką i zagrożeniem dla PO jest i będzie 500+  a nie "fizjonomia prezesa".

 21. jest to wyłącznie moja własna diagnoza szklanego sufitu ok 35%:

  powtarzam - z mojego otoczenia znaczna wiekszość (80%) ludzi nie popierających PiS jako główną przyczynę tego podają histeryczną wręcz awersję (nienawiść) do JK i AM.  Słyszę od nich na codzień hasła -  kurdupel Kaczyński i oszołom Macierewicz - po każdych ich wypowiedziach nadawanych w antypolskich trzepomózgach.

   

 22. Musisz pamietać, że wielu ludzi, w tym ja sam, inentyfikuje się z wypowiedziami Kaczyńskiego np. o "gorszym sorcie" czyli o ludziach z mentalnoscią sowiecką. Tacy ludzie, niestety, występuja zawsze i wszedzie np. współczesna Ameryka lub starożytny Rzym

 23. Jarosław Kaczyński ma 167cm wzrostu, dokładnie tyle, co Putin.

  Jest 3 cm wyzszy od Berlusconiego i Sarkozego. 2 centymetry niższy od Kwasniewskiego i Wałęsy.

  Uzbrojony w taką wiedzę, proszę uświadamiać znajomych i zwiększać poparcie dla PIS.

   

 24. avatar

  Ktoś tu w komentarzach kilka dni temu napisał, że problem jest ze zwiększoną ściągalnością podatków pod rygorem surowych kar i rzecz nie leży wyłącznie w miliardowych przekrętach krezusów, ale w (prawdopodobnie) większości przedsiębiorców. Znana mi jest z opowieści sytuacja, jak przy okazji transkacji na 150 tys. zł, strona odpowiedzialna za zapłatę na rzecz pośrednika została przygwożdżona propozycją nie do odrzucenia o kasie pod stołem. Ci przedsiębiorcy na pewno nie zagłosują na PiS bo im żadne 500+ tego szmalu nie wyrówna. To jest dużo biznesików z rodzinami i ich usługodawcami, np. prawnikami.

  Znam też ludzi, którzy biorąc 500+ "nie lubią PiS" i to jest oczywiście wina mediów, wykrzywionych twarzy Kaczyńskiego i Macierewicza, przez lata wpajanych im w mózgi. Tych wystarczy przestraszyć, że PO im to zabierze i może ruszą dupy i pójdą na wybory i zagłosują na subsydia, choć wykrzywione twarze ciągle będą aktualne.

 25. zmb!

  Mylisz sie mlody czlowieku i to grubo sie mylisz!

  A na tlumaczenie, dlaczego sie mylisz, nie mam teraz czasu a i checi tez nie mam!;)

  Ktoregos dnia, jak przyjda checi, to wszystko Ci wytlumacze!

  Ps. A teraz, abys sie nie zawiesil, podam Ci tylko tytul mojego wykladu. Oto on: "70 lat PRL i PRL-Bis zrobilo swoje"

 26. avatar

  czekam z utęsknieniem na następne i kilka kolejnych następnychwezwań kierownika do prokuratury w/s 10.04...czy zrobi taj jak obiecywał?że bedzie się stawiał na "każde wezwanie"??szczerze??nie wiem co mam o tymmyśleć..ale mam nadzieję że jesli za którymś xx nie "stawi się" w terminie..to panowie z pisu..będą mieli na tyle duże jaja..że albo wyślą do Brukseli pluton ŻW....i sprowadzą go wojskową CASĄ..albo wystawią za nim ENA...

  jesli wtedy to sie zacznie dziać..to powiem z przekorą....żarty się skończyły..a zaczęły sie schody...

 27. avatar

  Płonne nadzieje. "tusk" jest nie do ruszenia. On już całkowicie olał Polskę i tu nie powróci.

 28. I dodajmy tytułem uzupełnienia - Trump i Duda już ze sobą dziś rozmawiali w kuluarach szczytu Sojuszu Północnoatlantyckiego.

 29. moim zdaniem Trump mial dobre przemowienie. Szydło była słabo przygotowana.

  zresztą popatrzmy na Mrrkel. wladze Turcji chcą sie pozbyć niemieckich żołnierzy z TURCJI a Merkel GROZI Turcji że wycofa niemiyeckich żołnierzy z Turcji.

 30. Piotrze !!!! Tusk to nie 0 to " mniej niż zero" .Nie wiem jak to się pisze ...ale piosenkę o tym już ktoś śpiewał .Jeżeli ktoś z "zagranicy "nie lubi Polski to ja to szanuję Ale w przypadku "Polaka" Tuska za granicą, było nie było na eksponowanym stanowisku, jego nienawiść do POLSKI i Polaków liczy się podwójnie (bo na wyjeździe)
  Jak ja go kurwa nienawidzę ,jak ja się kurwa za niego wstydzę .....czasami Pawłowi Kukizowi coś wyjdzie -prorok czy co!!

 31. @norek2015, Kukiz to WSIowy prorok, niczym sie nie rozni od innych prorokow POlitycznych Alternatyw RAZWIEDKI na POlszczu, zwanej "prywisljanskim Krajom"! Pisalem o tym blogu MK juz dziesiatki razy! Tak samo jak o "Konarskich", zielonych ludzikach zatroskanych o Polske, POdbijajcych bebenka w stylu narodowym, noszacych mundur! Wiadomo za mundurem panny i wyborcy sznurem?! W dodatku tacy kaza nam POkochac  odwiecznych wrogow, w imie czego? Taka Rosja nie jest w stanie NIKOMU zapewnic bezpieczenstwa, o wygraniu wojny nie mowiac, jedna wielka POrazka! Wystarczy Afganistan, Czeczenia, czy ostatnio Syria czy Ukraina! Konarski zaraz napisze o II wojnie swiatowej, tylko nie napisze, kto Rosjan nakarmil i dal im bron! To Wielka Koalicja wygrala z Hitlerem, do ktorej nalezala MIEDZY INNYMI Rosja! Dla swietego spokoju Alianci sie nawet zgodzili, zeby Rosjanie JESZCZE raz kapitulacje z Niemcami podpisywali, dla propagandy! Widac zeby Stalin JESZCZE wiecej gulagow mogl PObudowac! Konarscy, Jaruzelscy, czy Komorowscy, Primo voto Szczynukowicze sa rosyjska propaganda zwchwyceni do dzisiaj! Do bolszewikow nalezy strzelac, tak jak to robil Marszalek Pilsudzki w 1920, i zolnierze wykleci po 1945! Oczywiscie jak JESZCZE raz przyjdzie im do glowy Polske zatakowac!

  Polacy winni liczyc w pierwszej linii na siebie, droga jak np., w MON wytyczyl Pan Macierewicz jest JEDYNIE sluszna droga! Plus oczywiscie sojusznik ktory jest naprawde silny, czyli NATO, plus JEDYNE jak na razie mocarstwo na Swiecie USA! Tacy jak Konarski, czy inni w mundurkach ktorzy uprawiaja nachalna propagande nie znaja widac definicji mocarstwa! Wiec JESZCZE raz przypominam, jest to Panstwo zdolne przemiescic w CIAGU 24-48h, w dowolny punkt globu 250tys.  Zolnierzy w pelnym uzbrojeniu! Moze to zrobic jak na razie tylko USA!!

  Wracajac  do tego nieszczesnego ZAPRZANCA, Tuska kuPiOnego przez WSIowych za POzyczeke na mieszkanie, przekazana przez WSIOwego sp Kubiaka! NIKT nie kazal mu byc Premierem, tak samo jak NIKT nie zmuszal Jaruzelskiego, zeby zostal generalem LWP, z laski RAZWIEDKI! Zostajac Premierem w PRAWORZADNYM Kraju nalezy sie liczyc z konsekwencjami, jesli nie POstepuje sie w ramach prawa, w dodatku lamiac zapisy zapisy nawet tej nedznej POstkomunistycznej Konstytucji! (Przeciez moglismy po 1989, tak jak Czesi, przepisac Konstytucje Niemiec, ktora im po 1945 napisali Amerykanie ), sorry dygresja w stylu Szwejka! Nalezy powiedziec jasno, Tuskowi nalezy sie Tower,..  na koszt podatnika we Wronkach! Ciec Gras pod wieza POwinien zamiatac spacerniak!!!

   Tower Tusk Wronki, ku przestrodze, dla ZAPRZANCOW !!!

  Dziadek Borowik zwany Prawdziwkiem!

 32. Niezłe. Dawno nie było tak roztrzęsionego Tuska. Trump jest nawykły od dziecka, że ludzie na jego widok nie wiedzą czy szczać po nogach, czy uciekać.Może paru ludzi na świecie odróżnia od ściany. Reszty po prostu nie widzi i nie słyszy.

 33. Warto się zastanowić, czy ruch polityczny, który gromadzi się dookoła TV "Idz pod prąd" nie pozwoli na przyspieszenie przemian spoleczno - gospodarczych w Polsce. To chyba jest metoda na przezwyciężęnie/uzupełnienie stagnacji 37% jakie ma PiS. Inaczej agentura powoła kolejną Nowoczerska, która przejmie część głosów nierozgarniętych. Oczywiście na dzisiaj warto się tej incjatywie przygladać. Tym bardziej, że idą tam ludzie, którzy zniechęcili się rozbijacka działalnościa Ruchu Narodowego jaką prowadził Winnicki wprowadzając młodych w "maliny".

 34. Wyraźnie znudzony Trump odbębnił wizytę w Brukseli, bo tak wypadało. Wszystkie sznurki światowej polityki mają swój początek w USA i to tam roztrzygnie się spór dotyczący przyszłości świata. Obecna podróż Trumpa związana jest wyłącznie z wymuszeniem na "sojusznikach" zdecydowanych działań w walce z terroryzmem i to się udało. Świadczą o tym deklaracje Makreli, Makarona i Sauda. Polska to inny temat, dotyczący wyłącznie przesmyku suwalskiego.

  (Edit)  Dwaj "nibyprezydenci" UE z tytułowego zdjęcia, Wacek i Placek, mają gówno do powiedzenia.

 35. @Gimbusiku, dzisiaj rano piszac swoj komentarz, pisalem rowniez o rozpaczliwiej probie dolaczenia sie do koalicji przeciw ISS, takze Rosji! Nagle FSB odkrylo w Moskwie siatke terrorystow islamskich w ostatnich dniach?!?! TyPOwa prowokacja, "glownych macherow", ktorzy za swiatowym terroryzmem stoja od 1918r! Niestety nie moglem nic napisac o zabie z Kremla, ktora POdstawia, swoja nozke, tam gdzie konie i mustanga podkuwaja! Otoz moj iPad sie nagle usamodzielnil, niesPOdziewanie WSZYSTKO dot. Rosji i Putina wymazywal?! Robil to kilkakrotnie, na koncu o dziwo ukazalo sie Yahoo?!?!?! Wyslalem wiec okrojony komentarz! Obecnie korzystajac z "mocnej ochrony" naszych serwerow na Uni, moge cos swobodnie dopisac! Koalicja przeciw terorystom, to znaczy, PO nitce, do czerwonego klebka na Kremlu! Na razie tylko do marca kwoty wydobycia ropy pozostana na nie zmienionym poziomie, oczywiscie cena za barylke rowniez, w granicach 55$ z tendencja spadkowa! Od marca Saudyjczycy, beda pompowac bez OGRANICZEN , potrzebuja pieniedzy, aby zaplacic za bron w USA! Trump obiecal im trzy dni temu ze USA bedzie kupowac rope takze u nich, lecz jak to PRAWDZIWY byznesmenn, chce zaplacic tylko 20$ za barylke! Czarny scenariusz dla Moskwy, napisany, i rowniez przez Rosjan wczoraj w Wiedniu podpisany! POzostaje tylko POczekac jakie plany dojscia do 2%PKB, na zbrojenia przedstawia POzostale Panstwa EWG, SZCZEGOLNIE Niemcy! Prezydent Trump wymienil juz sume Kanclerzowej Merkel, podczas jej wizyty w USA  jaka sa Niemcy winne "za wspaniala wieloletnia ochrone Niemiec ze strony USA", jakies 300-400mld.$!!! Dzisiaj CZERWONE lewaki z SPD juz zaczeli WYC i KWICZEC,  o spirali "WYSCIGU zbrojen", niejaki Arnold, ekspert o DDRowskim akcencie zaplakuje sie w przekaziorach, CIEKAWE czy tez nosi mundurek zielonego ludzika, oni przeciez zawsze zatroskani o pokoj swiatowy!!! Oczywiscie tylko na rozkaz z Moskwy!!! 

  Dziadek Borowik zwany Prawdziwkiem! 

 36. avatar

  Telefonia komórkowa opanowała miasteczko Twin Peaks, agent Cooper wielokrotnie rozbił kumulację na automatach, Edyta Herbuś się uśmiecha   a Gumą zajmujecie się?